IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
    Като гледам класацията не ми иглежда да е много меродавна,вероятно по голямата част от участниците въобще не попълват анкетата.Примерно Корадо което е уж с най високо доверие защо още не е в Софикс да речем.....че то даже не е близко по класиране с най слабите от индекса
    Защото няма нужния брой акционери, а както казват "единия автобус дребни на БФБ" не стигат.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Като гледам класацията не ми иглежда да е много меродавна,вероятно по голямата част от участниците въобще не попълват анкетата.Примерно Корадо което е уж с най високо доверие защо още не е в Софикс да речем.....че то даже не е близко по класиране с най слабите от индекса

      Коментар


      • Няма да е лошо Инвестора да направи статия по темата за доверието в мажоритарите. И ако направи такава направо да им я изпрати и на техните ДВИта. Ако, пък случайно не знаят какво е мнението на малките към тях нека го разберат !

        Коментар


        • Ужас, като ги погледна последните в класирането и ме заболява главата
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Тъжно, много тъжно..

            Коментар


            • Резултат от анкетата

              Доверие 4Q 2019


              За сравнение

              Доверие 1Q 2019 и Доверие 1Q 2018


              Доверието на настоящото ядро на форума (първите 25 - 30 попълнили човека) беше още по-ниско...

              1 Корадо-България АД 3.52
              2 Адванс Терафонд АДСИЦ 3.38
              3 Алтерко АД 3.29
              4 Спиди АД 3.28
              5 Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ 3.27
              6 София Комерс - Заложни къщи 3.11
              7 Градус АД 3.05
              8 Хидравлични елементи и системи АД 3
              9 Софарма имоти АДСИЦ 3
              10 Елана Агрокредит АД 2.98
              11 Стара планина холд АД 2.92
              12 Софарма Трейдинг АД 2.87
              13 Софарма АД 2.83
              14 М+С Хидравлик АД 2.82
              15 Елхим-Искра АД 2.8
              16 ЕМКА АД 2.78
              17 Българска фондова борса АД /БФБ/ 2.74
              18 Индустриален Холдинг България АД 2.67
              19 Алкомет АД 2.59
              20 Доверие Обединен Холдинг АД 2.55
              21 Актив Пропъртис АДСИЦ 2.54
              22 Монбат АД 2.52
              23 КРЗ Одесос АД 2.51
              24 Фазерлес АД 2.47
              25 Албена АД 2.47
              26 Агрия груп холдинг АД гр. Варна 2.46
              27 Експат Бета АДСИЦ 2.43
              28 Инвестор.БГ АД 2.4
              29 Индустриален Капитал Холдинг АД 2.36
              30 БГ Агро АД 2.33
              31 Проучване и добив на нефт и газ АД 2.29
              32 Химимпорт АД 2.28
              33 Захарни заводи АД 2.26
              34 ТБ Централна кооперативна банка АД 2.24
              35 ЧЕЗ Разпределение България АД 2.23
              36 Трейс Груп Холд АД 2.23
              37 Парк АДСИЦ 2.23
              38 Златен лев Холдинг АД 2.19
              39 ФеърПлей Пропъртиc АДСИЦ 2.18
              40 Развитие Индустрия Холдинг АД 2.17
              41 Регала Инвест АД-Варна 2.16
              42 Северкооп Гъмза Холдинг АД 2.15
              43 Ексклузив Пропърти АДСИЦ 2.1
              44 Декотекс АД 2.1
              45 Рой Пропърти Фънд АДСИЦ 2.09
              46 Ломско пиво АД 2.08
              47 Болкан енд Сий Пропъртис АДСИЦ 2.08
              48 Сирма Груп Холдинг АД 2.07
              49 Кепитъл Консепт Лимитед АД (Уелкъм Холдингс АД) 2.05
              50 Параходство Българско речно плаване АД 2.04
              51 Неохим АД 2.03
              52 Холдинг Света София АД 2.02
              53 Св. Св. Константин и Елена Холдинг АД 2.02
              54 Родна Земя Холдинг АД 2.02
              55 Химснаб България АД 2
              56 Булленд инвестмънтс АДСИЦ 2
              57 Супер Боровец Пропърти Фонд АДСИЦ-Варна 1.98
              58 Билборд АД 1.93
              59 Холдинг Нов Век АД 1.91
              60 Чайкафарма висококачествените лекарства АД 1.9
              61 Тексим Банк АД 1.88
              62 Холдинг Варна AД 1.75
              63 Велграф Асет Мениджмънт АД 1.75
              64 ТБ Първа Инвестиционна Банка 1.71
              65 Инвестиционна Компания Галата АД-Варна 1.63
              66 Зърнени Храни България АД 1.63
              67 Спарки Елтос АД 1.6
              68 Еврохолд България АД 1.58
              69 Синергон Холдинг АД 1.52
              70 Топливо АД 1.51
              71 Юрий Гагарин АД 1.39
              72 Булгартабак - холдинг АД 1.1
              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

              Коментар


              • една анкета, за да замерим

                Доверието в Мажоритарните собственици 4Q 2019

                временни резултати
                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                Коментар


                • Здравей

                  Не я дочетох - повечето серийни икономически автори в настоящо време - Киосаки, Сет Годуйн, Талеб -
                  пишат повече текст отколкото е нужно. Развиват една концепция на 200 - 300 страници и произвеждат заглавия които да напълнят с текст.
                  В последните години предпочитам автори с една книга - тя съдържа концентриран житейски опит и знания от 20 - 30 години и е много добре обмислена. Всяка дума и изречение са премислени многократно ...

                  Основната теза на Талеб в първите стотина страници беше, че в съвремения свят няма реципрочност на залога при големите корпоративни структури и при държавите. Те не носят последиците на грешките си. Докато в древноста е имало такава отговорност и дава пример - когато строител построи къща и тя се срути на главата на собственика строителят плащал с живота си...
                  Тук пишем по цял ден едни декларации за произход на парите, за това че не сме политици, че не сме осъждани, пишем си хиляди пъти личните данни и т.н. и на кого го даваме - на държавата която тази информация я има... Едни безотговорни хора генерират едно огромно триене в процесите на работа и за това не изпитват болката да подпишеш договор от петдесет страници със всички декларации само за да получиш една символична сума...
                  Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                    Поразгледах - изглежда ми теоретична и е за фонд мениджери. Преди бих се позачел да потърся някой полезен за нас въпрос, но сега не виждам смисъл. Докато има толкова много некомпетентност в системата и няма промяна на съществени правила, БФБ ще си остава това което е.

                    Сега чета последната книга на Талеб - Да заложиш своята кожа. Ние инвеститорите при всяка сделка залагаме своята кожа, но администраторите не залагат своята, когато пишат наредби, правила, закони и ръководят борсата.

                    Разредих анкетите - останахме твърде малко хора и анкети 2 пъти годишно вероятно ще са достатъчно, ако не и веднъж по нова година ;-)
                    Извинявай , какво ще кажеш за книгата ...хареса ли ти ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                      Поразгледах - изглежда ми теоретична и е за фонд мениджери. Преди бих се позачел да потърся някой полезен за нас въпрос, но сега не виждам смисъл. Докато има толкова много некомпетентност в системата и няма промяна на съществени правила, БФБ ще си остава това което е.

                      Сега чета последната книга на Талеб - Да заложиш своята кожа. Ние инвеститорите при всяка сделка залагаме своята кожа, но администраторите не залагат своята, когато пишат наредби, правила, закони и ръководят борсата.

                      Разредих анкетите - останахме твърде малко хора и анкети 2 пъти годишно вероятно ще са достатъчно, ако не и веднъж по нова година ;-)

                      Без да съм чел книгата съм сигурен, че някъде между редовете е написал колко важен е момента на залога, както и за правилата- кога да си на гребена на вълната и до кога да стоиш под козирката, и докато си в кефа- да не си пропуснал изхода,- зада изживееш значимостта на постигнатото!
                      И така до следващото си предизвикателство

                      Коментар


                      • Поразгледах - изглежда ми теоретична и е за фонд мениджери. Преди бих се позачел да потърся някой полезен за нас въпрос, но сега не виждам смисъл. Докато има толкова много некомпетентност в системата и няма промяна на съществени правила, БФБ ще си остава това което е.

                        Сега чета последната книга на Талеб - Да заложиш своята кожа. Ние инвеститорите при всяка сделка залагаме своята кожа, но администраторите не залагат своята, когато пишат наредби, правила, закони и ръководят борсата.

                        Разредих анкетите - останахме твърде малко хора и анкети 2 пъти годишно вероятно ще са достатъчно, ако не и веднъж по нова година ;-)
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                          Затворих анкетите.

                          Едва 7.7 % биха купили веднага средно всички акции, но пък 34.5% биха продали веднага средно всички акции. Взимам това средно ниво за базово за мечи пазар.

                          Най - високо като очакване за продажба е при Корадо 92 % над текущата цена би го продал форума към края януари 2019, след него е Хидравлични елементи и системи АД 87 % и Софарма трейдинг 81%. Тук е бичия сантимент.

                          Практически веднага би продал Еврохолд България АД - 3.6 % над текущата цена и Холдинг Варна 5 % и Булгартабак 10 %. Тук е мечите настроения. Еврохолд България АД примерно форума би го купувал на 57% по-ниско от текущата цена, а Холдинг Варна на 42 % по-ниско.

                          Форумът средно би купувал за 27.8 % по - ниски цени за всички акции и би продал всичко при 37.7% по-високи цени.

                          Извадката е относително малка - от 39 души за първите въпроси до 33 души за последните.

                          Коментарът ми е просто за информация за всички, които ги интересува какво съм видял в данните и не е препоръка за нищо :-)
                          Ако има интерес към тази информация ще правя тази анкета на тримесечие - ако не веднъж годишно. Продължавам да събирам електронни пощи за по - важните анкети. Към момента имам 14 пощи.


                          По тази би ли споделил мнение?

                          https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/ESMA-SUS-2019

                          Коментар


                          • Затворих анкетите.

                            Едва 7.7 % биха купили веднага средно всички акции, но пък 34.5% биха продали веднага средно всички акции. Взимам това средно ниво за базово за мечи пазар.

                            Най - високо като очакване за продажба е при Корадо 92 % над текущата цена би го продал форума към края януари 2019, след него е Хидравлични елементи и системи АД 87 % и Софарма трейдинг 81%. Тук е бичия сантимент.

                            Практически веднага би продал Еврохолд България АД - 3.6 % над текущата цена и Холдинг Варна 5 % и Булгартабак 10 %. Тук е мечите настроения. Еврохолд България АД примерно форума би го купувал на 57% по-ниско от текущата цена, а Холдинг Варна на 42 % по-ниско.

                            Форумът средно би купувал за 27.8 % по - ниски цени за всички акции и би продал всичко при 37.7% по-високи цени.

                            Извадката е относително малка - от 39 души за първите въпроси до 33 души за последните.

                            Коментарът ми е просто за информация за всички, които ги интересува какво съм видял в данните и не е препоръка за нищо :-)
                            Ако има интерес към тази информация ще правя тази анкета на тримесечие - ако не веднъж годишно. Продължавам да събирам електронни пощи за по - важните анкети. Към момента имам 14 пощи.
                            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                              Фниб има ли ги в топ 15
                              Да. На 12 място е
                              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                                От 2015 година следя една вариация на портфейла за дивиденските кучета, която се справя най добре. С Торанага имахме няккава дискусия преди година и той нарече този портфейл Smart beta, аз го наричам Любими акции на форума

                                Той е съставен от акциите в които има най-голямо доверие в мажоритарите и имат най-големи очаквания/оценка за растеж. За тази година те са следните

                                Компания Доверие Оценка
                                Софарма Трейдинг АД 3.78 8.03
                                Корадо-България АД 3.86 7.21
                                Стара планина холд АД 3.79 7.19
                                Адванс Терафонд АДСИЦ 3.97 6.64
                                Хидравлични елементи и системи АД 3.74 6.93
                                Софарма АД 3.56 6.93
                                Софарма имоти АДСИЦ 3.66 6.63
                                Спиди АД 3.37 7.00
                                М+С Хидравлик АД 3.32 7.09
                                Монбат АД 3.46 6.46
                                Актуални анкети

                                Портфейл на Форума 2018 тук са временните резултати


                                Стойност и Сантимент 1Q 2019 и резултатите
                                Фниб има ли ги в топ 15

                                Коментар

                                Working...
                                X