IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Здрасти, Биг, да запитам, ако ти се занимава, дали би желал да баправиш такава класация за втората половина на 2020, щото с пр короната малко ни се объркаха сметките на всички, пък и сега всеки си има едно наум с очаквания за разни и различни неща през втората половина на годината. Ето, казвам го в средата на Юни, ако ти се занимава, да направим една класация отново

    П.С. И бях предложил и едно състезание, отново ако ти се занимава, за да се види в края на годината кой е бил по-по-най в прогнозите си - все тая дали с доверени никове , или за всички (даже май за всички ще е най-демократично, знам ли, ти прецени, пак казвам, ако ти се занимава и имаш време). Мерси за труда


    За играта мисля че и аз се включих. Ако няма да е много работа, дали не би било възможно да се направи някакво временно класиране?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Мда, явно мохиканите сме малко - благодаря за труда!
      Не сме малко просто анкетата от две години се манипулира...
      Не от Голямата мечка а от участниците с нагласи за качване на дадени акции...Стана като гласуването в Пловдив и анкетните карти с Дани Козирува...а това отврати другите...Сега и в следващите 6 месеца е време да си сърбат попарата но с действителен кеш...

      Коментар


      • Мда, явно мохиканите сме малко - благодаря за труда!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Останали сме твърде малко - временните резултати са на база около 1/3 от обичайното за три дни гласувания


          Временни резултати - Доверие 3Q 2020

          Временни резултати - Стойност и Сантимент 3Q 2020

          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

          Коментар


          • Благодаря за напомнянето. Живеем в интерeсни времена :-)

            Пускам две анкети, които могат да ни помогнат да се ориентираме в променената обстановка. Първата е на тема на каква цена бихте купили сега и на каква бихте продали 50 най-често търгувани акции за последните 12 месеца


            Стойност и Сантимент 3Q 2020


            А втората би трябвало да отрази промяната в доверието в мажоритарните собственици и мениджери на борсовите компании.

            Доверие 3Q 2020


            по отношение на личните резултати преди години бях ги смятал и мога да го сметна пак, но в края на годината. Тогава имам някаква илюзия че имам повече свободно време :-)
            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

            Коментар


            • Здрасти, Биг, да запитам, ако ти се занимава, дали би желал да баправиш такава класация за втората половина на 2020, щото с пр короната малко ни се объркаха сметките на всички, пък и сега всеки си има едно наум с очаквания за разни и различни неща през втората половина на годината. Ето, казвам го в средата на Юни, ако ти се занимава, да направим една класация отново

              П.С. И бях предложил и едно състезание, отново ако ти се занимава, за да се види в края на годината кой е бил по-по-най в прогнозите си - все тая дали с доверени никове , или за всички (даже май за всички ще е най-демократично, знам ли, ти прецени, пак казвам, ако ти се занимава и имаш време). Мерси за труда

              Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
              Kласация на Доверените Никове за 2020 - от 17 участника
              92 точки DOVUHL 13 гласа
              83 точки CCB 12 гласа
              74 точки CHIM 12 гласа
              66 точки A4L 9 гласа
              53 точки FIB 8 гласа
              52 точки SFARM 9 гласа
              47 точки TRACE 8 гласа
              35 точки BREF 9 гласа
              34 точки BSO 6 гласа
              33 точки IHLBL 6 гласа
              29 точки 3CZ 5 гласа
              27 точки AGR 3 гласа
              24 точки MONBAT 4 гласа
              22 точки SFTRD 7 гласа
              22 точки SKK 5 гласа
              16 точки 0SP 3 гласа
              15 точки ATERA 4 гласа
              14 точки SOFCOM2 3 гласа
              13 точки HIKA 3 гласа
              13 точки LACH 2 гласа
              10 точки GAGBT 2 гласа
              10 точки GR6 2 гласа
              10 точки NEOH 1 гласа
              9 точки AKTIV 1 гласа
              9 точки MCH 3 гласа
              9 точки TOPL 2 гласа
              8 точки ALUM 2 гласа
              8 точки BCH 1 гласа
              8 точки BOARD 2 гласа
              7 точки BPY 1 гласа
              7 точки CENHL 3 гласа
              7 точки 0EA 2 гласа
              6 точки HES 2 гласа
              6 точки LAVEN 1 гласа
              6 точки 1CZ 1 гласа
              5 точки GAMZA 1 гласа
              3 точки BACB 1 гласа
              3 точки EMKA 1 гласа
              2 точки KZ 1 гласа
              1 точки ZHBG 1 гласа
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                Верваш ли ,като гледаш тази анкета.....ми навява мисълта дай да прекараме малко новобранци......Че може Доверие и ФИБ и Алтерко и Трасе да не са акцията на 2020 г... но на месец януари 2020 сигурно...
                Бих се хванал даже на бас че поне 2 от тези акции ще завършат годината с по малка цена от сегашните...
                Не бе, не ги играй дараците - начело с това доверие, седи у лево и злобей
                Луди кинти направих от трейс доверие алтерко хим, сирма,. Па ти оди за гъби в гората ...
                И ти сложих и плюс на всичкото отгоре, за да се чувстваш многозначим
                търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                  pipbel

                  Анкетите ми ....[/COLOR][/B]


                  ОК Биги, казах го леко иронично, като заигравка, ама още повече щом форума както казваш чат пат добре се е представял досега спрямо бенчмарка - наистина няма как да го тълкуваме каквото и да е като контраиндикатор.

                  А пък дивикучетата че вече нямат перформанс е нормално, всяка стратегия се изхабява след време, то и дедо Бъф дълго биеше индексо, ама последните години йок....

                  Коментар


                  • pipbel

                    Анкетите ми въобще нямат претенцията да са контраиндикатор. С изключение на тези които правя с лично допитване, всички останали не би трябвало да се приемат че срещу всяко попълване имаме различен човек. Те по скоро са индикатор на сантимент, настроения и трябва да се гледат в посока промените спрямо предходни анкети.

                    Правил съм засечки и Форумът доста добре познаваше преди години дългосрочни трендове. Ще отделя време някоя събота и неделя и ще обновя информацията за 5 годишните прогнози

                    Ето примерно какво съм засякал на 13 януари миналата година

                    13.01.2019, 15:26


                    Фен съм на един неликвиден, бутиков капиталов/ дялов пазар - Българския. Смятам, че тук също може да се печели и това е една от темите, в които се обсъжда как да стане това. Публикувам стратегията за дивиденските кучета от години и тя от 2009 година е донесла 348% възвращаемост. 17,2 % на година за 10 години. Нашите пенсионни фондове са направили 49 % за същото време или 4,1% на година.

                    Тази година дивиденските кучета губят, но отново се справнят по-добре от индекса. Резултатът за 2018 е средно аритметично -9.3%, което е с почти процент и половина по – добре от загубата на самия индекс. С първа загуба от 10 години се разписват и пенсионните фондове средно с -3.2% за годината.

                    В миналото прогнозите на форума са били добри – ето няколко прогнози, на които им е настъпил срокът.

                    Към края на 2012 петгодишната прогноза за до края на 2017 е имала доходност 186.7 % при 96.1 % за Софикс и 115.6% за BG TR30
                    Към края на 2013 петгодишната прогноза за до края на 2018 е имала доходност 79.1 % при 21.2 % за Софикс и 42.3% за BG TR30

                    В началото на 2018 прогнозата за една година напред е дала

                    на брокерите - 15.9 %
                    на форума - 8.5 %

                    Форумът бие и Софикс и BG TR30 ... / двуцифрени отрицателни/
                    и още петгодишната прогноза бие и S&P 500 и то с много ... Между 2012 и 2017 S&P 500 е 88.5% а между 2013 и 2018 S&P 500 е 36.1%

                    Естествено няма никаква гаранция в следващите прогнози и няма причина да се мисли че те ще са винаги добри.



                    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Без да съм особено точен, ей тъй на око ми се струва че тия прогнози на форума за 1те 10 акции отстъпват доста дори на софка, може би някъде 8-10% на годишна база...?

                      Дано да потръгнат тая година де !
                      Верваш ли ,като гледаш тази анкета.....ми навява мисълта дай да прекараме малко новобранци......Че може Доверие и ФИБ и Алтерко и Трасе да не са акцията на 2020 г... но на месец януари 2020 сигурно...
                      Бих се хванал даже на бас че поне 2 от тези акции ще завършат годината с по малка цена от сегашните...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                        Класация на форума за акция на 2019
                        1 Софарма Трейдинг АД
                        2 Корадо-България АД
                        3 Стара планина холд АД
                        4 М+С Хидравлик АД
                        5 Спиди АД
                        6 Българска фондова борса АД /БФБ/
                        7 Хидравлични елементи и системи АД
                        8 Софарма АД
                        9 Градус АД
                        10 Химимпорт АД
                        Без да съм особено точен, ей тъй на око ми се струва че тия прогнози на форума за 1те 10 акции отстъпват доста дори на софка, може би някъде 8-10% на годишна база...?
                        Преди да ги приемем за контрарен индикатор би било добре Биг да ни даде една справка рефреш как стоят нещата предните години в това отношение.

                        ПС Не съм му пращал прогнози, а и не мисля че би било коректно да разводнявам анкетите, тъй като основно съм концентриран навън и просто нямам достатъчно време да следя отблизо как вървят нещата на бфб.
                        Дано да потръгнат тая година де !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                          Анкетата за доверието в никовете е правена миналата година по това време точно след резултатите на другата , анонимната, анкета.
                          Тогава обиколих темите свързани с български акции и преписах никовете, които са писали в последните примерно 10 страници на темата. Видимо съм изтървал хора. Все пак обаче подредих 157 ника.
                          На мнение съм, че е добре да се прави веднъж годишно, както казвате. Ако някой ми помогне и събере никовете, които съм изпуснал, ще я пусна отново да се обнови списъка за тази година.

                          Тук са всички никовете за 2019 година.

                          Имаше още 3 души с които имах отворена комуникация вчера, които не успяха пратят техните прогнози до края на деня. За мен участие в процеса на 20 човека от 31 /позволих си и аз да гласувам/ е доста добро. Благодаря на всички!
                          Батя и Импето са готови за политиката гледам
                          Не-заслужил инвеститор

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                            В класацията включват ли се получените дивиденти, или се следи само и единствено цената? Ако ще се прави някаква игра с прогнози, бих искал да участвам с класацията си която споделих тук, няколко мнения по-назад.
                            Включват се дивидентите.

                            Ако ще има игра ще броя всики прогнози дадени тук в темата или на пощата ми до понеделник 10 часа.
                            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                              Грую Груев

                              И двете ти идеи са добри. По първата - Преди години ги правех анкетите преди нова година и е правилно да се правят тогава. Ако ме сръкчате тази година някъде в началото на декември тука в моята тема ще успея да ги пусна на време. Доста съм се самонатоварил последните години и за това почвам с анкетите след нова година вече... Просто както обичам да казвам - Наградата за добре свършена работа е нова по-тежка работа :-)

                              Втората идея за награда също ще питам дали може да стане. Това е относително ефективен начин да се стимулира четенето на ИнвесторБГ. Една дори малка награда би свършила работа.
                              По отношение за хендикапа също си прав и ако ще има награда ще смятам цените от днешното затваряне. Така че приемам на пощата ми прогнози до понеделник сутрин :-)
                              В класацията включват ли се получените дивиденти, или се следи само и единствено цената? Ако ще се прави някаква игра с прогнози, бих искал да участвам с класацията си която споделих тук, няколко мнения по-назад.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение



                                Ми знам, че много искам, но си е конструктивно предложение, пък и като си ги мерим накрая, да видим кой е бил най-успешен в прогнозите, това би вдигнало страшно много поне моето мнение за него. Успех на всички и много успешна 2020!
                                Да, много добра идея според мен. Помня как преди време някой бе направил нещо подобно. мисля, че целта беше да се познае нивото на Софикс за бъдещ период. Тогава участвах там и ми беше интересно да видя колко ще съм близо и кой ще е най-близо. Следях я, беше ми интересно. Е, аз не бях толкова близо, но още помня как Чичо Манчо я спечели и то с много точен резултат. Оттогава винаги чета мненията му и както се казва "историята помни само първият".
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X