IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Благодаря прогнозите тук в темата - молбата ми е само да си обосновавате вашите прогнози и да НЕ коментирате чуждите.
    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

    Коментар


      1. 3CZ - ЧЕЗ Разпределение – България АД-СДЕЛКА
      2. Монбат АД
      3. Алтерко АД
      4. Спиди АД
      5. Фонд за недвижими имоти България
      6. Софарма имоти АДСИЦ
      7. Градус АД
      8. Трейс Груп Холд АД
      9. Сирма Груп Холдинг АД
      10. Градус АД
      Last edited by Kiro; 31.12.2020, 13:31.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
        Аз ще се престраша да ги пусна в темата и се надявам повече да го направят, ще е интересно да се видят конкретни хора какви идеи имат:
        1. A72 Агрия Груп Холдинг АД
        2. BSO Българска фондова борса АД
        3. T57 Трейс груп холд АД
        4. 5MB Монбат АД
        5. 6AB Албена АД
        6. 5BU Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ
        7. 6AM Алкомет АД
        8. 57E ЕМКА АД
        9. 4I8 Индустриален Капитал Холдинг АД
        10.3CZЧЕЗ Разпределение България АД
        Логиката зад избора ми в общи линии е, че 2021 ще прилича на втората половина на 2020.
        И аз ще се престраша и ще дам моя си прогноза. Поради вътрешни съпротиви, портфейла ми не е точно така структуриран, но все пак мисля, че тези компании ще се представят най-добре:

        1. Алтерко
        2. Доверие
        3. БРЕФ
        4. СФТРД
        5. ЧЕЗ /ако има раздвижване със сделка/
        6. Албена
        7. Арома /ако се брои поради супер ниската ликвидност/
        8. Спиди

        Не включвам някакви вътрешни врътки с ХВарна, Чайка фарма и т.н., че там е сложно за прогнозиране

        Успех!
        Last edited by 15%; 29.12.2020, 12:28.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Казал си го е човека "почти всички". Добра класация и аргументация!
          Ето ги и моите 10 фаворита за 2021 - ва:

          1. 5DOV Доверие холдинг
          2. AGR Агрия груп холд
          3. A4L Алтерко
          4. CHIM Химимпорт
          5. FIB ПИБ
          6. CCB ЦКБ
          7. GAGBT Гагарин БТ
          8. SFTRD Софарма трейдинг
          9. 3CZ ЧЕЗ Разпределение
          10. SKK Сирма груп

          Успех на позитивните и креативни играчи на БФБ!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            Видях, че Алтерко го няма. Споко
            Имах предвид друго - Спиди нон-стоп е било натоварено със свръхочаквания, ако имаш предвид, че свръхочаквания означава търговия над счетоводна стойност. Откакто спиди се търгува все е над счетоводна, а в момента е на 4,7 над нея
            т.е. не всички от изброените се търгуват "под счетоводна" - това беше повода за коментара. Но не е проблем за потенциал. Спиди от 18 отиде на 60 при търговия в пъти над счетоводна стойност. Какво ли ще е ако и алтерко върви по тоя път.
            Съгласен съм, че счетоводната стойност не е показателна в случая с Алтерко, дали компанията е надценена. Под свръхочаквания в случая имам предвид, че пазарът екстрапулира, че огромният ръст в продажбите на Алтерко през 2020 г. ще продължи и през 2021 г. Бих се радвал това да е така - имаме нужда от повече такива компании на БФБ. Харесвам Алтерко - просто смятам, че цената много бързо се покачи и ако не се запази този темп на растеж, ще има корекция. А Спиди е в списъка ми единствено поради предполагаемото търгово, а не защото има много на къде да расте иначе краткосрочно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

              Така е - Алтерко е натоварено със свръхочаквания според мен и затова не бих го сложил в портфейла си при тези нива. А за Спиди очаквам търгово, което ми се струва вероятно да е на по-висока цена от текущата.
              Видях, че Алтерко го няма. Споко
              Имах предвид друго - Спиди нон-стоп е било натоварено със свръхочаквания, ако имаш предвид, че свръхочаквания означава търговия над счетоводна стойност. Откакто спиди се търгува все е над счетоводна, а в момента е на 4,7 над нея
              т.е. не всички от изброените се търгуват "под счетоводна" - това беше повода за коментара. Но не е проблем за потенциал. Спиди от 18 отиде на 60 при търговия в пъти над счетоводна стойност. Какво ли ще е ако и алтерко върви по тоя път.
              Last edited by precakanoto; 29.12.2020, 11:53.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                Спиди и Алтерко се търгуват на еднакъв брой пъти над "счетоводна стойност"
                Така е - Алтерко е натоварено със свръхочаквания според мен и затова не бих го сложил в портфейла си при тези нива. А за Спиди очаквам търгово, което ми се струва вероятно да е на по-висока цена от текущата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение
                  Ето ги и моите:
                  1. 1CZ - ЧЕЗ Електро – България АД
                  2. 3CZ - ЧЕЗ Разпределение – България АД
                  3. 5BU - Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ
                  4. 5F4 – ТБ Първа Инвестиционна Банка АД
                  5. 5DOV – Доверие Обединен Холдинг АД
                  6. 3JR – Софарма АД
                  7. 5MB – Монбат АД
                  8. 0SP – Спиди АД
                  9. SKK – Сирма Груп Холдинг АД
                  10. BSO – Българска фондова борса АД
                  Логиката? Почти всички се търгуват много под счетоводната си стойност, а имат стабилен бизнес и генерират много добра печалба на акция. Някои претърпяха значителни спадове през 2020 г. без да има реален съществен спад или реална опасност за бизнеса им. За някои от тях очаквам и търгови предложения на по-високи цени от текущите, обратни изкупувания и добри новини, предвещаващи още по-добри финансови резултати.

                  Успех на всички на БФБ през 2021!
                  Спиди и Алтерко се търгуват на еднакъв брой пъти над "счетоводна стойност"

                  Коментар


                  • Ето ги и моите:
                    1. 1CZ - ЧЕЗ Електро – България АД
                    2. 3CZ - ЧЕЗ Разпределение – България АД
                    3. 5BU - Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ
                    4. 5F4 – ТБ Първа Инвестиционна Банка АД
                    5. 5DOV – Доверие Обединен Холдинг АД
                    6. 3JR – Софарма АД
                    7. 5MB – Монбат АД
                    8. 0SP – Спиди АД
                    9. SKK – Сирма Груп Холдинг АД
                    10. BSO – Българска фондова борса АД
                    Логиката? Почти всички се търгуват много под счетоводната си стойност, а имат стабилен бизнес и генерират много добра печалба на акция. Някои претърпяха значителни спадове през 2020 г. без да има реален съществен спад или реална опасност за бизнеса им. За някои от тях очаквам и търгови предложения на по-високи цени от текущите, обратни изкупувания и добри новини, предвещаващи още по-добри финансови резултати.

                    Успех на всички на БФБ през 2021!

                    Коментар


                    • Аз ще се престраша да ги пусна в темата и се надявам повече да го направят, ще е интересно да се видят конкретни хора какви идеи имат:
                      1. A72 Агрия Груп Холдинг АД
                      2. BSO Българска фондова борса АД
                      3. T57 Трейс груп холд АД
                      4. 5MB Монбат АД
                      5. 6AB Албена АД
                      6. 5BU Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ
                      7. 6AM Алкомет АД
                      8. 57E ЕМКА АД
                      9. 4I8 Индустриален Капитал Холдинг АД
                      10.3CZЧЕЗ Разпределение България АД
                      Логиката зад избора ми в общи линии е, че 2021 ще прилича на втората половина на 2020.

                      Коментар


                      • Дойде време за годишните анкети :-)

                        Започвам с първите две

                        Пазарен ветропоказател 4Q 2020

                        Очаквания за основните български акции 4Q 2020


                        Започвам да приемам прогнозите за 10 най добре представили се акции на БФБ за 2021 година от ВСИЧКИ които желаят. Молбата ми е да бъдат продредени в следния формат - Номер от 1 до 10, Борсов Код, Име на компанията


                        Прогнозите ги давайте на лично съобщение, тук в темата или на bigbearblogbg@gmail.com


                        Анкетите ми нямат претенция да са статистически достоверни - те мерерят промяната в сантимента и понякога дават възможност да се забележи компания на която не е е обърнато внимание или напротив ...

                        Благодаря на всички които ще участват в анкетите.
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение

                          Пропуснал съм го. Моя грешка.

                          2 място от 18 прогнози. Доход -2.2% при резултат при СОФИКС -20.2%
                          Благодаря за инфото.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                            07.01.2020, 11:44
                            Аз може и да не съм в топ 30, но да си пусна класацията за който иска

                            1. Градус АД
                            2. Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ
                            3. Софарма АД
                            4. Браво пропърти фонд АДСИЦ
                            5. Корадо България АД
                            6. Спиди АД
                            7. Софарма трейдинг АД
                            8. Алтерко АД
                            9. Софарма имоти АДСИЦ
                            10. София Комерс - Заложни къщи АД
                            Пропуснал съм го. Моя грешка.

                            2 място от 18 прогнози. Доход -2.2% при резултат при СОФИКС -20.2%
                            Last edited by BigBear; 02.07.2020, 13:13.
                            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                              Не откривам твоите прогнози - пращал ли си ми ги или да си ги писал във форума?
                              Не съм убеден че трябва да публикувам текущите резултати - те са временни а и таргетът им беше края на годината.

                              Бих ги пращал на лични, но събщенията във форума не работят поне при мен.

                              За следващата година всеки ще може да ми праща прогнози за класация, а таблицата с портфейл на форума ще бъде само от избрани те от самия форум първи 50 души.
                              07.01.2020, 11:44
                              Аз може и да не съм в топ 30, но да си пусна класацията за който иска

                              1. Градус АД
                              2. Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ
                              3. Софарма АД
                              4. Браво пропърти фонд АДСИЦ
                              5. Корадо България АД
                              6. Спиди АД
                              7. Софарма трейдинг АД
                              8. Алтерко АД
                              9. Софарма имоти АДСИЦ
                              10. София Комерс - Заложни къщи АД

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                                Не откривам твоите прогнози - пращал ли си ми ги или да си ги писал във форума?
                                Не съм убеден че трябва да публикувам текущите резултати - те са временни а и таргетът им беше края на годината.

                                Бих ги пращал на лични, но събщенията във форума не работят поне при мен.

                                За следващата година всеки ще може да ми праща прогнози за класация, а таблицата с портфейл на форума ще бъде само от избрани те от самия форум първи 50 души.
                                Аз получих съобщение на лично - в средата съм, разбира се, на минус от началото на годината. Благодаря за пореден път на Беър за огромния труд, който полага
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X