IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

    Е точно де... точно за това говорим... Този проблем отдавна ми е ясен и го знам. Затова ти казах моя избор. Необходим ми е вариант да се хеджирам! Как точно ще стане - избирам..., разпределено в отделни кошници! Почти съм убеден, че за нас пАри за пенсии нЕма да има...!

    Според теб - Защо е създадена пенсионната система?

    Отговорът е лесен: пенсионната система е създадена, за да бъдат осигурени на старини шефовете и някои служители, които работят в системата /на пенсионното осигуряване/...

    Не е ли добре да се работи в една система, в която се събират едни пари? Няма виновни за това, че намаляват с всяка следваща година, защото лъскавите офиси и кросоувъри са в графата "присъщо необходими разходи",..., ДМА, СМЦ... Счетоводните еквилибристики не могат да фиксират инфлацията, с които се обезценява масата от средствата, които /УЖ/ са инвестирани и носят мноооооого доходИИИИ...

    По същата причина са създадени и пенсионно-осигурителните дружества, които са се прикачили към тая система..., също и доста застрахователни двужества, нищо, че работят по закона и подзаконовите актове.... Има и кой да ги "контролира" - пак хората, които ЩЕ ИМАТ пари за пенсии...

    Това са реалностите на дългият и нескончаем "преход"... До тук НИ стигнаха възможностите.... Оттук натам - всеки да се спасява поединично. Повечето решиха да прескочат в чужбина. Други хеджират /там или тук/ позициите си и балансират по граничната линия с риска... Кой - както желае. Демокрацията го позволява, но се изтърка това понятие и е все по-неразбираемо, поради спецификата на тълкуванИЯТА му тук, в България...

    То и оттатък е същото... Животът си върви...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

      Е точно де... точно за това говорим... Този проблем отдавна ми е ясен и го знам. Затова ти казах моя избор. Необходим ми е вариант да се хеджирам! Как точно ще стане - избирам..., разпределено в отделни кошници! Почти съм убеден, че за нас пАри за пенсии нЕма да има...!

      Според теб - Защо е създадена пенсионната система?
      1. Голямо количество хора, членове на обществото, вероятно не са така отговорни като теб към себе си, т.е. да мислят десетилетия напред.
      А именно, да мислят за това, че след определен брой години (изглеждащи то-о-олкова далеч във времето), вероятно няма да могат да изкарват парите, за да поддържат някакъв, макар и минимален стандарт на живот, и поради тази причина да се подготвят отрано за настъпването на това време
      (да спестяват средства по някакъв разумен начин).

      2.Други хора, поради различни причини (вродена или придобита инвалидност, коварни болести или др. подобни), могат да искат, но реално не могат да правят описаното в предното изражение.

      3. Масова липса на жестока лична дисциплина, за да доведеш замисленото в т. 1 до реален успех.
      Демек, да не харчиш и стотинка от това, дето си заделил, ако то е под пълен твой контрол. Някой външен, независим от теб и околните ти, механизъм трябва да има, иначе резултата от упражнението ще бъде неизвестна величина в рамките на доста продължителен период от време - за десетилетия говорим, все пак.

      4. Известно хуманно отношение към околните, с цел гарантиране спокойствието на обществото като цяло - сигурно е било доста неприятно, на светлата сцена на развития вече до голяма степен европейски капитализъм в края на XIX век, работници изведнъж да останат без работа, щото не могат поради възрастта си да участват пълноценно в производството (участие, до голяма степен все още определяно от физическата сила и издръжливост на отделния индивид). И цялата тази маса да се изсипе на улиците да проси, краде и т.н., а по този начин да разваля и застрашава приличния живот на обществото като цяло. Картинката може реално да стане зловеща, защото няма лек, измислен против глада.
      Такъв лек би решил масата от проблемите на каквато и да е управляваща класа, в която и да е държава по света (сега и завинаги).
      А и условията са го позволявали: много работници, ниска продължителност на живота, и не чак толкова много хора, очакващи пенсия.

      Тва са причини според мен, за които се сещам на прима виста...

      ако се сетя нещо друго после, ще ти пиша
      Last edited by Kildirim_Bei; 16.10.2017, 14:59.
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

        ...
        То сега същата работа, ние плащаме пенсиите на родителите си... ама нещо децата намаляват, та на нас няма да има кой да ни плаща пенсиите
        Е точно де... точно за това говорим... Този проблем отдавна ми е ясен и го знам. Затова ти казах моя избор. Необходим ми е вариант да се хеджирам! Как точно ще стане - избирам..., разпределено в отделни кошници! Почти съм убеден, че за нас пАри за пенсии нЕма да има...!

        Според теб - Защо е създадена пенсионната система?

        Коментар


        • Ако обичате, личните разговори кой кой е, да ги провеждате на ЛС.
          रादोस्त

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

            България не е бедна страна.
            Британците цъкали от завист, че Източна Румелия е измежду най-богатите в аграрно отношение европейски провинции. Но от тогава икономиката коренно се промени - индустриализация, услуги, информационни технологии и пр. Оправните народи чрез образованост си оправиха положението, докато образованието у нас е за да заминеш навън или да увиснеш на държавната ясла. Частният бизнес е възпрепятстван... от частния бизнес. Няма почтена конкурентна среда, няма стимули и улеснения, но рекет от всички посоки връхлита. Ала най-лошото е, че прецакаха потреблението. Включително чрез мизерните пенсии. И сега в банките кесят по влоговете милиарди, но преобладаващата маса от тях принадлежи на десетина процента от населението, които ги пръскат предимно по чужбина. Сами се прецакваме и деградираме въпреки "политическата стабилност", дето струи от овчедушието. Може да не сме бедна страна, но сме беден народ.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

              кой всъщност е бате Пешо?
              мистична личност, често споменавана в няколко форума...
              чак интересно ми стана....

              за няколко профила на един и същ човек ли говорим?
              Чак пък мистична личност не съм.Пиша с тоя ник щот Амстердамата ме банна завинаги като Бате Пешо.
              Last edited by X_Y; 16.10.2017, 13:51.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                Пак повтарям:
                ние сме в ЕС,
                законите ни се хармонизират скоростно
                с техните регламенти и решения,
                щото директно ни глобяват,
                поднадзорни сме на всичките им служби, агенции и тем подобни,
                включително и на следящите за извращения
                в разпореждането с държавни и, особено, с европейски средства,
                правят ни доклади на всеки 3-, 6-, 9- и 12 месеца...
                и още хиляди бумаги се пишат по тоя повод...

                или тва дето, го пишеш е изолиран случай
                (5 до 10% от всичко макс трябва да е,
                да изглежда културно, и да не се набива чак толкова на очи)

                или е практика в ЕС, и на никой не му пука особено
                (ако, както се твърди, това е масовия случай у нас)

                може да съм тъп, може да съм олигофрен...
                това е моята логика.

                ако има друга,
                дето е по-добре
                логически издържана от моята,
                с удоволствие ще я разгледам,
                за да коригирам грешките си.

                не съм безгрешен, не съм експерт по всичко,
                но уважавам логиката и обективните факти.
                Tи откъде падаш, къде живееш https://bivol.bg/meps-project-offices-2.html търсих и едно клипче на белгийски журналист за това как се вземат пари в парламента на ЕС и когато започна да разпитва го изгониха с полиция, имаше и заплахи за саморазправа и съд от депутати, не искаха да им се показват лицата, ако го намеря ще го пусна и тук. Беше във фейса

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                  Е това с мен беше преди 20 години, а за другите се разрови да кажем една година назад и ще намериш името на фирмата. То всъщност какво да ровиш- ето ти пример- далавери стоянов има хотел в който отсядат военните за да охраняват границата, военен министър е неговият ортак дебелият военен министър. По цялата граница има застави, много от които са изоставени. какво пречи да се ремонтират и да се създадат нормални условия за живот там , а не в хотела? Или хайде няма възможност- много пари ще трябват. Добре, защо не арендуват няколко сгради в различни села- има много изоставени и да спят там охранителите на границата. Ами няма да стане, докато горните двама са комбина. После нямало пари за заплати- няма и да има- джурналята изнесоха данни за 70лв на ден- ами че то при мен един пансион е 20 евро на човек на ден, ако е дългосрочно -месеци напред, сигурно ще клекнат и на 15. Но.............
                  Пак повтарям:
                  ние сме в ЕС,
                  законите ни се хармонизират скоростно
                  с техните регламенти и решения,
                  щото директно ни глобяват,
                  поднадзорни сме на всичките им служби, агенции и тем подобни,
                  включително и на следящите за извращения
                  в разпореждането с държавни и, особено, с европейски средства,
                  правят ни доклади на всеки 3-, 6-, 9- и 12 месеца...
                  и още хиляди бумаги се пишат по тоя повод...

                  или тва дето, го пишеш е изолиран случай
                  (5 до 10% от всичко макс трябва да е,
                  да изглежда културно, и да не се набива чак толкова на очи)

                  или е практика в ЕС, и на никой не му пука особено
                  (ако, както се твърди, това е масовия случай у нас)

                  може да съм тъп, може да съм олигофрен...
                  това е моята логика.

                  ако има друга,
                  дето е по-добре
                  логически издържана от моята,
                  с удоволствие ще я разгледам,
                  за да коригирам грешките си.

                  не съм безгрешен, не съм експерт по всичко,
                  но уважавам логиката и обективните факти.
                  Last edited by Kildirim_Bei; 16.10.2017, 10:14.
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                    Това се нарича пладнешки грабеж и е обществена тайна, значи...
                    Ние сме си виновни, само това мога да кажа...
                    То тогава и ЕС-то ли е в далаверата, викаш?
                    то ОЛАФи, мОЛАФи, с 1000 очи и уши, и други такива има служби, явни и тайни,
                    си викат, че тва за нашата държавица нормално?
                    ай стига бе...

                    тва излиза на практика...
                    или греша?
                    Е това с мен беше преди 20 години, а за другите се разрови да кажем една година назад и ще намериш името на фирмата. То всъщност какво да ровиш- ето ти пример- далавери стоянов има хотел в който отсядат военните за да охраняват границата, военен министър е неговият ортак дебелият военен министър. По цялата граница има застави, много от които са изоставени. какво пречи да се ремонтират и да се създадат нормални условия за живот там , а не в хотела? Или хайде няма възможност- много пари ще трябват. Добре, защо не арендуват няколко сгради в различни села- има много изоставени и да спят там охранителите на границата. Ами няма да стане, докато горните двама са комбина. После нямало пари за заплати- няма и да има- джурналята изнесоха данни за 70лв на ден- ами че то при мен един пансион е 20 евро на човек на ден, ако е дългосрочно -месеци напред, сигурно ще клекнат и на 15. Но.............

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                      Като си бях в бг съм ходил на няколко търга- пред вратата те чакат от някоя фирма/ не само мен де/ и казват ето ви по няколко хиляди да се откажете. На 2 се отказах, на един спечелих, после смятах и сметката не излизаше, капарото остана в общината. Но това беше преди 20 години, сега как е не знам. Но си спомням писания за една фирма която печелела около 80% от търговете за пътищата, та значи тази фирма била шеф, секретарка и шофьор- общо взето нагласена работа за тази фирма, тя след това прехвърля работата на истинските изпълнители. Отделно погледни разни поръчки имаше наскоро времето за подаване на офертите около 30 минути, отварят се след още 10, след 1 час победителя известен/ е той още предварително е известен на когото трябва
                      Това се нарича пладнешки грабеж и е обществена тайна, значи...
                      Ние сме си виновни, само това мога да кажа...
                      То тогава и ЕС-то ли е в далаверата, викаш?
                      то ОЛАФи, мОЛАФи, с 1000 очи и уши, и други такива има служби, явни и тайни,
                      си викат, че тва за нашата държавица нормално?
                      ай стига бе...

                      тва излиза на практика...
                      или греша?
                      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                        Прочетох я тая статия...
                        Васил Велев изглежда разумен и балансиран човек, и лично съм го слушал да говори по някои форуми...
                        Директор е на най-добре представилият се от започването на масовата приватизация приватизационен фонд, сега холдинг, след преобразуването...
                        ако 40% от всички фондове бяха направили това, което техния успя да направи, щяхме да сме цъфнали и вързали досега....в добрия смисъл на думите.

                        Проявявам разбиране към голяма част от тезите му, ама чак пък 70% от поръчките....
                        то тва не е оливане, ами не знам как да кажа...сам да си режеш клона, на който седиш...
                        хич не ми изглежда чак толкова вероятно тва... не знам, не съм експерт в тая материя, ако някой изкара нещо достоверно и обективно - млъквам и се съгласявам веднага....

                        по-склонен съм да занижа тоя процент, поне леко...
                        Като си бях в бг съм ходил на няколко търга- пред вратата те чакат от някоя фирма/ не само мен де/ и казват ето ви по няколко хиляди да се откажете. На 2 се отказах, на един спечелих, после смятах и сметката не излизаше, капарото остана в общината. Но това беше преди 20 години, сега как е не знам. Но си спомням писания за една фирма която печелела около 80% от търговете за пътищата, та значи тази фирма била шеф, секретарка и шофьор- общо взето нагласена работа за тази фирма, тя след това прехвърля работата на истинските изпълнители. Отделно погледни разни поръчки имаше наскоро времето за подаване на офертите около 30 минути, отварят се след още 10, след 1 час победителя известен/ е той още предварително е известен на когото трябва
                        Last edited by v_tin; 16.10.2017, 09:20.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                          кой всъщност е бате Пешо?
                          мистична личност, често споменавана в няколко форума...
                          чак интересно ми стана....

                          за няколко профила на един и същ човек ли говорим?
                          пауър грид- преди бате пешо, май имаше още някакви електрически никове

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                            70 процента от обществените поръчки в България са нагласени според оценка на бизнеса. Това обяви председателят на Управителния съвет на Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ) Васил Велев.

                            Докато го има това, нормална държава няма да има, оттам и всичко друго е ненормално
                            Прочетох я тая статия...
                            Васил Велев изглежда разумен и балансиран човек, и лично съм го слушал да говори по някои форуми...
                            Директор е на най-добре представилият се от започването на масовата приватизация приватизационен фонд, сега холдинг, след преобразуването...
                            ако 40% от всички фондове бяха направили това, което техния успя да направи, щяхме да сме цъфнали и вързали досега....в добрия смисъл на думите.

                            Проявявам разбиране към голяма част от тезите му, ама чак пък 70% от поръчките....
                            то тва не е оливане, ами не знам как да кажа...сам да си режеш клона, на който седиш...
                            хич не ми изглежда чак толкова вероятно тва... не знам, не съм експерт в тая материя, ако някой изкара нещо достоверно и обективно - млъквам и се съгласявам веднага....

                            по-склонен съм да занижа тоя процент, поне леко...
                            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                              Май е по възможно то да дайде отколкото описаното от бате пешо
                              кой всъщност е бате Пешо?
                              мистична личност, често споменавана в няколко форума...
                              чак интересно ми стана....

                              за няколко профила на един и същ човек ли говорим?
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                              Коментар


                              • 70 процента от обществените поръчки в България са нагласени според оценка на бизнеса. Това обяви председателят на Управителния съвет на Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ) Васил Велев.

                                Докато го има това, нормална държава няма да има, оттам и всичко друго е ненормално

                                Коментар

                                Working...
                                X