IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Явно след нова година ще актуализират пенсиите. Как според вас е най-справедливо да стане? Коефициент за стаж, преизчисляване с нова база на старите пенсии, еднаква сума за всички.

    Коментар


    • Тези, които буквално ОПЛЮВАТ пенсионните фондове УПФ и ППФ се надяват да не бъде забелязан фактът, че:
      1)
      - Събраните брутни осигурителни вноски за УПФ и ППФ от началото на 2001г. до края на юни 2021г. или за 20 ГОДИНИ и 6 МЕСЕЦА бяха ПО-МАЛКО ОТ 15.91 МИЛИАРДА лв.
      2)
      - Приходите общо от ДДС и АКЦИЗИ за едва 12 МЕСЕЦА от началото на юли 2020г. до края на юни 2021г. бяха НАД 17.45 МИЛИАРДА лв.





      https://www.minfin.bg/bg/statistics/12
      https://www.fsc.bg/bg/pazari/osiguri...ar/statistika/
      https://www.minfin.bg/bg/383

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lockdown Разгледай мнение

        Това е доста манипулативно, понеже шапкари и телкаджии взимали повече отколкото внасяли, значи всички имали безумно високи пенсии. По тая логика нощните шкафчета в България са препълнени с пачки, щото байхой му направили няколко снимки с кюлчета.
        Сал инвалидите са над МИЛИОН, и поне 100к са фалшиви. Сол ташаците (фатмаци, полюцаи, миньори) са поне 300к. Е те са повечето от пенсионерите. Половината се осигуряват на минимум че и на 4 часа - а това са 200-300лв макс и вземат по-големи пенсии от колкото НЯКОГА са внасяли
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Дори и тези данни са занижени - все още никой не се пенсионира на 65, а масата пенсионери са се пенсионирали под 60-годишна възраст, сложи връзкари с фалшиви телкове, фатмаци и т.н. и в сайта на НОИ можеш да видиш колко време се получава средната пенсия у нас - 25 години за мъжете и 30 за жените (по спомени, мога да изровя и точните данни).

          С други думи - пенсиите у нас са безумно високи на фона на внесените осигуровки и времето за получаването им. То и британците са го казали в онзи доклад, дето ви го бях постнал 5-6 мнения по-долу, ама никой не иска да признае грозната истина. Важното е да ревем колко сме бедни, особено такива с апартаменти за по 100 000 евро - бедност до шия, братче
          Това е доста манипулативно, понеже шапкари и телкаджии взимали повече отколкото внасяли, значи всички имали безумно високи пенсии. По тая логика нощните шкафчета в България са препълнени с пачки, щото байхой му направили няколко снимки с кюлчета.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Дори и тези данни са занижени - все още никой не се пенсионира на 65, а масата пенсионери са се пенсионирали под 60-годишна възраст, сложи връзкари с фалшиви телкове, фатмаци и т.н. и в сайта на НОИ можеш да видиш колко време се получава средната пенсия у нас - 25 години за мъжете и 30 за жените (по спомени, мога да изровя и точните данни).

            С други думи - пенсиите у нас са безумно високи на фона на внесените осигуровки и времето за получаването им. То и британците са го казали в онзи доклад, дето ви го бях постнал 5-6 мнения по-долу, ама никой не иска да признае грозната истина. Важното е да ревем колко сме бедни, особено такива с апартаменти за по 100 000 евро - бедност до шия, братче
            Груец какъв е тоя внезапен изблик на тъпотия...какви 25 г те гонят.Къде си тръгнал да се състезаваш с фатмаци пенсионирани на по 39г.Тия ше получават 40г пенсия.Ти специално няма да се пенсионираш на 65 а на повече.Пенсия макс 10 г...и то при супер късмет....Хората които ще се пенсионират на 67г пенсия ще получават макс 7-8г.Мани тия измамници от НОИ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Когато аз се пенсионирам, вероятно средната очаквана продължителност на живота на мъжете, достугнали тази възраст, ще е над 25 години. Принципно трябва да е 2:1 съотношението внасяни години към очаквано получаване на пенсия, за да излезе сметката. Иначе става комунизъм и системата гърми - нашата държава дофинансира всяка година с над 5 милиарда пенсиите. Колкото и грозно да звучи, пенсионерите изядоха бъдещето на внуците си. Толкоз
              Когато ти се пенсионираш средната продължителност на живота няма да е над 25г за мъжете достигнали тая възраст...

              Коментар


              • Много тъпо ощетяващо и глупаво е направено..Прав си,че нормално е колкото си внесъл и да можеш да си изтеглиш цялата сума..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Какъв макс- аз имам събрани по партидата си в НОИ 240000- колко години трябва да ги получавам за тези пари..А може и да не ми е максимална пенсията..
                  И тук си прав.....ще ти дам друг пример.....категориен работник по първа категория ( т. е. работил цял живот при най-вредните условия на труд - радиация, миньор, летец )...
                  https://m.profit.bg/balgariya/koi-pr...tegoriya-trud/


                  та .....при тези условия много от тях трудно доживяват да се пенсионират и то а

                  на около 54 години......ВНИМАВАЙ сега как го измислиха ГЕРБ-авите начело с с Черешаря.....за да се пенсионираш първа категория трябва да си прехвърлиш натрупаните средства от професионалният фонд в НОЙ, за да получиш пълна ( ограничена с таван ) пенсия.....а сметката е, че парите от твоя фонд стига да ти изплащат пенсия около 5 години..... т.е. НОЙ не ти дава и стотинка повече, а ти плаща пенсия от твоя си фонд 5 години.....та човекът си е дал здравето във вредните условия на труд......един път му крадат фонда + втори път му крадат от месечната пенсия ( заради тавана) и ги раздават на........да не изреждам......та това ли е справедливостта......за мен справедливото е .....на всекиму според осигурителните вноски.....дано съм се изразил ясно и сте ме разбрали......






                  Коментар


                  • Груйче, хубаво смяташ , но предварителните сметки пак от там показваъ. че пенсията няма да е максимална..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Какъв макс- аз имам събрани по партидата си в НОИ 240000- колко години трябва да ги получавам за тези пари..А може и да не ми е максимална пенсията..
                      Ми сметни си ги - 1500 лева по 12 месеца са 18000 лева годишно, т.е. около 15 години с доходността. Средната очаквана възраст на хората, достигнали тази възраст, е над тези 15 години. И ти си от тези, дето са се осигуреявали добре, масата я имат 40-50 000 внесени, я нямат, те затова системата гърми. Хайде че имам по-интересни занимания
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Груйче ,и като се пенсионираш на 65 и получаваш 25 додини получава ли се средната продължителност на живот за мъжете смешно.. А знаеш ли колко хора са внасяли по 25-35г. и изобщо не достигат до пенсия..
                        Когато аз се пенсионирам, вероятно средната очаквана продължителност на живота на мъжете, достугнали тази възраст, ще е над 25 години. Принципно трябва да е 2:1 съотношението внасяни години към очаквано получаване на пенсия, за да излезе сметката. Иначе става комунизъм и системата гърми - нашата държава дофинансира всяка година с над 5 милиарда пенсиите. Колкото и грозно да звучи, пенсионерите изядоха бъдещето на внуците си. Толкоз
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Какъв макс- аз имам събрани по партидата си в НОИ 240000- колко години трябва да ги получавам за тези пари..А може и да не ми е максимална пенсията..

                          Коментар


                          • Груйче ,и като се пенсионираш на 65 и получаваш 25 додини получава ли се средната продължителност на живот за мъжете смешно.. А знаеш ли колко хора са внасяли по 25-35г. и изобщо не достигат до пенсия..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              И в тази тема има тролове..ЖЕСТОКАТА ИСТИНА Е, ЧЕ ВСЕ ОЩЕ СМЕ С НАЙ-НИСКИ ПЕНСИИ В ЕС..
                              А тези, които през цялата си трудова кариера са внасяли осигуровки на макс не им дават пенсията, която заслужават според осигурителните вноски, защото има таван на пенсията....т.е. крадът от честният и дават на тези, които са внасяли минимални вноски или на измамниците с фалшиви ТЕЛК-ове.....къде е справедливостта?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от paa Разгледай мнение
                                Kiro, ЖЕСТОКАТА ИСТИНА е и че не научи как се прави сметката.

                                Мъжете получават средно пенсия, примерно, 15 години и 11 месеца! Виж 15,86 очаквана продължителност на бъдещия живот за възраст 65 години в биометрични таблици за смъртност към 31.12.2020 г. в Приложение № 1 към Решение № 919 - ПОД / 16.12.2020 г.

                                Ценни изводи се стремиш да направиш, но ги прави по верния начин.

                                Дори и тези данни са занижени - все още никой не се пенсионира на 65, а масата пенсионери са се пенсионирали под 60-годишна възраст, сложи връзкари с фалшиви телкове, фатмаци и т.н. и в сайта на НОИ можеш да видиш колко време се получава средната пенсия у нас - 25 години за мъжете и 30 за жените (по спомени, мога да изровя и точните данни).

                                С други думи - пенсиите у нас са безумно високи на фона на внесените осигуровки и времето за получаването им. То и британците са го казали в онзи доклад, дето ви го бях постнал 5-6 мнения по-долу, ама никой не иска да признае грозната истина. Важното е да ревем колко сме бедни, особено такива с апартаменти за по 100 000 евро - бедност до шия, братче
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X