IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ЧЕЗ инвестира 1,642 млн. лева в мрежата си в Западна България

    http://www.bloombergtv.bg/novini/201...adna-balgariya

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Windowshopper Разгледай мнение

      Никой не е казал, че ще се раздават дивиденти всяка година
      Така е, то и сега не е като да не разпределят, просто даваха по един голям дивидент от 25лв веднъж на 3 години, вместо всяка година по по-малко. За инвестиралите на ИПО-то на 160 лв, 50 лв от дивиденти и 100 капиталова не е зле за 6 години. Въпросът е да си дават нормално дивиденти както в другите си дружества всяка година и да продължават да намаляват технологичните разходи и разходите за външни услуги!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

        Защо ти е важен изхода на тези нива, да си дават дивиденти хората и оценка EV/EBITDA от 4.50, когато на пазара добрите компании са масово на нива 10-12-14, да не казвам че има и над 20. Определено най-добрата възможна новина е че сделка няма да има.
        Никой не е казал, че ще се раздават дивиденти всяка година, а и откъде разбрахте че сделка няма да има. Като съдя по отбора от кандидастващи е съставен от атове и магарета. Едните, които разбират и имат капацитет са долу в ниското с офертите, а останалите просто нямат човешки и финансови рисурси да си позволят да управляват и никоя сериозна банка няма да застане зад тях. Просто ЧЕЗ закъсняха с продажбата защото процеса е тромав и бавен ( Той СЕО-то ви смля информацията преди седмица ). Едно е сигурно не се чувстват комфортно на нашия пазар. Подобна грешка направиха преди време и една петролна компания ако не бъркам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
          Вале,
          Все чехи...еврейте на Европа...
          От Енерго Про си взех и не само аз своето а чез сега се отпуска и хитрее ...
          Кире , да не стане като с доверие....
          Такова излизане не е приумица....
          Имаш ли...
          Не е препоръка..
          Да. Имам .
          Бъркаш. Разликата е огромна между едните и другите чехи.
          Тези дето продават едва ли имат много - та да се притеснявам .
          А и не бързам да излизам тук.
          Той колегата си знае защо му пиша.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Монти, имам- компанията е добра и не може да се сравнява с Доверие..Купувал съм около 130..И за втори път дивидент..Най много да не я продадат или да я продадат и нея на Шиши и БХ.....Аз не бързам..
            Едно време я прескочих да я купувам заради липсата на дивидент и фондовете на Хим...
            Тук много се говореше че тиквата си я харесал...
            Ама май нещата са се променили...?
            Не е препоръка..
            ПП. 130 лв а сега стига 290 сериозна печалба....
            на всекиму толкова ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

              21. 06. 2017 г.
              Мерси

              Коментар


              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                Тук кога ще е събранието ?
                21. 06. 2017 г.

                Коментар


                • Монти, имам- компанията е добра и не може да се сравнява с Доверие..Купувал съм около 130..И за втори път дивидент..Най много да не я продадат или да я продадат и нея на Шиши и БХ.....Аз не бързам..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                    И тук ли инвестира ?
                    Тука мажо е на светлинни години по- свестен от измекярите в Енерго Про - нали !!!
                    Вале,
                    Все чехи...еврейте на Европа...
                    От Енерго Про си взех и не само аз своето а чез сега се отпуска и хитрее ...
                    Кире , да не стане като с доверие....
                    Такова излизане не е приумица....
                    Имаш ли...
                    Не е препоръка..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Може някой вътрешар да знае нещо, което ще разберем след няколко седмици..
                      Тук кога ще е събранието ?

                      Коментар


                      • Може някой вътрешар да знае нещо, което ще разберем след няколко седмици..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Windowshopper Разгледай мнение
                          Тук изхода да не се окаже по-тесен от "Триградското ждрело" .
                          И тук ли инвестира ?
                          Тука мажо е на светлинни години по- свестен от измекярите в Енерго Про - нали !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Windowshopper Разгледай мнение
                            Тук изхода да не се окаже по-тесен от "Триградското ждрело" .
                            Защо ти е важен изхода на тези нива, да си дават дивиденти хората и оценка EV/EBITDA от 4.50, когато на пазара добрите компании са масово на нива 10-12-14, да не казвам че има и над 20. Определено най-добрата възможна новина е че сделка няма да има.

                            Коментар


                            • Тук изхода да не се окаже по-тесен от "Триградското ждрело" .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                                ТЕЦ Варна може да ги вземе някой или за да направи газова централа (сериозни инвестиции), или заради пристанището. Не случайно спрягаха руски итерес. На мен поне и тук не ми се връзва Ковачки, ама знае ли човек.
                                Принципно сте прав, но Ковачки да вземе целият бизнес съвсем не ми се връзва, най-малкото поради липса на достатъчно капитал. Навремето приватицацията/и други схеми/ на тецове и топлофикации беше едно, сегашната сделка е съвсем друга. Имам чувството, че както винаги се пуска някаква контролирана информация от неофициални източници, винаги присъстват имената на дежурните заподозряни/колкото Пеевски купи Нова ТВ, толкова ще купи и Чез/, а истината е някъде съвсем другаде. Така или иначе майката все някога ще излезе с официална информация, но по-важното, мисля всички са съгласни, са добрите отчети и дивидентите. Останалото е някакъв евентуален бонус напред във времето.

                                Коментар

                                Working...
                                X