IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
    Ма кво спасение е това бе Колега? Пенсиите са жестока дупка, когато бюджета ги плаща. Пенсионната система е умряла тогава, само Попа не я е упял. И то е нормално, здрави и прави мъже, май над 150 хиляди от армията и поне 100 хиляди от МВР са пенсионери с максимални пенсии.50 годишни вече са пенсионери, пък ние дето пенсионни осигуровки плащаме сега, няма пенсия да доживеем. Но млъкни сърце, така ни било писано, фурашкаджиите не само цял живот работеха "чакаме да стане война" ми сега си ручат пенсиите, пък ние ще им ги изработваме дорде сме живи.
    Наистина прекалено щедра е пенсионната система за военните и полицаите:
    1)
    - в края на септември 2012г. техният брой беше 89,486 души
    2)
    - от началото на 2012г. до края на септември 2012г. за пенсионираните военни и полицаи са изхарчени пенсии за 384 милиона лв. или средно всеки от тях е струвал на пенсионната система над 476 лв. на месец

    За сравнение в края на септември 2012г. до 200 лв. на месец са получавали над 830 хиляди пенсионери...


    http://www.noi.bg/aboutbg/st

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ndachev Разгледай мнение
      С 2 ръце и 2 крака ЗА. Само дето искащите го сме малцинство. Решенията се взимат на база популизъм, т.е. какво желае текущото мнозинство, а не какво е честно и правилно. Как ще затворят доилното кранче на 3,000,000 хрантутника, за да бъдело справедливо за наполовина по-малкото работещи? Така избори не се печелят.
      Мда, май никой не ни е виновен. Най-трудната реформа ще да е в начина ни на мислене.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
        Ма кво спасение е това бе Колега? Пенсиите са жестока дупка, когато бюджета ги плаща. Пенсионната система е умряла тогава, само Попа не я е упял. И то е нормално, здрави и прави мъже, май над 150 хиляди от армията и поне 100 хиляди от МВР са пенсионери с максимални пенсии.50 годишни вече са пенсионери, пък ние дето пенсионни осигуровки плащаме сега, няма пенсия да доживеем. Но млъкни сърце, така ни било писано, фурашкаджиите не само цял живот работеха "чакаме да стане война" ми сега си ручат пенсиите, пък ние ще им ги изработваме дорде сме живи.
        +1000

        Коментар


        • Първоначално изпратено от no_thanks Разгледай мнение
          НОИ да се закрие. Да има частни пенсионни и здравни фондове.
          С 2 ръце и 2 крака ЗА. Само дето искащите го сме малцинство. Решенията се взимат на база популизъм, т.е. какво желае текущото мнозинство, а не какво е честно и правилно. Как ще затворят доилното кранче на 3,000,000 хрантутника, за да бъдело справедливо за наполовина по-малкото работещи? Така избори не се печелят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
            Герберските подлоги така ли наричате кражбата? Прехвърляне? Ами дано ти прехвърлят имотите към столичната община, щото... не змам кво си.
            Герберите ОТКРАДНАХА парите от частните фондове, което си е чист комунизъм.

            И с какво се подобри положението на пенсионерите първа категория след като Дянков им взема парите?
            Мръсни комунисти сте герберите! Комунисти и в червата!
            Ххаххахахаха Ти съвсем си изтрещял!
            Тези пари не са на фондовете, а на хората, те само се управляваха от фондовете, а след като се пенсионираме работещите ПКТ ще можем да си вземаме пълната пенсия дори със субсидия от държавата. Това е целта, ясно ли е? Другите ти комуноидни напъни не ме интересуват.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
              Досега те наричах учтиво "Другарю старшинка", ама сега няма да се посвеня да те нарека комунистическа подлого, къде в поста ми видя да намесвам политиката?
              Реформата на Костов не беше съвсем добра в частта и за задължителното допълнително осигуряване, затова за работещите първа категория труд се наложи прехвърляне на партидите им в НОИ.
              Герберските подлоги така ли наричате кражбата? Прехвърляне? Ами дано ти прехвърлят имотите към столичната община, щото... не змам кво си.
              Герберите ОТКРАДНАХА парите от частните фондове, което си е чист комунизъм.

              И с какво се подобри положението на пенсионерите първа категория след като Дянков им взема парите?
              Мръсни комунисти сте герберите! Комунисти и в червата!
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                Наистина не звучи лошо децата да наследяват парите от пенсиите на родителите в частните пенсионни фондове, ама само докато не дойдат на власт някакви идиоти гербаджии, които национализират парите от частните пенсионни фондове, както направи министър Дянков.

                Та ти герберски лизач какво приветстваш? Кражбата която извърши герберското правителство, национализирайки парите в частните пенсионни фондове, или щом е писано в "Стандарт" то е хубаво?
                Досега те наричах учтиво "Другарю старшинка", ама сега няма да се посвеня да те нарека комунистическа подлого, къде в поста ми видя да намесвам политиката?
                Реформата на Костов не беше съвсем добра в частта и за задължителното допълнително осигуряване, затова за работещите първа категория труд се наложи прехвърляне на партидите им в НОИ.

                Коментар




                • НОИ да се закрие. Да има частни пенсионни и здравни фондове.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение

                    Наистина не звучи лошо децата да наследяват парите от пенсиите на родителите в частните пенсионни фондове, ама само докато не дойдат на власт някакви идиоти гербаджии, които национализират парите от частните пенсионни фондове, както направи министър Дянков.

                    Та ти герберски лизач какво приветстваш? Кражбата която извърши герберското правителство, национализирайки парите в частните пенсионни фондове, или щом е писано в "Стандарт" то е хубаво?
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Това не звучи лошо:

                      http://paper.standartnews.com/bg/art...article=435266

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                        Ми, както виждаме едни хора смятат, че е най-добре това да си продължи и занапред, като за целта предлагат да вземат натрупаното по личните партиди. За обикновените осигурявани очевидно се предвижда да им се дава мизерна пенсия и то само в краен случай и за не повече от 2-3 години.

                        Аз лично не одобрявам горният подход и смятам че трябва да се вдигне процента който отива по лични партиди, като се даде възможност на осигурените да могат да ги ползват след определена възраст, например възрастта на която се пенсионират полицаи и военни.
                        Най-малкото, когато бивши военни и полицаи работят, трябва да им се спират пенсиите - да избират едното или другото - а така хем пенсия лапат, хем заемат работно място.

                        Лордов - ного ти е ниска офертата. Мойта цена е - четвърт тройунция златце - и намирам, че това е справедливо и сгодно и за тебе.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Пълен абсурд е здрави и прави мъже в трудоспособна възраст да лапат пенсии, докато работят и другаде.
                          Ми, както виждаме едни хора смятат, че е най-добре това да си продължи и занапред, като за целта предлагат да вземат натрупаното по личните партиди. За обикновените осигурявани очевидно се предвижда да им се дава мизерна пенсия и то само в краен случай и за не повече от 2-3 години.

                          Аз лично не одобрявам горният подход и смятам че трябва да се вдигне процента който отива по лични партиди, като се даде възможност на осигурените да могат да ги ползват след определена възраст, например възрастта на която се пенсионират полицаи и военни.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Мдам - мене ще ми е трудно - аз никак не умея да спя в кола.
                            Виж ти какво противоречи е Импе, хем ти е трудно да спиш в кола, хем млади здрави жребци са излезли в пенсия. Ами защо са излезли бе аланколоооооооооооолу? Искаш ли да видиш един такъв здрав жребец в мое лице? Тъкмо ще се попазарим за няколко непублични които копнееш да продадеш?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                              Я поработи и ти в МО или МВР и след това обсъждай ранното пенсиониране. Щото май се налага и Президента да ви бие по манерките!
                              След това вижжжжжжжжжжж, има ли държава в света дето полицаите и военните нямат ранно пенсиониране
                              Мдам - мене ще ми е трудно - аз никак не умея да спя в кола.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Пълен абсурд е здрави и прави мъже в трудоспособна възраст да лапат пенсии, докато работят и другаде. Ушевите трябва да служат до 50 години в ушевото, а след това още 10 години - като селски пъдари, за да пазят с пушки и шмайзери имотът на хората. В това няма нищо позорно, тъкмо ще поживеят 10 години на чист въздух.

                                За военните - най-добре да се върне редовната военна служба - тъкмо тогава ще са нужни офицери и старшинки - да друсират маминият синковец-новобранец. Пълен абсурд е мъже да не умеят да косят с шмайзер, да фърлят граната и да ръгът в търбухът с щик - на балканите сме, бе !!! Разгромяването на Българската армия за мен е равносилно на държавна измяна.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X