IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
    Аз подадох жалба в КФН,но за съжаление съм малко скептичен,въпреки явното забавяне с 1 ден.

    Трябва да се защитават правата в съда.

    Бъдете активни и критични към мутробюрокрацията и дребните мошенически схеми,с които ви цакат някои дебелооки мажоритари.

    Вярвам ,че за всеки ще дойде Видовден !

    И още веднъж бъдета активни и гласувайте на изборите .
    КФН одобри такова грабителско търгово и изобщо не се съобрази дори със собствените си указания от отказа за одобрение на предишното търгово,а за забавяне от 1 ден... то е 4 дена фактически. ПП трябваше освен борда на ББР да сменят веднага и ръководството на КФН,което също обслужва мафията.

    Коментар


    • За тези ,които не са си дали акциите от ЧЕЗ доброволно.

      От днес 9.09. в клоновете на TBI bank вече превеждат парите по сметката ви в други банки,а в обявлението пише, че изплащането започва от 8.09.2022 г.
      Искат да се представи заверен лист с IBAN от банката ви.

      Ако сте юр.лице или наследник на акционер трябва да прочетете изискванията ,публикувани вчера в сайта EXtri.

      За мен има необосновано забавяне на изплащането на парите,като в закона изрично е написано ,че размяната става едновременно.

      Така е и в действащата наредба 13 на КФН,където в чл.44 е цитиран закона - ЗППЦК чл.157 а - 7-ма точка.

      В утвърденото предложението от КФН е цитиран краен срок 7.09.2022 г. Предложението е публикувано на 26.08.2022 г.

      Аз подадох жалба в КФН,но за съжаление съм малко скептичен,въпреки явното забавяне с 1 ден.

      Трябва да се защитават правата в съда.

      Бъдете активни и критични към мутробюрокрацията и дребните мошенически схеми,с които ви цакат някои дебелооки мажоритари.

      Вярвам ,че за всеки ще дойде Видовден !

      И още веднъж бъдета активни и гласувайте на изборите .

      Коментар



      • Страница 31-32: http://www.csd-bg.bg/Dokumenti/NEWRULES_2022.pdf

        Изглежда може все пак да си получите парите при ИП. ЦД следва да са наясно докъде е процеса.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

          Прав си! Няма какво да чакате от ЦД, ИП и т.н. Парите са ви в банката и трябва да си ги вземете:

          http://www.x3news.com/download/?id=561565
          Това е ясно.

          Проблема е че в TBI банк казват ,че няма постъпили пари и не са чували за такова нещо.

          За всеки случай ще изчакам до края на работното време и ще сезирам КФН.

          Моля ,който иска да си запази акциите да направи по същия начин.

          Иначе според ЦД към 5.09.2022 г има само по 1 акционер в бившите дружества на ЧЕЗ,т.е. акциите са прехвърлени по сметката на търговия предложител ,а той не е направил плащане.

          Фри флота на Еврохолд е нараснал с 20000 акции и си помислих ,че продават акции на Еврохолд и с тези пари могат да покрият комисионните по сделката.
          Според документа представен на КФН всяка акциия трябва да я платят по 303,55 лв и тегленето на парите независимо от това дали е в брой или чрез превод е за сметка на Евро-Финанс да последната стотинка.,т.е. не се дължат абсолютно никакви комисионни.

          Всичко друго е основание за искане да се развали сделката.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
            За това имаха 7-дневен срок .

            Закона е ясен и никакво технологично време не е предвидено там.

            Акциите и парите се прехвърлят едновременно !
            Прав си! Няма какво да чакате от ЦД, ИП и т.н. Парите са ви в банката и трябва да си ги вземете:

            http://www.x3news.com/download/?id=561565
            Паричните средства, необходими за заплащането на цената на акциите - предмет на Предложението за изкупуване, се превеждат и съхраняват от Предложителя в отделна специална банкова сметка („Специалната сметка“), която е открита в полза на акционерите, чиито акции са обект на принудителното изкупуване, в „ТИ БИ АЙ Банк“ ЕАД („Банката“), IBAN BG13TBIB931080A07WNG02 Банката изплаща на акционерите, в брой или по указана от тях банкова сметка, дължимите суми от принудителното изкупуване на акциите, като за всеки от акционерите заплащаната сума ще е равна на съответния брой притежавани акции (съгласно изготвения от ЦД и предоставен на Банката Списък), умножен по Предлаганата цена за акция. Лицата, чиито акции са били изкупени, ще получат цялата им дължима сума, като за получаването ú няма да заплащат никакви такси, комисионни и/или други възнаграждения. Всички съпътстващи разходи за поддържането на Специалната сметка и начисляваните от Банката такси за извършени преводи в полза на титулярите по вземането, са за сметка на Предложителя, като тяхното заплащане ще става чрез задължаването на друга сметка на Предложителя, открита при Банката или по друг съответен начин, без това засяга наличностите по Специалната сметка. Банката няма право да отказва плащане на правоимащите лица, по независимо дали Предложителят е извършил съответно плащане за поддържането на Специалната сметка и/или е заплатил съответно други дължими такси или не е.
            Плащането на цената на акциите може да бъде извършено чрез офиса на Банката, находящ се в гр. София, кв. Лозенец, ул. „Димитър Хаджикоцев“ № 52-54, както и чрез всички други офиси и филиали на Банката на територията на Република България извън град София. Информация за офисите на Банката е налична на следния електронен адрес: https://tbibank.bg/
            При плащането на цената Банката идентифицира акционерите по Списъка съгласно утвърдените от нея правила, политики и процедури, като за целта същата може да изисква от лицата предоставяне на документи за идентификация, декларации, съгласия и т.н.
            Правото на акционерите да получат цената на акциите може да бъде упражнено в рамките на общия петгодишен давностен срок, започващ да тече от датата, на която е изтекъл срокът от 7 работни дни от дата на публикуване на предложението, след което това право се погасява по давност и непотърсените суми остават в Предложителя. Специалната банкова сметка не може да бъде закрита преди изтичане на посочения давностен срок, освен в случай, че всички акционери, включени в Списъка са получили вече дължимите им суми

            Коментар


            • Ако днес парите ги няма по сметката - можем да обжалваме разваляне на сделката.

              Коментар


              • За това имаха 7-дневен срок .

                Закона е ясен и никакво технологично време не е предвидено там.

                Акциите и парите се прехвърлят едновременно !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение

                  Има, очевидно. Не знам дали е съвсем по закон, но след като ми изкупуват акциите на каквато си искат цена, без мое съгласие...
                  Нещо повече - самата идея, че можело на основание на борсова цена да ми изкупуват собствеността е порочно. Очевидно аз не съм бил съгласен с онази цена. Дори да ми изглежда добра, може просто да не желая да се разделям със собствеността си. При това не става дума за обществено интересен терен или нещо подобно, а за финансови отношения между две частни лица. Това си е чиста кражба.
                  Това си е практика и е залегнало в законодателството по горе-долу целия свят. Когато се стигне даден процент, мажоритаря има право да прибере всички акции без да пита миноритарите. В България е при преминаване на 95% след като е правено търгово. Дори доколкото знам в някои западни страни е по-нисък процента (в Англия и Франция мисля е 90%).

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                    "принудително изкупуване" на дялове от дружество, има ли такова нещо по закон?
                    Има, очевидно. Не знам дали е съвсем по закон, но след като ми изкупуват акциите на каквато си искат цена, без мое съгласие...
                    Нещо повече - самата идея, че можело на основание на борсова цена да ми изкупуват собствеността е порочно. Очевидно аз не съм бил съгласен с онази цена. Дори да ми изглежда добра, може просто да не желая да се разделям със собствеността си. При това не става дума за обществено интересен терен или нещо подобно, а за финансови отношения между две частни лица. Това си е чиста кражба.
                    Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

                    Коментар


                    • След сетълмента в понеделник двете електро дружества са с по един акционер. Нужно е технологично време за придвижване на парите и списъците на бившите акционери от ЦД към ИП и от ИП към клиентите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
                        Днес установявам, че акциите ми липсват при инвестиционния посредник. Свидетелство за склкючена сделка няма. Преведени пари - също. Звъня по телефона на посредника, обясняват ми, че имало принудително изкупуване. Съобщение, обаче, как кога и къде ще си получим парите - също никакво. Нищо няма нито на сайта на Еврохолд, нито т.нар. лице за връзка с инвеститорите си вдига телефона. Това е супер скандално.
                        И при мен е така!
                        Същите действия предприех ,но нищо.

                        Нито акции ,нито пари.

                        Днес е последния ден за изкупуването ,като в закона изрично пише ,че размяната трябва да е едновременно.

                        Ако днес не си получим парите - дали не можем да развалим сделката и да си върнем акциите?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
                          Днес установявам, че акциите ми липсват при инвестиционния посредник. Свидетелство за склкючена сделка няма. Преведени пари - също. Звъня по телефона на посредника, обясняват ми, че имало принудително изкупуване. Съобщение, обаче, как кога и къде ще си получим парите - също никакво. Нищо няма нито на сайта на Еврохолд, нито т.нар. лице за връзка с инвеститорите си вдига телефона. Това е супер скандално.
                          "принудително изкупуване" на дялове от дружество, има ли такова нещо по закон?

                          Коментар


                          • Днес установявам, че акциите ми липсват при инвестиционния посредник. Свидетелство за склкючена сделка няма. Преведени пари - също. Звъня по телефона на посредника, обясняват ми, че имало принудително изкупуване. Съобщение, обаче, как кога и къде ще си получим парите - също никакво. Нищо няма нито на сайта на Еврохолд, нито т.нар. лице за връзка с инвеститорите си вдига телефона. Това е супер скандално.
                            Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

                            Коментар


                            • Сега имаме правен интерес да обжалваме решението на КФН.Това няма да спре изкупуването,но ако евентуално ВАС отмени решението,от ЕЕЕС ще трябва да ни върнат акциите,а и ще е урок за КФН. Ама като знаем кой е председател на ВАС,това са само мечти. Наредбата е много крива.Не може метода на НСА да има тегло от по-малко от 90-80%,особено ако активите не са преоценяни. А то сега си е жива екпроприяция.

                              Коментар


                              • КФН НИКАК, АМА НИКАК НЕ СЕ Е ПРОМЕНИЛА..

                                Коментар

                                Working...
                                X