IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Императорът - нищо не е казал този човек, всеки има право да иска достойно заплащане. Проблема е в недостойното заплащане на вреден за другите хора труд дето го полагат някои - социалното паразитство също е труд, той и мързела си е труд по същество. Дори са образовани вредителите, което е още по лошо. То има психиката на вредител и ти го и образовай за да вреди още повече, да научим терористите на физика и математика ще е адски полезно нещо. Също като да налеем в главите на социалистите - паразити акъл за да ни превземат и тъпчат.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Информов: един човек (не аз това) го е казал ного точно в коментарите под:


      "Когато човек има образование и професия, той е в правото си да претендира за достойно заплащане. Останалите трябва да заслужат с труда си хляба, който ядат те и децата им, чак след това да предявяват претенции!"

      Кризата идва от туй, че държавата 25 години целенасочено прогонва знаещите и можещите и едновременно с това развъжда агресивно неща, които отказват да правят каквото и да е, освен да плюскат, крадат и да се размножават. Който луд - в градината си скубе и тъпче доматите, краставичоците, зелетата, морковите, лебениците и дори тиквите, но не само търпи, а дори активно разсява и полива и наторява буренаците и трънаците - няма право после да реве, че няма какво да яде !!!


      Аз мисля дори: че тези, които година след година, след година, след година водеха "социална" политика на откровен геноцид срещу Българският народ и прогонване от собствената му страна, но същевременно развъждаха чрез щедри и безкритически социални помощи маргинални групи - трябва да бъдат съдени и осъдени - защото апартейдът и геноцидът все още са престъпление срещу човечеството !!! Години наред - доказано - Българският народ е най-бързо изчезващият на света - и виновните за това трябва да отговарят с тимбериците си !!!!
      Имането на образование и професия не е достатъчно.Срещу нас живеят двама мои съученици и двамата имат професия и образование ама ги мързи да гледат.Търсят някаква лека службичка и да пада кинта.По противни са ми от ромите.И от мен да знаеш не всички роми са крадливи и не работят.У село двама братя родителите и умряха продадоха едната къща изядоха изпиха парите по големия брат умря от студ и глад сега и малкия си отива.Ей така от мързел
      Last edited by Andi11; 26.11.2017, 15:56.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Информов: един човек (не аз това) го е казал ного точно в коментарите под:


        "Когато човек има образование и професия, той е в правото си да претендира за достойно заплащане. Останалите трябва да заслужат с труда си хляба, който ядат те и децата им, чак след това да предявяват претенции!"

        Кризата идва от туй, че държавата 25 години целенасочено прогонва знаещите и можещите и едновременно с това развъжда агресивно неща, които отказват да правят каквото и да е, освен да плюскат, крадат и да се размножават. Който луд - в градината си скубе и тъпче доматите, краставичоците, зелетата, морковите, лебениците и дори тиквите, но не само търпи, а дори активно разсява и полива и наторява буренаците и трънаците - няма право после да реве, че няма какво да яде !!!


        Аз мисля дори: че тези, които година след година, след година, след година водеха "социална" политика на откровен геноцид срещу Българският народ и прогонване от собствената му страна, но същевременно развъждаха чрез щедри и безкритически социални помощи маргинални групи - трябва да бъдат съдени и осъдени - защото апартейдът и геноцидът все още са престъпление срещу човечеството !!! Години наред - доказано - Българският народ е най-бързо изчезващият на света - и виновните за това трябва да отговарят с тимбериците си !!!!
        +1 И аз мисля като теб.
        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Информов: един човек (не аз това) го е казал ного точно в коментарите под:


          "Когато човек има образование и професия, той е в правото си да претендира за достойно заплащане. Останалите трябва да заслужат с труда си хляба, който ядат те и децата им, чак след това да предявяват претенции!"

          Кризата идва от туй, че държавата 25 години целенасочено прогонва знаещите и можещите и едновременно с това развъжда агресивно неща, които отказват да правят каквото и да е, освен да плюскат, крадат и да се размножават. Който луд - в градината си скубе и тъпче доматите, краставичоците, зелетата, морковите, лебениците и дори тиквите, но не само търпи, а дори активно разсява и полива и наторява буренаците и трънаците - няма право после да реве, че няма какво да яде !!!


          Аз мисля дори: че тези, които година след година, след година, след година водеха "социална" политика на откровен геноцид срещу Българският народ и прогонване от собствената му страна, но същевременно развъждаха чрез щедри и безкритически социални помощи маргинални групи - трябва да бъдат съдени и осъдени - защото апартейдът и геноцидът все още са престъпление срещу човечеството !!! Години наред - доказано - Българският народ е най-бързо изчезващият на света - и виновните за това трябва да отговарят с тимбериците си !!!!
          Last edited by Императорът; 25.11.2017, 10:59. Причина: Апартейд и геноцид
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Криза за работна ръка до 10 години, във всички сфери

            https://www.dnes.bg/obrazovanie/2017...i-sferi.359596


            В края на 2016г.:
            1)
            - населението на възраст от 10 до 19 години включително беше 630,990 души
            2)
            - населението на възраст от 50 до 59 години включително беше 959,282 души
            Тоест след 10 години населението на възраст от 20 до 59 години включително ще спадне с МИНИМУМ 328,292 души...





            Честито на всички, които продължават да вярват в ПАРОДИЯТА НАРЕЧЕНА НОИ!


            http://nsi.bg/node/2920

            Коментар


            • 1.4 МИЛИАРДА евро бонуси за Коледа раздава Правителството на Гърция

              https://trud.bg/e-14-%D0%BC%D0%BB%D1...0%D0%B0%D1%81/


              Правителството на Гърция е изплатило пенсии:
              1)
              - за 9 месеца от началото на 2015г. на стойност 23,605 МИЛИОНА евро или 44.2% от всички разходи на консолидирания държавен бюджет на Гърция
              2)
              - за 9 месеца от началото на 2017г. на стойност 22,411 МИЛИОНА евро или 40.6% от всички разходи на консолидирания държавен бюджет на Гърция
              Тоест за 2 години има спад от 1,194 МИЛИОНА евро и сега Правителството на Гърция иска пак колкото може повече от разходите на консолидирания държавен бюджет да са именно за пенсии.


              http://minfin.gr/web/guest/deltia-ek...proupologismou


              Интересно другарите и другарките във вестничето Труд дали искат и в България поне 44% от разходите на консолидирания държавен бюджет да са за пенсии?


              ЗА ЩАСТИЕ от НОИ съобщават, че:
              1)
              - през 1990г. изплатените пенсии бяха МИЗЕРНИТЕ 14.2% от всички разходи в консолидирания държавен бюджет
              2)
              - през 1998г. изплатените пенсии бяха едва 20.6% от всички разходи в консолидирания държавен бюджет
              3)
              - през 2016г. изплатените пенсии бяха НАД 27.5% от всички разходи в консолидирания държавен бюджет
              4)
              - за 9 месеца от началото на 2017г. изплатените пенсии бяха ЗА ЩАСТИЕ ВЕЧЕ 28.9% от всички разходи в консолидирания държавен бюджет





              http://statlib.nsi.bg:8181/bg/lister...04361&page=154

              http://noi.bg/aboutbg/st
              Last edited by Inform; 19.11.2017, 21:30.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                Bacил Beлeв(пpeдceдaтeл нa Упpaвитeлния cъвeт нa Acoциaция нa индycтpиaлния ĸaпитaл в Бългapия): Бългapия тpябвa дa внece 500 000 paбoтници oт чyжбинa

                Hиe caмo в 6 ceĸтopa идeнтифициpaxмe нeдocтиг в мoмeнтa нa 80 000 paбoтници. Oцeнĸaтa e, чe в cpeднocpoчeн плaн нa нac щe ни тpябвaт в пopядъĸa нa 500,000 paбoтници, ĸoитo тpябвa дa внeceм.





                https://money.bg/economics/vasil-vel...chuzhbina.html
                Питам се, няма ли да е по-евтино да изнесем тия управители и асоциации в тая чужбина

                Коментар


                • Тоест дори и тези ПО-МАЛКО ОТ 10.05 МИЛИАРДА лв. да бяха постъпили в НОИ за да се похарчат за пенсии, тогава пенсиите щяха да са с МИЗЕРНИТЕ 10% повече (вместо да получава 300 лв. на месец пенсионерът щеше да получава 330 лв. на месец)...

                  Не с десет, ами с нула цяло и десет процента да бяха по-високи, пак щяха да докажат, че задължителните частни фондове са полезни единствено за управителите си..

                  Коментар


                  • [QUOTE=Inform;n3264906]Bacил Beлeв(пpeдceдaтeл нa Упpaвитeлния cъвeт нa Acoциaция нa индycтpиaлния ĸaпитaл в Бългapия): Бългapия тpябвa дa внece 500 000 paбoтници oт чyжбинa

                    Hиe caмo в 6 ceĸтopa идeнтифициpaxмe нeдocтиг в мoмeнтa нa 80 000 paбoтници. Oцeнĸaтa e, чe в cpeднocpoчeн плaн нa нac щe ни тpябвaт в пopядъĸa нa 500,000 paбoтници, ĸoитo тpябвa дa внeceм.






                    И оде ше намери толко балами?
                    Last edited by RUBLA; 19.11.2017, 14:40. Причина: Линк към конкурентна медия.

                    Коментар


                    • И още нещо: за съвременна икономика - дори и производство да е - трябват образовани хора. Значи трябва да зададем и въпросът: КОЙ ПРЕВЪРНА ОБРАЗОВАНИЕТО В ГРОЗЕН ФАРС?

                      Все по-често започнах да си задавам този въпрос откак се върнах в образователната система. НЕ заради моите ученици - напротив - аз си подбрах внимателно училището, но въпреки това учениците в огромната си част ме изненадаха изключително приятно - сравнително дисциплинирани, интелигентни, практически ориентирани (умеещи правилно да отличат нужното от съмнително необходимото знание) и най-вече с отлично ниво на грамотност, въобще учудващо високо ниво... и това в едно квартално училище, в един от най-най-отдалечените панелни комплекси, дето според мен живущите там е нахално да се наричат: "софиянци" - впрочем доста от децата ми живеят в селата наоколо.

                      Явно е, че в образованието - там където материалът е с прилично качество по природа и се работи като хората - със старание и мисъл, резултатите ги има. НО - това училище е просто капка в морето от мизерство. Някои безобразия в системата нямаше как да не ме засегнат, защото става дума за принудителна абсурдна бюрокрация, която от централно ниво стоварват на гладите на учителите, превръщайки ги в чиновници... и то защото образователните институции са превзети от безполезни чиновници, които само така - обременявайки истински работещите в системата, могат да оправдаят безполезното си съществуване на света Но не това е най-страшното, но фактът, че системата се настройва не спрямо някакъв стандарт - било висок или по-среден, но спрямо нивото на най-изоставащите, които попадат в нея. Затова се получава това - че неграмотни лица завършват училище и получават диплома дори за средно образование, без да знаят понякога и азбуката, което обезмисля дипломата по принцип... и това продължава до ниво университет... защото аз съм попадал на ВИСШИСТИ, които са много по-неграмотни от моите десетокласници. Ужасяващо е, че според наредбите децата със "специални образователни потребности" не могат да повтарят класа, което също обезмисля образованието. Значи аз мога да оставя на поправителен някое нормално дете, което просто е имало несериозно отношение към образованието или към моят учебен предмет, но НЕ МОГА да остава на поправка едно момче, което е с ниво на интелигентност като на четиригодишно и не може да си пише името... него трябва да го пусна в 10 клас, после, ако не се махне по дяволите, трябва да го бутам до средно... и той ще вземе диплома заедно с децата, на които свалям шапка заради амбицията, старанието и знанията им !!!!



                      Last edited by X_Y; 19.11.2017, 11:18.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                        Bacил Beлeв(пpeдceдaтeл нa Упpaвитeлния cъвeт нa Acoциaция нa индycтpиaлния ĸaпитaл в Бългapия): Бългapия тpябвa дa внece 500 000 paбoтници oт чyжбинa

                        Hиe caмo в 6 ceĸтopa идeнтифициpaxмe нeдocтиг в мoмeнтa нa 80 000 paбoтници. Oцeнĸaтa e, чe в cpeднocpoчeн плaн нa нac щe ни тpябвaт в пopядъĸa нa 500,000 paбoтници, ĸoитo тpябвa дa внeceм.





                        https://money.bg/economics/vasil-vel...chuzhbina.html
                        Да бе,то т"ва са картофи...Пъръчваш си и ги внасяш...

                        Коментар


                        • Bacил Beлeв(пpeдceдaтeл нa Упpaвитeлния cъвeт нa Acoциaция нa индycтpиaлния ĸaпитaл в Бългapия): Бългapия тpябвa дa внece 500 000 paбoтници oт чyжбинa

                          Hиe caмo в 6 ceĸтopa идeнтифициpaxмe нeдocтиг в мoмeнтa нa 80 000 paбoтници. Oцeнĸaтa e, чe в cpeднocpoчeн плaн нa нac щe ни тpябвaт в пopядъĸa нa 500,000 paбoтници, ĸoитo тpябвa дa внeceм.





                          https://money.bg/economics/vasil-vel...chuzhbina.html

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                            А бе Информърче,карай ги на шестмесечна база тия статистики,бре!Ко е туй чудо,бре?!През ден,през два!С колко са били увеличили пенсионерите,с колко били намалели пенсиорите...Кви ДДС-ета отивали за пенсии,кви акцизи не отивали....Пиши и нещо друго,,бре,квото там се сетиш....
                            Ми той бачка на седем стана /теми ...как смогва ?! Сигур има апартамент да изплаща ...

                            Коментар


                            • А бе Информърче,карай ги на шестмесечна база тия статистики,бре!Ко е туй чудо,бре?!През ден,през два!С колко са били увеличили пенсионерите,с колко били намалели пенсиорите...Кви ДДС-ета отивали за пенсии,кви акцизи не отивали....Пиши и нещо друго,,бре,квото там се сетиш....

                              Коментар


                              • Чудесна новина от НОИ е, че:
                                1)
                                - в края на 1989г. пенсионерите в България бяха 2,209,019 души
                                2)
                                - в края на октомври 2017г. пенсионерите в България бяха 2,171,119 души
                                Тоест ЗА ЩАСТИЕ за НАД 27 години има спад от едва 37,900 души на броя на пенсионерите в България или от 1.72%.





                                Честито на всички, които ПРОДЪЛЖАВАТ ДА СЕ НАДЯВАТ ЗА ЗНАЧИТЕЛЕН СПАД НА БРОЯ НА ПЕНСИОНЕРИТЕ, защото са против огромна част от приходите от ДДС и АКЦИЗИ да финансират дефицита на ПАРОДИЯТА НАРЕЧЕНА НОИ!


                                http://noi.bg/aboutbg/st

                                Коментар

                                Working...
                                X