IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
    Асен Йорданов се изтипоса, че имали документ за оферта за двойна сума от друг кандидат.
    Естествено без повече конкретика, но АКО е вярно...глад, нищета и мизерия.
    Без препоръки!
    Не може така да се говори.А тва дето разправяше за реакторите в Белене е направо за съд.Хора не може така да се говори.Не може Сульо и Пульо да говорят за неща дето абер си нямат и да хвърлят обвинения ей така.Трябва да има специален закон за медиите и частна медия не трябва да се занимава с политика.Политика самио в обществената телевизия за частника спорт и музика...

    Коментар


    • A според мен, ако не се вдигне някакъв още по-голям невъобразим шум - в скоро време ЕРП-то заминава при Гинка Върбакова, минава търговото слиза от борсата и до шест месеца става една огромна пералня за каквото се сетите. Някой перяха с капанчета по Витошка навремето, ама с електроразпределение си е друго. В този ред на мисли - може и да не изпуснат техническите кадри под определен минимум - може да да ги почерпят с парички. Въпреки че се съмнявам - в бг обичат да перат, но да перат сами. Освен това той като новия собственик идея си няма що е това ток - как ще оцени кои са реално необходимите му за дейността хора, консултанти ли ще наема? Истински , а не просто за 'усвояване' на едни средства? Не - не го вярвам това. Прогнозата ми е лоша. Но Jay Gould може да се кефи - в София става зле. не само във Варна.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Ха...Хааа..Тони Филипов -
        "Ние отдавна проповядваме, че българинът почва да ги забелязва работите когато му бръкнат на две места. Едното е в джоба. И ако Гинка от Пазарджик вземе ЧЕЗ, тя със сигурност ще бръкне дълбоко в джоба на една трета от българите. И през джоба ще бръкне и на другото място. Това е пазарджишки номер, можете да ми вярвате…"
        За да ни бръкне Гинчето у джоба трябва да вдигнат тока навсякъде или специално на нейното енерго да вдигнат мрежовите такси.Щото ако вдигнат само нейният ток хората ще отидат при друг търговец.А иначе българинът е нещо което ми е обидно да коментирам.Все се крие зад нечии гръб нишка се праи се на умряла лисица.Като отиде на работа пред колегите почва да ебава майката на жената и тъщата а като се прибере вечер дома нажули две ракии и почва се праи на мъж да ебава мамата на шефа...Българинът много обича да е анонимен наложи ли се да застане с името си против властта не го търси.И много го е страх от цигани.То ако от нас ставаше нещо нямаше да ни освобождава Русия.За мен Трети март е обида не празник.Нашият национален празник трябва да е 24 май.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
          Не е факт докато не мине през съответните регулатори. А те могат да тупат топката докато се изработи нужното законодателство за да се спъне..Гледаме да видим!
          Мисля, че не могат да го мотат много, защото чехите ще ги опънат с още едно дело. Тях ги вълнува да си вземат парите и вероятно са си опекли работата. Работата въобще е весела, но аз лично се радвам, че моят мажоритар отпадна и няма да се набутва с това дърво.
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Днес един колега тук, подхвърли нещо за БХ и негова любовница. Няколко го нападнаха, че нямало линк... ама се потвърждават данните...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

              Хората цял сайт са направили, айде по-сериозно.

              https://inercom.bg/bg/inercom-kontakti
              Не съм го гледал, Жека. Ми точно там де. Дали ви е познато името - Мая...?!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                поне по това ,което излезе в медиите в лъскавата сграда на околовръстното срешу входа на резиденцията, където е ресторанта на андре
                сградата е до колкото знам също на неслучайни хора
                Опс, ми то тая сграда е на една известна дама...? Нещо ММ беше май...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
                  Някой знае ли къде е "офиса" на Гинка в София?
                  Имат офис ама каде нз мой познат е ходил при тях навремето. Казва,че Гинка наистина има пари и не е някоя хвната от улицата използвана само така. Но е ясно,че и зад нея стоят хора де, тя просто няма как да е толкова богата с толкова връзки. Бизнес дама да но нищо повече

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
                    Някой знае ли къде е "офиса" на Гинка в София?
                    Хората цял сайт са направили, айде по-сериозно.

                    https://inercom.bg/bg/inercom-kontakti

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
                      Някой знае ли къде е "офиса" на Гинка в София?
                      поне по това ,което излезе в медиите в лъскавата сграда на околовръстното срешу входа на резиденцията, където е ресторанта на андре
                      сградата е до колкото знам също на неслучайни хора
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Някой знае ли къде е "офиса" на Гинка в София?

                        Коментар


                        • Ха...Хааа..Тони Филипов -
                          "Ние отдавна проповядваме, че българинът почва да ги забелязва работите когато му бръкнат на две места. Едното е в джоба. И ако Гинка от Пазарджик вземе ЧЕЗ, тя със сигурност ще бръкне дълбоко в джоба на една трета от българите. И през джоба ще бръкне и на другото място. Това е пазарджишки номер, можете да ми вярвате…"

                          Коментар


                          • Асен Йорданов се изтипоса, че имали документ за оферта за двойна сума от друг кандидат.
                            Естествено без повече конкретика, но АКО е вярно...глад, нищета и мизерия.
                            Без препоръки!

                            Коментар


                            • Борисов даде 33% на ЧЕЗ 2,5 пъти по-евтино на процент от Царя

                              Видян 453 пъти | Коментари 1
                              Гласували 1


                              Като държавен ЕРП-холдингът, който бе купен от ЧЕЗ, даваше сто милиона лева печалба годишно при 6 пъти по-ниски цени на тока, отколкото са в момента. Именно по тази причина цената от 281,5 млн. евро или 550,57 млн. лева, която бе постигната за 67% от акциите, и за която се продадоха електропредприятията на София – град, София – област и област Плевен след правителствена благословия на 15 юли 2004 г., се смяташе още тогава за невисока. Особено като се има предвид непазарно гарантираната норма на печалба, която както и да работи инвеститорът, получава от сметките ни – 17 на сто. Впоследствие тя беше намалена.
                              Вече всички са забравили, но поради тези бонуси тогава кабинетът на Царя, главен секретар, в който беше Бойко Борисов, постанови, че остатъчният дял от 33% не може да се продава за по-ниска цена на процент от постигнатата за мажоритарния дял.
                              Правителството Борисов 1 обаче продаде за 2,5 пъти по-малко процента при сделката за миноритарния държавен пакет. Вместо 275, взе само 115 милиона лева. Данните са от отчета на ЧЕЗ за неговите разходи. Това стана след пускане на акциите на борсата на 29 октомври 2012 г. Много е важно да се отбележи и още един факт. 3 години след купуването на ЕРП-то ЧЕЗ включи в групата и ТЕЦ-Варна, който бе най-мощният в България по онова време, и то срещу цена по-висока от тази за ЕРП – 305 милиона евро. Така допълнително се оскъпи, а не поевтиня 2,5 пъти всеки процент от холдинга. Но купувачът на 33%... ЧЕЗ бе зарадван.
                              Не е случайно, че в момента се води дело по повод ощетяващата данъкоплатеца продажба срещу тогавашния вицепремиер и финансов министър на Борисов – Симеон Дянков, срещу икономическия, енергиен и туристически министър по онова време, а сега общински съветник Трайчо Трайков и срещу Иво Прокопиев, в чийто кръг от фирми е избраната за посре

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от emgeko Разгледай мнение

                                Едно юридическо мнение, въпреки че е от политик, относно по чие законодателство е сделката и правомощията на КЕВР:
                                https://clubz.bg/node/64828
                                Ami и твоят източник казва бг законодателство е валидно, тоест пак ни пускат по пързалката

                                Коментар

                                Working...
                                X