IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Докато за професионалните фндове успяха да го изиграят, защото вноските са изцяло за сметка на работодателите, нека тук хрантутника Тренчев да дойде да ми каже как мисли да ми вземе личните пари дето ми се удържат от заплатата всеки месец? Да видим после как ще си извади носа от синдикалния мозък.
    Не-заслужил инвеститор

    Коментар


    • Първоначално изпратено от robert Разгледай мнение
      Tony помисли по спокойно.В момента от допълнителното пенсионно осигуряване файда няма.Утре какво ще стане, само бог знае.Прочети за опита на Унгария .Прочети за фалита на Еврон.Защо си мислиш че фонд не може да бъде източен или фалира.И има ли по-сладко от това, да те дои някой десетки години наред, а после каквото останало от млякото .
      Съгласен съм че УПФ цуцат на наш гръб и не изкарват почтиникаква доходност, но все пак има някаква натрупана някаква персонална сума и ако не даи си боже умре човек остава за наследниците му !

      А в НОИ какво има .....някакви хипотетични права без покритие защото вноските му се харчат веднага за текущи плащания !

      Мисълта ми е че модела УПФ има и добри страни , но трябва да се преосмисли начина на управление и трупане на средства.
      Хипотетично погледнато ако вместо да си играят на инвеститори УПФ със средствата на хората , парите бяга влагани на дългосрочен персовален влог без право на теглене в банка ...номиналната сума щеше да набъбва с 6-7% годишно.
      За справка доходноста на всички УПФ за последните 10години е по лихвата на банките ...
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Идиоти!!!
        "Втората пенсия също да отива в НОИ, за да спадне дефицитът от 1,9 млрд.лв. на държавното осигуряване. Такава идея лансирал президентът на КТ "Подкрепа" Константин Тренчев на драматично заседание на тристранката за бюджет 2013-а. Идеята на синдиката е парите, постъпващи в универсалните фондове на допълнителното задължително пенсионно осигуряване, да бъдат пренасочени към държавен фонд "Пенсии" в НОИ. Международната организация на труда вече доказа неефективността на втория стълб в пенсионните системи, заяви Тренчев. Аржентина, Чили и Унгария се отказали от този модел, Полша също била на път да се отрече. "

        нали дефицита ще падне 1 година бе ами следващата?
        това няма да реши проблема!
        И какво сега всеки месец по 5% от заплатката ми ... над 6 000лв - може ли да ги лапнат?
        Аз лично не бих искал моята вноска да потъва в бездънната яма НОИ. Тренчев нещо не е в час. Там където се налива и изтича без отчетно и стотинка не трябва да влиза.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Идиоти!!!
          "Втората пенсия също да отива в НОИ, за да спадне дефицитът от 1,9 млрд.лв. на държавното осигуряване. Такава идея лансирал президентът на КТ "Подкрепа" Константин Тренчев на драматично заседание на тристранката за бюджет 2013-а. Идеята на синдиката е парите, постъпващи в универсалните фондове на допълнителното задължително пенсионно осигуряване, да бъдат пренасочени към държавен фонд "Пенсии" в НОИ. Международната организация на труда вече доказа неефективността на втория стълб в пенсионните системи, заяви Тренчев. Аржентина, Чили и Унгария се отказали от този модел, Полша също била на път да се отрече. "

          нали дефицита ще падне 1 година бе ами следващата?
          това няма да реши проблема!
          И какво сега всеки месец по 5% от заплатката ми ... над 6 000лв - може ли да ги лапнат?
          Човек преди да напише нещо трябва да помисли.Колкото по умен и знаещ е един човек толкова по трудно взема решения.Преди да наречеш някой идиот също се замисли.Ти или не внасяш вноски в такива фондове или си от тези дето ги източват.На мен такива фондове не ми трябват.Никой не ме е питал дали искам а ми ги натресоха.Два пъти годишно си проверявам партидите и парите които имам в момента са по малко от вноските.Аз хазарт със старините си ако Бог ме държи не искам да играя.Нека си има доброволни фондове и да е по желание.Който иска в НОИ който иска във фондовете а който не иска да не се осигурява.После пенсия откъдето си внасял.На всички е ясно какво трябва да се направи но нямат смелост да го направят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            Идиоти!!!
            "Втората пенсия също да отива в НОИ, за да спадне дефицитът от 1,9 млрд.лв. на държавното осигуряване. Такава идея лансирал президентът на КТ "Подкрепа" Константин Тренчев на драматично заседание на тристранката за бюджет 2013-а. Идеята на синдиката е парите, постъпващи в универсалните фондове на допълнителното задължително пенсионно осигуряване, да бъдат пренасочени към държавен фонд "Пенсии" в НОИ. Международната организация на труда вече доказа неефективността на втория стълб в пенсионните системи, заяви Тренчев. Аржентина, Чили и Унгария се отказали от този мо дел, Полша също била на път да се отрече. "

            нали дефицита ще падне 1 година бе ами следващата?
            това няма да реши проблема!
            И какво сега всеки месец по 5% от заплатката ми ... над 6 000лв - може ли да ги лапнат?
            Tony помисли по спокойно.В момента от допълнителното пенсионно осигуряване файда няма.Утре какво ще стане, само бог знае.Прочети за опита на Унгария .Прочети за фалита на Еврон.Защо си мислиш че фонд не може да бъде източен или фалира.И има ли по-сладко от това, да те дои някой десетки години наред, а после каквото останало от млякото .

            Коментар


            • Преразпределянето на средства е много скъпо начинание !
              Практикува го държавата , практикуват го и пенсионните фондове.

              При едни хора се проявява като незаслужен подарък , при други се явява като кражба.
              Горните примери са широко обществено достояние и демотивиращ фактор не само за ограбените и за тези които са получили незаслужено , а най вече за тези които не знаят какво ще им се случи или подозират несправедливостта през целия си трудов живот.

              Коментар


              • Идиоти!!!
                "Втората пенсия също да отива в НОИ, за да спадне дефицитът от 1,9 млрд.лв. на държавното осигуряване. Такава идея лансирал президентът на КТ "Подкрепа" Константин Тренчев на драматично заседание на тристранката за бюджет 2013-а. Идеята на синдиката е парите, постъпващи в универсалните фондове на допълнителното задължително пенсионно осигуряване, да бъдат пренасочени към държавен фонд "Пенсии" в НОИ. Международната организация на труда вече доказа неефективността на втория стълб в пенсионните системи, заяви Тренчев. Аржентина, Чили и Унгария се отказали от този модел, Полша също била на път да се отрече. "

                нали дефицита ще падне 1 година бе ами следващата?
                това няма да реши проблема!
                И какво сега всеки месец по 5% от заплатката ми ... над 6 000лв - може ли да ги лапнат?

                Коментар


                • И тавана на пенсиите вдигнаха
                  Нещата стават все по - справедливи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                    Привет,
                    преди малко гледах по телевизията представител на (така наречените ни) синдикати - хрантутник с 20 годишен стаж в областта на пиара, който (освен че ми е симпатичен) с нищо не е помогнал нито на работниците в тежките ни производства, плащали членски внос през годините, нито знам да има успехи по въпроси касаещи защита на малкото си други членове, да предлага личните ми средства да бъдат откраднати и пренасочени към фалиралото преди десетилетия НОИ.
                    Това че не искам да деля (поне малка част от така наречените ми осигурителни вноски), с огромно количество съграждани, които открито ме смятат за идиот щом плащам няколко стотака на месец, е лично решение, но все си мисля че ако на някой му се краде после ще пита и за влоговете..?!
                    Нима тези сондажи ви учудват? След като престъпниците управляващи откраднаха отчасти и отчасти профукаха парите от ППФ и резервът на НЗОК, сега ще откраднат и УПФ. Да не сте туряли на власт криминален престъпник. Не може да се очаква от подобен субект да спазва законите и правата на хората.

                    Де отиват парите е ясно. Наш`те герои - Гошо Ушев, Пена Чиновницата и Хъхрю Мангалът нищо не дават, но са зинали с огромни усти и само лапат - лапат до припадък. Просто няма начин една пенсионна система да цоца осигуровки от 2 000 000 работещи, да издържа над 2 000 000 пенсии, 1 000 000 мангали, още 200 000 държавни служители да не се осигуряват, но да се пенсионират, половината от тях при това - рано-рано - и цялата работа да не изгърми позорно.
                    Да не говорим и че поне половината от тия 2 000 000 работещи укриват доходи, а оттам и осигуровки - и са напълно прави да постъпват така.

                    Щом искат да им цакам осигуровки - искам и да ми гарантират някаква пенсия. Да ми рекат - ще ти земаме по толкова на месец, като одъртееш, ще ти снасяме по толкоз и толкоз... ама няма - напротив - ще гледат да ми земат колкото се може повече, но да ме карат да работя, докато пукна, за да не ми дадат нищо - защото това, което ми вземат, изхарчват го още другият месец - нали Хъхрю трябва с нещо да си купува ракия?
                    Въпреки всичко - не е ли по-добър кой да е доброволен пенсионен фонд - поне за хора, които, за разлика от нас - не желаят и не умеят да инвестират? Бръза справка с един калкулатор на подобно ДПФ показва, че ако 20-годишен момък, започнал съвестно да си отделя по един Некадърник месечно за целта (10% от скромна заплата от 1/2 Б), ще си подсигури пожизнена пенсийка от близо 550 кинта (тоест повече от заплатата от половин бимберица)... а колко ще му вземе НОИ от същите тия 500 кинта месечно, за да му обещае НИЩО? Де отиват тогава парите, дето даваме на НОИ, по-точно които НОИ си взема без да ни пита? - Ами за Хъхрю, Пена и Гошо !!! За нас - самолет.

                    Напримерно за мене - повечето време съм работил в частният сектор - по времето на хаотическият бизнес, когато никой не помисляше дори за осигуровки. Също съм и учил, то се знай. Сега ще ми искат обаче 40 години "трудов стаж" (т.е. период през който съм бил доен с осигуровки), което означава, че ще ми се наложи да живея едва ли не колкото оня сбръчкан краставичок, дето тренираше джадайчетата, за да изпълня критериите на НОИ... да не говорим, че междувременно те могат да ми удължат срокът на регламентираното робство. Ако не? Тогава като одъртея, ще ми рекат - "Плащай сега, балък - ако искаш да вземаш пенсия, излиза от сейфът със сухото !!!" - да, ама аз пък ще им отвърна - "ВИЕ сте балъци, ако си мислите, че ще ви набройкам 50 бимберици, за да ми снасяте по 300 кинта пенсийка, дето не се знае колко ще я вземам с вашето здравеопазване" - и ще им се присмея - е - тогава - защо да им цакам сега, щом после, за да зема пенсия, пак трябва да им цакам и то една торба мангизи?

                    А що се отнася за оня урод Траню - неслучайно казвах, че той трябва да бъде застрелян още преди мекотелото Желю да измисли мораториумът си и неведнъж съм се убеждавал в своята правота. Няма на света други синдикати, които да защитават не правата на работещите, а на душманите им.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Е а честито. Този път Дянков ви го начука чрез машата Тренчев !
                      Нерабирам само - какво трябва още да се случи, за да се сафирясате и да осъзнаете, че буферите за лашкане на БГ бизнес и инвеститори са неизчерпаеми, защото този дето раздава картите, променя правилата на играта когато си реши !

                      Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                      Привет,
                      преди малко гледах по телевизията представител на (така наречените ни) синдикати - хрантутник с 20 годишен стаж в областта на пиара, който (освен че ми е симпатичен) с нищо не е помогнал нито на работниците в тежките ни производства, плащали членски внос през годините, нито знам да има успехи по въпроси касаещи защита на малкото си други членове, да предлага личните ми средства да бъдат откраднати и пренасочени към фалиралото преди десетилетия НОИ.
                      Това че не искам да деля (поне малка част от така наречените ми осигурителни вноски), с огромно количество съграждани, които открито ме смятат за идиот щом плащам няколко стотака на месец, е лично решение, но все си мисля че ако на някой му се краде после ще пита и за влоговете..?!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Ми жалко за образованите.Смисъла от по високото образование е да имаш повече знания и умения за да създадеш фирма и да работиш за себе си а то какво излиза образованите били мухльовци.Да им таковам образованието.Явно за нищо не става.Ма наотворили едни усти мани мани.Те образованите дето никой не ги ценял.
                        Бате Пешо какво ще кажеш за следните две действия?:

                        1. Пием по кафе.
                        2. Определяме кой е по-мързелив между нам? По твоя методика!

                        Коментар


                        • Марков,
                          много си прав, но не виждам воля в който и да е от управляващите да предприеме крути и непопулярни мерки. не знам как ще стане?

                          освено народа да спре да си плаща
                          и тогава щем не щем да плащаме един данък 5-6% към всичко което купуваме

                          като се замисли човек ако при сделки с карта се отделят 5-6% ето ти лична партида при пенсиониране + отпада сивия оборот, защото никой няма да иска да купува в магазина без бележка и по-сигурно без ПОС терминал, че няма да трупа точки за пенция

                          с един удар 2 заека
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            Хахххххххххххххххххххххххххааааааааааааааааааааааа аааа! 80% от българския мениджмънт е със средно или по-ниско образование от своите работници!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!! И тия боклуци , андрешковци искат да оппределят минимална или въобще всякава заплата. Вива Ленин и Карл Маркс. Нож за езедниците дребни чорбаджии - капиталисти!!!!!!!!!!!!!

                            Значи какво се оказва, работника е в пъти по - умен от предприемача /маймун/
                            Ми жалко за образованите.Смисъла от по високото образование е да имаш повече знания и умения за да създадеш фирма и да работиш за себе си а то какво излиза образованите били мухльовци.Да им таковам образованието.Явно за нищо не става.Ма наотворили едни усти мани мани.Те образованите дето никой не ги ценял.

                            Коментар


                            • Солидарната с-ма е работещ механизъм,само и единствено при растяща икономика,както и нарастващо ТРУДОСПОСОБНО население.Тенденциите при нас се знаеха,но реално реформата се осъществи по български...
                              Те за тва имаме дупка в НОИ,при застаряващо население плюс някакви наченки на капиталов модел.Тъжна работа...

                              Коментар


                              • Пенсионната ни система е окаяно състояние защото има много течове.
                                Солидарната система работи когато ВСИЧКИ в трудоспособна внасят !
                                За съжаление има много начини който позволяват на близо 2,5 милиона да не внасят , а като станат на определена възраст или при други обстоятелства черпят от нея !

                                Големите течове са:
                                - Досегашния либерален режим позволил с половин милион пенсионери по болест,
                                - Липсата на лични осигуровки за държавните служители
                                - Позволеното пенсиониране при навършване на определена възраст дори да нямаш и ден трудов стаж в живота си.
                                - Ниските осигуровки , непокриващи реално стоиността на ранното пенсиониране на така наречената първа и втора категория осигурени - например на полицаи , военни , пожарникари и т.н.

                                Мисля че трябва радикална промяна в тая област.
                                Например доколкото знам в Дания няма осигуровки но за сметка на това ДДС е 25 % и покрива пенсионните разходи.
                                Бай мангал може да не плаща осигуровки като бачка на черно но няма мърдане от плащането на ДДС за каквото и да си похарчи парите в БГ .....

                                В смисъл все по голямо превестване от данъчно-осигурителната тежест от преките данъци към коствените ......коствените се избягват много по трудно !
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X