IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КРАЙ на Кризата!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Май все по-ясно и ясно става, че КРИЗАТА СВЪРШИ!!!
    Мнението ми не е препоръка!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
      Мастъре.....май наистина Апокалипсиса се отлага за по-късно....
      Бобанко, това не е нещо ново. Практикува се в САЩ от 3 години насам. Фед дава на банките тирилиони при нулева лехва само при условие че те купуват облигации на правителството, което плаща 2%. Пита се в задачата защо направо не ги дава на правителството тези новонапечатани пари при нулева лихва вместо да го кара да плаща 2%? Отговорът е че така се принуждава правителството да субсидира банките и да ги заздравява чрез пари на данъкоплатците... Проста работа... На прост език се казва да ядеш от това което си повърнал!

      В Европата е много по-зле, защото лихвата която ще плащат данъкоплатците е над 6%! Това пък автоматично означава, че само от тази врътка покупателната способност на негово величество средният европеец ще падне със 6%. Какво въстановяване, какви 5 лева?!?!
      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

      Коментар


      • За първи път ЕЦБ предлага 3-годишни заеми


        При обявяването на плана, френският президент Никола Саркози заяви, че банките могат да използват предоставените им средствата, за да инвестират в европейски ДЦК. Въпреки това анализаторите не са сигурни дали банките ще използват парите точно по този начин.

        „Добрата новина е, че през следващите три години банките могат да не се притесняват за ликвидността, както и че доходността по европейските ДЦК вече започна да пада, тъй като банките купуват облигациите като обезпечение по заемите“, посочва Карстен Брезински, икономист на ING


        Мастъре.....май наистина Апокалипсиса се отлага за по-късно....Кажи сега нещо за депозитите....такава инфация ми се превижда....,...

        Н е епрепоръка за покупко-продажба на ценни книжа


        http://www.investor.bg/news/article/127871/334.html

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
          Според сайта на борсата SOFIX P/E е 6.37, а както казваш по-важното е дали компаниите включени в него могат да си удвоят печалбат по-лесно от тези в цитираните индекси. Другото е премия за ликвидност.

          Ще поживеем ще видим.
          Това за ликвидността действително е проблем и аз лично не виждам той да се реши дори и за средносрочен или дългосрочен план /освен ако не купят БФБ и депозитара и то серизна борса, но и тогава не е сигурно/. Относно вероятносто за отскок съм на мнение, че на нашите компании им би било много по-лесно. Не че сме перфектни, а просто защото от 0 се скача по-лесно, не виждам какво събитие би вдигнало в пъти печалбата на вековна корпорация като Дженерал Електрик примерно или Кока Кола? За нашите компаниики им трябва само още 2-3 нови клиента за смешни на фона цитираните компании поръчки и са готови!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
            DAX P/E - 14.5
            DJ P/E - 14
            SOFIX P/E - не съм го гледал скоро, но около осмичка май

            Ще го коментираме ли ?
            Защо така, докога? Нали чрез акции се продава бъдеще, а не минало?
            Според сайта на борсата SOFIX P/E е 6.37, а както казваш по-важното е дали компаниите включени в него могат да си удвоят печалбат по-лесно от тези в цитираните индекси. Другото е премия за ликвидност.

            Ще поживеем ще видим.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
              Значи много зле е работата тук То П/Е 10 си е депозит, що хората да купуват акции
              Защо да е зле работата тук, близо 2 пъти сме по-добре. А това за депозита е въпрос към инвестиращите на основните световни индекси.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                DAX P/E - 14.5
                DJ P/E - 14
                SOFIX P/E - не съм го гледал скоро, но около осмичка май

                Ще го коментираме ли ?
                Защо така, докога? Нали чрез акции се продава бъдеще, а не минало?
                Значи много зле е работата тук То П/Е 10 си е депозит, що хората да купуват акции
                Мнението не е препоръка за сделки!

                Коментар


                • DAX P/E - 14.5
                  DJ P/E - 14
                  SOFIX P/E - не съм го гледал скоро, но около осмичка май

                  Ще го коментираме ли ?
                  Защо така, докога? Нали чрез акции се продава бъдеще, а не минало?

                  Коментар


                  • Гигов в сайта им пише , те не съхраняват водород на борда и не зареждат никакво гориво
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Това че, ако на водородния атом се отнеме електрона се получава протон е елементарна физика. Ама не ми е ясно защо искаш тези протони нещо да ти правят, че и с по-голяма ефективност?
                      А самото отделяне на водорода от кислорода е елементарно. Може да си го направиш и в домашни условия. Проста електролиза. Получаваш водород и кислород, но изразходваш електроенергия.
                      При двигателите, задвижвани с водород не получаването на водород е проблем. Проблемът е в съхранението му. Водородът се втечнява чак при температура около -250 градуса по Целзий. А съхранението му в газообразно състояние не е ефективно, понеже трябва много голямо налягане. Друг проблем на газообразния водород е това, че атомът му е много малък и лесно прониква през металите. Тоест през стените на съда, в който се съхранява.
                      А това дето го дават по разни филмчета, където ДВГ работят с вода е ИЗМАМА! Толкоз!

                      За сега не може да се заобиколи Закона за запазване на енергията. Не им вервай!
                      Все едно да ти кажат: "Ето това шишенце 10гр специална течност и като го сипеш в 100 литра вода-става като бензин" И наистина става! А като питаш колко струва ти казват 300 лева. Това е...
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • "Че това е протон, колега!" - това могат да го кажат тези , които знаят всичко ..не смея да твърдя че е голо ядро - протон , неутрон или там не знам..Сигурен ли си , че не може да се е случило атомите да се разделят без да добавят електрон , но все пак тук..там да има по някой с електрон и този електрон да го ползват и тези , които нямат електрон и не са си взели.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • gigow

                          Не се съмнявай че лодката им върви .съвсем реална е..а по повод моите обяснения - дълго време ще се изяснява как се плучава..факт е че се получават електростатично заредени газове..
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            Много е просто - получават чрез електролиза , която се нарича високоефективна водород и кислород в атомно състояние без да е добавен електрон или поне известна част от атомите се отделят преди да са си прибрали електрон..после той се добавя да го кажем от околната среда. Затова са го измислили да го пуснат първо за моторна лодка..лесно заземяват.Това е можел да го прави още Илия Вълков ..сигурен съм , както съм убеден че и на американеца Стенли Маер бъгито също е вървяло с такава енергия..Предполагам че с кризата тази технология вече ще излезе на повърхността и освен това не мисля че могат да я спрат , защото ще има скоро възможност и при домашни условия да се изработи такъв апарат.
                            Толкова големи глупости си написал, че чак не ми се коментира!
                            Водород в атомно състояние, без електрон!!! Получен чрез електролиза????
                            Че това е протон, колега!

                            Че и ги слагаме протоните в резервоара на лодка, че се заземяват лесно....
                            Хахахахааааааааааа и няма да те бие ток.........
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Много е просто - получават чрез електролиза , която се нарича високоефективна водород и кислород в атомно състояне без да е добавен електрон или поне известна част от атомите се отделят преди да са си прибрали електрон..после той се добавя да го кажем от околната среда. Затова са го измислили да го пуснат първо за моторна лодка..лесно заземяват.Това е можел да го прави още Илия Вълков ..сигурен съм , както съм убеден че и на американеца Стенли Маер бъгито също е вървяло с такава енергия..Предполагам че с кризата тази технология вече ще излезе на повърхността и освен това не мисля че могат да я спрат , защото ще има скоро възможност и при домашни условия да се изработи такъв апарат.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                http://luxury-sea.fr/index.html - няма нужда от коментар мисля , откритието е много старо и може би кризата ще принуди конгломерата на службите за сигурност в световен мащаб да го допуснат да се използва.Електролиза на вода , получаване на водород като се използва статична енергия от която има в изобилие и повече и от водата на планетата..
                                Не съм чул да са отменили Закона за запазване на енергията.

                                Колкото енергия получиш от изгарянето на водорода, толкова трябва да вложиш в електролизата. Умножено по к.п.д.-то на системите естествено. Това е положението...
                                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X