IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • През цялото време продажбата бе обвита в официално мълчание извън общите изявления от мениджъри на CEZ, че сделката продължава. Участниците в нея я определят като объркана - от неяснота кога е срокът за оферти, от кого се търсят по-добри оферти до има ли избран купувач. Дори тази седмица имаше разминаване: източници на "Капитал" и чешки медии твърдят, че има избран ексклузивен купувач - консорциумът между IPCL и "Фючър енерджи", като решението е на управителния съвет, и на кандидата е даден срок от 3 месеца (изтичащ януари) да постигне съгласие по договора за покупко-продажба. От друга страна, официално представителите на CEZ заявяват, че все още се водят разговори с няколко кандидата. Вероятно причината е, че не искат да освободят платените депозити, в случай че не се стигне до договорка с избрания или надзорният съвет на чешката компания не одобри сделката с него.


    http://www.capital.bg/biznes/kompani...eztito_indiia/

    Коментар


    • [QUOTE=Innocent;n3261685]Ако се стигне до сделка, след всички процедури, проучване, одобрение от КЗК и т.н. е хубаво да се направи сравнение на ЧЕЗ с ОББ, макар че двете компании са от различни сектори. При ОББ са разпределили два пъти дивидент. През декември 2016 г. е имало ОС и е гласувано дивидент за акционерите в размер на .....


      Харесва ми начина ти на мислене.

      Коментар


      • Ако се стигне до сделка, след всички процедури, проучване, одобрение от КЗК и т.н. Хубаво да се направи сравнение на ЧЕЗ с ОББ, макар че двете компании са от различни сектори. При ОББ са разпределили два пъти дивидент. През декември 2016 г. е имало ОС и е гласувано дивидент за акционерите в размер на 260 млн. лв. Цялата нетна печалба на Банката за 2015 в размер на 48 906 580.65 лева и част от неразпределената печалба за минали години в размер на 210 890 579.79 лева.
        Общата сума на дивидента платен на акционерите на Банката, възлиза на 259 797 160.44 лева или по 3.42 лева на акция.
        И втори път през април 2017г ... "Обявеният за изплащане дивидент е по-голямата част от нетната печалба на банката за изминалата година - 111.3 млн. лв. Останалата част от нея – над 13 млн. лв., ще бъде отнесена в резерв "Неразпределени печалби". При ЧЕЗ отново имаме ОС през месец декември, сделката все още не е приключена, по всяка вероятност ще бъде в началото на 2018г. Неразпределената печалба е 569 103 000лв + текуща печалба 27 080 000лв, която до края на годината ще се повиши, по всяка вероятност ще има одитиран годишен отчет. Най-важният въпрос при условие, че бъде разпределен дивидент е каква част от неразпределената печалба ще бъде разпределена?
        Last edited by Innocent; 09.11.2017, 20:16.

        Коментар


        • Ще минат месеци до окончателно сключване на сделката КЗК, проучване на купувача заради нац. сигурност т.н.. Възможно е да имаме одитиран годишен отчет до тогава.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение


            За да предложат да се разпредели дивидент трябва да се иска одобрението на ЕЦБ и да се водят не от наличния кеш , а като част от неразпределената печалба до този момент.
            При ЧЕЗ разпределение е 569 млн.лв.
            При ЧЕЗ Електро е 23,7 млн.лв.
            За да разпределят новата печалба трябва да има одитиран отчет ,който да се приеме на ОСА.
            При електро може да се разпредели доста повече и не е нужно съгласие на банката. Нооо трябва да се вкара като точка 30 дни преди оса доколкото помня.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение


              За да предложат да се разпредели дивидент трябва да се иска одобрението на ЕЦБ и да се водят не от наличния кеш , а като част от неразпределената печалба до този момент.
              При ЧЕЗ разпределение е 569 млн.лв.
              При ЧЕЗ Електро е 23,7 млн.лв.
              За да разпределят новата печалба трябва да има одитиран отчет ,който да се приеме на ОСА.
              Няма ли точно това да се прави на ОСА другия месец?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                ...и аз така мисля и с това събрание началото на декември?
                Надявам се да се случи.
                Не е препоръка!

                За да предложат да се разпредели дивидент трябва да се иска одобрението на ЕЦБ и да се водят не от наличния кеш , а като част от неразпределената печалба до този момент.
                При ЧЕЗ разпределение е 569 млн.лв.
                При ЧЕЗ Електро е 23,7 млн.лв.
                За да разпределят новата печалба трябва да има одитиран отчет ,който да се приеме на ОСА.

                Коментар


                • В друг сайт пише друго ... новината е от днес 16,55ч
                  Oщe нe e избpaн ĸyпyвaч зa ЧEЗ Бългapия, пpeгoвopитe пpoдължaвaт

                  https://money.bg/deals/oshte-ne-e-iz...dalzhavat.html

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение

                    За мен е логично да го раздадат, така цената която плаща купувача е по-ниска и по-малко кредити.
                    ...и аз така мисля и с това събрание началото на декември?
                    Надявам се да се случи.
                    Не е препоръка!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                      Мислите ли, че ще раздадат кеша преди сделката?
                      За мен е логично да го раздадат, така цената която плаща купувача е по-ниска и по-малко кредити.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                        Мислите ли, че ще раздадат кеша преди сделката?
                        Едва ли - по скоро ще го оставят на купувачите, за да го ползват за търговото

                        Коментар


                        • Мислите ли, че ще раздадат кеша преди сделката?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                            ЧЕЗтито, Индия
                            CEZ избра купувач за българския си бизнес: India Power, която е част от милиардна индийска фамилна група, и българския търговец на ток "Фючър енерджи"
                            Явно има избран купувач от Капитал са доста информирани! Индийците вече ги знаем та остава скоро да кажат и точните цени за всеки бизнес

                            Коментар



                            • ЧЕЗтито, Индия
                              CEZ избра купувач за българския си бизнес: India Power, която е част от милиардна индийска фамилна група, и българския търговец на ток "Фючър енерджи"

                              Мненията ми не са препоръка за търговия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo

                                Подобни са и моите очаквания като аз лично залагам на борба до края с Енерго про и цена до към 350 млн евро (спомената в чешкият вестник NH) тоест цена в диапазона 360лв - 400 лв. Според мен евтиното финансиране в момента допълнително вдигна цената а и все пак става дума за покупка на една от най оборотните и печеливши компании в България Преговорите са на финалната права и скоро ще разберем резултата.


                                Не е препоръка за покупко-продажба на акции!
                                Само на мен ли ми се струва, че чешката преса нарочно раздува цената цитирайки анонимни източници. Прилича ми на открит аукцион, при който обаче никой не носи отговорност за дадената цена

                                Коментар

                                Working...
                                X