IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
    Аз съм все още акционер, не приех предишните предложения и това мисля да не приемам. Питах просто ориентировъчно. Средната ми е доста по-ниска от 300 лв., ама доста, хем взех покрай търговите още малко на по-висока цена. Въпреки това не мисля, че 300 лв. е справедлива. Моят ориентир е в диапазона 450 лв. +/- 50 лв., което е доста далеко от нахалното им предложение. Нямам проблем да си задържа акциите завинаги, имал съм случай с чужбински акции да се чака 17г. и да се получи 15х дивидент спрямо покупната. Освен това не съм сигурен, че ЕХ ще задържат дружеството, ще дойде и друг прекупвач, по мое скромно мнение.
    А дано. Те тези, освен че са стиснати, са и супер некадърници, и като нищо ще замигаме като дискотека в софийско.

    Коментар


    • Аз съм все още акционер, не приех предишните предложения и това мисля да не приемам. Питах просто ориентировъчно. Средната ми е доста по-ниска от 300 лв., ама доста, хем взех покрай търговите още малко на по-висока цена. Въпреки това не мисля, че 300 лв. е справедлива. Моят ориентир е в диапазона 450 лв. +/- 50 лв., което е доста далеко от нахалното им предложение. Нямам проблем да си задържа акциите завинаги, имал съм случай с чужбински акции да се чака 17г. и да се получи 15х дивидент спрямо покупната. Освен това не съм сигурен, че ЕХ ще задържат дружеството, ще дойде и друг прекупвач, по мое скромно мнение.
      Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

      Коментар


      • Справедлвата цена трябва да е не по-ниска от балансовата стойност.Тия методи на ДПП,на дружествата аналози... са алабалистика,там цената може да се наглася според поръчката.А и според Зак. за счет, Чл. 24. (1) Финансовите отчети трябва да представят вярно и честно имущественото и финансовото състояние и финансовите резултати от дейността на предприятието, паричните потоци и собствения капитал. Сега излиза,че собствения капитал в одитирания фин. отчет е силно надценен и не е представен вярно и честно,защото според другите методи в бъдеще се намалее.
        Ама няма как да мине това ТП най-мало защото в него са използвани данни за периода от 01.02.- 01.08.2021,поне така е според копнатата от последното ТП таблица.

        Коментар


        • Колко смятаме, че е справедливата цена ?
          Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

          Коментар


          • НАЛИ ПОДЧЕРТАХ, ЧЕ СА ИЗМАМНИЦИ..СРАМОТА ЩЕ Е ДА ГИ ОСТАВИМ БЕЗ ОБЖАЛВАНЕ..
            Last edited by Kiro; 07.04.2022, 12:48.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Трябва всички да подадем жалби за увеличение на цената..Мислете за аргументи и , който е по- подготвен да пусне тук писмото да июзпращаме до КФН..Тези са измамници от класа..
              Киро, не си от вчера на борсата та не знаеш холдчето. Гледаме повече от десетилетие екселските печлаби и нагаждация

              Коментар


              • Трябва всички да подадем жалби за увеличение на цената..Мислете за аргументи и , който е по- подготвен да пусне тук писмото да июзпращаме до КФН..Тези са измамници от класа..

                Коментар


                • Ще "си плюят" и още как. Ако никой от нас не подаде оплакване, ще ни прекарат по бързата процедура.
                  “Speculation is a business. It is neither guesswork nor a gamble. It is hard work and plenty of it.”

                  Коментар


                  • Тия се подиграват с нас.Това търгово ако мине е подигравка и с КФН
                    Click image for larger version

Name:	Clipboard01.jpg
Views:	1
Size:	35.3 КБ
ID:	3905954

                    Тази табличка е copy/paste от търговото от 11.2021.Даже не са си направили труда да сметнат новите цени.Приели са пак същите тегла на методите.
                    КФН ще "си плюе на суратя" ако пусне това търгово.

                    Коментар


                    • Тези измамници ще се мъчат да ги вземат на 300лева..

                      Коментар


                      • http://www.x3news.com/?x3id=158621

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nikon Разгледай мнение

                          Има логика в това.ЕЕЕС вече има над 95% и това вече няма как да се промени от търговото,колкото и акции да го приемат. Текста не е много ясен и вероятно ще се тълкува от КФН,а може и от ВАС.Ако ЕЕЕЦ поискат squeeze out ,акционерите ще имат правен интерес да го оспорят пред ВАС и това може да е едно от основанията.Всичко зависи от това колко акции ще придобият от търговото,но ТИМаджийските фондове постъпиха подло и във вреда на вложителите си.
                          И аз ще мисля какво може да се направи.
                          По принцип ми се иска да остана акционер поне с част сегашните ми акции.
                          Трябва да се разгледат добре европейските директиви .
                          Работата на Еврохолд не е съвсем чиста.
                          Емитират трета емисия облигации под условие без санкция на ОСА ?
                          Определят двама купувачи.
                          Дружество от кръга на Еврохолд - СЛС холдинг,за които не съм сигурен дали са искали одобрение от акционерите си за такава голяма инвестиция .
                          Отделно те имат емитирани 2 емисии облигации,които са с по-висока лихва от тази на Еврохолд - т.е. инвестират на загуба?
                          Другия купувач е ЦКБ,които де факто се получава,че финансират Еврохолд да им купи собствените акции от ЧЕЗ електро?
                          При това за разлика от първата емисия на Еврохолд ,която е май на 8%,тази не е така атрактивна - 3,25 % за 7 години с изплащане на главницата на падежа.
                          Пакета на ЦКБ не беше за пренебрегване - почти 10 % и новия мажоритар трябваше да се съобразява с него при всички гласувания ,където той е заинтерисовано лице.
                          За мене тази сделка не е добра за акционерите на ЦКБ - нещо като кон за кокошка.
                          Надявам се на ОСА-то мажоритарите на ЦКБ да имат обяснение - още повече тогава ще се знае ще има ли дивидент и колко ще е той.

                          друго:
                          След последните отчети би трябвало стойността да се завиши чувствително.
                          Отделно трябва добре да обмислим документа, с който КФН върна първото търгово.
                          За мен и работата с двете холандски дружества,които са собственици на ЧЕЗ също не е съвсем чиста.
                          При енерго - про също имаше холандско дружество намесено,което с покупко -продажбата си на акции изигра решаваща роля да се стигне да скуиз-оут.
                          А с цялата си наглост по-малко от месец след скуиза чехите от енерго про им върнаха акциите и май досега си ги имат.


                          Коментар


                          • Насила хубост не става..Ще оспорим търговото и цената на тези скрънзи, а после явно трябва да продадем..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от man40 Разгледай мнение

                              Те ще искат да отпишат дружеството,но дали ще могат.В случая не би трябвало да могат да изкупят принудително акциите на неприелите търговото.Текста на чл.157а е: "Лице, което в резултат на търгово предлагане, отправено до всички акционери с право на глас, придобие пряко, чрез свързани лица или непряко в случаите по чл. 149, ал. 2 най-малко 95 на сто от гласовете в общото събрание на публично дружество, има право в тримесечен срок от крайния срок на търговото предложение да изкупи акциите с право на глас на останалите акционери."
                              ЕЕЕС след търговото по чл.140а ще има над 95%,но това няма да е в резултат на търгово,защото и сега има близо 99%,но не в резултат на търгово, така че чл.157а няма да е приложим в този случай.
                              Другите възможности са описани в чл.119,ал.1,като на практика възможни са само 2,описани в т.3.Дали ще стане,зависи колко акции ще приемат търговото.Ако поне 10291 приемат,то щего отпишат без ОСА. Ако са по-малко и насрочат ОСА за отписване,на което отидат акционери с по-малко от приелите търговото акции,пак ще могат да го отпишат. Така че зависи от нас.
                              Има логика в това.ЕЕЕС вече има над 95% и това вече няма как да се промени от търговото,колкото и акции да го приемат. Текста не е много ясен и вероятно ще се тълкува от КФН,а може и от ВАС.Ако ЕЕЕЦ поискат squeeze out ,акционерите ще имат правен интерес да го оспорят пред ВАС и това може да е едно от основанията.Всичко зависи от това колко акции ще придобият от търговото,но ТИМаджийските фондове постъпиха подло и във вреда на вложителите си.
                              Last edited by nikon; 24.03.2022, 21:20.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от man40 Разгледай мнение

                                Те ще искат да отпишат дружеството,но дали ще могат.В случая не би трябвало да могат да изкупят принудително акциите на неприелите търговото.Текста на чл.157а е: "Лице, което в резултат на търгово предлагане, отправено до всички акционери с право на глас, придобие пряко, чрез свързани лица или непряко в случаите по чл. 149, ал. 2 най-малко 95 на сто от гласовете в общото събрание на публично дружество, има право в тримесечен срок от крайния срок на търговото предложение да изкупи акциите с право на глас на останалите акционери."
                                ЕЕЕС след търговото по чл.140а ще има над 95%,но това няма да е в резултат на търгово,защото и сега има близо 99%,но не в резултат на търгово, така че чл.157а няма да е приложим в този случай.
                                Другите възможности са описани в чл.119,ал.1,като на практика възможни са само 2,описани в т.3.Дали ще стане,зависи колко акции ще приемат търговото.Ако поне 10291 приемат,то щего отпишат без ОСА. Ако са по-малко и насрочат ОСА за отписване,на което отидат акционери с по-малко от приелите търговото акции,пак ще могат да го отпишат. Така че зависи от нас.
                                Нали казаха че ще отправят ново търгово,след него колкото и да придобият накрая резултата ще е над 99 процента които са достатъчни......

                                Коментар

                                Working...
                                X