IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kolq Разгледай мнение
    Чета отчет на Еврохолд. Това е малко страно, не знам как така ги смятат нещата обаче предполагат че миноритарен дял на ЧЕЗ Разпределение и Електро закдно струва 100млн евро. Което е по малко от текущи пзаарни цени.


    Това учудва ли те? Евронещо си никога не са били известни като плащачи и аз лично съм супер удивен, че чехите сключиха сделка точно с тях? А още по-удивен съм, че седят и чакат да им се плати вече трета година (с гинка и асанчо), при това, хептен удивително, без да източат и една стинка дивидент от разпределението (айде от електро от кумова срама взеха някой милион)!!! Има нещо много гнило в Дания ли беше, или в Чехия, но за мен лично поведението на чехите е крайно нелогично и ненормално.

    Та големи търгови тук, с този асанчо - в друг филм, може би. А че кфн щели да зашитят интерсите на дребосъка - буахахахаха - преоблякъл се Илия, погледнал се, пак в тия
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kolq Разгледай мнение
      Чета отчет на Еврохолд. Това е малко страно, не знам как така ги смятат нещата обаче предполагат че миноритарен дял на ЧЕЗ Разпределение и Електро закдно струва 100млн евро. Което е по малко от текущи пзаарни цени.


      Измекярите си правят сметка, че ще могат да прокарат търгово на ниски цени явно. Времената обаче започнаха да се променят и се съмнявам, че някакви мушии ще минат лесно през КФН, а и през съда след това, ако бъде утвърдена незаконна цена. Виж, ако се разберат с някои от пенсиите да вземат нещо по-тънко, може и да им се получи.

      Коментар


      • Чета отчет на Еврохолд. Това е малко страно, не знам как така ги смятат нещата обаче предполагат че миноритарен дял на ЧЕЗ Разпределение и Електро закдно струва 100млн евро. Което е по малко от текущи пзаарни цени.

        Вторият етап включва придобиването от „Ийстърн Юръпиън Електрик Къмпани“ Б.В., Нидерландия
        на миноритарния дял (33%) от публичните компании „ЧЕЗ Електро България“ АД и „ЧЕЗ
        Разпределение България“ АД. След финализиране на първият етап от придобиването на Активите на
        ЧЕЗ в България за „Ийстърн Юръпиън Електрик Къмпани” Б.В. възниква задължение за отправяне на
        търгово предложение до миноритарните акционери във връзка с изкупуване на притежавания от тях
        миноритарния дял (акции от капитала) на двете публични компании - „ЧЕЗ Електро България“ АД и
        „ЧЕЗ Разпределение България“ АД. Към настоящия момент, Еврохолд не може да предвиди колко от
        миноритарните акционери ще приемат предложението и ще продадат притежаваните от тях акции.
        При хипотезата, че всички миноритарни акционери приемат предложението, то дружеството оценява
        необходимите средства за този втори етап на сделката в размер на около 100 милиона евро.

        Коментар


        • Да Гинка ще съди и ще спечели делото..Нов успех на мутрокомунистите и щета за народа ни..

          Коментар


          • Според запознати вероятно ще се посочи, че има решение на ЧЕЗ за разваляне на сделката и вече „Инерком“ няма правен интерес към производството за придобиване. Което обаче отваря вратата на Гинка Върбакова да съди антимонополния орган по Закона за отговорността на държавата и общините за вреди, тъй като дружеството понесе материални и морални щети от забраната да купи активите на чехите.

            https://www.mediapool.bg/vas-obyavi-...ews321817.html

            Коментар


            • ВАС обяви за незаконна забраната на КЗК "Инерком" да купи ЧЕЗ

              Коментар


              • Груйче,прав си ,но трибуквените е по вероятно да съборят твоята цена..Там са с по голям интерес.
                Едва ли ще правят такива мушингии в тези смутни времена..
                Last edited by Kiro; 13.05.2021, 17:08.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Груйче,много добре знаеш,че винаги има премия 10..15 процента над пазарната цена..Знаем,че няма да е мутрафон тогава.
                  Бе ега си прав, ма с новите? Втора година не могат да съберат парата - ок, сега, на късмет някой креши и не се изсулва надолу, но ако се решат и сговорят с трибуквените, ще си я сурнат цената на 250 кинта, ще набият търгово на 260 и всичко ще е "точно". БХ може и да го няма, ма методите му си стоят, а и те не са измислени от него, само ги позлваше
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Груйче,много добре знаеш,че винаги има премия 10..15 процента над пазарната цена..Знаем,че няма да е мутрафон тогава.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Очаквам търгово в диапазона 300..320..По малко ще е прецакване и ще пишем до КФН..
                      Аз очаквам 280-300 преко сили, но ви желая поне 350. Все пак знаем кой е насреща и колко обича да плаща - вярно, че в момента има изобилие от пари, но... Успехи желая
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Очаквам търгово в диапазона 300..320..По малко ще е прецакване и ще пишем до КФН..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                          Предвижда се да не се разпределя дивидент.

                          ОСА на 22 юни 2021г. от 14 часа.

                          [ATTACH=CONFIG]n3758839[/ATTACH]

                          От заседанието на НС в ТР. Очаква се вписването.
                          Не е новина. Инфото беше качено в ТР на 11.05 вечерта ... Фонда или Фондовете виждам, че отново купуват тук всеки ден по минимум 100 бройки. Средната цена е доста по-висока от преди няколко месеца, надявам се и Търговото Предложение да е добро.
                          Last edited by Innocent; 13.05.2021, 13:41.

                          Коментар


                          • Предвижда се да не се разпределя дивидент.

                            ОСА на 22 юни 2021г. от 14 часа.

                            Click image for larger version

Name:	cez.jpg
Views:	1
Size:	77.1 КБ
ID:	3758839

                            ​​​​​​​От заседанието на НС в ТР. Очаква се вписването.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              По принцип се въздържам от коментари в последната седмица, заради една варненска групичка от викачи, но тази акция ми е любима и ще драсна няколко реда. Момци, ама вие верно ли си мислите, че тук е възможен варинатът със Спиди!?!?!? Веееерно ли? Хъпцурт! Бе не сте от вчера на борсата, за да не знаете кои са евронещо си и как само вземат, но не дават - щях да сложа смешно емотиконче, ама то не е смешно!

                              Та да се сравнява тук и в Спиди, дето имаме коректни плащачи като френците (та даже Валеркуту по харменски малко ги и поиздои - ето тук е за смешно човече ), е меко казано несериозно. И то се вижда по цената - три пъти тръгваше нагоре при новини, три пъти беше смазвана. Вижда се и по търговията по позицията - смазана -дружество с активи за милиард, реални активи, а не измислени, като по някои други позиции, монополист, държащо тока, дето прави 60% от БВП на България (т.е. едни 70+ млрд лева зависят от него) и т.н., се търгува за цена две пиеси за Халтура от китайски постановчик!?!?!?!

                              Ако има някъде далавера, тя няма да е тук, а в Електро, като там евронещо си са се разбрали с трибуквените, затова и трибуквените купуват като невидели. Тук дивидент не очаквам (да си го бяха дали досега, ако искаха), а цената на търговото ще е някъде около сегашните нива, макс 280-300 лв. Лично мнение, без препоръкЪ.

                              П.С. И нали не забравяте, че говорим за държавно регулиран отрасъл с най, ама най-ниските цени в ЕС? И ако беше далаверки, чехите нямаше да искат да се омитат оттук на пожар и да го продават реално на цената (платени 280 милки евро, продадени за 335 милки), на която са го купили преди 15 години. т.е. реално са на загуба, като се сметне и инфлацията. Или викате, те, чехите, са прости, аз колко чехкини съм мандръсал на Слънчака - ехееей, прост народ. Ми сигурно са прости, знам ли, пък и кандидатите за покупка на бизнеса им у нас все престижни - Гинки, евророми, така де, евродруги, оргиналдъ роми от индия и т.н.

                              П.П.С. Съжалявам, че мнението ми не е оптимистично, дълго време тази позиция ми беше единствена на БФБ, но вече нямам тук (нарочно го пиша, за да не си мислите, че искам да купувам и т.н.) от около половин година (продадох на 210-220, купих почти на дъното около 170 и пак я породадох на последния ъп с поредната новина). Искрено се надявам да греша и евронещо си с асанчо да се честните частници на прехода, ама ... Имам в Електро (мерси, ББ50, заради теб е, ти ми отвори очите) и там мога да си позволя известен оптимизъм - тук оптимизъм нямам.

                              Успехи и дано видите реалната цена на този актив, защото тя започва от 350 кинта нагоре!
                              Съгласен съм за електрото - ще имаме много добра цена на търговото, освен невиждания дивидент. Даже тръгвам след малко за ОС в отлично настроение, не защото зависи нещо от мен, а за да се накефя лайф на приемането на дивидента. За разпределението обаче съм по-оптимистичен от тебе - залагам на 330, ако няма дивидент.
                              А чехите, че държавата ни ги цака постоянно и с цени и с глоби и с пречене на евентуален exit е ясно, но български собственик може и да се оправи с тези проблеми по нашенски с неформални методи. Не че ме интересува де - няма да оставам на кораба, за да видя как ще се справи евронещо си - излизам на търговото без замисляне.

                              Коментар


                              • По принцип се въздържам от коментари в последната седмица, заради една варненска групичка от викачи, но тази акция ми е любима и ще драсна няколко реда. Момци, ама вие верно ли си мислите, че тук е възможен варинатът със Спиди!?!?!? Веееерно ли? Хъпцурт! Бе не сте от вчера на борсата, за да не знаете кои са евронещо си и как само вземат, но не дават - щях да сложа смешно емотиконче, ама то не е смешно!

                                Та да се сравнява тук и в Спиди, дето имаме коректни плащачи като френците (та даже Валеркуту по харменски малко ги и поиздои - ето тук е за смешно човече ), е меко казано несериозно. И то се вижда по цената - три пъти тръгваше нагоре при новини, три пъти беше смазвана. Вижда се и по търговията по позицията - смазана -дружество с активи за милиард, реални активи, а не измислени, като по някои други позиции, монополист, държащо тока, дето прави 60% от БВП на България (т.е. едни 70+ млрд лева зависят от него) и т.н., се търгува за цена две пиеси за Халтура от китайски постановчик!?!?!?!

                                Ако има някъде далавера, тя няма да е тук, а в Електро, като там евронещо си са се разбрали с трибуквените, затова и трибуквените купуват като невидели. Тук дивидент не очаквам (да си го бяха дали досега, ако искаха), а цената на търговото ще е някъде около сегашните нива, макс 280-300 лв. Лично мнение, без препоръкЪ.

                                П.С. И нали не забравяте, че говорим за държавно регулиран отрасъл с най, ама най-ниските цени в ЕС? И ако беше далаверки, чехите нямаше да искат да се омитат оттук на пожар и да го продават реално на цената (платени 280 милки евро, продадени за 335 милки), на която са го купили преди 15 години. т.е. реално са на загуба, като се сметне и инфлацията. Или викате, те, чехите, са прости, аз колко чехкини съм мандръсал на Слънчака - ехееей, прост народ. Ми сигурно са прости, знам ли, пък и кандидатите за покупка на бизнеса им у нас все престижни - Гинки, евророми, така де, евродруги, оргиналдъ роми от индия и т.н.

                                П.П.С. Съжалявам, че мнението ми не е оптимистично, дълго време тази позиция ми беше единствена на БФБ, но вече нямам тук (нарочно го пиша, за да не си мислите, че искам да купувам и т.н.) от около половин година (продадох на 210-220, купих почти на дъното около 170 и пак я породадох на последния ъп с поредната новина). Искрено се надявам да греша и евронещо си с асанчо да се честните частници на прехода, ама ... Имам в Електро (мерси, ББ50, заради теб е, ти ми отвори очите) и там мога да си позволя известен оптимизъм - тук оптимизъм нямам.

                                Успехи и дано видите реалната цена на този актив, защото тя започва от 350 кинта нагоре!
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X