IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    Съгласен съм с Проди. Но ако се размислим по-сериозно..най-големият проблем на българската пенсионна система е .... нейното съществуване. И понеже 23 години ДС мафията граби държава и нас реално в Сребърния Фонд ги няма един към 20-25 милиарда лева, които можеха да са там при едно нормално и некурумпирано управление. Сега сме с вързани ръце. Предполагам от 10 работещи под 40 години поне 8 ще се навият осигуровките за пенсия да не ги внасят в НОИ, но и да не чакат пенсия, а да се оправят поединично....както всъщност е на много места по света

    Проблемът е, че мафията окраде (като подари активите) Сребърния Фонд и реално няма откъде да дойдат пари за пенсиите на нашите бащи и майки, които нямат къде да ходят и чакат на децата си и държавата.

    Като се има предвид колко са пенсионерите и колко са ромите ... държавата ще цеди до последно малкото работещи, за да може някой си политик да залъгва бабите, че да го преизберат, за да може ДС мафията да продължи да краде...

    омагьосан кръг
    Предвид горното което си написал, има ли смисъл човек да прави бизнес в БГ или дори да внася в пенсионно - осигурителната система?????????? Въпреки, че съм привилигерован отвсякъде подводничар с 16 г. трудов стаж, ще емигрирам дори с подводницата в тропически води!

    Коментар


    • Съгласен съм с Проди. Но ако се размислим по-сериозно..най-големият проблем на българската пенсионна система е .... нейното съществуване. И понеже 23 години ДС мафията граби държава и нас реално в Сребърния Фонд ги няма един към 20-25 милиарда лева, които можеха да са там при едно нормално и некурумпирано управление. Сега сме с вързани ръце. Предполагам от 10 работещи под 40 години поне 8 ще се навият осигуровките за пенсия да не ги внасят в НОИ, но и да не чакат пенсия, а да се оправят поединично....както всъщност е на много места по света

      Проблемът е, че мафията окраде (като подари активите) Сребърния Фонд и реално няма откъде да дойдат пари за пенсиите на нашите бащи и майки, които нямат къде да ходят и чакат на децата си и държавата.

      Като се има предвид колко са пенсионерите и колко са ромите ... държавата ще цеди до последно малкото работещи, за да може някой си политик да залъгва бабите, че да го преизберат, за да може ДС мафията да продължи да краде...

      омагьосан кръг
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Хахххххххххххххххххххххххххааааааааааааааааааааааа аааа! 80% от българския мениджмънт е със средно или по-ниско образование от своите работници!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!! И тия боклуци , андрешковци искат да оппределят минимална или въобще всякава заплата. Вива Ленин и Карл Маркс. Нож за езедниците дребни чорбаджии - капиталисти!!!!!!!!!!!!!

        Значи какво се оказва, работника е в пъти по - умен от предприемача /маймун/

        Коментар


        • Е то това пенсионна система ли е в БГ???
          НОИ разпределя по комунистически всичко, до което се докопа. Отделно армията служители в системата нямат нахранване.
          Частните пенсионни фондове - там също нито лев печалба, само разходи за издръжка на системата и печалби за собствениците на фондовете.

          Зачертал съм тези пари от моите доходи. Никога няма да ги видя. И това става с подкрепата, ан тези, за които гласувам!!!!!!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
            Привет,
            преди малко гледах по телевизията представител на (така наречените ни) синдикати - хрантутник с 20 годишен стаж в областта на пиара, който (освен че ми е симпатичен) с нищо не е помогнал нито на работниците в тежките ни производства, плащали членски внос през годините, нито знам да има успехи по въпроси касаещи защита на малкото си други членове, да предлага личните ми средства да бъдат откраднати и пренасочени към фалиралото преди десетилетия НОИ.
            Това че не искам да деля (поне малка част от така наречените ми осигурителни вноски), с огромно количество съграждани, които открито ме смятат за идиот щом плащам няколко стотака на месец, е лично решение, но все си мисля че ако на някой му се краде после ще пита и за влоговете..?!
            Как ти се хаби време за тея самогъзни мухльовци , там само лайна , кражби и лешкунене му е майката.

            Коментар


            • Българската пенсионна система

              Привет,
              преди малко гледах по телевизията представител на (така наречените ни) синдикати - хрантутник с 20 годишен стаж в областта на пиара, който (освен че ми е симпатичен) с нищо не е помогнал нито на работниците в тежките ни производства, плащали членски внос през годините, нито знам да има успехи по въпроси касаещи защита на малкото си други членове, да предлага личните ми средства да бъдат откраднати и пренасочени към фалиралото преди десетилетия НОИ.
              Това че не искам да деля (поне малка част от така наречените ми осигурителни вноски), с огромно количество съграждани, които открито ме смятат за идиот щом плащам няколко стотака на месец, е лично решение, но все си мисля че ако на някой му се краде после ще пита и за влоговете..?!
              Last edited by Nikola; 19.12.2012, 09:37.
            Working...
            X