IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение

    Почти невъзможна мисия са това "собствени генериращи мощности". Аз самият съм си инсталирал фотоволтаични панели и мога твърдо да заявя, че са абсолютно неконкурентни при сегашните цени на ел.енергията. Дори цените да скочат 3х пъти, пак ще е трудно да излезе някой на печалба, да не говорим да получи ефективен заместител. За предприятие пък - въобще. Да имаш собствени ветро-генератори също е доста утопично, ползването на собствени дизелгенератори е съвсем скъпо. Изходът е единствено в съществено намаляване на разходите на енергия, там има огромен икономически потенциал, но пък ефектът не се консумира веднага, а трябват поне 5-10г. за връщане на инвестициите.
    https://www.blupower.bg/bg/industria...riroden-gaz-56

    Коментар


    • Първоначално изпратено от man40 Разгледай мнение

      В партидата на Бара има справка от Холандския регистър за Eastern European Electric Company B.V. Вижда се,че има нов собственик от 15.07.21-Eastern European Electric Company III B.V. ,преди беше II и холандския директор Б е сменен.Каква ли е причината?Станало е малко преди сделката.
      Eastern European Electric Company II B.V.,което е 100% на Еврохолд е продал дела си в Eastern European Electric Company B.V. на Eastern European Electric Company III B.V. Интересно е кой е собственик на Eastern European Electric Company III B.V.?Ако е II,то тогава това е поредната "матрьошка",която ще улесни евентуална препродажба.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

        По принцип - да
        Но е рано да се говори за отписване тука.
        Твърде много акции им липсват.
        Достатъчно е 1 единствен пенсионен фонд да се запъне ,че се нарушават интересите на вложителите му и КФН едва ли ще приеме риска от скандал при принудително отписване, а и народното събрание е възприемчиво за налагане на популярни мерки.
        Самите пенсионни фондове могат използват момента и освен да си гарантират бъдещи печалби могат да си повишат рейтинга като защитници на вложителите си и да си увеличат доверениците за сметка на други.
        А еврохолд според мен ще опита в рамките на тези 500- 520 мил.евро за сделката обявени многократно от Бошов и Христов в медите да придобият максимално количество акции и да обслужват двете си облигационни емисии и кредита чрез дивидентна политика или евентуална печеливша препродажба на енерго дружествата и/или други техни бизнеси Те от доста време използват репата за дофинансиране .а за това е добре да са по- високи цени на акциите компаниите им.
        "КФН едва ли ще приеме риска от скандал при принудително отписване" А нали колкото повече се бута цената на търговото нагоре - толкова повече отписването ще е факт. Някакси е противоречиво - хем да остане публично хем да се вдигне цената над пазарната ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

          Той кеша може да бъде изваден и по друг начин - все пак говорим за царете на репо сделките. Всяка седмица обявяват такива. Какво ще ги спре и с кеша на Електрото да действат по такъв начин. А да не говорим че такива "инвеститори" като тях може да измислят в какво да инвестират - дружествата от групата имат издадени доста финансови инструменти.
          Всякакви опити за прецакване на дребните акционери не са изключени, но според мен са малко вероятни в случая, имайки предвид очакването ми групата ЦКБ да не приеме търгово. Допускам, че вече са се разбрали как ще се дели баницата. Все пак останалите сме много малко и едва ли си заслужава за няколко процента други миноритари да се влиза в съмнителни схеми - така че с две думи очаквам повечето кеш да се изкара догодина и по-догодина под формата на дивидент.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

            И аз имам подобни намерения - ще приема търговото на разпределението като го коригират, а на електрото бих го приел само ако значително повишат цената - под 35.000 въобще не бих обмислял предложение - съвсем скоро ще трябва да извадят огромния кеш оттам, за да почнат да изплащат кредитите. А според мен и трибуквените няма да го приемат в електрото.
            Той кеша може да бъде изваден и по друг начин - все пак говорим за царете на репо сделките. Всяка седмица обявяват такива. Какво ще ги спре и с кеша на Електрото да действат по такъв начин. А да не говорим че такива "инвеститори" като тях може да измислят в какво да инвестират - дружествата от групата имат издадени доста финансови инструменти.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

              Не че моето мнение има значение, но след като питате, мисля да приема в ЧЕЗ Разпределение, но не и в ЧЕЗ Електро. А това с непубличното дружество хич не е сигурно.
              И аз имам подобни намерения - ще приема търговото на разпределението като го коригират, а на електрото бих го приел само ако значително повишат цената - под 35.000 въобще не бих обмислял предложение - съвсем скоро ще трябва да извадят огромния кеш оттам, за да почнат да изплащат кредитите. А според мен и трибуквените няма да го приемат в електрото.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
                Има ли някой дето не мисли да према трговото дор по ликвидационна стойност?. Т.е. има ли желаещи да останат съдружници в непублично дружество?
                По принцип - да
                Но е рано да се говори за отписване тука.
                Твърде много акции им липсват.
                Достатъчно е 1 единствен пенсионен фонд да се запъне ,че се нарушават интересите на вложителите му и КФН едва ли ще приеме риска от скандал при принудително отписване, а и народното събрание е възприемчиво за налагане на популярни мерки.
                Самите пенсионни фондове могат използват момента и освен да си гарантират бъдещи печалби могат да си повишат рейтинга като защитници на вложителите си и да си увеличат доверениците за сметка на други.
                А еврохолд според мен ще опита в рамките на тези 500- 520 мил.евро за сделката обявени многократно от Бошов и Христов в медите да придобият максимално количество акции и да обслужват двете си облигационни емисии и кредита чрез дивидентна политика или евентуална печеливша препродажба на енерго дружествата и/или други техни бизнеси Те от доста време използват репата за дофинансиране .а за това е добре да са по- високи цени на акциите компаниите им.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                  Относно цената, КФН има 46 забележки. Това май е рекорд.
                  Като се замисля, има нещо положително в това електроразпределнието да попадне в ръцете на такива отявлени некадърници и откровени мошенници. Сега, хората и, най-вече, предприятията ще имат огромен стимул да инвестират в някакъв вид собствени генерираши мощности, за да се откачат, поне частично от тези.
                  Почти невъзможна мисия са това "собствени генериращи мощности". Аз самият съм си инсталирал фотоволтаични панели и мога твърдо да заявя, че са абсолютно неконкурентни при сегашните цени на ел.енергията. Дори цените да скочат 3х пъти, пак ще е трудно да излезе някой на печалба, да не говорим да получи ефективен заместител. За предприятие пък - въобще. Да имаш собствени ветро-генератори също е доста утопично, ползването на собствени дизелгенератори е съвсем скъпо. Изходът е единствено в съществено намаляване на разходите на енергия, там има огромен икономически потенциал, но пък ефектът не се консумира веднага, а трябват поне 5-10г. за връщане на инвестициите.
                  Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

                  Коментар


                  • Относно цената, КФН има 46 забележки. Това май е рекорд.
                    Като се замисля, има нещо положително в това електроразпределнието да попадне в ръцете на такива отявлени некадърници и откровени мошенници. Сега, хората и, най-вече, предприятията ще имат огромен стимул да инвестират в някакъв вид собствени генерираши мощности, за да се откачат, поне частично от тези.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
                      Има ли някой дето не мисли да према трговото дор по ликвидационна стойност?. Т.е. има ли желаещи да останат съдружници в непублично дружество?
                      Не че моето мнение има значение, но след като питате, мисля да приема в ЧЕЗ Разпределение, но не и в ЧЕЗ Електро. А това с непубличното дружество хич не е сигурно.

                      Коментар


                      • Има ли някой дето не мисли да према трговото дор по ликвидационна стойност?. Т.е. има ли желаещи да останат съдружници в непублично дружество?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                          Не съм следил обосновките на КФН до сега.
                          Тук обаче звучи като - седни слаб 2, утре пак ще те изпитвам и си носи домашните за последния месец.
                          Ако това не е лично отношение - мога само адмирации да изкажа на КФН!
                          Дано всяко решение им е така подробно обосновано!
                          От доста време КФН не е публикувала решения по търгови.Това направо ме изненада с компетентността си.Когато искат/имат поръчка могат да работят много ефективно.

                          Предвид гореизложеното, на основание чл. 6, ал. 3, т. 2 и т. 6 от Наредба № 41, за целите на настоящото търгово предложение следва да бъде изготвена и представена оценка на акциите на дружеството по метода на ликвидационната стойност.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Браво на КФН и всички,които писахме жалби.Груйче,този път може и да не познаеш..Асан ще търси пари..
                            А дано не позная, искрено ще се радвам, пък и за портфейла ми ще е добре
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Не съм следил обосновките на КФН до сега.
                              Тук обаче звучи като - седни слаб 2, утре пак ще те изпитвам и си носи домашните за последния месец.
                              Ако това не е лично отношение - мога само адмирации да изкажа на КФН!
                              Дано всяко решение им е така подробно обосновано!

                              Коментар


                              • Браво на КФН и всички,които писахме жалби.Груйче,този път може и да не познаеш..Асан ще търси пари..

                                Коментар

                                Working...
                                X