IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Това е една от причините нозина да мразят Каролев - защото казва неудобни истини. Апропо - на какво може да се надява българският пенсионер, щом министърът, който отговаря за неговото оцеляване - калфин - заявява в прав текст, че напук на всички провали, трябва да продължат да се наливат огромни пари по етнически признак - в "интеграцията" на отказващите да се интегрират цигани?
    Не не е това причината.Каролев в доносник мръсен гаден доносник от ДС.А това дето е написал за НОИ си важи и за Пенсионните фондове с пълна сила.Аз не им искам пенсията и грижите искам да си ми върнат парите и НОИ и Алианц и те така.
    Мога сам да се грижа за себе си.Като остарея толкова много че не мога да работя просто ще се помоля на Господ да ме прибере и те така.Мисля да си гледам градинката и животинките до поне 80 години после ще видим

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
      Такава е ПОЛИТИКАТА на държавниците ни - затриване.
      Не знам защо но УМИШЛЕНО затриват данъкоплатците и развиват ТЪРТЕИТЕ.
      Накрая ВСИЧКИ вкупом ще изчезнем.
      Ако някой си мисли че ще оцелее да Ви успокоя - пропаст ще има за всички.

      Аз си строя къща с бомбоубежище, в процес съм на вадене на разрешително за оръжие - ще се води война и се готвя поне 10-на търтея да затрия преди да ми видят и на мен сметката
      Ходил ли си войник?Щото нещо с тая пушка няма да ти се получат нещата.Требе по сериозно въоръжение....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
        ......в процес съм на вадене на разрешително за оръжие - ще се води война и се готвя поне 10-на търтея да затрия преди да ми видят и на мен сметката
        Ловно или късо бойно ?
        И аз се замислям за второто. С интерес установих при запитване за процедурата в КОС , че има личности около града ми на които им се водят по над 60 ловни пушки !
        Май и те се готвят ...........

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Това е една от причините нозина да мразят Каролев - защото казва неудобни истини. Апропо - на какво може да се надява българският пенсионер, щом министърът, който отговаря за неговото оцеляване - калфин - заявява в прав текст, че напук на всички провали, трябва да продължат да се наливат огромни пари по етнически признак - в "интеграцията" на отказващите да се интегрират цигани?
          Такава е ПОЛИТИКАТА на държавниците ни - затриване.
          Не знам защо но УМИШЛЕНО затриват данъкоплатците и развиват ТЪРТЕИТЕ.
          Накрая ВСИЧКИ вкупом ще изчезнем.
          Ако някой си мисли че ще оцелее да Ви успокоя - пропаст ще има за всички.

          Аз си строя къща с бомбоубежище, в процес съм на вадене на разрешително за оръжие - ще се води война и се готвя поне 10-на търтея да затрия преди да ми видят и на мен сметката
          Last edited by bota156; 06.06.2015, 16:06.
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dikobraz Разгледай мнение
            не ми е любимец каролев но съм съгласен с написаното от него.

            http://b2bmedia.bg/index.php?option=...letter-2015-19
            Накратко, някои изводи за пенсионната "реформа":

            1. От НОИ ще ви обещаят всичко, стига да се излъжете да си преведете там парите. И ще ви го обещаят, поради простата причина, че когато дойде време да се изпълнява обещанието, днешните хора в НОИ отдавна няма да ги има (някои дори в пряк смисъл). Ще ви обещаят и 1300, и 13 000 и 130 000 лева пенсия. Все им е тая. След 40 години, който дойде в НОИ (ако изобщо има НОИ тогава), да му мисли. Пък и вие може да сте забравили дотогава какво са ви обещали.

            2. Личните ви пенсионни сметки имат доходност и то реална. Но нейният размер не може да се сравнява с доходността на инвестиционния фонд на Сорос. Това е пенсионно дело и в него рискът трябва да е малък, съответно и доходността няма как да е като при други инвестиционни дейности.

            3. В НОИ нямате никаква доходност, тъй като там и пари нямате. Имате обещания за след 40 години. В Сребърния Фонд доходността ви ужким ще е 0 с още много нули след запетаята отзад, а може и да е отрицателна, като сметнем разходите по администрация.

            4. С тази демография, ако младите и хората на средна възраст искат пенсии, които да им стигат за нещо повече от два кебапа и билет за партийния концерт, спестовният елемент трябва не само да се запази, но да се увеличи и да стане водещ, както е в развитите пенсионни системи на Запад (пък и на Изток).

            5. Печалбата на ВСИЧКИ управляващи пенсионни дружества компании е ДЕСЕТ ПЪТИ по-малко от печалбата само на първите две банки в България. Просто сравнение за някои другари от БСП и АТАКА.

            Специално по 4 точка Каролев трябва да добави че пенсионната реформа трябва да се прави СЕГА от млади хора. Зайкова, Нейков, калфин, вучева, масларова и всички стари муцуни - настрани.
            Това е една от причините нозина да мразят Каролев - защото казва неудобни истини. Апропо - на какво може да се надява българският пенсионер, щом министърът, който отговаря за неговото оцеляване - калфин - заявява в прав текст, че напук на всички провали, трябва да продължат да се наливат огромни пари по етнически признак - в "интеграцията" на отказващите да се интегрират цигани?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Казвал съм го и пак го казвам : Бягайте бързо и надалече от всичко, пред което пише "българско" - Български пощи, Българска народна банка, Български държавни железници, Българско здравеопазване, Българска пенсионна система...... За последната всичко е ясно : бачкаш 50 год. и накрая, ако вземеш пенсийка 150 лева си щастливец .....

              Коментар


              • За щастие НОИ става все повече зависим от приходите от ДДС и Акцизи:
                1)
                За 4 месеца от началото на 2006г.:
                - приходите в НОИ от социалноосигурителни вноски бяха 1,012.9 милиона лв.
                - изплатените от НОИ пенсии, помощи и обезщетения по КСО бяха 1,570.3 милиона лв.
                Тоест за 4 месеца дефицитът беше под 558 милиона лв.
                2)
                За 4 месеца от началото на 2015г.:
                - приходите в НОИ от социалноосигурителни вноски бяха 1,544.5 милиона лв.
                - изплатените от НОИ пенсии, помощи и обезщетения по КСО бяха 3,175.3 милиона лв.
                Тоест за 4 месеца дефицитът беше вече над 1,630 милиона лв.





                Честито на вярващите в НОИ!


                http://www.minfin.bg/bg/statistics

                Коментар


                • Кабинетът прие компромисна пенсионна реформа с благословията на бизнес и синдикати

                  Коментар


                  • В края на 2003г. инвестиционният портфейл на пенсионните фондове за допълнително осигуряване:
                    1)
                    - беше на стойност 488,066.9 хил. лв.
                    2)
                    - от тези 488,066.9 хил. лв. едва по-малко от 62 хил. лв. или едва около една стотна от 1% бяха инвестирани в ценни книжа, които се търгуват на чуждестранни регулирани пазари (тоест не на БФБ)


                    В края на март 2015г. инвестиционният портфейл на пенсионните фондове за допълнително осигуряване:
                    1)
                    - беше на стойност 8,363,916 хил. лв.
                    2)
                    - от тези 8,363,916 хил. лв. вече 4,632,446 хил. лв. или вече над 55% бяха инвестирани в ценни книжа, които се търгуват на чуждестранни регулирани пазари (тоест не на БФБ)





                    Честито на всички, които вярват на НОИ!


                    http://www.fsc.bg/Pazari-bg-4

                    Коментар


                    • В края на 2014г.:
                      1)
                      - заетите в обществения сектор бяха 553,299 души
                      - пенсионерите бяха 2,179,989 души
                      2)
                      - осигурените в частния сектор бяха 2,136,535 души
                      Тоест на всеки 1,000 осигурени в частния сектор имаше общо 1,279 души пенсионери и заети в обществения сектор.


                      За сравнение в края на февруари 2015г.:
                      1)
                      - заетите в обществения сектор бяха 551,479 души
                      - пенсионерите бяха 2,169,638 души
                      2)
                      - осигурените в частния сектор бяха 2,104,147 души
                      Тоест на всеки 1,000 осигурени в частния сектор имаше вече общо 1,293 души пенсионери и заети в обществения сектор.





                      Честито на всички, които вярват на НОИ!


                      http://www.nsi.bg/bg/content/3827/%D...83%D0%B4%D0%B0
                      http://www.nssi.bg/aboutbg/st

                      Коментар


                      • не ми е любимец каролев но съм съгласен с написаното от него.

                        http://b2bmedia.bg/index.php?option=...letter-2015-19
                        Накратко, някои изводи за пенсионната "реформа":

                        1. От НОИ ще ви обещаят всичко, стига да се излъжете да си преведете там парите. И ще ви го обещаят, поради простата причина, че когато дойде време да се изпълнява обещанието, днешните хора в НОИ отдавна няма да ги има (някои дори в пряк смисъл). Ще ви обещаят и 1300, и 13 000 и 130 000 лева пенсия. Все им е тая. След 40 години, който дойде в НОИ (ако изобщо има НОИ тогава), да му мисли. Пък и вие може да сте забравили дотогава какво са ви обещали.

                        2. Личните ви пенсионни сметки имат доходност и то реална. Но нейният размер не може да се сравнява с доходността на инвестиционния фонд на Сорос. Това е пенсионно дело и в него рискът трябва да е малък, съответно и доходността няма как да е като при други инвестиционни дейности.

                        3. В НОИ нямате никаква доходност, тъй като там и пари нямате. Имате обещания за след 40 години. В Сребърния Фонд доходността ви ужким ще е 0 с още много нули след запетаята отзад, а може и да е отрицателна, като сметнем разходите по администрация.

                        4. С тази демография, ако младите и хората на средна възраст искат пенсии, които да им стигат за нещо повече от два кебапа и билет за партийния концерт, спестовният елемент трябва не само да се запази, но да се увеличи и да стане водещ, както е в развитите пенсионни системи на Запад (пък и на Изток).

                        5. Печалбата на ВСИЧКИ управляващи пенсионни дружества компании е ДЕСЕТ ПЪТИ по-малко от печалбата само на първите две банки в България. Просто сравнение за някои другари от БСП и АТАКА.

                        Специално по 4 точка Каролев трябва да добави че пенсионната реформа трябва да се прави СЕГА от млади хора. Зайкова, Нейков, калфин, вучева, масларова и всички стари муцуни - настрани.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от gabarduk Разгледай мнение
                          http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%...BE%D1%82%D0%B0

                          при положение че мъжете се пенсионират на 65 а живеят средно 69 години то следва че мъжете средно ще получават само 4 години пенсия. проста математика
                          Ел това е средна възраст - някои пукват доста преди това, други живеят ного... въпросът е КЪДЕ отиват парите на хората, които са цакали на Ной цял живот и са се запознали с Мишо и Петърчо например на 58?

                          Риторически въпрос.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Броят на пенсионерите, които са получавали пенсия на стойност над минималната заплата бяха:
                            1)
                            В края на 2014г.
                            - 204,706 души с месечна пенсия от 400.01 лв. до 500.00 лв.
                            - 101,021 души с месечна пенсия от 500.01 лв. до 600.00 лв.
                            - 56,303 души с месечна пенсия от 600.01 лв. до 700.00 лв.
                            - 94,780 души с месечна пенсия от над 700.00 лв.
                            Тоест в края на 2014г. с пенсия от над 400 лв. на месец бяха 456,810 пенсионери.
                            2)
                            В края на март 2015г.
                            - 205,555 души с месечна пенсия от 400.01 лв. до 500.00 лв.
                            - 101,618 души с месечна пенсия от 500.01 лв. до 600.00 лв.
                            - 56,592 души с месечна пенсия от 600.01 лв. до 700.00 лв.
                            - 95,658 души с месечна пенсия от над 700.00 лв.
                            Тоест в края на март 2015г. с пенсия от над 400 лв. на месец бяха 459,423 пенсионери или с 2,613 повече за 3 месеца.


                            За сравнение броят на осигурените общо в частния сектор и в обществения сектор:
                            1)
                            - в края на 2014г. бяха 2,689,834 души
                            2)
                            - в края на февруари 2015г. бяха 2,655,626 души
                            Тоест за 2 месеца има спад от 34,208 души.





                            Честито на вярващите в НОИ!


                            http://www.nssi.bg/aboutbg/st

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от roli5 Разгледай мнение
                              Някой знае ли колко лежляци и дерибеи пенсионери-военни и полицаи хрантутим към днешна дата?20 г. бъркане в носа и после големите пенсии,а ние едва ли ще изкараме до 65!
                              те да са само те. отделно плащам и тока на ромите. последните месеци имам по 90 лева ток. говорим си с хората от блока,че реално за всичко трябва ние да си платим. чува се,че ще сменят електромерите,ама нали държават трябва да ги плати. тоест ние си ги изплатихме с надписаните сметки и разбира се покривам дължимото на такива които не си плащат.

                              Коментар


                              • За щастие НОИ става все повече зависим от приходите от ДДС и Акцизи:
                                1)
                                За 3 месеца от началото на 2006г.:
                                - приходите в НОИ от социалноосигурителни вноски бяха 752.2 милиона лв.
                                - изплатените от НОИ пенсии, помощи и обезщетения по КСО бяха 1,175.2 милиона лв.
                                Тоест за 3 месеца дефицитът беше 423 милиона лв.
                                2)
                                За 3 месеца от началото на 2015г.:
                                - приходите в НОИ от социалноосигурителни вноски бяха 1,131.5 милиона лв.
                                - изплатените от НОИ пенсии, помощи и обезщетения по КСО бяха 2,328.7 милиона лв.
                                Тоест за 3 месеца дефицитът беше вече 1,197.2 милиона лв.





                                http://www.minfin.bg/bg/statistics

                                Коментар

                                Working...
                                X