IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
    danke за подробния отговор!

    на макса се осигурявам, ама пак нещо ми се струва, че малко кинти спущат
    може и уловката да е в тия последни 18 месеца... ще го изясним

    мерси и успехи още веднъж
    Ако получаваш 5000 кинта, не очаквай 0.8*5000

    Коментар


    • danke за подробния отговор!

      на макса се осигурявам, ама пак нещо ми се струва, че малко кинти спущат
      може и уловката да е в тия последни 18 месеца... ще го изясним

      мерси и успехи още веднъж

      Коментар


      • Първите 3 дни от болничния - * 0.7 и си ги взимаш със заплатата от работодателя. Останалите 2 дена - получаваш по min(0.8*(средното дневно брутно възнаграждение за 18мес назад) и средната нетна дневна (което е заплатата ти чисто/броя раб. дни)) и ще ги получиш след 45 дена от НОЙ

        И това е АКО те осигуряват на истинската заплата.
        За да получиш още 300лв за 2+2 дена болничен, трябва да се осигуряваш на максимума.

        Коментар


        • имам въпрос относно НОИ, леко встрани от пенсионната система и се касае болничните

          някой знае ли как точно пресмятат болничните обезщетения? Имам чувството, че там работят хора завършили 8 клас в най-добрия случай и не са учили математика както колегата по-долу... имам 1-2 престоя по 5 дни и цялото обезщетение примерно се равнява на 1 ден, т.е. някой не е умножил както трябва.. някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?

          ходих на място в НОИ, там знаят единствено да повтарят като папагали, че сметките са наред и да си ходим, че има други хора... мен няма ме заболи много от 200-300 лв, ама те така ако щипят от всеки....може и да не е умишлено де, може и да са си прости..

          та, някой запознат ли е с как се смята или е нещо вътрешно и тайно както формулите на топлофикация

          Коментар


          • основните теми около които трябва да се върти писмото бъркането 7 клас и нямах пари

            школата на оряховица, но спечелих 6000лева от спортингбет.щях да съм сред умни деца и да

            имам приятели преди това в речица бях след умни контактувах с тях.щом след 7 клас искарах

            такива оценки значи не съм глупяв и имамм потенциал,ако не бях сбъркал нямаше да стана

            срамежлив

            ако след 7 клас бях отишъл мат-АЕ щеше всичко да е ок...

            нищо не и разбирах по матемтика на учителката ми от 5 до 7 клас живка ,а като дойде в 7 клас една друга да я замества всичко разбирах,и по физика в пмг-то не и разбирах на учителката по физика,а дойде да я замества за малко една друга циганка и и разбирах задачите с плъзгащото се трупче,задавах и въпроси обясняваше.внъшават ти разни че не ставаш.

            плащал съм най високото ддс в европа,акциз на горивата,нямам парно цял живот в блока а на теца в сливен се плаща от данъците ми по 50ст на 1квч ток произведен от него,плащал съм данък ниска заплата на майка ми най желаната учителка в речица,300лв заплата зема.плащал съм данък шумни и пияници съседи.




            ходих на срещата в марешки в национал в сливен и от срам не го заговорих,ако бях след

            умните деца в мат-ае щях да го заговоря,лека полека като се срещам с умни и ми пада

            срамотата

            видях траян стамов с мерцедеса му до блока на сашо.ако си бях отишъл с него да съм в

            художествената.


            ГЛЕДАХ ПО ТЕЛЕВИЗИЯТА ОТ ВАРНА УЧЕНИЧКИ ОТ ЕЗИКОВАТА С ФРЕНСКИ КАЗВАТ КОИТО НЕ

            УЧАТ СИ ПРОВАЛЯТ ЖИВОТА ,И МЕ СТАНА ЯД ЧЕ ТАКА ЗБЪРКАХ СЛЕД 7 КЛАС БЯХ В 10 КЛАС

            НЯКЪДЕ.

            недоволен съм от хорАТА на държавна работа в БГ и от кукловодите им,защото
            deniz rizov
            защо след като сбърках от не-информираност след 7 клас . В средата на 10 клас

            те в софия в студенстски град не учат,само вдигат шум в общежитията с музика

            просташка и пречат на които имат желание да учат...
            КАТО НЯМА ПАРИ КАК ДА УЧА,А ИСКАМ ДА УЧА. ИСКАМ ДА ДОЙДА В СОФИЯ,НО В СТУДЕНТСКИ ГРАД ЖИВЯХ НО ТАМ САМО ХЛОПАТ И ВИСОКО МУЗИКА АЗИС.. КАК СЕ УЧИ НА ТОВА...ХОДИХ В СОСИЕТЕ ЖЕНЕРАЛ БАНК ДА ИСКАМ ЗАЕМ ЗА УЧЕНЕ И НЕ МИ ДАВАТ

            майка ми ми даваше пари-300 или 400 лв (6 месеца,че и по-малко бях студент уасг)а тя живееше

            с 200 лв. аз не искам така

            щом училището няма за цел да те науки,А ДА открие онези 7%,защо като бхя с бал30 а в

            математическата паралелка с най-нисък бал бяха с 28 бал не ме сложиха там

            щях сам да ходя в училищната библиотека да си търся книги по мат.

            сашо: на коя кино ходиш,а аз на арена...що не му казах че искам на кина които дадат

            интелектулни филми, а не само тупаник

            за ХОРАТА В РЕЧИЦА,ВИЕ НЕ ПОЛЗВАТЕ ПАРНО ,А ОТ ВАШИТЕ ДАНЪЦИ СЕ ПЛАЩА НА ТЕЦ

            СЛИВЕН ПО 50 СТОТИНКИ ЗА ВСЕКИ КВЧ ТОК ПРОИЗВЕДЕН ОТ НЕГО.
            хлопат и се разкарват пияни в моя блок.звъних два пъти на полицаи ходих до районото и нищо не правят.


            иСКАХ ДА ОТИДА НА ШКОЛАТА В ОРЯХОВИЦА,НО НЯМАХ 700ЛЕВА.НЕ ИСКАХ ДА ИСКАМ ОТ

            МАЙКА ППАРИ И ОТ БАЩА МИ.

            БЪЛГАРИЯ ДЪРАВАТА НЕ МИ Е ДАЛА НИЩО.ОТ 7 КЛАС СЪМ ТРЪГНАЛ НА ЧАСТНИ УРОЦИ.

            и Антон Блецов и диян александров имаха по-малко от мен по математика след 7 клас а

            влязоха в паралелки с английски в езиковата.но имаха повече по литература,но аз не учех

            темите които майка беше написала.

            сашо ти илко малко да задобрееш и забегнеш

            eдна позната на мама;той колко пъти ще си сме какво иска да учи в гимназията

            преди 7 клас гледах аминациоони филми,защо не ми дойде на ум в художествената,или не

            вярвах че ще стигна до холивуд



            чертането ми беше интересно още от преди пмг-то.по трудове чертаех скритите ръбове

            на мебели умален модел даваш учителката.


            ако си бях отишъл в езикова с английски или математика с английски в пмг-то щях да съм

            окей.


            рутина щях да съм добил в математическата паралелка,щях да знам ангийски още в 9 клас в

            езиковата

            мама;костов само той вдигаше с 10% годишно заплатите ни

            2001---300
            2002---330
            2003---363
            2004---399
            2005---440
            2007---484
            в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

            Коментар


            • АЗ ОТ ДЪРЖАВАТА НЕ СЪМ ПОЛУЧИЛ НИЩО....ПЛАЩАЛ СЪМ СИ ЗА ОБРАЗОВАНИЕТО
              в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

              Коментар


              • АЗ НЕ СЪМ ВНЕСЪЛ ЛЕВ ПЕНСИОННА ВНОСКА,ЗАЩОТО НЕ РАБОТЯ НА ЗАПЛАТА....ФИРМАТА МИ Е РЕГНАТА НА АРУБА.....САМО ЧЕ ПЛАЩАМ 20% ДДС И АКЦИЗ НА БЕНЗИНА ,НО ИМАМ НАМЕРИХ НОМЕРА НА ГРИША ГАНЧЕВ ЩЕ ГО ПИТАМ КАК ДА НЕ ПЛАЩАМ АКЦИИ НА БЕНЗИНА
                в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
                  цял живот са имали да забогатеят търтеите пенсионери,,,без пенсии ги оставете.

                  като бях малък в автобуса ме караха да ставам да съм правел място да дъртаците,а на гърба мираница 20 кг с учебници а аз малко дете 3 клас. цял ден съм бил на училище учил аз бях отличник,а тъпия пенсионер цял ден се е щлял.като е работил много да си кара ферарито а не автобус да ползва
                  Хората са плащали осигуровки цял живот.Най жалкото е че НОИ раздава пенсии и на такива като теб.Но рано или късно това ще спре щото нали живота е пред тебе и омаш време да забогатееш

                  Коментар


                  • ДЪРЖАВАТА ТРЯБВА ДА СПРЕ ПЕЕНСИИТЕ
                    в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
                      цял живот са имали да забогатеят търтеите пенсионери,,,без пенсии ги оставете.

                      като бях малък в автобуса ме караха да ставам да съм правел място да дъртаците,а на гърба мираница 20 кг с учебници а аз малко дете 3 клас. цял ден съм бил на училище учил аз бях отличник,а тъпия пенсионер цял ден се е щлял.като е работил много да си кара ферарито а не автобус да ползва


                      ТЕ ГОРКИТЕ СТАРЦИ, още се въртят в гроба и те търсят да си върнат борчлъка ,
                      - мира на душата нямат, длъжници се загробили !

                      Коментар


                      • цял живот са имали да забогатеят търтеите пенсионери,,,без пенсии ги оставете.

                        като бях малък в автобуса ме караха да ставам да съм правел място да дъртаците,а на гърба мираница 20 кг с учебници а аз малко дете 3 клас. цял ден съм бил на училище учил аз бях отличник,а тъпия пенсионер цял ден се е щлял.като е работил много да си кара ферарито а не автобус да ползва
                        в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                        Коментар


                        • Бисер Петков: Осигурителят – епизод II

                          Казва в прав текст, че разходите за пенсии ще продължат да нарастват всяка година, като през 2017-а ще са поне с 300 млн. лв. повече, при положение че бюджетът за Държавното обществено осигуряване (ДОО) за година вече надминава 10 милиарда лева. Признава и за друг голям проблем на осигурителната страна на монетата – за съотношението между внасящите в системата на НОИ и ползващите от системата.

                          Сега 100 работещи издържат 80 пенсионери.“Това е съотношение, което не е достатъчно, за да може системата да се самофинансира. Тези системи от бисмарков тип са разчетени да се самофинансират, когато двама работници издържат 1 пенсионер”, заяви неотдавна Петков.





                          Честито на все още вярващите в НОИ!


                          http://trud.bg/article-5685986/

                          Коментар


                          • аз не плащам пенсионни осигуровки...на 28 години съм....ама си плащам най високото ДДС в европа(само скандинавски по високо е) акциз 80 стотинки на литър гориво,а в америка акциз нема...а не ми плати държавата школата в оряховицата и паниците
                            в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                            Коментар


                            • Чудесна новина от НОИ:
                              1)
                              - в края на 1989г. пенсионерите в България бяха 2,209,019 души
                              2)
                              - през август 2016г. пенсионерите в България бяха 2,180,504 души
                              Тоест за щастие за над 26 години има спад от едва 28,515 души на броя на пенсионерите в България или от 1.29%.





                              Честито на все още вярващите в НОИ!


                              http://www.noi.bg/aboutbg/st

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                                Ще си продадем имотите на АДСИЦ-ове за недвижими имоти, и ще им купим акциите или облигациите....

                                Пременил се Илия, огледал се... пак в тия
                                Горе-долу така.. само дето всички по веригата ще се облажат с още нови такси.. от нашите пари..

                                Коментар

                                Working...
                                X