IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Трудна работа се оказа

    участието във форума на Инвестора... и хилядите дискусии там...

    де да съм знаел...

    Май трябва да приключвам тука... нямам време да чета кой кво писал, кое е смислено и кое - не, и да пиша смислени коментари... достатъчно работа си имам и без това...

    Чак сега се усетих, що не съм се регистрирал досега, а го чета Инвестора откакто го пуснаха... коя година беше, че то бая отдавна...

    Уморих се... честна пионерска!
    ...имам достатъчно друга работа - и в личен, и в професионален план.

    Регистрирах се на 2-ри май т.г., има дни, в които не съм писал нищо, имам няколко изтрити коментара...

    ...и въпреки това, досега, за цифром и словом 16 /шестнадесет/ дни, имам 124 /сто двадесет и четири/ коментара... средно по 7.75 коментара за всеки Божи ден от 2-ри май досега...

    не... не става така... трябва и да се работи, и да се почива, освен това...

    не.
    Last edited by Kildirim_Bei; 18.05.2016, 20:09.
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Респект, Импе!

      Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Само дето образованите и работещите стават все по-малко - пръво - заради емиграция, второ: заради ниска раждаемост сред държавнотворческият етнос и нормалните малцинства. Така днешните работещи някой ден ще чакат пенсията им да се плаща не от техните деца, а от 2 милиона неграмотни и отказващи да работят цигани... и ако след 20 години държавата съумява да плаща нас тарите хора толкова, колкото да си купят само сух хляб, ще е истински героизъм !!!
      ...четеш ми мислите от разстояние

      P.S. Драги/а Inform, според Императорът и мен лично, статистиките на тема българската пенсионна система са напълно безсмислени...

      Не се заяждам, ами просто по пътя на логиката се оказва, че няма кой да плаща моята и на Императора пенсии (за пенсиите на другите не знам и не мога да коментирам)...

      ако чакаме на оставащите все по-малко и по-малко човеци и човечки, които работят на официална работна заплата около и над осигурителния праг за съответната длъжност...

      за голямо съжаление на очакващите някаква адекватна пенсия от Държавен Фонд Социално Осигуряване и останалите частни пенсионно-осигурителни дружества...

      P.P.S. За тези, които са в час по темата:
      да си припомним ситуацията в Гърция, когато им спряха тотално финансирането от всякакви кредитори...

      кво станА?

      Някой помни ли все още???
      Last edited by Kildirim_Bei; 18.05.2016, 19:50.
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Чудесна новина от НОИ:
        1)
        - в края на 1989г. пенсионерите в България бяха 2,209,019 души
        2)
        - в края на април 2016г. пенсионерите в България бяха 2,180,270 души
        Тоест за щастие за 26 години и 4 месеца има спад от едва 28,749 души на броя на пенсионерите в България или ПО-МАЛКО ОТ 1.4%.





        Честито на все още вярващите в НОИ!


        http://noi.bg/aboutbg/st

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
          Българската пенсионна система е като мнозинството от всички останали пенсионни системи по света
          Нищо такова

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
            Българската пенсионна система е като мнозинството от всички останали пенсионни системи по света:

            1. ти плащаш пенсията на родителите ти с твоите осигуровки, обаче средната продължителност на живота се покачва и държавата трябва да плати недостига....

            2. а всяка година той става все по-голям...

            ... защото фармацевтите и лекарите се грижат продължителността на живота да се удължава, а поради кризата работещите са все по-малко....

            3.и държавата трябва да плати недостига... всяка година... задължително.

            щото пенсията не е като заплатата... ТЯ ТРЯБВА ДА СЕ ПЛАЩА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.

            Тва е... има ли нужда да се дискутира по темата по-нататък?
            Само дето образованите и работещите стават все по-малко - пръво - заради емиграция, второ: заради ниска раждаемост сред държавнотворческият етнос и нормалните малцинства. Така днешните работещи някой ден ще чакат пенсията им да се плаща не от техните деца, а от 2 милиона неграмотни и отказващи да работят цигани... и ако след 20 години държавата съумява да плаща нас тарите хора толкова, колкото да си купят само сух хляб, ще е истински героизъм !!!
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Djoro Разгледай мнение
              Малеее...!!! Е, те това е логика и здрав разум на държавен чиновник /Извинявай по мисленето ти предполагам, че си такъв/. Наистина това е необорима логика!!! - да се смеш ли или да ревеш?!! Май второто...
              Djoro,

              като спреш да ревеш и си избършеш с чиста кърпичка сълзите и сополите, ти предлагам да направиш следното:

              обясни, моля, на уважаемата публика, как виждаш ти същината на българската пенсионна система.

              Съмнявам се, че знаеш нещо за останалите пенсионни системи по света.

              Не очаквам отговор, но ей-така, от куртоазия те питам.

              P.S. Никога през живота си не съм бил на каквато и да е било държавна работа.
              Ако ми кажеш къде се намираш, няма значение къде по света (дай GPS-координати, ще ми е ясно къде си), и си платиш по банков път разходите ми да дойда на указаното място, ще имаш удоволствието да видиш официалните документи за трудовия ми стаж в оригинал.

              И това се съмнявам, че можеш да направиш.
              Last edited by Kildirim_Bei; 18.05.2016, 19:12.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                Българската пенсионна система е като мнозинството от всички останали пенсионни системи по света:

                1. ти плащаш пенсията на родителите ти с твоите осигуровки, обаче средната продължителност на живота се покачва и държавата трябва да плати недостига....

                2. а всяка година той става все по-голям...

                ... защото фармацевтите и лекарите се грижат продължителността на живота да се удължава, а поради кризата работещите са все по-малко....

                3.и държавата трябва да плати недостига... всяка година... задължително.

                щото пенсията не е като заплатата... ТЯ ТРЯБВА ДА СЕ ПЛАЩА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.

                Тва е... има ли нужда да се дискутира по темата по-нататък?
                Малеее...!!! Е, те това е логика и здрав разум на държавен чиновник /Извинявай по мисленето ти предполагам, че си такъв/. Наистина това е необорима логика!!! - да се смеш ли или да ревеш?!! Май второто...

                Коментар


                • Няма нужда от статистики

                  Българската пенсионна система е като мнозинството от всички останали пенсионни системи по света:

                  1. ти плащаш пенсията на родителите ти с твоите осигуровки, обаче средната продължителност на живота се покачва и държавата трябва да плати недостига....

                  2. а всяка година той става все по-голям...

                  ... защото фармацевтите и лекарите се грижат продължителността на живота да се удължава, а поради кризата работещите са все по-малко....

                  3.и държавата трябва да плати недостига... всяка година... задължително.

                  щото пенсията не е като заплатата... ТЯ ТРЯБВА ДА СЕ ПЛАЩА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.

                  Тва е... има ли нужда да се дискутира по темата по-нататък?
                  Last edited by Kildirim_Bei; 17.05.2016, 01:04.
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • В края на февруари 2016г. в САЩ:
                    1)
                    - заетите в частния сектор бяха 121,483 хиляди души
                    2)
                    - пенсионерите и заетите в обществения сектор бяха общо 87,441 хиляди души
                    Тоест на всеки общо 100 пенсионери и заети в обществения сектор имаше НАД 138 заети в частния сектор.


                    За сравнение в България в края на февруари 2016г.:
                    1)
                    - заетите осигурени в частния сектор бяха 2,143,098 души
                    2)
                    - пенсионерите и заетите в обществения сектор бяха 2,724,280 души
                    Тоест на всеки общо 100 пенсионери и заети в обществения сектор имаше ПО-МАЛКО от 79 заети осигурени в частния сектор.


                    Тоест в края на февруари 2016г. на България бяха необходими 3,784,880 заети осигурени в частния сектор или с НАД 1.6 МИЛИОНА души повече отколкото реално имаше тогава за да достигне същото съотношение като в САЩ.





                    Честито на все още вярващите в НОИ!


                    http://www.bls.gov/news.release/empsit.t17.htm
                    https://www.ssa.gov/policy/docs/quic...t/2016-02.html
                    http://noi.bg/aboutbg/st
                    http://nsi.bg/bg/content/3923/%D0%BD...B8%D0%B2%D0%BE

                    Коментар


                    • В края на февруари 2016г. в САЩ:
                      1)
                      - заетите общо в частния и държавния сектор бяха 143,547 хиляди души
                      2)
                      - пенсионерите бяха 65,377 хиляди души
                      Тоест в САЩ на всеки 100 пенсионери имаше НАД 219 заети общо в частния и държавния сектор.


                      За сравнение в България в края на февруари 2016г.:
                      1)
                      - заетите осигурени общо в частния и държавния сектор бяха 2,687,027 души
                      2)
                      - пенсионерите бяха 2,180,351 души
                      Тоест в България на всеки 100 пенсионери имаше ПО-МАЛКО от 124 заети осигурени общо в частния и държавния сектор.





                      Честито на все още вярващите в НОИ!


                      http://www.bls.gov/news.release/empsit.t17.htm
                      https://www.ssa.gov/policy/docs/quic...t/2016-02.html
                      http://www.nssi.bg/aboutbg/st

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gabarduk Разгледай мнение
                        http://www.dunavmost.bg/Bulgaria/New...kade-sa-parite

                        ето защо всеки ще лъже.
                        Това отделно, ама не бягай от темата с фалшивите осигуровки

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                          Ето как и сам си отговори. Като лъжете в осигуровките, получавате лъжа за пенция после
                          http://www.dunavmost.bg/Bulgaria/New...kade-sa-parite

                          ето защо всеки ще лъже.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                            В момента годишният дефицит там (НОИ) е по-голям от КТБ – всяка година в НОИ има по едно КТБ


                            http://btvnovinite.bg/article/bulgar...e-partidi.html





                            Честито на все още вярващите в НОИ!

                            Отделно ромовете ни струват по едно КТБ на всеки 6 месеца !!! Честито и на вярващите в "интеграцията" на индивиди, изостанали с 12 хилядолетия в човешкото си развитие !!!
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                              Честито на все още вярващите в НОИ!
                              Не знам защо се пишат тези глупости че виждаш ли НОИ ще е вътре или е вътре с около 1 милиард. Колко човека се осигуряват на реалната заплата в Бг, ами всеки гледа да изкрънка, а после се оплаква, ами пенсията ми е малка- ами осигуровките са върху 300-400лв- каква пенсия очаквате. Разбирам че мнението ми не е популярно, но си е истина[/QUOTE]

                              Всеки гледа да, защото всички хора - поне подсъзнателно - усещат бъдещето на Ной - тотална катастрофа, когато сборът на неработещите хъхреци и пенсионерите, надхвърли двойно броят на реално работещите и плащащи осигуровки хора !!!! И дали сега ще крънкаме или няма да крънкаме, това НИЩО не променя - Ной каквото забърше - изхарчва го мигновено - ако ще сега половината си доход да даваме на Ной, след 30 години ПАК няма да получаваме нищо от - ако Ной въобще съществува дотогава !!!
                              Е, за чий самолет да наливаш доброволно пари там, откъдето няма да получиш нищо или почти нищо?
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • В момента годишният дефицит там (НОИ) е по-голям от КТБ – всяка година в НОИ има по едно КТБ


                                http://btvnovinite.bg/article/bulgar...e-partidi.html





                                Честито на все още вярващите в НОИ!

                                Коментар

                                Working...
                                X