IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    Значи виртуалния ни облог е следният - аз инвестирам тук /на цена 121 лв./, а ти седиш на кеш за срок от 3 години. Това означава обаче, че нито ти, нито аз имаме право да пренасочваме активите си! Слез 3 години ще видим кой колко е напред . Аз и ти разбира се няма да помним за този облог, но все пак е нещо.
    не си ме разбрал може би, пак искам да подчертая че кеша има друга логика. Най-вече той е ужасно гъвкав и мобилен, много е коварен и изменчив, не е като праволинейната хартия. Искам да кажа, че в никакъв случай не бих закопало кеша цели 3 г. Това е абсурд, точно в това е противовеса на кеша - неговия най-основен параметър е свободата, а хартията няма такава свобода, може да държиш от инат една хартия за да ходиш по оса, но кеша като волна птичка търси свободата))). Мен лично не ме интересува никакви облози, защото ако след месец, два или три., кеша купи същите хартии с 10пъти дивидентната им доходност отдолу .... за каква дивидента доходност ще става дума - Кирето може да сметне, ако му излезе математиката разбира се))))
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Нулата си е нула Прец и мнго страх
      Иска ли ти се да е нула Кире?!?! )) Защо такава злоба, а къде отидоха вложенията във фармата, хес, спиди,, бреф, т.н. !?!? Нима са нулеви!?!? Лоша работа. Но Сигурно в чеза ще ти е по-добре. Както е казал Костолани - който няма хартията когато се избушва я няма и като расте))))))))
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Според мен има вероятност кеша да е по-добра алтернатива от много хартии, отделям му по-голяма тежест и вкарвам свободния да чака за на кирето папирите. Има и 2-3 позиции, които може да са добре в перспектива, но не искам да афиширам, нали Кирето иска да ми се присмива, а ги чакам да се катурнат за да заредя))))) Кеша си има своя специфика, не е като хартията, знаем, че хартията щом бъде купена във форума се появява и темата "Защо когато някой се набабани в някоя избушена акция, започва да я хвали във форума", - автор Софикс, вярно че опитвах да я активирам няколко пъти, но нямаше интерес, изглежда хората не обичат да се присмиват на себе си))))
        Значи виртуалния ни облог е следният - аз инвестирам тук /на цена 121 лв./, а ти седиш на кеш за срок от 3 години. Това означава обаче, че нито ти, нито аз имаме право да пренасочваме активите си! Слез 3 години ще видим кой колко е напред . Аз и ти разбира се няма да помним за този облог, но все пак е нещо.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Нулата си е нула Прец и мнго страх

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            А не е ли по добре 4, 5% вместо нула и сковаващ страх
            За някои позиции правилния въпрос е различен, от типа "Не е ли по-добре 0, отколкото -10 или -20%" !?!? Кире ти нямаш позицията и математиката не ти излиза, защо така))))Защо не купиш за да ти излезе, нали си диведентен ивеститор !?!?!))))
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
              Преци, дай по-добра алтернатива за период от 3 г. например. Кажи ти какво ще правиш в този период, в какво ще инвестираш?
              Според мен има вероятност кеша да е по-добра алтернатива от много хартии, отделям му по-голяма тежест и вкарвам свободния да чака за на кирето папирите. Има и 2-3 позиции, които може да са добре в перспектива, но не искам да афиширам, нали Кирето иска да ми се присмива, а ги чакам да се катурнат за да заредя))))) Кеша си има своя специфика, не е като хартията, знаем, че хартията щом бъде купена във форума се появява и темата "Защо когато някой се набабани в някоя избушена акция, започва да я хвали във форума", - автор Софикс, вярно че опитвах да я активирам няколко пъти, но нямаше интерес, изглежда хората не обичат да се присмиват на себе си))))
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • А не е ли по добре 4, 5% вместо нула и сковаващ страх

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Аз тук никога съм нямал, а ти не лъжи, не ти отива.Просто кажи- ами мене си ме е страх и стискам паричките на 0 процента.Човещинка си е
                  Не знам дали си имал или не Кире, помислих че чакаш деведент и понеже си навсякъде ушит из бфб, логично да помисля, че и тук държиш кандидат-деведентната-папира)))))
                  Жалко, че нямаш, защото щях да те помоля да изчислиш деведентната доходност при положение, че миналата година няма, а цената се е избушила с над 10-15% )))) Лоша работа, но както виждаш математиката показва по-добре 0% отколкото -% )))))
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    Напротив Кире, това го изтръргувах и го продадох на по-високите нива, в един друг момент, но по сегашните цени не бих се навило да те освободя от твоите ценни книги))))
                    Преци, дай по-добра алтернатива за период от 3 г. например. Кажи ти какво ще правиш в този период, в какво ще инвестираш?
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Аз тук никога съм нямал, а ти не лъжи, не ти отива.Просто кажи- ами мене си ме е страх и стискам паричките на 0 процента.Човещинка си е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        4Д , ами тя не търгува тя е тук за да намира кусури и да цитира Костолани. За първото е страх иимала е загуби и е страх от нови.Сега избива комплекси, че тя вече не губи, а другите може да го направят..Ами различни хора , а аз съм над 90% вц акции
                        Напротив Кире, това го изтръргувах и го продадох на по-високите нива, в един друг момент, но по сегашните цени не бих се навило да те освободя от твоите ценни книги))))
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          precakanoto, аз нямам ЧЕЗ. Има някои неща, които не ми харесват, но това не е важно. Обсъждахме, че 3CZ няма нищо общо с либерализацията. Ама нищо общо. Той се занимава с пренос на енергия а не с търговия или производство. Той ще остане под регулация. Либерализацията ще се отрази на другото дружество. Просто ми е странно как е възможно да търгувате нещо без да знаете какво е. Цената на тока на либерализиран и регулиран пазар няма нищо общо с това дружество.
                          Така смяташ ти, аз смятам наобратно - без значение какви регулации има, пазара е най-добрия регулатор, щом другите свият печалбите, и/или клиентите започнат да мигрират, смятам също че и тук процеса е под въпрос,. И на мен ми е странно дали вярвате на алиса в страната на чудесата или кума лиса, но затова сме на борсата - различни мнения и различни виждания. Ще избягвам да пиша в темата, за да не се притеснявате.
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • 4Д , ами тя не търгува тя е тук за да намира кусури и да цитира Костолани. За първото е страх имала е загуби и е страх от нови.Сега избива комплекси, че тя вече не губи, а другите може да го направят..Ами различни хора , а аз съм над 90% в акции
                            Last edited by Kiro; 30.05.2016, 21:30.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Според мен ти си карък Преци- не си за този рисков пазар.Страх те е и не можеш да губиш.Стой си на 0 процента лихва депозит и все цитирай Костолани.Всичко ти е скъпо и всичко е лошо
                              Не всичко е лошо Кире, но като си хвалите шитовете не си правите услуга. И на тях също не правите, просто давате им още един повод да ви доят))) Какво им пречи да си кажат - "ние си правим с тях каквото ни отърва а тия даже ни правят реклама". Ех Кире колко объркана е спекуланстаката душа, когато плаче за 2-3 % деведент)))))))
                              Last edited by precakanoto; 30.05.2016, 21:38.
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • precakanoto, аз нямам ЧЕЗ. Има някои неща, които не ми харесват, но това не е важно. Обсъждахме, че 3CZ няма нищо общо с либерализацията. Ама нищо общо. Той се занимава с пренос на енергия а не с търговия или производство. Той ще остане под регулация. Либерализацията ще се отрази на другото дружество. Просто ми е странно как е възможно да търгувате нещо без да знаете какво е. Цената на тока на либерализиран и регулиран пазар няма нищо общо с това дружество.

                                Коментар

                                Working...
                                X