IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • „Енерго-Про“ предлага 300 млн. евро за активите на ЧЕЗ в България

    Сделката трябва да бъде одобрена от КЕВР и от антимонополния регулатор

    Чешката енергийна компания "Енерго-Про", която управлява електроразпределението в Североизточна България, е предложила нова, по-висока оферта за българските активите на своя чешки конкурент - CEZ, който пък доставя електроенергия на почти цялата Западна България. Според информация от местното издание HN офертата е вдигната до 300 млн. евро, докато първоначалното предложение е било 250 млн. евро.

    „Енерго-Про“ реагира на искането на ЧЕЗ да коригира офертата си за придобиване на активите в България и днес представи подобрена оферта, която отговаря на исканите параметри", коментира говорителят на компанията Хана Хикелова. Тя отказва да коментира точното число на офертата, но е казала, че е над първоначалната инвестиция в българското дружество, която направи CEZ, т.е. над 281 млн. евро.

    http://www.economic.bg/bg/news/8/ene...e-na-chez.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
      7900 лева* могат да катапултират (или потопят) системно критична публична компания с 10%. Край на историята...

      *(ето едни много изморени 7900 лв. от 2001 г. с поне два пъти пренавит километраж - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...9&slink=4pcrlw)
      AMG с газова уредба! Бахти селянията!
      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

      Коментар


      • 7900 лева* могат да катапултират (или потопят) системно критична публична компания с 10%. Край на историята...

        *(ето едни много изморени 7900 лв. от 2001 г. с поне два пъти пренавит километраж - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...9&slink=4pcrlw)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
          Защо така тук
          Май е грешка или финт за привличане на вниманието с оглед тънкия аск. След интервенцията се сгъсти

          Коментар


          • Защо така тук

            Коментар


            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
              Аз ли нещо не мога да схвана ,но на някои места чета "ЧЕЗ ще продава бизнеса си в България",което би трябвало да включва освен разпределението и ЧЕЗ електро и централата във Варна.От друга страна из статиите се говори само за разпределението и централата ,за едното искат 300мил евра ,а за другото 50.Къде в цялата работа е ЧЕЗ електро?
              В началото на м. август сънувах, че 67 % от ЧЕЗ Електро АД ще бъдат продадени до края на годината за около 81 М евро, ама после Теменужка ме поряза и каза няма, спряна е продажбата. Тя не била спряна де, а и най-високата оферта не била на Ковачки, ама карай, храна за народа от тъпи вестници, които си имат и съответната аудитория. Не е препоръка за нищо, а нещо от сорта "сън ли бе или мечтание".
              Last edited by balarev; 20.09.2017, 10:26.

              Коментар


              • Аз ли нещо не мога да схвана ,но на някои места чета "ЧЕЗ ще продава бизнеса си в България",което би трябвало да включва освен разпределението и ЧЕЗ електро и централата във Варна.От друга страна из статиите се говори само за разпределението и централата ,за едното искат 300мил евра ,а за другото 50.Къде в цялата работа е ЧЕЗ електро?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                  Разликата м/у твоята "сделка" (SPO, приватизация на миноритарен дял, и т.н.) и тяхната (приватизационен договор с куп задължения, гаранции, санкциии....) е от небето до земята.
                  Именно - аз имам по-малко задължения от ЧЕЗ, следователно - повече права. Ама.. може би бъркам..
                  P.S.: Имаме ли пазарна манупулация вчера?
                  Не е препоръка за сделки с ЦК! Имам!
                  Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                    http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...yljava-246915/
                    Частта с оперативнаната печалба от 1 300 000 000 евро ми е любима!

                    Годишна...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                      http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...yljava-246915/
                      Частта с оперативнаната печалба от 1 300 000 000 евро ми е любима!
                      И аз го гледах и се чудех кой тъп
                      мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                      Коментар


                      • http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...yljava-246915/
                        Частта с оперативнаната печалба от 1 300 000 000 евро ми е любима!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение
                          E, аз би трябвало да търпя същите загуби, а съм инвестирал въз осннова на сделка/договор за SPO, не заня за присъединяването, но на мне ми изглежда логично. Вероятно бъркам..
                          Разликата м/у твоята "сделка" (SPO, приватизация на миноритарен дял, и т.н.) и тяхната (приватизационен договор с куп задължения, гаранции, санкциии....) е от небето до земята.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                            Не можеш да се присъединиш. Заведи си ново дело, ако имаш пари и нерви.
                            ЧЕЗ Груп основно претендира за нанесени на нея финансови загуби,
                            E, аз би трябвало да търпя същите загуби, а съм инвестирал въз осннова на сделка/договор за SPO, не заня за присъединяването, но на мне ми изглежда логично. Вероятно бъркам..
                            Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение

                              Що да завеждам, нали казвате, че вече е заведено? Мога да се присъединя.
                              Имам, не е препоръка!
                              Не можеш да се присъединиш. Заведи си ново дело, ако имаш пари и нерви.
                              ЧЕЗ Груп основно претендира за нанесени на нея финансови загуби, тъй като тя е инвестирала доста пари (по силата на договора за приватизация), но част от тези разходи не се признават при формиране на цените за пренос, а на всичкото отгоре държавата ги рекетира с опити за им вземе лицензите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                                Ами заведи дело, бе, човек! Какво те спира?
                                Що да завеждам, нали казвате, че вече е заведено? Мога да се присъединя.
                                Имам, не е препоръка!
                                Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                                Коментар

                                Working...
                                X