IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Започна се ...... България да върви към фалит !Започна се ...... да вървим към фалит

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
    Под "широка обществена дискусия" поне аз разбирам консултации сред всички политически партии в НС, банки, експерти, икономисти.
    цар си да пускаш безсмислени теми...мнооого те бива.Продавай си светещите килоти и китайските боклуци...там ти е силата , а не да ни занимаваш с ненужните " широки обществени дискусии"...Какъв е проблема на един заем от такава величина не разбирам... Още повече ,че се знае за какво се търси.

    Коментар


    • Пиволей, това ми прилича на стратегията на "инвеститорите" на БФБ - Не съм на загуба, докато не продам .

      Ами пропуснатите ползи, алтернативните разходи/доходи? Или викаш боли ги тях мениджърите на пенсионните фондове за такива дреболии .Тъй де, то тяхното си тече.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Широки обществени дискусии се правят сред грамотни хора. Сред финансово неграмотния български народ широка обществена дискусия по финансови въпроси е вредна. Просто 99% от българите са финансови олигофрени. А аз лично имам много против олигофрени да взимат важни решения.
        Но не си против ти самият, в качеството си на "енергиен олигофрен" да даваш "компетентно мнение" по проекта "Белене"

        Нищо лично, само се бъзикам. И аз считам, че по определени въпроси пряката демокрация е вредна.
        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
          Ами пиволей, има едно нещо наречено ПАЗАРНА СТОЙНОСТ. Когато си купил едни 10 годишни ДЦК на 95/100 номинал, а само след 2 години те струват 91/100, то акционерите/пенсионерите, няма да ги интересува, че след още 8 или не-знам-си-колко години те ще ти платят 100/100, те ще искат пенЦиите сега и ако ти си пенЦионен фонд ще ти се наложи да продаваш ДЦК на колкото струват в момента, а не след 10 г.
          Нетната Настояща Стойност на дяловете на тези фондове, би трябвало да се изчислява ежедневно/ежемесечно по марк то маркет метод, И той ще покаже една голяма дупка, когато пазарът на ДЦК в БГ се спихне.
          В близките 20 години постъпленията във фондовете ще надвишават плащанията. Какво тогава те кара да смяташ, че фондовете ще са принудени да продават ДЦК-та в близките 2-3 години? Напротив, ако цените на ДЦК-та паднат, те по-вероятно ще купуват.

          Коментар


          • 5,5 няма как да не е договорено вече. Ако не ще Асан, пенсиите ще купят под строй

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнение
              Май и идея си нямаш, при каква доходност се търгуват в момента български ДЦК-та в евро.
              А би ли осветлил аудиторията
              къде се търгуват тези ДКЦ-та ??????????
              Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

              Коментар


              • Ами пиволей, има едно нещо наречено ПАЗАРНА СТОЙНОСТ. Когато си купил едни 10 годишни ДЦК на 95/100 номинал, а само след 2 години те струват 91/100, то акционерите/пенсионерите, няма да ги интересува, че след още 8 или не-знам-си-колко години те ще ти платят 100/100, те ще искат пенЦиите сега и ако ти си пенЦионен фонд ще ти се наложи да продаваш ДЦК на колкото струват в момента, а не след 10 г.
                Нетната Настояща Стойност на дяловете на тези фондове, би трябвало да се изчислява ежедневно/ежемесечно по марк то маркет метод, И той ще покаже една голяма дупка, когато пазарът на ДЦК в БГ се спихне.

                РЕДА нищо не е невероятно. Виж на какви нива емитират дълг Испания и Италия в момента (колкото БГ, че и отгоре, като доходност), за Португалия да не говорим. Именно за това, казвам, че ще му целувате кунките на Дянката ако рефинансира на 5-5.50.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
                  A защо да е невероятно от 8,25-8,50 процента лихва
                  да се имитират нов дълг на 10-12 процента.
                  Щото два пъти в публичното пространство
                  изтича информация за подобни лихви,,,,,,,,,,
                  Май и идея си нямаш, при каква доходност се търгуват в момента български ДЦК-та в евро.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                    Между другото, ако Дянков успее да пласира новата емисия (дори и 70-80% от нея ) на нива от около 5.50% за 7г. и около и под 5.00% за 5г. може само да му се кланяте скъпи апокалиптоси.
                    Въпреки, че това е доста над същите вътрешни бенчмарк емисии, пак ще е много добре за БГ в сравнение с ЕУ (че и ЕЗ) периферията, особено пък в момент, като настоящия.
                    Единственото, което ме гложди е, какво ще правят пенсионните ви фондове, които са си накупили доста по-скъпо от вътрешните ДЦК и как ще си преоценят портфейлите, след като новата емисия, неминуемо ще им събори цените.
                    +1
                    Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                      Между другото, ако Дянков успее да пласира новата емисия (дори и 70-80% от нея ) на нива от около 5.50% за 7г. и около и под 5.00% за 5г. може само да му се кланяте скъпи апокалиптоси.
                      Въпреки, че това е доста над същите вътрешни бенчмарк емисии, пак ще е много добре за БГ в сравнение с ЕУ (че и ЕЗ) периферията, особено пък в момент, като настоящия.
                      Единственото, което ме гложди е, какво ще правят пенсионните ви фондове, които са си накупили доста по-скъпо от вътрешните ДЦК и как ще си преоценят портфейлите, след като новата емисия, неминуемо ще им събори цените.
                      A защо да е невероятно от 8,25-8,50 процента лихва
                      да се имитират нов дълг на 10-12 процента.
                      Щото два пъти в публичното пространство
                      изтича информация за подобни лихви,,,,,,,,,,
                      Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                        Единственото, което ме гложди е, какво ще правят пенсионните ви фондове, които са си накупили доста по-скъпо от вътрешните ДЦК и как ще си преоценят портфейлите, след като новата емисия, неминуемо ще им събори цените.
                        Какво искаш да правят пенсионните фондове? Ще чакат падежите и ще си вземат номиналната стойност. Пенсионните фондове не купуват ДЦК-та с цел да ги продават, а с цел постигане на доходност.

                        Коментар


                        • Под "широка обществена дискусия" поне аз разбирам консултации сред всички политически партии в НС, банки, експерти, икономисти.

                          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Широки обществени дискусии се правят сред грамотни хора. Сред финансово неграмотния български народ широка обществена дискусия по финансови въпроси е вредна. Просто 99% от българите са финансови олигофрени. А аз лично имам много против олигофрени да взимат важни решения.

                          Коментар


                          • Я! Гледам започнал си да мислиш и да виждаш причинно-следствената връзка, ако не напълно, то частично.

                            Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                            Между другото, ако Дянков успее да пласира новата емисия (дори и 70-80% от нея ) на нива от около 5.50% за 7г. и около и под 5.00% за 5г. може само да му се кланяте скъпи апокалиптоси.
                            Въпреки, че това е доста над същите вътрешни бенчмарк емисии, пак ще е много добре за БГ в сравнение с ЕУ (че и ЕЗ) периферията, особено пък в момент, като настоящия.
                            Единственото, което ме гложди е, какво ще правят пенсионните ви фондове, които са си накупили доста по-скъпо от вътрешните ДЦК и как ще си преоценят портфейлите, след като новата емисия, неминуемо ще им събори цените.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
                              Не виждам какво бих могъл да допълня от коментара на "Новакат". Точно за това става въпрос - акт на отчаяние.
                              Аз лично нямам нищо против емитирането на държавен дълг, но след широка обществено-политическа дискусия, ясни цели за разходването на този дълг, ясни параметри за структурата и срочноста на този дълг. А в момента просто се търси заем за да затворим най-голямата от многото пробойни.
                              Целите за разходването на дълга са коментирани нееднократно досега. Този дълг се емитира, с цел осигуряване на част от средствата за погасяване на падежиращия през януари 2013г. заем? Интересно ти как предлагаш да го погасим? Като вдигнем данъците ли? Или като орежем пенсиите? Или като бъде съкратена половината администрация и вдигнем безработицата на 25% (нелошо предложение, по принцип, но не точно в момента)?
                              Last edited by Pivoley; 09.04.2012, 10:35.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
                                Не виждам какво бих могъл да допълня от коментара на "Новакат". Точно за това става въпрос - акт на отчаяние.
                                Аз лично нямам нищо против емитирането на държавен дълг, но след широка обществено-политическа дискусия, ясни цели за разходването на този дълг, ясни параметри за структурата и срочноста на този дълг. А в момента просто се търси заем за да затворим най-голямата от многото пробойни.
                                Широки обществени дискусии се правят сред грамотни хора. Сред финансово неграмотния български народ широка обществена дискусия по финансови въпроси е вредна. Просто 99% от българите са финансови олигофрени. А аз лично имам много против олигофрени да взимат важни решения.

                                Коментар

                                Working...
                                X