IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

    от твоите уста в Божиите уши... Амин....

    и аз се надявам на това, дано не трябва до Второто пришествие да чакаме....
    Май е по възможно то да дайде отколкото описаното от бате пешо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
      Ресурси имахме премного, но вече почти всички са в чужди ръце.

      България до скоро беше на едно от първите места по добив на мед и злато в Европа, но от това ние нищо не печелим, защото златото е в ръцете на американска компания, медта е в ръцете на белгийска, те си прибират печалбата, на туземците тук подхвърлят някакви огризки.
      Американци прилапаха тецовете ни на безценица
      Френска фирма ни взе водата.
      Смотаните ни политици спряха три големи енергийни проекта - газопровод, нефтопровод, атомна електроцентрала по нареждане на някакви американски дъртаци, които искаха да направят сечено на руснаците...
      Мадридският шмекер даде цялата ни енергопреносна инфраструктура в ръцете на чужди компании, които сега си кешират милионите...

      От това какви ресурси повече искаш да имаме, всичко по-значимо, което сме имали сме го дали на безценица на чужденци да го експлоатират.

      Е как искаш да сме богати? У нас и злато да вали от небето, пак ще сме бедни, щото ще ни го отмъкнат под носа.
      Кво да кажа...
      както и да го гледаш... все така си изглежда...

      БТК-то забрави, М-Тел (почнал като Citron) - можеше държавата с малко пари да го купи, ако Краси Стойчев и Ко наистина я бяха закъсали, да го държи малко и да го продаде за колкото си трябваше (1-ви GSM-оператор, монопол близо 10 години... баси, тук да знаеш кви пари можеше да се вземат), продажбата на банките и основно Булбанк (и там спорове големи кой колко къде), БГА Балкан, и още много сигурно има... обръщането на дълга от долари в евро, когато долара падна и лихвите мръднаха....да не изтърва някое....
      от приватизацията останаха сигурно има-няма 30% от предприятията да работят - колкото и зле да бяха, 50-60% трябваше да останат (тука става вече страшно)....

      От 140 години са ни задърпали от изток и от запад, човече....
      едно време беше заради геополитическото положение предимно, сега май пак е така....

      Ама хубава си е нашата държава, на хубаво място, иначе, нали? щом толкова мераклии има да ни изкупят земята и да я владеят, а?

      Маа му стара....
      Някой друг иска да ни вземе гордостта, че сме най-старата, все още съществуваща държава в Европа, която пази първоначалното си име ли?
      не ми се говори направо....
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

        дай доводи... а и аз ще намеря нещо да го копна, че не ми се пише цялото пак... само да се сетя къде го бях писал...скоро беше
        може да съвпадне нещо, а?
        Ресурси имахме премного, но вече почти всички са в чужди ръце.

        България до скоро беше на едно от първите места по добив на мед и злато в Европа, но от това ние нищо не печелим, защото златото е в ръцете на американска компания, медта е в ръцете на белгийска, те си прибират печалбата, на туземците тук подхвърлят някакви огризки.
        Американци прилапаха тецовете ни на безценица
        Френска фирма ни взе водата.
        Смотаните ни политици спряха три големи енергийни проекта - газопровод, нефтопровод, атомна електроцентрала по нареждане на някакви американски дъртаци, които искаха да направят сечено на руснаците...
        Мадридският шмекер даде цялата ни енергопреносна инфраструктура в ръцете на чужди компании, които сега си кешират милионите...

        От това какви ресурси повече искаш да имаме, всичко по-значимо, което сме имали сме го дали на безценица на чужденци да го експлоатират.

        Е как искаш да сме богати? У нас и злато да вали от небето, пак ще сме бедни, щото ще ни го отмъкнат под носа.
        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

          У нас засега е невъзможна реална, функционираща като демокрация демокрация. Всичко е парлама за пред външните сили. Оставени сме на милостта на мафията, която подхвърля пенсиите като е наясно, че самата тя е придонесла за влошаването на условията, при които живеят старите хора.
          За какво ни е реална демокрация като имаме тиквокрация?
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

            Голяма разрушителна война по нашите земи не е водена от над 100г.Изключително чиста и плодородна земя.Реки.Липса на Урагани тайфуни разрушителни земетресения отровни животни хищници.Стара планина Рила Пирин Странджа Витоша че и Божествените Родопи.На второ място в света по минерални извори.Най големите златни рудници в Европа.На всичкото отгоре и море.....Четири сезона и един невероятно прост и мързелив народ говоря за днешните българи и с големи претенции.
            Намерих го

            Цитирам се от темата "Плоският данък е прогресивен реално в ущърб на бедните" отпреди седмица сигурно:

            [...]
            Нека бъдем реалисти, доколкото може, в нашия конкретен случай. Това, което все още си имаме, и което може да ни носи пари сега, и в някакво обозримо бъдеще, е изброено, според скромното ми мнение, в следния списък:
            • уникалното положение на нашата страната на геополитическата карта, което при умело използване и ловки дипломатически маневри и совалки на изток и на запад, може да генерира някакви, прилични за нашите мащаби, регулярни парични потоци: транспортни коридори (разни видове такси), електро-, нефто-, и газопреносни мрежи в региона (такси за пренос), и други важни европейски и регионални енергийни/инфраструктурни/логистични проекти в региона, от които можем евентуално да бъдем част. Освен изброените потенциални парични потоци, при евентуална реализация на подобен проект на наша територия, ще има и допълнителни приходи от осъществяване на строителни и монтажни работи и др. съпътстващи дейности. Лошото е, че големите каки и батковци не винаги ни обръщат необходимото внимание, и си играят някаква тяхна си игра, ама няма сега да увесваме нос, я... стягаме се, изчакваме, подготвяйки се активно, и така - до следващата възможност (същото правят и спортистите, особено талантливите такива).... не вярвам мястото, където сме сега, да загуби скоро уникалните си качества....
            • невероятната ни природа (море, реки, планини, равнини, езера, минерални извори и т.н.), която по необясними причини все още не е тотално съсипана от кво ли не... Предимно от човешки дейности на нашего брата - безразборно строителство, безогледна законна и незаконна сеч в горите, замърсявания от всякакъв вид навсякъде, и много други. Ако се спрем овреме и пооправим малко по малко белите, причинени от самите нас, имаме шанс на една малка по размер територия да предлагаме всички видове туризъм, за които можете да се сетите: конвенционален (морски и планински), конгресен, СПА, ловен, винен, кулинарен, исторически, селски, фолклорен, и какъвто още се сетите. Мисля, че тук, даже и по сегашните данни от асоциациите и ресорното министерство, излизат добри новини и прогнози за растеж на посещаемостта и приходите от тази индустрия.
            • ние, българите... ако се отърсим от тая летаргия и мързел, може нещата още по-скоростно да се оправят. Необходимо е да се наблегне на образованието - трябва всички да се учим на практика постоянно. Минаха тия години, дето като си вземеш дипломата от училището или от университета, я размахваш гордо с десетилетия... Забравете въобще такъв сценарий сега и за в бъдеще. И внимание към здравеопазването: здрави деца - здрави младежи - здрави хора... Работата не чака, и има неприятната тенденция да нараства непрекъснато, пък тия, дето трябва да я вършат - намаляват. Обучените хора тук, а някои вероятно биха се върнали и от чужбина (още по-добре - образование, опит, връзки и различен поглед върху света) могат да ни осигурят необходимият потенциал да се превърнем отново в поне регионален център на IT-индустрията. Традициите не умират толкова бързо, пък и със сегашните начини на комуникация и отдалечена работа в екип... на кой му пука дали си в Мелбърн, Чикаго, Владивосток, или в Горно Нанадолнище. Има ли нет, може и на Луната да си, все тая. Покрай IT нещата, може и лека-полека, някво хардуерно производство да се възроди отново. Току-виж, може отново да се открие шанс да се върнем трайно и на технологичната карта на света.
            Тва е - имаме общи идеи някакви
            Тва за златните рудници ми е убегнало... за некви потциални залежи, подходящи за технологията на рудодобив ли става въпрос?
            Щото концесията мижавичка ми се струва, че даже нещо се опитаха и да я пооправят уж (по спомени), та ако сме ги подарили и тях... майко мила...
            Last edited by Kildirim_Bei; 16.10.2017, 00:35.
            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

              дай доводи... а и аз ще намеря нещо да го копна, че не ми се пише цялото пак... само да се сетя къде го бях писал...скоро беше
              може да съвпадне нещо, а?
              Голяма разрушителна война по нашите земи не е водена от над 100г.Изключително чиста и плодородна земя.Реки.Липса на Урагани тайфуни разрушителни земетресения отровни животни хищници.Стара планина Рила Пирин Странджа Витоша че и Божествените Родопи.На второ място в света по минерални извори.Най големите златни рудници в Европа.На всичкото отгоре и море.....Четири сезона и един невероятно прост и мързелив народ говоря за днешните българи и с големи претенции.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                България не е бедна страна.
                дай доводи... а и аз ще намеря нещо да го копна, че не ми се пише цялото пак... само да се сетя къде го бях писал...скоро беше
                може да съвпадне нещо, а?
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                  е тва сега е друга приказка...

                  И аз тва питам? Де ги?
                  проспахме времената, дето трябваше да им се помогне да почнат нормално и културно..
                  тия, дето можеха да изнесат на плещите си /и с умовете си главно/ работата, се поогледаха, и като видяха, че няма да стане, опааа - Терминал 1/2 и т.н.
                  ходи ги върни сега....
                  Никого няма да връщам.По добре никога да не се връщат.По добре да отворим границите за млади хора от Русия Украйна Молдова Македония Албания.Всички които се чувстват българи да заповядат а тия дето са напуснали чао и да не се връщат никога

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                    Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                    Демокрацията, драги ми Trakatrak', е за богати държави...
                    тва го пише още в древните буквари на гърците, дето са я измислили демокрацията....




                    Скандинавските страни преди столетие си бяха бедни, но с национален сговор и следване на приетите правила успяха да установят общоприемливи демократични порядки. Дори отклоненията потвърждават тенденцията - убийството на Улоф Палме или клането устроено от Брайвик. Пенсионните им системи също са стабилни въпреки сътресенията от 2008 г.
                    България не е бедна страна.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                      Нефтът е от към 80-те. Желязната руда в Швеция е от по-рано, но просперитетът им дойде от научно-техническите постижения, които се дължат на удачната вътрешна уредба. Новите времена предоставиха нови шансове на тези, които съумяват да се възползват. Порядъчността и находчивостта помагат. Де ги у нас?
                      е тва сега е друга приказка...

                      И аз тва питам? Де ги?
                      проспахме времената, дето трябваше да им се помогне да почнат нормално и културно..
                      тия, дето можеха да изнесат на плещите си /и с умовете си главно/ работата, се поогледаха, и като видяха, че няма да стане, опааа - Терминал 1/2 и т.н.
                      ходи ги върни сега....
                      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                        Ти ме убиваш направо...
                        приятелски ти го казвам, знаеш...

                        Ми нефта и газа наоколо, гори и води колкото искаш, риболов, хай-тек да не говорим, произвеждат коли, камиони и самолетни двигатели, Университета в Стокхолм е познат в целия свят, Хелзинки на няколко часа с ферибота до Санкт Петербург...

                        Човеко, верно ли не ме бъзикаш?
                        Нефтът е от към 80-те. Желязната руда в Швеция е от по-рано, но просперитетът им дойде от научно-техническите постижения, които се дължат на удачната вътрешна уредба. Новите времена предоставиха нови шансове на тези, които съумяват да се възползват. Порядъчността и находчивостта помагат. Де ги у нас?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                          Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                          Демокрацията, драги ми Trakatrak', е за богати държави...
                          тва го пише още в древните буквари на гърците, дето са я измислили демокрацията....




                          Скандинавските страни преди столетие си бяха бедни, но с национален сговор и следване на приетите правила успяха да установят общоприемливи демократични порядки. Дори отклоненията потвърждават тенденцията - убийството на Улоф Палме или клането устроено от Брайвик. Пенсионните им системи също са стабилни въпреки сътресенията от 2008 г.
                          Ти ме убиваш направо...
                          приятелски ти го казвам, знаеш...

                          Ми нефта и газа наоколо, гори и води колкото искаш, риболов, хай-тек да не говорим, произвеждат коли, камиони и самолетни двигатели, Университета в Стокхолм е познат в целия свят, Хелзинки на няколко часа с ферибота до Санкт Петербург...

                          Човеко, верно ли не ме бъзикаш?
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                            Демокрацията, драги ми Trakatrak', е за богати държави...
                            тва го пише още в древните буквари на гърците, дето са я измислили демокрацията....




                            Скандинавските страни преди столетие си бяха бедни, но с национален сговор и следване на приетите правила успяха да установят общоприемливи демократични порядки. Дори отклоненията потвърждават тенденцията - убийството на Улоф Палме или клането устроено от Брайвик. Пенсионните им системи също са стабилни въпреки сътресенията от 2008 г.
                            Last edited by Trakatrak'; 15.10.2017, 22:29.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                              Някои вярваме в Разума на Природата или Бог.Вярваме че докато всеки не оправи сам себе си оправяне на светът не е възможно.ВСярваме че светът се управлява от Природни закони и че във Вселената цари абслютна хармония и баланс.Вярваме че човек е създаден по образ и подбие Божие и рано или късно ще достигне онова ниво на еволюция за което сега само мечтаем.Ако трябва ще се прераждаме един милион пъти но ще стане
                              Те такива кат теб са ги продавали като добитък неотдавна в царска Русь

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Някои вярваме в Разума на Природата или Бог.Вярваме че докато всеки не оправи сам себе си оправяне на светът не е възможно.ВСярваме че светът се управлява от Природни закони и че във Вселената цари абслютна хармония и баланс.Вярваме че човек е създаден по образ и подбие Божие и рано или късно ще достигне онова ниво на еволюция за което сега само мечтаем.Ако трябва ще се прераждаме един милион пъти но ще стане
                                от твоите уста в Божиите уши... Амин....

                                и аз се надявам на това, дано не трябва до Второто пришествие да чакаме....
                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X