IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Импе понеже очевидно е изтекла информация какво ще става и затова решиха да приберат пари от частните пенсионни фондове в държавата. На тези пари в тези частни фондове хиперинфлацията ще им види сметката и никакви пенсии няма да дадат, ще им се види само пушека. И така решиха да им приберат малко пари и да позволят прехвърлянето на партиди - пари на който иска. Смисъла да се инвестира "доброзорно" в такива частни организации колони към нула, адски е просто от математична гледна точка. Смята се без калкулатор. Ти ги погледни хубаво и виж какви активи имат срещу събираните пари, ами то един от тия незаконно настанилите се от любимия ти етност да хванеш - той повече собственост има от тях. Дано да не позная, но надали.
    Добре де - последно има ли или няма пари - защото ти в един пост твърдиш едновременно и двете неща !!!

    А това, че хиперинфлацията щяла да види сметката на реални активи, които не са в кешовица, е толкова наивно, че хубаво се посмях преди сън, което е полезно.
    Казваш, че хиперинфлацията в България (ако такава стане) ще обезцени акциите на Кока кола или Даймлер ли?
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Импе понеже очевидно е изтекла информация какво ще става и затова решиха да приберат пари от частните пенсионни фондове в държавата. На тези пари в тези частни фондове хиперинфлацията ще им види сметката и никакви пенсии няма да дадат, ще им се види само пушека. И така решиха да им приберат малко пари и да позволят прехвърлянето на партиди - пари на който иска. Смисъла да се инвестира "доброзорно" в такива частни организации колони към нула, адски е просто от математична гледна точка. Смята се без калкулатор. Ти ги погледни хубаво и виж какви активи имат срещу събираните пари, ами то един от тия незаконно настанилите се от любимия ти етност да хванеш - той повече собственост има от тях. Дано да не позная, но надали.
      Ако в частните фондове имаше пари, нямаше да бягат по тъча с одитите
      А оня тарикат дето нямало да отговаря - си призна публично че заблуждава и мами клиентите си с отрицателна доходност във фондовете (лесна за доказване от собствените им данни).

      Коментар


      • Импе понеже очевидно е изтекла информация какво ще става и затова решиха да приберат пари от частните пенсионни фондове в държавата. На тези пари в тези частни фондове хиперинфлацията ще им види сметката и никакви пенсии няма да дадат, ще им се види само пушека. И така решиха да им приберат малко пари и да позволят прехвърлянето на партиди - пари на който иска. Смисъла да се инвестира "доброзорно" в такива частни организации колони към нула, адски е просто от математична гледна точка. Смята се без калкулатор. Ти ги погледни хубаво и виж какви активи имат срещу събираните пари, ами то един от тия незаконно настанилите се от любимия ти етност да хванеш - той повече собственост има от тях. Дано да не позная, но надали.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Няма защо да ми се извиняваш

          Първоначално изпратено от vsic4ko_e_otnositelno Разгледай мнение
          Не те "поднасям", извинявам ти се .
          .
          Attached Files
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
            ...

            ...това обикновено води до огромни психически...
            и .... финансови недоразумения, които се отразяват зле на нежните души на мъжкия (демек, слабия) пол...

            тва научих аз от жалкия си живот досега...

            Замълчавам в знак на съгласие

            Все едно, че нищо не е станало....
            Кво стана всъщност, че ми поднасяш извинения?!?

            ...ти да не ме поднасяш нещо, а?
            Не те "поднасям", извинявам ти се .
            Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
              един лаишки въпрос - гледам, че всеки месец от работодател + удръжки в т.нар. УПФ отиват 130лв.. все още съм млад респективно с неголям стаж, но да речем имам ли право да отиде при УПФ и да им кажа - дайте ми парите да ги правя каквото реша(примерно акциики) или изборът е тези пари да отидат в НОИ за пенсия (един ден живот и здраве дет се вика)?

              благодаря предварително, темата е интересна и ви чета всички с интерес
              Вендетов, драги - вариантите ти са само два - ИЛИ по-малка част от удръжките в УПФ и по-голяма - в Ной, ИЛИ всичко в Ной. Тоест или поне малка част от твоите пари остават твои, или всичко изчезва в кацата без дъно. Но на някои дори тая малка част (5% от доходът ти) им се вижда ного, 8-те МБ на хората в пенсионните фондове ги привличат неудържимо и с всички сили и средства се опитват да ги откраднат. Затова е цялата тая кампания и това манипулаторство навсякъде, дори в Интернет.

              Би било ного хубаво човек да може сам да се осигурява където и както иска - или само в Ной, или само в УПФ, или самостоятелно - ама не дават - или по-точно дават само първото - защото при другите варианти няма да могат да те крадат. Това е.


              Апропо - за другите - без да искам никого да засегна или обидя, но на безмислени постове повече нямам намерение да отговарям. Постове от родът на "Х си е купувал дялове от УПФ на 2-2.10 лв" ще приемам само като безмислен спам, издаващ единствено пълното некомпетентство на написалият го... защото иначе някой ще започне да твърди, че си е купувал дяловете от пенсионния фонд и на 38 лв, а аз ще трябва да се занимавам да го опровергавам.

              Лека вечер.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • С дами не се спори...

                ...

                ...това обикновено води до огромни психически...
                и .... финансови недоразумения, които се отразяват зле на нежните души на мъжкия (демек, слабия) пол...

                тва научих аз от жалкия си живот досега...

                Все едно, че нищо не е станало....
                Кво стана всъщност, че ми поднасяш извинения?!?

                ...ти да не ме поднасяш нещо, а?
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Не се заяждам

                  Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                  ...не си дочела нещо

                  вече веднъж споменах, че имам и калкулатор (и обикновен, и финансов такъв, да поясня за публиката), и Excel...

                  не се заяждай с мен, моля

                  P.S. Това е (все още) приятелски съвет....
                  Не се заяждам с теб, но ние имахме малко грубичък спор с Императора даже стигнахме и до някакви завоалирани обиди и аз обещах да не му коментирам постовете. Отговарям му само, ако е лично до мен. Та в този ред на мисли, това с калкулатора, беше към него

                  Все пак поднасям извинения
                  Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен

                  Коментар


                  • Драга Всичко_e_относително

                    Първоначално изпратено от vsic4ko_e_otnositelno Разгледай мнение
                    ... щото ние само некви тъпи дебели книги сме чели.... и там пише тва, дето го виждаш на екселските шийтове....


                    Става и с прост калкулатор, ако нямаш под ръка ексел...
                    ...не си дочела нещо

                    вече веднъж споменах, че имам и калкулатор (и обикновен, и финансов такъв, да поясня за публиката), и Excel...

                    не се заяждай с мен, моля

                    P.S. Това е (все още) приятелски съвет....

                    P.P.S. Да не би да искаш да ти пиша сметките на ръка...
                    на аванта?!?

                    ...90-те свършиха отдавна... за съжаление...

                    ...на много хора...

                    тогава авантата се раздаваше на кило
                    Last edited by Kildirim_Bei; 26.05.2016, 19:40.
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • ... щото ние само некви тъпи дебели книги сме чели.... и там пише тва, дето го виждаш на екселските шийтове....


                      Става и с прост калкулатор, ако нямаш под ръка ексел...
                      Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Апропо, напоследък ного ме забавлявате с голословни и нереални твърдения и "изчисления", безкрайно далеч от фактите и действителността, че очаквате и да ви вярвам.

                        Ако аз напиша туканка, че току що съм изключил гравитацията, кой от вас ще ми повярва и ще си тръгне през прозорецът, та (според височината на същият) да си размаже мозъкът долу и/или да изпонатроши крацете си?

                        Че ти досега какво говореше - именно че гравитацията не съществува хахахаха
                        Мразиш математиката, щото не знаеш. Я обясни на Вендетков сега че ще си види парите през крив макарон, да му светне защо не трябваше да заменя Германия с Младост 4...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Апропо, напоследък ного ме забавлявате с голословни и нереални твърдения и "изчисления", безкрайно далеч от фактите и действителността, че очаквате и да ви вярвам.

                          Ако аз напиша туканка, че току що съм изключил гравитацията, кой от вас ще ми повярва и ще си тръгне през прозорецът, та (според височината на същият) да си размаже мозъкът долу и/или да изпонатроши крацете си?

                          CAESAR, или иначе казано Императоре,

                          ...напротив, ние се забавляваме
                          ...защото пред фактите и Боговете (камо ли императорите) мълчат

                          В случая, фактите са формули и числа... аз друго не знам...
                          Сигурно ще ни просветлиш с некоя нова формула, дето ние нея знаем...

                          ...моля те, недей ни държа в напрежение....
                          поне ни намекни как ги смяташ ти нещата...
                          ... щото ние само некви тъпи дебели книги сме чели.... и там пише тва, дето го виждаш на екселските шийтове....

                          ....не....не....не може така повече.....не... не-е-ее-еее

                          аз ще взема да се гръмна.... ей на

                          ДУМ-ДУМ-ДУМ-ДУМ.....

                          ...каза г-н АК-47, преди да замлъкне....


                          .....да се е.. в тъпака.....
                          предпазителя свален.....
                          бех го забравил на автоматична стрелба....
                          .....ако беше на единична имах некъв шанс........
                          хрррррррррррр.............хррррр..........хр...... .........................

                          ..............стана МНОГО тихо изведнъж..... и неква светлина в тунела.....
                          чувствам се много лек...... сякаш няма гравитация......

                          къде ли съм?!?
                          Last edited by Kildirim_Bei; 26.05.2016, 19:24.
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                          Коментар


                          • един лаишки въпрос - гледам, че всеки месец от работодател + удръжки в т.нар. УПФ отиват 130лв.. все още съм млад респективно с неголям стаж, но да речем имам ли право да отиде при УПФ и да им кажа - дайте ми парите да ги правя каквото реша(примерно акциики) или изборът е тези пари да отидат в НОИ за пенсия (един ден живот и здраве дет се вика)?

                            благодаря предварително, темата е интересна и ви чета всички с интерес

                            Коментар


                            • Апропо, напоследък ного ме забавлявате с голословни и нереални твърдения и "изчисления", безкрайно далеч от фактите и действителността, че очаквате и да ви вярвам.

                              Ако аз напиша туканка, че току що съм изключил гравитацията, кой от вас ще ми повярва и ще си тръгне през прозорецът, та (според височината на същият) да си размаже мозъкът долу и/или да изпонатроши крацете си?

                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
                                'Ного просто, както казва цитираният,
                                на 1 и съвсем малко отгоре цена на дял са и взимали насила (викат му внасяне) на месец по 8 лева, при над 2 лева са и взимали (т.е. внасяла е ) 'ного повече...

                                И ще продължава да е така до победата..

                                ммммдадада
                                Да ме вземат дяволите, ако разбрах какво искаш да кажеш.

                                КОГА и на КОЙ ПФ дяловете са били "над 2 лева"?
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X