IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Minavast Разгледай мнение
    Пенсионния данък при инфлация в интервала 2-200% усложнява оптимизирането,но за да е невъзможно-още едно мнение: "пенсионери, чиито деца са емигранти да получават минималната пенсия или редуцирана с някакъв коефицент. Малко е грубо, но пенсиите на пенсионерите се изплащат от сега работещите в страната и при 2 млн. емигранти ми се струва че доста хора лежат на гърба на чужди деца. Уж всички емигранти са супер успели, ма не дърпат родителите си натам, че ако трябва да им плащат наем за някоя стаи и медицинските разходи ще изреват на умряло.
    Просто ми писна да слушам отвсякъде, как щерка и се оженила за някой Муньо и как всичко и било наред, ма ако може да и се обадим по скайпа, че Муньото няма пари за телефон."
    http://clubs.dir.bg/showthreaded.php...sed&sb=5&part= Инвеститори и е-мисионери http://www.youtube.com/watch?v=AA3Kk...layer_embedded
    Това го има, но под друга форма, в Русия, Китай, Сингапур и още някоя друга азиатска д-ва. В арабския свят по подобен начин стоят нещата.

    В следващите 10г ще има още по-голям поток към чужбина. Причините са ясни.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Minavast Разгледай мнение
      Пенсионния данък при инфлация в интервала 2-200% усложнява оптимизирането,но за да е невъзможно-още едно мнение: "пенсионери, чиито деца са емигранти да получават минималната пенсия или редуцирана с някакъв коефицент. Малко е грубо, но пенсиите на пенсионерите се изплащат от сега работещите в страната и при 2 млн. емигранти ми се струва че доста хора лежат на гърба на чужди деца. Уж всички емигранти са супер успели, ма не дърпат родителите си натам, че ако трябва да им плащат наем за някоя стаи и медицинските разходи ще изреват на умряло.
      Просто ми писна да слушам отвсякъде, как щерка и се оженила за някой Муньо и как всичко и било наред, ма ако може да и се обадим по скайпа, че Муньото няма пари за телефон."
      http://clubs.dir.bg/showthreaded.php...sed&sb=5&part= Инвеститори и е-мисионери http://www.youtube.com/watch?v=AA3Kk...layer_embedded
      Е от тва по-голям тъпизъм не бях чувал скоро.Значи,да кажем,цял живот ще се осигурявам на макс.,и после щото децата ми били заминали за чужбина ,ще ми дават минималната пенсия?!Ай сиктир

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Minavast Разгледай мнение
        Пенсионния данък при инфлация в интервала 2-200% усложнява оптимизирането,но за да е невъзможно-още едно мнение: "пенсионери, чиито деца са емигранти да получават минималната пенсия или редуцирана с някакъв коефицент. Малко е грубо, но пенсиите на пенсионерите се изплащат от сега работещите в страната и при 2 млн. емигранти ми се струва че доста хора лежат на гърба на чужди деца. Уж всички емигранти са супер успели, ма не дърпат родителите си натам, че ако трябва да им плащат наем за някоя стаи и медицинските разходи ще изреват на умряло.
        Просто ми писна да слушам отвсякъде, как щерка и се оженила за някой Муньо и как всичко и било наред, ма ако може да и се обадим по скайпа, че Муньото няма пари за телефон."
        http://clubs.dir.bg/showthreaded.php...sed&sb=5&part= Инвеститори и е-мисионери http://www.youtube.com/watch?v=AA3Kk...layer_embedded
        а пък специално за този коментар
        +100000
        и на мен ми писна на сульо и пульо децата в чужбина, той реве как държавата била ебати шита, но пък всеки месец са на държавна хранилка, а милите им дечица идват в бг да си оправят болестите и зъбите среду 16 кинта на месец и разсипват и здравната система, но това е дълга тема и доста тежка....
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Пенсионния данък при инфлация в интервала 2-200% усложнява оптимизирането,но за да е невъзможно-още едно мнение: "пенсионери, чиито деца са емигранти да получават минималната пенсия или редуцирана с някакъв коефицент. Малко е грубо, но пенсиите на пенсионерите се изплащат от сега работещите в страната и при 2 млн. емигранти ми се струва че доста хора лежат на гърба на чужди деца. Уж всички емигранти са супер успели, ма не дърпат родителите си натам, че ако трябва да им плащат наем за някоя стаи и медицинските разходи ще изреват на умряло.
          Просто ми писна да слушам отвсякъде, как щерка и се оженила за някой Муньо и как всичко и било наред, ма ако може да и се обадим по скайпа, че Муньото няма пари за телефон."
          http://clubs.dir.bg/showthreaded.php...sed&sb=5&part= Инвеститори и е-мисионери http://www.youtube.com/watch?v=AA3Kk...layer_embedded
          Last edited by Minavast; 10.10.2012, 15:35.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            +1, Батка, железен коментар, само дето имаш един тънък момент в него, дето всички го забравяте: ако се направи така, както го предлагаш ти (което, пак да повторя, е перфектният вариант), едно поне 50% от народа (особено младите), ще реши, че не иска никакви вноски. Заеби факта, че това ще значи срив в системата, щото на баби и дядовци се плаща с моите данъци и такси - да речем, че отнякъде се намерят пари (увеличение на ддс ли ще е , залежи от злато в родопите, газ в морето - все едно), но когато всички тези, дето не са искали да плащат нито лев, стигнат пенсионна възраст, едно поне 50% от тях (цифрите са на ангро) ще са умрели от глад, без нито леФ настрана и ще квикнат как трябвало да ги подпомагат, щото нали те били работили за тази държава и т.н. И става тя една мацаница - пак от моите пари (примерно през данъците) ще им платят, щото нали сме солидарни. Така както стана с пернишкото земетресение - и да си се застраховал, и да не си, все същата работа като пари, само дето едните са си платили на застрахователите и са си ги взели от там (тъй като са били предвидливи и т.н.), а другите ги получиха от държавата на базата на солидарността (зашото са тъпи и нагли, но пък за сметка на това - мнозинство). Или с други думи - поощряваме глупостта, заради някаква измислена солидарност и човечност.

            като обобщение - трябва да има задължителна вноска за държавна пенсия (минимална) за абсолютно всички (нека дори да е% от заплатите/доходите, а не фискирана сума) и накаря всички да получават една равна пенсия - примерно 100 кинта и оттам-нататък всеки да се оправя - кеф ти държавно, кеф ти частно, кеф ти сам за себе си и т.н.
            Тоя тънък момент не го забравяме нито за миг.И затова предлагаме за такива по един хляб и кофичка мляко на ден.Но не от пенсиите а от социални грижи.Вярно е че пак от данъците ще бъде

            Коментар


            • Груйо, макар и да не осъзнаваш, ти потвърждаваш моето и на Бате Пешо мнения.
              Дали ще накараш матрЯла да снася някаква задължителна минимална осигуровка от доходите си сега и после ще му даваш по "100 лева", колкото да не умре от глад, или няма да го караш насила нищо, а после пак от парите на работещите, ще му осигуриш по 1 хляб и кофичка кисело мляко на ден (=около 2 лева на ден или 60 лева месечно) е все тая.
              Аз ако се осигурявах в БГ, бих предпочел да не ми взимат нищо под формата на осигуровки, а съм все пак склонен от данъците да се отделя сумата за соц.подпомагане за изметта над 70 г. под формата на безплатни кухни (1КМ и хляб). Вярвай ми - по-малко пари ще отидат за подобен начин на "солидарност", отколкото ако задължиш всички да снасят макар и малко сега на момента.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                Човек преди да напише нещо трябва да помисли.Колкото по умен и знаещ е един човек толкова по трудно взема решения.Преди да наречеш някой идиот също се замисли.Ти или не внасяш вноски в такива фондове или си от тези дето ги източват.На мен такива фондове не ми трябват.Никой не ме е питал дали искам а ми ги натресоха.Два пъти годишно си проверявам партидите и парите които имам в момента са по малко от вноските.Аз хазарт със старините си ако Бог ме държи не искам да играя.Нека си има доброволни фондове и да е по желание.Който иска в НОИ който иска във фондовете а който не иска да не се осигурява.После пенсия откъдето си внасял.На всички е ясно какво трябва да се направи но нямат смелост да го направят.
                +1, Батка, железен коментар, само дето имаш един тънък момент в него, дето всички го забравяте: ако се направи така, както го предлагаш ти (което, пак да повторя, е перфектният вариант), едно поне 50% от народа (особено младите), ще реши, че не иска никакви вноски. Заеби факта, че това ще значи срив в системата, щото на баби и дядовци се плаща с моите данъци и такси - да речем, че отнякъде се намерят пари (увеличение на ддс ли ще е , залежи от злато в родопите, газ в морето - все едно), но когато всички тези, дето не са искали да плащат нито лев, стигнат пенсионна възраст, едно поне 50% от тях (цифрите са на ангро) ще са умрели от глад, без нито леФ настрана и ще квикнат как трябвало да ги подпомагат, щото нали те били работили за тази държава и т.н. И става тя една мацаница - пак от моите пари (примерно през данъците) ще им платят, щото нали сме солидарни. Така както стана с пернишкото земетресение - и да си се застраховал, и да не си, все същата работа като пари, само дето едните са си платили на застрахователите и са си ги взели от там (тъй като са били предвидливи и т.н.), а другите ги получиха от държавата на базата на солидарността (зашото са тъпи и нагли, но пък за сметка на това - мнозинство). Или с други думи - поощряваме глупостта, заради някаква измислена солидарност и човечност.

                като обобщение - трябва да има задължителна вноска за държавна пенсия (минимална) за абсолютно всички (нека дори да е% от заплатите/доходите, а не фискирана сума) и накаря всички да получават една равна пенсия - примерно 100 кинта и оттам-нататък всеки да се оправя - кеф ти държавно, кеф ти частно, кеф ти сам за себе си и т.н.
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                  В края на 1990г.:
                  1)
                  - пенсия до 100 лв. на месец включително получаваха 2% от пенсионерите
                  2)
                  - пенсия над 300 лв. на месец получаваха 2.5% от пенсионерите


                  В края на юни 2012г.:
                  1)
                  - пенсия до 200 лв. на месец включително получаваха 37.7% от пенсионерите
                  2)
                  - пенсия над 600 лв. на месец получаваха 4.4% от пенсионерите


                  Брой на пенсионерите:
                  1)
                  - в края на 1990г. бяха 2,273,389 души
                  2)
                  - в края на юни 2012г. бяха 2,218,608 души


                  http://www.noi.bg/aboutbg/st/statistic
                  http://statlib.nsi.bg:8181/isisbgsta...E0%ED%E8%F6%E8
                  Ужас и мизерия!
                  По-добре да внасям по депозит, от колкото за пенсия

                  Коментар


                  • В края на 1990г.:
                    1)
                    - пенсия до 100 лв. на месец включително получаваха 2% от пенсионерите
                    2)
                    - пенсия над 300 лв. на месец получаваха 2.5% от пенсионерите


                    В края на юни 2012г.:
                    1)
                    - пенсия до 200 лв. на месец включително получаваха 37.7% от пенсионерите
                    2)
                    - пенсия над 600 лв. на месец получаваха 4.4% от пенсионерите


                    Брой на пенсионерите:
                    1)
                    - в края на 1990г. бяха 2,273,389 души
                    2)
                    - в края на юни 2012г. бяха 2,218,608 души


                    http://www.noi.bg/aboutbg/st/statistic
                    http://statlib.nsi.bg:8181/isisbgsta...E0%ED%E8%F6%E8

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Съгласих се.Въпроса е какво правим примерно с хора над 70г. които не получават нищо.Представи си София с 50-100000 клошари по улиците и просещи филийка хляб.
                      Точно тук идва мястото на Социалните грижи а не на пенсионната система.
                      По чиния боб и едно кисело мляко на ден.
                      И на лицата на социални помощи задължително да се отнеме правото да гласуват.
                      Защото те винаги ще са склонни да гласуват за популисти които им обещават преразпределение на чуждите пари към тях !
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                        А всичко е толкова просто. Внасяш-получаваш, не внасяш-не получаваш. Няма администрация, няма бюрокрация, няма кой да се прави на властимащ да разпределя личните ми вноски, и тези 'приятелите на Импето',ще се хванат да бачкат, а не само да крадът и мамят.
                        Не не е толкова просто.Просто едни проблеми ще изчезнат и ще се появят други.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                          В грешка си !
                          Държавата нищо не осигурява колега.
                          Това си го осигуряваме сами всички работещи и внасящи в фондовете.
                          В случая проблема е само един !
                          Държавата да не позволява на хора невнасящи да вземат от социалните фондове. Само това ще рещи проблема !
                          Повече индивидуализация на приноса , съответно на благата трябва !
                          Съгласих се.Въпроса е какво правим примерно с хора над 70г. които не получават нищо.Представи си София с 50-100000 клошари по улиците и просещи филийка хляб.

                          Коментар


                          • А всичко е толкова просто. Внасяш-получаваш, не внасяш-не получаваш. Няма администрация, няма бюрокрация, няма кой да се прави на властимащ да разпределя личните ми вноски, и тези 'приятелите на Импето',ще се хванат да бачкат, а не само да крадът и мамят.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Тия дето нищо не работят живеят по дълго.Пенсионната система трябва да се отдели от социалните грижи.Според мен това ще увеличи раждаемостта.Когато човек знае че на стари години няма пенсия ще се замисли.Справка мангалите.Там раждат яко именно заради това.И живеят по други правила.Има фамилии с по 80-100 човека.И накрая на деня кой каквото е откраднал или изкарал се носи на дъртия циганин.Ей така се купуват къщи и завладяват територии.Държавата чрез социалните грижи трябва да гарантира по един хляб и кофичка кисело мляко или паница боб без сланина за всички доживели 70г.От там нататък кой каквото си е надробил в паницата.Спестявания инвестиции наеми деца...
                              В грешка си !
                              Държавата нищо не осигурява колега.
                              Това си го осигуряваме сами всички работещи и внасящи в фондовете.
                              В случая проблема е само един !
                              Държавата да не позволява на хора невнасящи да вземат от социалните фондове. Само това ще рещи проблема !
                              Повече индивидуализация на приноса , съответно на благата трябва !
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                                Тия дето нищо не работят живеят по дълго.Пенсионната система трябва да се отдели от социалните грижи.Според мен това ще увеличи раждаемостта.Когато човек знае че на стари години няма пенсия ще се замисли.Справка мангалите.Там раждат яко именно заради това.И живеят по други правила.Има фамилии с по 80-100 човека.И накрая на деня кой каквото е откраднал или изкарал се носи на дъртия циганин.Ей така се купуват къщи и завладяват територии.Държавата чрез социалните грижи трябва да гарантира по един хляб и кофичка кисело мляко или паница боб без сланина за всички доживели 70г.От там нататък кой каквото си е надробил в паницата.Спестявания инвестиции наеми деца...
                                Тъй де тъй, нали и аз точно това казвам. Макар, че за боб не съм склонен - скъп е напоследък .

                                Коментар

                                Working...
                                X