IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Малко дилетантски сметки...

    Преди няколко дена си получих справката ( тоест годишното извлечение от индивидуалната ми партида за УПФ ) и установих, че към 31.12.2015г притежавам 1510.85742 дяла на стойност 1.41268 за дял. Или иначе казано, "огромната"сума от 2134.36 лв.
    Тъй като аз съм самоосигуряващ се и не вярвам в нашите пенсионни системи, винаги съм се осигурявала върху минималното, разрешено от закона. Направих си труда да проверя какви суми съм внесла по моята партида ( договорът ми с пенсионното дружество е от 19.07.2001г) и установих, че за този период съм внесла сумата от 2561.00 лв. Ако приемем, че има 5% такса, която възлиза на 128.05 лв, може ли някой от специалистите да ми обясни каква доходност имам към момента?
    Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен

    Коментар


    • Ave Caesar!

      Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Първо - даваш си ного къс инвестиционен срок, второ - правиш безмислено чести вноски, трето - в същото време - теглиш. Че то по тая логика ти би могъл да си направиш и друга сметка: всеки понеделник да внасяш по 150 лв, а всеки вторник да теглиш по 50, докато парите ти останат наполовина. Все едно да направиш друго упражнение: всеки понеделник да купуваш някакви акции на 5.80 (напримерно) а вторник да ги продаваш на 5.48 и после да се ядосваш, че си вътре.

      Моите клиенти (повечето) правят друго: внасят си колкото да намалят пълноценно данъците и: понеже съм ги пуснал на 50% по-ниска такса (имам туй право), още на входът са около 8% напред. Отделно данъчното облекчение си го реинвестират - и то не в ДПФ, но в човешките застраховки, дето могат да разчитат на по-висока доходност дългосрочно, а и на по-голяма маневреност при пазарни сътресения. Въобще ДПФ може да е изгоден продукт, може и несгоден - зависи как го използваш.
      ...демек,
      Привет Императоре!

      В листовката пишеше, че можеш да влагаш, да не влагаш, да спираш, да продължаваш, да теглиш, да не теглиш, и кво ли още не....

      Разбирам те напълно, но кво да разбере народа?!?
      Точно тва ше разбере...

      Та... направих така сметката...

      ...както го разбира народа....
      Last edited by Kildirim_Bei; 22.05.2016, 23:20.
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • redcretin

        Тя задължителната застраховка гражданска отговорност за мпс е такава трагедия счетоводно, измама. Реалната стойност на "продукта", това което застраховалия се задължително получава е някакви 5% от това за което е платил.Цената на стоката е завишена 20 пъти, и естественно ясно е кой печели.
        Освобождаването от данък на парите в тези пенсионни фондове няма смисъл да се коментира от гледна точка на интереса на държавата.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
          Той е точно такъв - едновременно изгоден за мениджмънта на фондовете и неизгоден за вложителите хахахаха!
          + косвено прецаква бюджета чрез отлагане на данък.
          .
          Attached Files
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Въобще ДПФ може да е изгоден продукт, може и несгоден - зависи как го използваш.
            Той е точно такъв - едновременно изгоден за мениджмънта на фондовете и неизгоден за вложителите хахахаха!
            + косвено прецаква бюджета чрез отлагане на данък.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
              установихме вчера с едни приятелчета, докато си пиехме биричката в една кръчма следобеда.

              Та, кво стана...

              Единият от присъстващите измъкна неква рекламна листовка от некакво пенсионно-осигурително дружество за техния ДПФ. Демек, елате при нас да си осигурите старините, пък и още некой лев да дадете, че пенцията да ви стига да не умрете от глад.

              То тва по принцип е правилно да се прави, но случайно необходимият инструмент ми бе подръка, та му викам: "Бе дай да видим числата, написани там, и да направим сметката, да видим кво се получава накрая - като теглим калема."

              Седнах, четох, гледах кво пише на листовката (беха дали некви данни за 3 год. назад), и накрая, от това, което разбрах, се помъчих да посмятам малко...

              вижте кво се получи накрая:
              Първо - даваш си ного къс инвестиционен срок, второ - правиш безмислено чести вноски, трето - в същото време - теглиш. Че то по тая логика ти би могъл да си направиш и друга сметка: всеки понеделник да внасяш по 150 лв, а всеки вторник да теглиш по 50, докато парите ти останат наполовина. Все едно да направиш друго упражнение: всеки понеделник да купуваш някакви акции на 5.80 (напримерно) а вторник да ги продаваш на 5.48 и после да се ядосваш, че си вътре.

              Моите клиенти (повечето) правят друго: внасят си колкото да намалят пълноценно данъците и: понеже съм ги пуснал на 50% по-ниска такса (имам туй право), още на входът са около 8% напред. Отделно данъчното облекчение си го реинвестират - и то не в ДПФ, но в човешките застраховки, дето могат да разчитат на по-висока доходност дългосрочно, а и на по-голяма маневреност при пазарни сътресения. Въобще ДПФ може да е изгоден продукт, може и несгоден - зависи как го използваш.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Тя спекулата е в освобождаването на тия пари от данъци, ама и на това му има цаката... в БГ е абсолютно безсмислен цирка

                Коментар


                • ...интересен факт

                  установихме вчера с едни приятелчета, докато си пиехме биричката в една кръчма следобеда.

                  Та, кво стана...

                  Единият от присъстващите измъкна неква рекламна листовка от некакво пенсионно-осигурително дружество за техния ДПФ. Демек, елате при нас да си осигурите старините, пък и още некой лев да дадете, че пенцията да ви стига да не умрете от глад.

                  То тва по принцип е правилно да се прави, но случайно необходимият инструмент ми бе подръка, та му викам: "Бе дай да видим числата, написани там, и да направим сметката, да видим кво се получава накрая - като теглим калема."

                  Седнах, четох, гледах кво пише на листовката (беха дали некви данни за 3 год. назад), и накрая, от това, което разбрах, се помъчих да посмятам малко...

                  вижте кво се получи накрая:
                  Attached Files
                  Last edited by Kildirim_Bei; 22.05.2016, 10:47.
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Всички пенсионни системи са пирамиди, които накрая се лепват към държавата и бюджета и като пиявици. Някои са си направо пиявици от самото начало.
                    .
                    Attached Files
                    Last edited by Kildirim_Bei; 22.05.2016, 12:33.
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Всички пенсионни системи са пирамиди, които накрая се лепват към държавата и бюджета и като пиявици. Някои са си направо пиявици от самото начало.
                      За съжаление си абсолютно прав.
                      Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Не мога да познавам всички клиенти на компанията - но моите ги зная - никой мой клиент не е имал проблеми с Allanz, дори тия с щети и застрахователни претенции се броят на пръстите на едната ми ръка - след Голямата градушка бях убеден, че моите клиенти господ ги пази. Хеле пък 13-а година, когато мисля тепърва започвах работа в. Вероятно ме бъркаш с някого. Иначе подобни неща се случват с всяка компания - не зная твоя случай какъв е бил, но нямаш представа какви абсурдни искове и обвинения съм чувал. Както и да е - извинявам ти се и аз още веднъж, ако съм реагирал рязко и съм те нагрубил

                        Кретенов - ходи при Любо Пенев - той ще ти отговори вместо мене, прекалено съм възпитан, за да ти кажа какво мисля за тебе.
                        Обещах, че няма да коментирам постовете ти, но в случая ти отговарям и се надявам да го оцениш . Имах огромни проблеми с твоята компания (всъщност не мисля, че е твоя... ти работиш там). Отказаха плащане и се наложи лизинговата копания да ги заплаши, че ще спре да работи с тях, в резултат на което те се съгласиха да платят. Беше доста неприятана ситуация и аз загубих доста време в някакви безмислени спорове...
                        Наясно съм с доста от абсурдните искове, на които сте принудени да отговаряте, но това не значи, че хората, които работят в тази компания, трябвяа да се държат арогантно и т.н. Нямам думи за поведението на някои от вещите Ви лица. За мен лично беше доста неприятно изживяване. Мога доста да напиша по сагата, но не искам да се заяждам. Все пак придобих някакъв опит и вече съм доста наясно с пазара на този вид продукти, така че "всяко зло, за добро"
                        Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен

                        Коментар


                        • redcretin

                          То дефолт всички застрахователи НЕ ПЛАЩАТ без да ги съдят. Тези които плащат без да ги съдят са направо издънки в бизнеса и не в България а навсякъде са такива. Има страни в които плащат пък после те те съдят че си им причинил загуба, това е страшно нагло племе.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Не мога да познавам всички клиенти на компанията - но моите ги зная - никой мой клиент не е имал проблеми с Allanz, дори тия с щети и застрахователни претенции се броят на пръстите на едната ми ръка - след Голямата градушка бях убеден, че моите клиенти господ ги пази. Хеле пък 13-а година, когато мисля тепърва започвах работа в. Вероятно ме бъркаш с някого. Иначе подобни неща се случват с всяка компания - не зная твоя случай какъв е бил, но нямаш представа какви абсурдни искове и обвинения съм чувал. Както и да е - извинявам ти се и аз още веднъж, ако съм реагирал рязко и съм те нагрубил

                            Кретенов - ходи при Любо Пенев - той ще ти отговори вместо мене, прекалено съм възпитан, за да ти кажа какво мисля за тебе.
                            Туй какво мислиш говори достатъчно какво представляваш. Беше ясно че клиентите ви са оставени на милостта божия... само че вуйче - това е бизнес, а не молитва. От който като те гледам нищо не вдяваш.

                            Коментар


                            • redcretin

                              Всички пенсионни системи са пирамиди, които накрая се лепват към държавата и бюджета и като пиявици. Някои са си направо пиявици от самото начало.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vsic4ko_e_otnositelno Разгледай мнение
                                Сключихме извънсъдебно споразумение. Провери в документацията... Перидът е 2013г. Както и да е .... Мисля, че прекалих и се поддадох на емоции, но все пак сме хора... За последен път ти се извинявам и ще си наложа да не те коментирам. Не исках да бъда груба. Желая успех
                                Не мога да познавам всички клиенти на компанията - но моите ги зная - никой мой клиент не е имал проблеми с Allanz, дори тия с щети и застрахователни претенции се броят на пръстите на едната ми ръка - след Голямата градушка бях убеден, че моите клиенти господ ги пази. Хеле пък 13-а година, когато мисля тепърва започвах работа в. Вероятно ме бъркаш с някого. Иначе подобни неща се случват с всяка компания - не зная твоя случай какъв е бил, но нямаш представа какви абсурдни искове и обвинения съм чувал. Както и да е - извинявам ти се и аз още веднъж, ако съм реагирал рязко и съм те нагрубил

                                Кретенов - ходи при Любо Пенев - той ще ти отговори вместо мене, прекалено съм възпитан, за да ти кажа какво мисля за тебе.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X