IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акции на "АСАРЕЛ МЕДЕТ" АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да си стои непублично. Степента на риск е отвъд всякакви разумни граници.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

      Това добре, но на каква цена? Ккаво ще стане ако аз кажа, че съм си намерил купувач на 400 лв, а дружеството ми каже, че ще купи, но на 300? Означава ли, че съм длъжен да ги продам на дружеството тъй като не са ми отказали да ги купят? Цифрите са примерни, нямам нищо конкретно предвид.
      Да,означава !!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fur6ton Разгледай мнение
        Случая не е точно такъв, както е представено. Не съм чел устава скоро, но по спомен, ако си акционер и искаш да се освободиш от акциите си трябва задължително първо да ги предложиш на дружеството (освен ако не си си намерил друг акционер да ги купи). Дружеството има 30-дневен срок да реши дали иска да ги купи и ако откаже тогава вече могат да се продават и на външни инвеститори. На 95% съм убеден, че така стояха нещата.
        Това добре, но на каква цена? Ккаво ще стане ако аз кажа, че съм си намерил купувач на 400 лв, а дружеството ми каже, че ще купи, но на 300? Означава ли, че съм длъжен да ги продам на дружеството тъй като не са ми отказали да ги купят? Цифрите са примерни, нямам нищо конкретно предвид.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gujo Разгледай мнение

          Такъв е уставът на дружеството
          Пробвах да купя акции още през 2012-2013 г., намерих хора готови да ми продадат от Панагюрище, но....устава ме спъна да го направя. Имаше вариант, адвокатът ми намери вариант, но беше твърде рисково. Така, че не стана.

          Коментар


          • Случая не е точно такъв, както е представено. Не съм чел устава скоро, но по спомен, ако си акционер и искаш да се освободиш от акциите си трябва задължително първо да ги предложиш на дружеството (освен ако не си си намерил друг акционер да ги купи). Дружеството има 30-дневен срок да реши дали иска да ги купи и ако откаже тогава вече могат да се продават и на външни инвеститори. На 95% съм убеден, че така стояха нещата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gujo Разгледай мнение

              Духа супата,грубо казано
              Баси, не съм вярвал във възможността за узаконяването на подобен устав. Не ми се мисли какво се случва ако пък човек почине. Това, разбира се не прави нито компанията лоша, нито инвестицията в нея такава. Просто е странно.

              Благодаря, днес научих нещо ново и любопитно!
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                Правилно ли разибрам, че уставът на дружеството не позволява влизането на нов акционер в структурата? Супер странно ми звучи... Ако даден акционер има нужда от пари, но никой друг не иска да купи акциите му какво се случва?
                Духа супата,грубо казано

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gujo Разгледай мнение

                  Такъв е уставът на дружеството
                  Правилно ли разибрам, че уставът на дружеството не позволява влизането на нов акционер в структурата? Супер странно ми звучи... Ако даден акционер има нужда от пари, но никой друг не иска да купи акциите му какво се случва?
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                    Точно така! Абсолютно си прав.
                    Такъв е уставът на дружеството

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gujo Разгледай мнение

                      Предполагам,не си акционер,затова не можеш да купиш
                      Точно така! Абсолютно си прав.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gujo Разгледай мнение

                        Предполагам,не си акционер,затова не можеш да купиш
                        И защо ако не си акционер да не можеш да купиш?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                          И аз от години искам да купя, ама няма кой да ми продаде. И на място сме пробвали. Не става.
                          Предполагам,не си акционер,затова не можеш да купиш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gujo Разгледай мнение

                            Купувам 100 бр по 220 лв за брой
                            И аз от години искам да купя, ама няма кой да ми продаде. И на място сме пробвали. Не става.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gujo Разгледай мнение
                              Купувам 100 бр по 220 лв. брой,при интерес на личи
                              Купувам 100 бр по 220 лв за брой

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение

                                при 150 лв по-може да стане сделка, но при 300....
                                Купувам 100 бр по 220 лв. брой,при интерес на личи
                                Last edited by gujo; 09.11.2020, 09:39.

                                Коментар

                                Working...
                                X