IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Импе социалистите като окрадат каквото е възможно да се открадне и ще се предадат и ще дойде комунизма и ББД изплащан със свежи пари новоемитирани от ЦБ. Всяка година ЦБ може да емитира 4.5-5 % нови пари спрямо съществуващата парична маса и валутата няма да се обезцени и стойността и ще бъде бетон. Та питаш къде са бимбериците и що стояли, стоят те но в Швейцария стоят, да не мислиш че ги има. Социалистите дори когато спят на сън преразпределят и крадат. Като вземем властта комунистите ще им раздедем специални жълти книжки и в заведения ще се постороят в които да ги лекуваме от клептоманията.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • 8.84% ръст на годишна база на ДПФ-енцето. Сравнения да правим ли?

      ЗАЩО Сребърният фонд не инвестира поне част от парите - колкото си ще консервативно - дори само в ДЦК на най-могъщи и стабилни държави?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • 2.5 МБ мухлясват безцелно в мазето на БНБ !!!

        0% доходност: ето каква е "инвестиционната политика" на държавата, управляваща Сребърният фонд !!!

        http://www.blitz.bg/ikonomika/parite...ews482158.html

        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • ............"Президентът на КТ "Подкрепа": Хората да получават пенсия или заплата, но не и двете.".......

          Да получават и двете, но да се облагат в едно.....

          Не съм сигурен дали е законно, но е логично.....

          Коментар


          • Поизчислявах мънинко моето ДПФ-енце - което си създадох есента на 12-а година - и оттогава си внасям хаотически понякога - най-ного съм си внасял 15-а година мисля. Реален плюс: 14.67%, след таксите. Ако туря и комисионът, който съм вземал от мене си (защото аз: сам на себе си осигурителен агент) доходността ми става 15,9%.

            Мисля - незле е.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар



            • Президентът на КТ "Подкрепа": Хората да получават пенсия или заплата, но не и двете

              http://www.bgonair.bg/denqt-on-air/2...-no-ne-i-dvete


              Явно Другарят Димитър Манолов не знае, че през септември 2016г.:
              1)
              - броят на социално-осигурените в частния сектор беше 2,273,960 души
              2)
              - броят на социлано-осигурените в държавния сектор беше 541,591 души
              3)
              - броят на пенсионерите беше 2,180,884 души
              Тоест на всеки 100 социално-осигурени души в частния сектор имаше над 123 души общо пенсионери и социално-осигурени в държавния сектор.


              Така, че Другарю Манолов неизбежно е да продължава да има пенсионери получаващи пенсия и за предпочитане заплата от частния сектор вместо от държавния сектор.


              Честито на все още вярващите в НОИ!





              http://www.nssi.bg/aboutbg/st

              Коментар


              • За 11 месеца от началото на 2006г.:
                1)
                - дефицитът на НОИ беше 1,469.3 МИЛИОНА лв.
                2)
                - приходите общо от ДДС и Акцизи бяха 7,443.8 МИЛИОНА лв.
                Тоест дефицитът на НОИ се равняваше на ПО-МАЛКО ОТ 19.8% от приходите общо от ДДС и Акцизи.


                За 11 месеца от началото на 2016г.:
                1)
                - дефицитът на НОИ беше 4,579.9 МИЛИОНА лв.
                2)
                - приходите общо от ДДС и Акцизи бяха 12,367 МИЛИОНА лв.
                Тоест дефицитът на НОИ се равняваше ЗА ЩАСТИЕ ВЕЧЕ на НАД 37% от приходите общо от ДДС и Акцизи.





                Честито на все още вярващите в НОИ!


                http://www.minfin.bg/bg/statistics/12

                Коментар


                • Не споделям това мнение но ето 2 таблички от мене за сравнение :
                  ДПФ 6/1/2016 6/1/2017 р-тат
                  ПОК "ДОВЕРИЕ" АД 1.59793 1.70762 6.86%
                  ПОК "СЪГЛАСИЕ" АД 1.6598 1.79239 7.99%
                  ПОК "ДСК - РОДИНА" АД 1.60447 1.71271 6.75%
                  ПОД "АЛИАНЦ БЪЛГАРИЯ" АД 1.45167 1.52659 5.16%
                  „ЕН ЕН ПОД” ЕАД 1.62977 1.74339 6.97%
                  ПОАД "ЦКБ-СИЛА" АД 1.60572 1.65636 3.15%
                  "ПОД - БЪДЕЩЕ" АД 0.99572 1.00081 0.51%
                  ПОД "ТОПЛИНА" АД 1.26287 1.30033 2.97%
                  "ПЕНСИОННООСИГУРИТЕЛЕН ИНСТИТУТ" АД 1.48005 1.61265 8.96%
                  УПФ 6/1/2016 6/1/2017 р-тат
                  ПОК "ДОВЕРИЕ" АД 1.57142 1.64669 4.79%
                  ПОК "СЪГЛАСИЕ" АД 1.72093 1.83859 6.84%
                  ПОК "ДСК - РОДИНА" АД 1.50384 1.58453 5.37%
                  ПОД "АЛИАНЦ БЪЛГАРИЯ" АД 1.40244 1.46294 4.31%
                  „ЕН ЕН ПОД” ЕАД 1.5521 1.63744 5.50%
                  ПОАД "ЦКБ-СИЛА" АД 1.76588 1.83858 4.12%
                  "ПОД - БЪДЕЩЕ" АД 1.44226 1.45776 1.07%
                  ПОД "ТОПЛИНА" АД 1.29229 1.33444 3.26%
                  "ПЕНСИОННООСИГУРИТЕЛЕН ИНСТИТУТ" АД 1.46732 1.53798 4.82%

                  Коментар


                  • Днес явно ми е ден за споделяне на новини Те това е от вчера:
                    https://www.expert.bg/Dohodnost-do-6...q--586323.html
                    Доходност до 6,63% носят парите за втора пенсия

                    Доходност до 6,63% за 2016 г. дават задължителните универсални пенсионни фондове (УПФ) от инвестиране на натрупаните в тях пари за старини. Това показват изчисления на база данни на Комисията за финансов надзор (КФН).
                    Най-ниската постигната доходност от УПФ за 2016 г. е 1,25% като дори тя е по-висока от лихвите по банковите влогове, които паднаха под 1%. В универсалните пенсионни фондове се осигуряват всички работници, които са родени след 1959 г. Средната сума по индивидуалните партиди на хората за втора пенсия е 2413 лв., сочат последните официални данните на КФН, които са към 30 септември 2016 г. В УПФ се осигуряват общо над 3,551 млн. души. Средната възраст на осигурените лица е 38,7 г. Най-голяма сума по своите лични партиди в УПФ естествено са натрупали хората на възраст между 55 г. и 59 г. - средно 3053,30 лв., а най-малка имат младежите между 15 г. и 19 г. - 116,47 лв.
                    При доброволните пенсионни фондове (ДПФ), където всеки може по желание да внася суми за старини, има доста по-голяма разлика между най-ниската и най-високата постигната доходност от управлението на средствата на осигурените. Най-високата доходност, реализирана от доброволен пенсионен фонд от последния работен ден на 2015 г. до края 2016 г. е 8,70%, показват изчисленията на в. "Стандарт".
                    Това е отличен резултат на фона на ниските лихви в цяла Европа. Но най-ниската доходност е само 0,50%. Данните показват, че спестяването за старини в доброволните пенсионни фондове, е по-изгодно от трупането на пари в банка. Това е така, защото лихвите по повечето депозити са над 1%. Освен това с личните вноски в доброволен фонд може да се намалят до 10% от дължимите годишни данъци върху доходите, а лихвите по банковите влогове се облагат с данък от 8%. Хората, които се осигуряват в доброволните фондове, сами избират какви сума да заделят за старини и кога да правят вноски - всеки месец, на три месеца, или например веднъж в годината.
                    Единственият недостатък е, че ако искате да изтеглите парите си от ДПФ преди да навършите годините за пенсия, ще трябва да платите данъка, който е спестен при внасяне на пари във фонда. Средната сума, която осигурените в ДПФ са натрупали по личните си партиди, е 1451,25 лв., сочат данните на КФН към края на септември. В доброволните пенсионни фондове се осигуряват 599 732 души, а тяхната средна възраст е 49,8 г.

                    Коментар


                    • Алианц ли е най-зле? НъНъ ту ми бива

                      Коментар


                      • Дааа, така е.



                        Източник

                        Коментар


                        • Мисля нелошо представяне на нашето ДПФ-енце:

                          Attached Files
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            С тази демография, толерирането на ромите, измислените инвалиди и тн... пенсионната ни система е обречена на бавна и мъчителна смърт. Това не е пенсионна система при положение, че НОИ е на хроничен дефицит...това си е система за социално подпомагане с брулене на работещите българи. Няма как доходите на пенсионерите да нарастват и да се доближават до европейските такива при положение, че там имат фондове трупани с десетилетия и наистина капитализирани, а тука имаме ...знаем какво...
                            + 6 238 404
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Доволно стара информация, от 2015 година, но би могла да е от помощ.

                              Коментар


                              • С тази демография, толерирането на ромите, измислените инвалиди и тн... пенсионната ни система е обречена на бавна и мъчителна смърт. Това не е пенсионна система при положение, че НОИ е на хроничен дефицит...това си е система за социално подпомагане с брулене на работещите българи. Няма как доходите на пенсионерите да нарастват и да се доближават до европейските такива при положение, че там имат фондове трупани с десетилетия и наистина капитализирани, а тука имаме ...знаем какво...
                                Last edited by Amsterdamm; 04.01.2017, 18:58.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X