IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

    Делото се води от CEZ Group, а не от ЧЕЗ Разпределение или друго местна компания. Купувачът на местните активи (ако такъв има изобщо) няма да облажи с нищо, какъвто и да изхода на делото.
    Вярно,така е за делото https://www.cez.cz/en/cez-group/medi...ases/5615.html ама за облажването... не съм сигурен.Какво пречи да има схема-кандисвате на ниска цена за нашия човек,а ние губим делото

    Коментар


    • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
      CEZ Group в какво качество го водят делото?
      На акционер ли? и аз съм такъв..
      Ами заведи дело, бе, човек! Какво те спира?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

        Горното е напълно невярно. Делото се води от CEZ Group, а не от ЧЕЗ Разпределение или друго местна компания. Купувачът на местните активи (ако такъв има изобщо) няма да облажи с нищо, какъвто и да изхода на делото.

        Друг е въпросът дали, ако чехите си продадат бизнеса, съдът няма да прекрати делото - като си излязъл от инвестициято доброволно, не може да претендираш за нанесени щети, както ако продължаваш да си собственик.
        CEZ Group в какво качество го водят делото?
        На акционер ли? и аз съм такъв..
        Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nikon Разгледай мнение
          .....
          Това последното май показва и каква е идеята за продажбата-няКОЙ да плати сега под 300М€ и след година-две държавата ще загуби арбитража(както стана с Белене) и ще му върне половината.
          Горното е напълно невярно. Делото се води от CEZ Group, а не от ЧЕЗ Разпределение или друго местна компания. Купувачът на местните активи (ако такъв има изобщо) няма да облажи с нищо, какъвто и да изхода на делото.

          Друг е въпросът дали, ако чехите си продадат бизнеса, съдът няма да прекрати делото - като си излязъл от инвестициято доброволно, не може да претендираш за нанесени щети, както ако продължаваш да си собственик.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
            Според мене журналистическа грешка в този господарски мега източник. Май искат 300 М за останалот след ТЕЦ-а. Т.е за разпределенито + енергото ?
            http://archiv.ihned.cz/c1-65882040-c...y-vedeni-firmy според статията искат 300М€ за Разпределението и соларния парк в Орещец,а най-мого М€250(6,5BKr) е дал Jaromír Tesaře собственик на Енерго-Про.ЧЕЗ е инвестирала 17,3 ВKr ,а е получила 7 ВKr като дивидент за 13 год. За ТЕЦа е получила само една оферта в размер на 50 милиона евро (1,3 милиарда крони),така че ако има сделка дори на 300М€ пак ще са на солидна загуба.
            Казва се,че ако ЧЕЗ спечели арбитража,ще получи милиони от държавата и ако това стане,ще се окаже че продажбата е за без пари.
            Това последното май показва и каква е идеята за продажбата-няКОЙ да плати сега под 300М€ и след година-две държавата ще загуби арбитража(както стана с Белене) и ще му върне половината.
            Last edited by nikon; 19.09.2017, 10:38.

            Коментар


            • Министърката казала, че продажбата е спряна. Има статия в инфосток, ама аз лично нищо не разбрах от нея. Във всичките бг медии 90% драскачи и тук там някой журналист.

              Коментар


              • Христо Ковачки предлага 250 млн. евро за бизнеса на ЧЕЗ в България

                БФБ, борса, София, българска, фондова, публична, компания, публични, компании, публично, дружество, дружества, България, акции, облигации, компенсаторни, фондове, инвестиции, новини, анализ, анализи, котировки, сделка, сделки, оферта, оферти, отчет, отчети, статистика, цени, пазари, портфейл, посредници, инвестиционни посредници, отчети, финансови, коефициенти

                Коментар


                • Не вярвам да продадат под 300..Според мен ще отложат продажбата..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                    Нямам идея. Надявам се сделка да няма, най-добре ще е за всички в средно/дългосрочен план!
                    И аз се надявам да се проточат преговорите, най-малко до следващатата година/следващия дивидент

                    Строителството в София и околностите е добре тая година
                    Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                    Коментар


                    • Дано не му го дадат, че вместо дивиденти, за акционерите ще има ваучъри за храна за супермаркетите на господина
                      Ковачки обещал най-много на ЧЕЗ - почти 250 милиона евро? Според чешки вестник, цитиран от агенция Ройтерс, в Прага искали повече Зам.-председателят на енергийната комисия в парламента

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
                        Според мене журналистическа грешка в този господарски мега източник. Май искат 300 М за останалот след ТЕЦ-а. Т.е за разпределенито + енергото ?
                        Надявам се в началото на другата седмица да излезнат официални новини. И аз мисля че са 300 М за едното + другото, щото на първото и един заем от 116 М трябва да се поеме, ама ще видим.

                        Коментар


                        • аз пък исъм 50 на 50 . Мога (мисля) и без сделка...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

                            За дистрибуцията супер, а за продажбите...
                            Нямам идея. Надявам се сделка да няма, най-добре ще е за всички в средно/дългосрочен план!

                            Коментар


                            • Според мене журналистическа грешка в този господарски мега източник. Май искат 300 М за останалот след ТЕЦ-а. Т.е за разпределенито + енергото ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                                Тази оценка ако е вярна - аз вече я приемам

                                ** Hospodarske Noviny says CEZ got one bid of 50 million euros for Varna power plant, wants at least 300 million euros for distribution firm.

                                Ако искат 300млн евро за 66% от дистрибуцията, това вече е друго нещо - 465лева на акция, все пак на тази цена идва EV/EBITDA 9.40

                                Като не дават, да няма сделка и готово. Ще търсят повече след година

                                http://timesofindia.indiatimes.com/b...w/60525663.cms
                                За дистрибуцията супер, а за продажбите...

                                Коментар

                                Working...
                                X