IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не е баш така... Ако имаш акция, цената е някаква... Но по някаква причина, ако тръгне масова разпродажба цената ще падне драстично. Да не говорим, ако акциите са от БФБ-то...
    Или... Примерно имаш акции на кокаколата. Ама да кажем настане хиперинфлация на долара... глобална инфлация... Потреблението на кокаколата масово ще намалее, следователно и печалбата й. Въпреки, че цената й като номинална цена може да се повиши, но реално ще струва по-малко.

    Коментар


    • Първо - качествените ЦК на могъщи и стабилни компании са неподвластни на хиперинфлации, защото имат абсолютна и реална стойност извън стойността на хартийките "пари" - зад една акция на Coca cola (например) има запазена марка, имоти, фабрики, бранд, производство, жадно лочещи потребители) - а зад парите стоят само обещанията на политиците.
      И това, че на хартиите пишело едно, ама като се продавали било друго, може да важи за някои "инвестиции" на някои ПФ, но не и за реално инвестиращите в реално търгуеми - и то на световните пазари ЦК. И ако акциите на Coca cola се водят на цена 39 евро, то е защото във всеки момент те могат да бъдат продадени точно на тая зена, а не на 5 евро.

      Ти наистина ли вярваш в това което си написал- да ти припомня какви бяха лемън брадърс и как паднаха- и ако искаш от бг действителността- КаТиБе- ту- първокласен рейтинг бла бла и други такива- ами гризнаха дървото. Акциите- това е цената на очакванията. Ако сега една акция на кокакола струва 39 евро- хипотеза- да се закрият по някакъв начин всички други производители, колко би струвала една акция на кокакола- позна би струвала теглото си в злато.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
        Кои са тез хора бре? Пак ли дрънкаш на кухо, засрамисебе! И стига си философствал за могъщи компании - припомням ти пак че "вас" ви спасява правителството по едно време = бяхте си фалирали
        Ти се засрами, Кретенов - спасяваха Инговците: не нас. Ного си зле, като приятел ти го казвам.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Витиний - разбира се, че има пари - въпросът е де има гнили ябълки и колко са те и колко са гнили. И аз искам одит - за да се докаже това и гнилочът да бъде опаткан.

          Кретенов - правят ни го хора, дето са ного по-адекватни и заинтересовани всичко да е коректно и да няма шашми, машшшшинации и простотии - и които са по-компетентни от палячовците от Кафенето.

          Супертрейдъров, спри да се излагаш, ако е възможно.

          Първо - качествените ЦК на могъщи и стабилни компании са неподвластни на хиперинфлации, защото имат абсолютна и реална стойност извън стойността на хартийките "пари" - зад една акция на Coca cola (например) има запазена марка, имоти, фабрики, бранд, производство, жадно лочещи потребители) - а зад парите стоят само обещанията на политиците.
          И това, че на хартиите пишело едно, ама като се продавали било друго, може да важи за някои "инвестиции" на някои ПФ, но не и за реално инвестиращите в реално търгуеми - и то на световните пазари ЦК. И ако акциите на Coca cola се водят на цена 39 евро, то е защото във всеки момент те могат да бъдат продадени точно на тая зена, а не на 5 евро.

          Беев и Пауъров - вече ви отговорих в другата тема - да - най-добре -да се обединят.
          Кои са тез хора бре? Пак ли дрънкаш на кухо, засрамисебе! И стига си философствал за могъщи компании - припомням ти пак че "вас" ви спасява правителството по едно време = бяхте си фалирали

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
            КАто се замисля ако това което твърдим че няма пари, май няма много смисъл, ако нямаше пари фондовете сами щяха да поискат да вкарат партидите в НОИ. Е да де ама те подскачат и не искат. Дали пък за 5% е цялата дандания, макар че на 1млн дущи 5% са си пара
            Витиний - разбира се, че има пари - въпросът е де има гнили ябълки и колко са те и колко са гнили. И аз искам одит - за да се докаже това и гнилочът да бъде опаткан.

            Кретенов - правят ни го хора, дето са ного по-адекватни и заинтересовани всичко да е коректно и да няма шашми, машшшшинации и простотии - и които са по-компетентни от палячовците от Кафенето.

            Супертрейдъров, спри да се излагаш, ако е възможно.

            Първо - качествените ЦК на могъщи и стабилни компании са неподвластни на хиперинфлации, защото имат абсолютна и реална стойност извън стойността на хартийките "пари" - зад една акция на Coca cola (например) има запазена марка, имоти, фабрики, бранд, производство, жадно лочещи потребители) - а зад парите стоят само обещанията на политиците.
            И това, че на хартиите пишело едно, ама като се продавали било друго, може да важи за някои "инвестиции" на някои ПФ, но не и за реално инвестиращите в реално търгуеми - и то на световните пазари ЦК. И ако акциите на Coca cola се водят на цена 39 евро, то е защото във всеки момент те могат да бъдат продадени точно на тая зена, а не на 5 евро.

            Беев и Пауъров - вече ви отговорих в другата тема - да - най-добре -да се обединят.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Митак сега специално за тебе.Днес си получих извлечението за състоянието на партидите ми в Алианц
              Ето безпристрастните цифри
              Доброволен фонд
              към 31.12.2014г
              средства в лева 8331,03 брой дялове 5712,44211 стойност на един дял 1,45840

              към 31.12.2015г
              средства 8849,80 дялове 6035,54177 стойност на един дял 1,46628

              През 2015г съм направил 12 вноски по 40 кинта като всеки месец е удържана такса 0,68 лева



              Задължителен фонд
              към 31.12.2014г
              средства 12681,99 брой дялове 8974,45841 стойност на един дял 1,41312

              към 31.12.2015г
              средства 14154,20 брой дялове 10019,39847 стойност на един дял 1,41268

              През 2015г съм направил 12 вноски по 130 кинта като всеки месец ми е удържана такса по 6,50 на месец



              Това са числата.Видно е величието на Алианц.Срещу 12*6,50=78 кинта за тях аз съм загубил.Ето това са великите пенсионни фондове.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                КАто се замисля ако това което твърдим че няма пари, май няма много смисъл, ако нямаше пари фондовете сами щяха да поискат да вкарат партидите в НОИ. Е да де ама те подскачат и не искат. Дали пък за 5% е цялата дандания, макар че на 1млн дущи 5% са си пара
                Т.е. ти смяташ че фондовете се дърпат от това да ги спаси държавата тихомълком преди да са изгърмели с плащанията?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                  КАто се замисля ако това което твърдим че няма пари, май няма много смисъл, ако нямаше пари фондовете сами щяха да поискат да вкарат партидите в НОИ. Е да де ама те подскачат и не искат. Дали пък за 5% е цялата дандания, макар че на 1млн дущи 5% са си пара
                  Точно за тия 5% е цялата дандания.И не само за нея.Боли го мениджъмнта фара че в нашите партиди няма нищо това е наш проблем.Всеки месец НОИ им превежда по 130 кинта за мен а те си вземат по 6,50

                  Коментар


                  • Добре е око да види, ръка да пипне...

                    .
                    Тъй като дискусията стана доста интересна, реших да се уверя с очите и ушите си, какво, аджеба, реално предлага на клиентите си това пенсионно-осигурително акционерно дружество (ПОАД), чиято рекламна листовка попадна пред очите ми преди около седмица.

                    Звъннах вчера на хаверчето, дето ми показа листовката, да го питам кое беше това ПОАД. Каза ми той кое е, и аз, имайки малко свободно време, отскочих до един техен офис.

                    Там две доста любезни и добре изглеждащи млади дами ме посрещнаха, седнахме за 15-тина минути, и аз, с присъщия си чар и искрящо желание да разбера какво точно предлагат на потенциалните си клиенти, успях да поразбера това-онова, включително да видя с очите си заветната страница от Общите условия към съответния договор, в която надълго и нашироко се описват и обясняват всички таксички (а те не са малко, повярвайте ми), които със сигурност и/или евентуалност, се удържат от кинтите на клиента.

                    Вечерта седнах, и възоснова на записките си, коригирах изоснови екселския файл, като взех предвид и последната информация от март т.г. за средната доходност, реализирана по портфейлите на българските ПОАД. Коригирах в посока надолу и лихвата по спестовната сметка.
                    Погледнах и в някои западни сайтове кво се очаква по пазарите за в бъдеще, и.......

                    при условие, че:
                    * средната доходност на ПОАД към март т.г. е 2.23% годишно и ще остане такава за 20 години напред (как ще стане това, не ми е съвсем ясно, но както и да е),
                    * очаква се средно по +/-2% стандартно отклонение по годишните доходности на всякакви финансови инструменти, прогнозирано от западни експерти за 30-годишен хоризонт напред,
                    * осигуряващото се лице е родено през 1960 г. и има натрупани до момента 8 000 лв. в НОИ и 3 000 лв. в УПФ,
                    * не внася нищо в ДПФ,
                    * заплатата му днес е 2 000 лв. бруто, като леко нараства всяка година през следващите 20 г.
                    * и НЯМА никакво прекъсване на трудовия стаж през следващите 20 години


                    се получи това:
                    Attached Files
                    Last edited by Kildirim_Bei; 27.05.2016, 12:53.
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • То няма пари за пенсиониращите се бе вате, не за "мениджмънта".
                      За тЕх винаги има...всеки месец....гарантирано + разходки до Милано, лимузинки, офиси и топлес секретарки. Не ги мисли, добре са си направили сметката, да стискат клона до последно.

                      Коментар


                      • КАто се замисля ако това което твърдим че няма пари, май няма много смисъл, ако нямаше пари фондовете сами щяха да поискат да вкарат партидите в НОИ. Е да де ама те подскачат и не искат. Дали пък за 5% е цялата дандания, макар че на 1млн дущи 5% са си пара

                        Коментар


                        • redcretin

                          Който и да ги направи одитите, за да се докаже наистина финансовото състояние няма друг начин освен да се продадат хартиите които държат, дето са им активите. На хартиите пише едно, като се продадат се получава съвсем друго. Та какви официални тестове или одити ? Тази работа е много трудна.
                          Друг е проблема - имат много малко собственост която те самите управляват или ако са акции да са привилегировани. Това в една динамична ситуация може да означава че нищо нямат, може да се продава и да се купува без дори да им телефонират и да ги питат поне дали са живи. Несериозна работа.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Императорът

                            Не съм казал че ще загубят парите в буквалния смисъл, хиперинфлацията ще ги стопи и няма да имат стойност. И пенсиите после ще са със същата стойност.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Казвал съм го няколко пъти, но повтарям специално за тебе, защото бавно схващаш, което си личи и по никът ти: на нас одити ни правят два пъти в годината. Твърде могъщата компания-мажоритар няма намерение да си рискува реномето и да носи отговорност към клиентите в бъдеще, задето тука някакви тарикати евентуално биха гепили парите на клиентите.
                              Кой ви ги прави? Аврам Бакалина. Хайде холан, идете на официалните тестове да ви лъснат маймунските задници

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                                Ако в частните фондове имаше пари, нямаше да бягат по тъча с одитите
                                А оня тарикат дето нямало да отговаря - си призна публично че заблуждава и мами клиентите си с отрицателна доходност във фондовете (лесна за доказване от собствените им данни).
                                Казвал съм го няколко пъти, но повтарям специално за тебе, защото бавно схващаш, което си личи и по никът ти: на нас одити ни правят два пъти в годината. Твърде могъщата компания-мажоритар няма намерение да си рискува реномето и да носи отговорност към клиентите в бъдеще, задето тука някакви тарикати евентуално биха гепили парите на клиентите.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X