IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
    Приелите търговото ще останете ли на БФБ с взетите пари?
    Аз оставам с част от парите на БФБ, но няма да коментирам кои акции имам намерение да купя.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
      Приелите търговото ще останете ли на БФБ с взетите пари?

      Дано Ви излязат сметките!
      2019г. декември ги сурнах с над 650вл. загуба и декември 20 отново ги заиграх с до 10х.лв. - получих среден изход за среден брой акц.(35-57) 308лв. още август се сбогувах и пренасочих в ДУХ и БСЕ ...- едва ли някога ще си помисля да ги върна обратно през печалбата пак в ЧЕЗ

      Коментар


      • Приелите търговото ще останете ли на БФБ с взетите пари?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

          Като гледам броя на акциите на останалите акционери, това най-вероятно са Сила и Съгласие. В ЧЕЗ Електро също те са останали, така че ми е интересно на тях ли ще разчиташ да бранят интересите на дребните акционери? Ако бяха толкова загрижени, нямаше да позволят търгови предложения на толкова ниска цена.
          Няма защо да бъдат загрижени при положение, че нямат намерение да излизат от дружествата. Въпросът е каква е точно е сделката - кой какво и по какъв начин ще вземе от баницата. От отгвора на този въпрос зависи и дали тези, които приехме / не приехме търговото сме сгрешили или не. Аз конкретно приех при Разпределението и не приех при Електрото, а като гледам и други са подходили като мен. Мисля, че скоро ще имаме повече яснота по темата, като видим новото управление в действие.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
            И аз останах акционер, дори си увеличих позицията
            Умната с увеличаването и поне да не е с ливъридж, че според мен, тази акция, вече става една от най - рисковите на БФБ!
            Бегал съм от ток и жици.
            Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение


              Засега фри флота остава 227688 акции или 11.81 % - нямат право да отписват.
              Т.е. или подобрено търгово или остава публично дружество и малкото останали акционери да захлебим дивиденти.

              По-късно мога да опитам да предположа ,кои са излезли ,но на прима виста това са пенсионните фондове на Доверие и на Алианц и вероятно още 1 по-малък фонд

              Добре е ,че все още има между 2 и 4 пенсионни дружества акционери,на които ще разчитаме да ни помагат да си браним интересите.
              Като гледам броя на акциите на останалите акционери, това най-вероятно са Сила и Съгласие. В ЧЕЗ Електро също те са останали, така че ми е интересно на тях ли ще разчиташ да бранят интересите на дребните акционери? Ако бяха толкова загрижени, нямаше да позволят търгови предложения на толкова ниска цена.

              Коментар


              • Ще чакаме препродажба и по- добра цена..

                Коментар


                • И аз останах акционер, дори си увеличих позицията
                  Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от noko6 Разгледай мнение
                    6. Брой на лицата, приели търговото предложение:
                    Брой физически лица, приели предложението – 104;
                    Брой юридически лица, приели предложението – 39;
                    7. Общ брой на акциите, които се придобиват от търговия предложител „ИЙСТЪРН ЮРЪПИЪН ЕЛЕКТРИК КЪМПАНИ” Б.В. – 408 552 броя.

                    Май няма да има отписване

                    Засега фри флота остава 227688 акции или 11.81 % - нямат право да отписват.
                    Т.е. или подобрено търгово или остава публично дружество и малкото останали акционери да захлебим дивиденти.

                    По-късно мога да опитам да предположа ,кои са излезли ,но на прима виста това са пенсионните фондове на Доверие и на Алианц и вероятно още 1 по-малък фонд

                    Добре е ,че все още има между 2 и 4 пенсионни дружества акционери,на които ще разчитаме да ни помагат да си браним интересите.

                    Коментар


                    • 6. Брой на лицата, приели търговото предложение:
                      Брой физически лица, приели предложението – 104;
                      Брой юридически лица, приели предложението – 39;
                      7. Общ брой на акциите, които се придобиват от търговия предложител „ИЙСТЪРН ЮРЪПИЪН ЕЛЕКТРИК КЪМПАНИ” Б.В. – 408 552 броя.

                      Май няма да има отписване

                      Коментар


                      • „Ийстърн Юръпиън Електрик Къмпани” Б.В., регистрирано във Фирмения регистър при Търговско–промишлената камара на Кралство Нидерландия под № 75462788, със седалище и адрес на управление: Кралство Нидерландия, Амстердам, 1097 JB, ул. „Принс Бернхардплейн“ 200, в качеството си на търгов предложител по чл. 149, ал. 6 от ЗППЦК, във връзка с изтичане на срока на търговото предложение на „Ийстърн Юръпиън Електрик Къмпани” Б.В. за закупуване акциите на останалите акционери на „ЧЕЗ Разпределение България” АД, ЕИК 130277958, на основание чл. 157 от Закона за публичното предлагане на ценни книжа (ЗППЦК) и чл. 37, ал. 1 от Наредба № 13 за търгово предлагане за закупуване и замяна на акции, с настоящото публикува резултатите от търговото предлагане, приключило на 11.11.2021г., както следва:

                        1. Дружество обект на търговото предложение: „ЧЕЗ Разпределение България” АД - публично акционерно дружество, учредено съгласно законите на Република България, вписано в Търговския регистър и регистъра на ЮЛНЦ към Агенцията по вписванията с ЕИК: 130277958, със седалище и адрес на управление в гр. София 1784, бул. „Цариградско шосе“ № 159, БенчМарк Бизнес Център.
                        2. Търгов предложител: „Ийстърн Юръпиън Електрик Къмпани” Б.В. е дружество (besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid), създаденo и съществуващo в съответствие със законите на Кралство Нидерландия, регистрирано в Търговски регистър на Кралство Нидерландия под № 75462788, със седалище и адрес на управление: Кралство Нидерландия, Амстердам, ул. „Принс Бернхардплейн“ 200, 1097 JB.
                        3. Упълномощен инвестиционен посредник: „ЕВРО-ФИНАНС“ АД, с адрес на управление в гр. София 1592, район „Искър“, бул. „Христофор Колумб“ № 43, притежаващ лиценз от КФН под № 03-0004/11.07.2008 г. за извършване на дейност като инвестиционен посредник.
                        4. Период на търговото предложение: 15.10.2021г. - 11.11.2021г.
                        5. Предлагана цена на акция: 291,00 лв. (двеста деветдесет и един лева).
                        6. Брой на лицата, приели търговото предложение:
                        Брой физически лица, приели предложението – 104;
                        Брой юридически лица, приели предложението – 39;
                        7. Общ брой на акциите, които се придобиват от търговия предложител „ИЙСТЪРН ЮРЪПИЪН ЕЛЕКТРИК КЪМПАНИ” Б.В. – 408 552 броя.
                        8. Срок за заплащане на цената от Търговия предложителя: до 22.11.2021г., включително
                        9. Не са налице основания за прилагане на чл. 157а и 157б от ЗППЦК.

                        Коментар


                        • Пенсиите едва ли са приели..Ще чакаме новш предложения от Асан..

                          Коментар


                          • Гледам днес има търговия, следва ли, че остава публично ?
                            Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

                            Коментар


                            • Какво се слува с Разпределението. Ще остава ли публично? Как ще реагират пенсиите - някой с инфо ?

                              Коментар


                              • Вижте паричния поток за Q3 -45 млн., при тези цени на тока на борсата, до края на зимата пари в Електрото за дивиденти и други подаръци няма да останат.

                                Коментар

                                Working...
                                X