IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската пенсионна система

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    Аман от манипулатори и цървули на държавна хранилка.
    Нищо лично !

    Честито !
    Да наистина, нищо лично

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
      През 2013г.:
      1)
      - приходите от осигурителни вноски във фонд Пенсии на НОИ бяха 3,166,618.7 хиляди лв.
      2)
      - изплатените пенсии от НОИ бяха 7,784,587.4 хиляди лв.
      Тоест дефицитът беше 4,617,968.7 хиляди лв. или над 4.6 МИЛИАРДА лв.


      За сравнение през 2013г.:
      - приходите на УПФ и ППФ от осигурителни вноски бяха едва мизерните 872,384 хиляди лв. или по-малко от 873 МИЛИОНА лв.





      Честито!


      http://www.nssi.bg/aboutbg/st
      http://www.fsc.bg/Statistika-bg-43
      Понеже се бараш Инфрмиран, кажи ако знаеш и го сравни ако ти стиска :
      - увеличава ли се дефицита в НОИ последните 4-5 г. ?
      - повече работещи ли се осигуряват в НОИ или по-малко последните 4-5 г ?
      - колко от вноските в НОИ са от държавни служители ?
      - на какво се дължат "мизерните" парични потоци към УПФ и ППФ - на това, че държавата не позволява всеки "демократично" да реши къде да се осигурява (и тогава те могат да нараснат 3 пъти) или на ... някакво твое собствено определение за мизерност
      Аман от манипулатори и цървули на държавна хранилка.
      Нищо лично !

      Честито !
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • През 2013г.:
        1)
        - приходите от осигурителни вноски във фонд Пенсии на НОИ бяха 3,166,618.7 хиляди лв.
        2)
        - изплатените пенсии от НОИ бяха 7,784,587.4 хиляди лв.
        Тоест дефицитът беше 4,617,968.7 хиляди лв. или над 4.6 МИЛИАРДА лв.


        За сравнение през 2013г.:
        - приходите на УПФ и ППФ от осигурителни вноски бяха едва мизерните 872,384 хиляди лв. или по-малко от 873 МИЛИОНА лв.





        Честито!


        http://www.nssi.bg/aboutbg/st
        http://www.fsc.bg/Statistika-bg-43

        Коментар


        • Държавата да може да уволнява годните за пенсия, предлагат леви депутати

          Работещите в публичния сектор да могат да бъдат пенсионирани принудително, предвижда промяна в Кодекса на труда, която предлагат депутати от БСП.

          В същото време продължават да работят 147 хил. души, които вече имат право на пенсия. От тях близо 35 хил. са на държавна работа като 14 хил. са работещи пенсионери.





          http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/...te_za_pensiia/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
            Загинали БГ военни имаме САМО при инциденти и в Кербала. От 1945г враг не са виждали иначе са много отворени. Преди да споделиш мъдра мисъл - помисли. Ти знаеш ли че 60% от БГ офицерите и от полицаите не могат да покрият физическите нормативи!!!! Каква саможертва, те не могат да си довлекат задниците до границата
            Аз пък имах честта лично да видя как платените ни войници поднасят цветя.Та двойката която носеше венеца беше от един младеж висок над два метра и една мома войничка метър и педесе.Оня кат напраи една крачка три метра момата тичаше 100 метра спринт.Голям смях.Гарантирам че с такава армия никой не мое ни победи.А главнокомандуващия има вид на Наполеон от Карлуково

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
              Преди месец разговарях с един военен офицер на маса. 3 бут. твърдо гориво ни додоха малко , ама интересни неща обменихме. Той каза "Аз съм учил хората да гинат, а па он парашутиста ще ми се прави на........и така нататък.
              Та интересно е, че за хора кандидати да гинат, да се дава определението пъзльовци:
              Загинали БГ военни имаме САМО при инциденти и в Кербала. От 1945г враг не са виждали иначе са много отворени. Преди да споделиш мъдра мисъл - помисли. Ти знаеш ли че 60% от БГ офицерите и от полицаите не могат да покрият физическите нормативи!!!! Каква саможертва, те не могат да си довлекат задниците до границата

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                Преди месец разговарях с един военен офицер на маса. 3 бут. твърдо гориво ни додоха малко , ама интересни неща обменихме. Той каза "Аз съм учил хората да гинат, а па он парашутиста ще ми се прави на........и така нататък.
                Та интересно е, че за хора кандидати да гинат, да се дава определението пъзльовци:
                В момента колко се плаща за да загина като полицай,пожарникар или военен!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                  Говорим за желаещите!!!
                  И ,в другата тема,че много надолу май остана!!!
                  Преди месец разговарях с един военен офицер на маса. 3 бут. твърдо гориво ни додоха малко , ама интересни неща обменихме. Той каза "Аз съм учил хората да гинат, а па он парашутиста ще ми се прави на........и така нататък.
                  Та интересно е, че за хора кандидати да гинат, да се дава определението пъзльовци:

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                    Бойко пъзльо ли е бре?
                    Говорим за желаещите!!!
                    И ,в другата тема,че много надолу май остана!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                      Пъзльовци като майките и татковците им!!!Гърците едно време така викаха!Стойте си на държавното!!!Никакъв риск!!!Като не им харесат заплатите,могат и да рекетират!!!
                      Бойко пъзльо ли е бре?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dikobraz Разгледай мнение
                        Рядко пиша във форума, но ще споделя нещо.
                        Лошото в тази държава е че млади хора с които съм говорил, визирам възраст 19 -25 г. виждат своето бъдеще в страната като полицай, военен, пожарникар.

                        ето за Кърджали от преди седмица
                        http://rodopi24.blogspot.com/2013/09/10-1.html

                        Това им е хоризонта на тези момчета.
                        За повече явно не смеят и да мислят.

                        Да, признавам, че пожарникар е най трудната от тези професии, но чак такъв наплив, просто не е нормално.
                        Пъзльовци като майките и татковците им!!!Гърците едно време така викаха!Стойте си на държавното!!!Никакъв риск!!!Като не им харесат заплатите,могат и да рекетират!!!

                        Коментар


                        • Рядко пиша във форума, но ще споделя нещо.
                          Лошото в тази държава е че млади хора с които съм говорил, визирам възраст 19 -25 г. виждат своето бъдеще в страната като полицай, военен, пожарникар.

                          ето за Кърджали от преди седмица
                          http://rodopi24.blogspot.com/2013/09/10-1.html

                          Това им е хоризонта на тези момчета.
                          За повече явно не смеят и да мислят.

                          Да, признавам, че пожарникар е най трудната от тези професии, но чак такъв наплив, просто не е нормално.

                          Коментар


                          • Най-голямото и отвтатително неравенство идва от домът. Ако някое семейство в София няма дом, то трябва да дръпне кредит и да се загроби, връщайки 150-200 Б, само за да има покрив над главата си.
                            В същото време Хъхрю просто струпва една колиба някъде и казва: "Това е мое." И никой не смее да го пипне, защото Хъхрю имал права... а робът, дето цял живот работи, за да си плаща кредити, сметки, данъци - че на всичко отгоре плаща и издръжката на Хъхрю !!!!
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                              Редови български данъкоплатец:
                              Задължения:
                              -плаща всичките си данъци
                              -плаща пенсионни осигуровки на две места – да може ПФ да движат бизнеса си
                              -плаща осигуровки
                              -плаща всякакви такси и др всевъзможни измислици

                              Права:
                              -не получава детски надбавки за децата си – богат бил
                              -плаща максимални такси пак за децата си – пак бил богат
                              -няма никакви облекчения – за отопление др всевъзможни
                              -не получава субсидии от ЕС по никакво направление

                              Рекапитулация:
                              Амортизиран човек на 40-50 години, без нещо сериозно зад гърба си, за разлика от професионалните безработни и с изравнени доходи с тях.
                              по първите 2 параграфа - уникално си прав, но много грешиш за рекапитулацията:
                              - липсва ми каквото и да е чувство за защита на личната собственост
                              - прекалено страхлив
                              - неспособен да отстоява правата си, които в 99% от случаите не си й търси
                              Рекапитулация:
                              - каквото си е посадил, това си и жъне, а децата му са емигранти
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Рекапитулация:

                                ... Я подай ми, мале, тенката пушка...

                                Коментар

                                Working...
                                X