IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
    Лошото е че ще го обслужи.Ако от мен зависеше такива тарикати първо ще плащат после ще ползват.Одираш го за една обикновена операция примерно 20000 кинта.Ако не плати го оставяш да умре.Тарикатите трябва да бъдат мачкани и изтребвани с всякакви средства
    защо трябва да плащам данъци на държавата България,като не ми е осигурила образование .от 7 клас ходех на уроци частни по математика.
    в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

    Коментар


    • power grid

      Здравната система не обслужва здравно неосигурени, не знаеш ли това ?
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Inform

        Тази статистика е 101% стъкмистика, народа ни се отправя към онзи свят стремглаво.Пенсионерите не умират, но ако знаеш как умират непенсионираните по на около 50 години.Имаш ли данни - НЯМАШ.Тиха война е, разходи се между пресни гробове в някой гробищен парк за да се информираш.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Дай пак, не ме разбра.
          Визирам трайно безработнитете, които вече не се водят към Бюро по труда и съответно не влизат в официалната статистика - нерегестрираните безработни обезсърчени.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
            Да де, ама дай инфо и за "трайно" безработните и обезсърчени да търсят работа души... Те като кихнат и викат линейка, което не може да им бъде отказано или да бъдат накарани да го платят.
            За заплати и осигуровки на бюджетниците са ПРАХОСАНИ от КОНСОЛИДИРАНИЯ ДЪРЖАВЕН БЮДЖЕТ:
            1)
            - от началото на 1998г. до края на юни 2016г. сумата от 75,286.8 МИЛИОНА лв. или НАД 75.2 МИЛИАРДА лв.
            2)
            - през 2015г. например сумата беше 6,083.1 МИЛИОНА лв. или НАД 6 МИЛИАРДА лв.
            3)
            - за 6 месеца от началото на 2016г. сумата беше 3,011.7 МИЛИОНА лв. или НАД 3 МИЛИАРДА лв.





            http://www.minfin.bg/bg/page/383

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
              Гледах пи постванията само статии?! Ти нещо май имаш мерак да има газови камери за пенсионерите и да ги трепят ли за да не се плащат пенсии, че нещо не схващам ?! С малко намалявали ... ?! Не знам ?!
              Наследниците на ЖИВОТИНСКАТА ТОР (всеки членувал в БКП или БСП) мечтаят през юли 2016г. в България да имаше МАКСИМУМ 100,000 (СТО ХИЛЯДИ) пенсионери за да ХРАЧАТ ВСЕКИ ДЕН как пенсионерите са намалели от 2,209,019 души в края на 1989г.


              За съжаление на наследниците на ЖИВОТИНСКАТА ТОР (всеки членувал в БКП или БСП):
              1)
              - в края на 1989г. пенсионерите в България бяха 2,209,019 души
              2)
              - през юли 2016г. пенсионерите в България бяха 2,181,035 души
              Тоест за щастие за над 26 години има спад от едва 27,984 души на броя на пенсионерите в България или ПО-МАЛКО ОТ 1.27%.





              http://noi.bg/aboutbg/st

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                Тарикатите, пардон "заетите" в обществения сектор за щастие значително намаляха:
                1)
                - в края на януари 2000г. бяха за съжаление все още 938,556 души
                2)
                - в края на март 2016г. са вече поне 545,528 души





                http://www.nsi.bg/bg/content/3923/%D...B8%D0%B2%D0%BE
                Да де, ама дай инфо и за "трайно" безработните и обезсърчени да търсят работа души... Те като кихнат и викат линейка, което не може да им бъде отказано или да бъдат накарани да го платят.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                  Лошото е че ще го обслужи.Ако от мен зависеше такива тарикати първо ще плащат после ще ползват.Одираш го за една обикновена операция примерно 20000 кинта.Ако не плати го оставяш да умре.Тарикатите трябва да бъдат мачкани и изтребвани с всякакви средства
                  Тарикатите, пардон "заетите" в обществения сектор за щастие значително намаляха:
                  1)
                  - в края на януари 2000г. бяха за съжаление все още 938,556 души
                  2)
                  - в края на март 2016г. са вече поне 545,528 души





                  http://www.nsi.bg/bg/content/3923/%D...B8%D0%B2%D0%BE

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
                    на 28 години съм и не съм платил един лев пенсионна осигуровка здравна също.

                    работил съм само 2 седмици на заплата
                    Това като хвалба или като самокритика?
                    А работин ден имаш ли?
                    Last edited by andy2000; 09.08.2016, 14:51.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                      И недай се Боже, да ти се наложи да ползваш здравни услуги, ще оревеш ортълъка, че системата не те обслужва....
                      Лошото е че ще го обслужи.Ако от мен зависеше такива тарикати първо ще плащат после ще ползват.Одираш го за една обикновена операция примерно 20000 кинта.Ако не плати го оставяш да умре.Тарикатите трябва да бъдат мачкани и изтребвани с всякакви средства

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
                        на 28 години съм и не съм платил един лев пенсионна осигуровка здравна също.

                        работил съм само 2 седмици на заплата
                        И недай се Боже, да ти се наложи да ползваш здравни услуги, ще оревеш ортълъка, че системата не те обслужва....

                        Коментар


                        • на 28 години съм и не съм платил един лев пенсионна осигуровка здравна също.

                          работил съм само 2 седмици на заплата
                          в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
                            Гледах пи постванията само статии?! Ти нещо май имаш мерак да има газови камери за пенсионерите и да ги трепят ли за да не се плащат пенсии, че нещо не схващам ?! С малко намалявали ... ?! Не знам ?!
                            Информов е ного полезен форумен член - не коментира нищо - само информира.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Slavi.13

                              В условия на дефлация би трябвало пенсиите да ги понамалят малко, тези пари се изкарват от тези които работят.Не може пенсията на някой който е работил дадена работа да е по висока от заплатата на този който в момента я работи същата работа.
                              Last edited by supertrader; 08.08.2016, 23:12.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                                Чудесна новина от НОИ:
                                1)
                                - в края на 1989г. пенсионерите в България бяха 2,209,019 души
                                2)
                                - през юли 2016г. пенсионерите в България бяха 2,181,035 души
                                Тоест за щастие за над 26 години има спад от едва 27,984 души на броя на пенсионерите в България или ПО-МАЛКО ОТ 1.27%.





                                Честито на все още вярващите в НОИ!


                                http://noi.bg/aboutbg/st
                                Гледах пи постванията само статии?! Ти нещо май имаш мерак да има газови камери за пенсионерите и да ги трепят ли за да не се плащат пенсии, че нещо не схващам ?! С малко намалявали ... ?! Не знам ?!

                                Коментар

                                Working...
                                X