IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • "Посредством прякото притежание на „Ийстърн Юръпиън Електрик Къмпани II” Б.В, „Еврохолд България“ АД е непряк собственик на 100% от капитала на „Ийстърн Юръпиън Електрик Къмпани III” Б.В. и на Търговия предложител – „Ийстърн Юръпиън Електрик Къмпани” Б.В."
    Някой разбра ли как собственика на ЕЕЕС се смени от ЕЕЕС II на ЕЕЕС III 12 дни преди придобиването на 67%?
    Така ЕЕЕС III може да си смени собственика по някое време в бъдеще и нито КЕВР нито КЗК ще разберат.Защо е нужно това размножаване на матрьошките,освен за да се прикрие евентуална препродажба?

    Ликвидационната оценка е пълна с фактически и смислови грешки грешки.Явно е писана набързо.Прекалено голяма е отрицателната корекция на машини,оборудване и съоръжения,като няма никакви обяснения,а от КФН са си затворили очите.Така са постигнали поръчаната стойност.
    Last edited by noko6; 15.10.2021, 01:18.

    Коментар


    • Пълна подигравка..Въпроса е какво да правим..Дали да приемем или не..


      Коментар


      • Ликвидационна стойност на акция 274.60 винаги се намира някой продажен оценител

        Коментар


        • Все пак се наканиха да ги публикуват тия търгови - x3news.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Това за ВАП е идея дали да не изпратим масово..Дали ще има резултат..

            Дали липсата на самите решения (няма линкове в новината), не може да бъде формален повод да се атакуват самите решения?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Това за ВАП е идея дали да не изпратим масово..Дали ще има резултат..
              Нямам финансов интерес в това, но ако искате помощ, най-добрият вариант е ESMA, но ако жалбата е срещу КФН не е добре, защото се нарушава имиджа, вдига се шум и т.н. и ще се потули. Вариантът за оплакване от злонамереност е срещу другаря Бойко Атанасов и г-ца Филипова - това вече не е срещу институцията а срещу корупция на персонално ниво, което очевидно е случая в този казус!
              IM d best

              Коментар


              • Това за ВАП е идея дали да не изпратим масово..Дали ще има резултат..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                  Май КФН са ни загубили възраженията. Явно нечйи финансов интерес е надделял при вземането на решение, Интересно дали сега пенсионните фондове ще вдигнат медиен шум или всеки се е разбрал какво да получи в замяна на мълчанието си. Все пак се касае за пари на пенсионерите, а не за лични средства.
                  КФН "си плюха на сурата" с тези решения.В новото предложение нищо от изисквания на първото решение на КФН не беше изпълнено и въпреки това.... Ние не можем да обжалваме тези решения,защото не сме заинтересовани лица(не сме длъжни да приемаме ТП),но върховна административна прокуратура може.Така,че тези писма които пращахме до КФН,може да ги изпратим като сигнал до ВАП за нарушение извършено от КФН.Не е нужно да се цитират номерата на решенията,от ВАП ще си ги изискат,ако решат.Аз съм пращал 2 такива сигнала по пощата с препоръчано писмо и резултат не е имало,дори и входящ номер не успях да науча.За това е добре да се подаде сигнала на место.Някой от София може да го направи,нищо не струва.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

                    Мисля че не е нужно да Ви напомням, че не говорим за отпускане и погасяване на потребителски кредит. Скоро ще се разбере, ако останат публични добре, ако не "квот такоа".
                    Хм, как да ти кажа, работил съм като част от екип по синдикиран заем за сума, надвишаваща тази, отпусната на Еврохолд, та имам позная какво и как се изисква като за подобен "потребителски" кредит Работил съм и по вземания за десетки милиони, които накрая стават малко на принципа - ми квото дойде, все е добре. Наистина се надявам тук да излезете на плюс - акцията не заслужава подобна цена
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Ще предположа, че играта не е приключила и ще искат да вземат 100% от дружествата, заради половината процент по ниска лихва по заемите. Това ако са публични ще стане чрез оферта за принудително изкупуване, а ако се отпишат - чрез пазарлък.
                      Чудя се на това предположение струва ли си да се заложи суха пара?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        И защо да има? тях ги интересува единствено асан да си върне заемите и толкова. Още когато асан стана основен купувач, за сметка на Гинка, бях убеден, че ще има врътка, поради което на поредното засилване на цената около 280-290 продадох. продах с яд, но продадох (на печалба, добра при това, хубава врътка ми се получи тук на късмет). искаше ми се да държа, защото хем е структуроопределящо предприятие, хем активите са реални, хем цената е много ниска (реалната е над 360) - няма как да такова предприятие да струва лп;лптп едно Халтурко и половина, ама на, можело.

                        С такива като асан не се играе - аз си имам уроците от него и при еврохолд (там излязох на печалба), и при евроинс (на загуба) - просто това е абсолютният Банев с диплома, но явно и с мнооооого сериозни връзки. Съжалявам за колегите тук - бих ви казал да държите, ма с асан начело нищо не е сигурно. Успех ви желая и дано тази акция ви донесе радост!
                        Мисля че не е нужно да Ви напомням, че не говорим за отпускане и погасяване на потребителски кредит. Скоро ще се разбере, ако останат публични добре, ако не "квот такоа".

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

                          За съжаление сте прав, но ми се струва, че може да има известни бариери срещу такива действия, наложени от тези които финансираха сделката за придобиването на ЧЕЗ.
                          И защо да има? тях ги интересува единствено асан да си върне заемите и толкова. Още когато асан стана основен купувач, за сметка на Гинка, бях убеден, че ще има врътка, поради което на поредното засилване на цената около 280-290 продадох. продах с яд, но продадох (на печалба, добра при това, хубава врътка ми се получи тук на късмет). искаше ми се да държа, защото хем е структуроопределящо предприятие, хем активите са реални, хем цената е много ниска (реалната е над 360) - няма как да такова предприятие да струва лп;лптп едно Халтурко и половина, ама на, можело.

                          С такива като асан не се играе - аз си имам уроците от него и при еврохолд (там излязох на печалба), и при евроинс (на загуба) - просто това е абсолютният Банев с диплома, но явно и с мнооооого сериозни връзки. Съжалявам за колегите тук - бих ви казал да държите, ма с асан начело нищо не е сигурно. Успех ви желая и дано тази акция ви донесе радост!
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                            Ще излязат/излизат чрез репо сделки и инвестиции в "несвързани лица". Все пак тези са със сериозен опит
                            За съжаление сте прав, но ми се струва, че може да има известни бариери срещу такива действия, наложени от тези които финансираха сделката за придобиването на ЧЕЗ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

                              Единственото интересно вече е дали печалбите, най-вече в Електрото, ще излязат/излизат от дружествата през дивиденти или по някакъв друг "евро" начин.
                              Ще излязат/излизат чрез репо сделки и инвестиции в "несвързани лица". Все пак тези са със сериозен опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение
                                Интересно е че няма линкове към решенията на КФН за ЧЕЗ. Дали сега ги пишат?
                                Единственото интересно вече е дали печалбите, най-вече в Електрото, ще излязат/излизат от дружествата през дивиденти или по някакъв друг "евро" начин.

                                Коментар

                                Working...
                                X