IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ето и моите 10 стинки, пардон 10 акции.

    Първо, искам да поздравя 4Д за най-точната прогноза за 2021 - когато има факти, и груювците мълчат (с още по-голям кеф ще си пия уискито от баса с теб, без ирония!)! Поздравям също и БСЕ трейдъра за постоянно добрите прогнози втора поредна година - с него винаги сме си хортували отлично! Дано дадете и реализирате още по-добри доходности и тази година!

    Второ, искам да поздравя всички, които хванаха вълната на "то просто се случи" и без да се седели на коленце на онзи, чието име не следва да се произнася, реализириха трицифрени доходоности за миналата година - това бяха основните очаквания на форума, а когато има ъп, форумът се справя повече от отлично! Поздравления, колеги, отново да повторите, че и надминете тазгодишните резултати!

    Трето, две думи за мен и моите прогнози - аз явно липсвам в табличката на тези, дето са били Софикс в прогнозите си. В реалността Софикс е бит с над 50%, но реалността не играе - мене ме нема у целата схема, щото не повярвах, че морето може "просто да се случи" и да се подкваси. Мой си проблем, сега щях да имам трицифрена доходност, но не се оплаквам ни най малко - с по-голям портфейл и инвестиция в 2-3 акции, както правя аз, трудно се маневрира на бфб, но и едната акция стига за отлична доходност, макар и недоизцедена напълно (дори само с нея щях да имам трицифрена доходност, но всеки прави грешки).

    И финално (няма как да скрия горния текст като офтопик -форумът да помисли за тази фукция), моите топ 10. Обявявам, че реално са топ 5, дори по-скоро топ 3, другите са ми малко на рендъм принцип, но такива са условията на анкетата. Аз лично не очаквам ново подквасване на морето, но очаквам попреминаване на ковид кризата, та затова и съм гласувал с парите си в една основна акция, която да ме пази и при срив (не дай Боже):

    1. Агрия (AGH) - най-подцененото откъм активи дружество на БФБ от по-търгуваните. Ако имаше и коректен мажоритар, щеше да е мега хайп
    2. ФНИБ (BREF) - единстената ненабалончена перла в Софикс с чисти активи дори в момента за 5 кинта. Не съм убеден на 100%, че 2022 ще е нейната година, затова и не ми е на първо място в прогнозите.
    3. Телелинк (TBS) - очакваната сделка, а аз обичам сделки, едва ли ще е под 20 кинта, щото Юнайтед са плащачи и дават добри цени. Мажовците обаче са малко алчни и тъпи, така че не се знае знае ли се
    4. БФБ (BSE) - това е политическа акция, а и за догодина не се знае дали чичикака и ортака пак ще правят врътки, а и дали БНЕБ няма да я ударят с нещичко, но потенциалът е сериозен
    5. Софарма Трейдинг (SFT) - с чичикака и ортака никога нищо не е ясно, но това му е единствената ненабалончена хартия, а се чакат и варанти, с които да поиздои цацата, така че влиза в кюпа, щото беуградскио убавец обича да се прави на бг бъфет пред адептите
    6. HR Капитал (HRC) - все някъде трябва да се надува, така че на рендъм поринцип са ми компаниите тип финансов инженеринг - не че вярвам в някоя от тях, но докато има хайп тип 2007, явно всяко ИПО на Бийм пазара ще е успешно
    7. Илевън (11C) - първите по време са първи по право, така че финансовия инженеринг в действие да продължава
    8. Монбат (МОNB) - слагам ги за цвят. С новата власт ще са рахат, така че, ако чорбаджиите не решат пак да купуват някой ресторант, може и да даде добър профит
    9. Атера (ATER) - Атера си е Атера, земята си е земя, ако и от яхтата не бяха толкова нагли в приватизирането на печалбата - ехеееей, щеше да ми е в топ 3
    10. ПИБ (FIB) - ми щом за молдинещо си може рали, шо и тук да не може? Пък и новата власт си е нова власт, така че...

    П.С. Като бонус давам и моя топ 3 като прогноза за най-спадащите акции през 2022:

    1. Алтерко (A4L) - там сме във финалните акорди на края на второ действие и закономерно следва финалът на финансовия инженеринг, след бъмпа тази година (отново поздравления за всички, които реализираха профит тук - максимално искрен съм!)
    2. Неохим (NEOH) - да не казвам какво очаквам, но то и Химко по едно време беше хайп, единствено могат да поплачат на комунетата, щото все пак са от Димитровград
    3. Дронамикс - тук са великани и екселерират финансовия инженеринг на макс. Очаквам още малко бурен ъп и после дивашки краш, като с всяка чиста акция, но пък може и да се повозим още малко, все е кинта.

    П.П.С. Миналата година бях далеч от истината, да видим тази година как ще съм. Успех и на мен - успешните инвеститори на БФБ тази вечер ще гледаме София от доста високо

    Хубава, здрава и много успешна нова година, колеги!!!
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Тази година резултатът Форум - Посредници е 62% - 68%.

      Форумът има по нисък резултат, но при тази доходност не мисля, че които я е реализирал страда много от загубата. Весело посрещане на Нова година!


      Пазарен ветропоказател 4Q 2021 временните резултати са тук

      Очаквания за основните български акции 4Q 2021 временните резултати са тук

      Портфейл на Форума 2021 временните резултати са тук


      Приемам и прогнозите за 10 - те най-поскъпващи акции за 2022 на лични съобщения или директно тук в темата, така наречените топ 10 на форума.




      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

      Коментар


      • wild at heart - Изплатеният дивидент през годината се добавя към резултата и увеличава доходността. Благодаря за информацията за твоята акция, не съм отбелязал че е изплатила дивидент както и още няколко които също не следя. Сега съм коригирал всичко наново и доходността на доста хора се повиши. Има леки размесвания в класацията и затова я изтрих и я пускам наново коригирана.

        Тази година е изключително добра за участниците във форума и ИнвесторБГ и в частност за тези, които да дали прогнози. Не очаквах толкова много хора да са победили с прогнозите си резултата на СОФИКС, които е 42 % за годината. Общо са 28 плюс още двама, които са дали само по няколко прогнози, но не общо 10 и затова не е редно да са в класацията редом с другите, които са дали по 10 прогнози. Техните резултати биха ги класирали в топ 5 - precakanoto и oslo

        1 dddd 102.9%
        2 BSE 99.0%
        3 0.15% 87.6%
        4 tony1975 86.4%
        5 Огнян Николов 85.8%
        6 GG-BG 80.7%
        7 bertram 77.7%
        8 Nostradamus 77.4%
        9 Scottie Pippen 76.6%
        10 nik_naydenov 75.6%
        11 inta53 73.6%
        12 Q35 69.8%
        13 Zdravko 64.0%
        14 baki 63.7%
        15 ka64abezgue 63.6%
        16 p_trade 63.5%
        17 Батя 63.2%
        18 OOO 62.7%
        19 Ivo Orozov 62.3%
        20 hamorphis 61.2%
        21 kubrat 58.6%
        22 unsworth 57.0%
        23 sirFaith 56.0%
        24 Bill-bg 54.4%
        25 wild at heart 53.6%
        26 dici 51.6%
        27 mathematician 50.5%
        28 mapadona 44.1%
        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Беър, не го приемай като критика, убеден съм, че не е нарочно, но бреф я няма никъде. Никъде! Нито в топ 10, където е по право, нито в останалите основни на втората анкета. Ок, аз си имам стратегия там и си я следвам, като привличан и нови адепти, но все пак щеше да ми е интересно да видя мнението на народонаселението, макар че уж го знам. Отново мерси за труда - знам колко е неблагидарен и как все се намира някой да мрънка
          Грую Груев - Липсваше само в анкетета за очакванията. Изтървана е при копирането заедно с феърплей. Има я вече и ще може да се попълва от сега нататък. В анкетата за портфейл на форума за изминалата година е най - отдолу на последната страница.

          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

          Коментар


          • Всеки има някаква гледна точка по някъкъв въпрос и е свободен да го изразява. Тук темата е топ български акции, анализи и мнения за тях. Като автор на темата избирам кое е по темата и кое не. Мнения без конкретни имена на български борсово търгуваеми компании, коментари на чужди мнения пряко или индиректно, обиди, подигравки или просто чат не са в темата. Това е за да обясни защо някои мнения ще липсват. Създайте нова тема и изразете мнението си там.
            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

            Коментар


            • И моите 10

              1. HRC
              2.AGH
              3.BSE
              4.SFT
              5.A4l
              6.11C
              7.DUH
              8.TBS
              9.MONB
              10.IMP

              Коментар


              • Big Bear,

                добавя ли се дивидентът, който евентуално ще разпределят компаниите през 2022 към цената на края на годината при тази класация? Вероятно си го казал някъде, но не съм следил задълбочено. Според мен би трябвало - първият ми избор в миналогодишната класация CEZE даде почти 6.000 лв. дивидент на акция и нищо чудно и през 2022 да се случи същото.

                Ето и класацията ми за 2022 г.

                1. HRC
                2. DUH
                3. FIB
                4. CEZE
                5. BREF
                6. BSE
                7. AGH
                8.SFT
                9.SFA
                10. IHB


                Пожелавам много успешна нова година на всички съфорумци и на екипа на Investor!
                Да сме живи и здрави и да сме си все така взаимно полезни с информация и различни гледни точки.
                Last edited by wild at heart; 31.12.2021, 15:59.

                Коментар


                • Моите топ 10 за 2022 г.

                  1. SFTRD
                  2. BREF
                  3. DUH
                  4. BSE
                  5. MONBAT
                  6. 11C
                  7. DRON
                  8. FIB
                  9. CHIM
                  10.CCB

                  Коментар


                  • Нови анкети за тази година

                    Пазарен ветропоказател 4Q 2021 временните резултати са тук

                    Очаквания за основните български акции 4Q 2021 временните резултати са тук

                    Портфейл на Форума 2021 временните резултати са тук


                    След края на търговската сесия започвам да приемам и прогнозите за 10 - те най-поскъпващи акции за 2022 на лични съобщения или директно тук в темата, така наречените топ 10 на форума.

                    Всеки има някаква гледна точка по някъкъв въпрос и е свободен да го изразява. Тук темата е топ български акции, анализи и мнения за тях. Като автор на темата избирам кое е по темата и кое не. Мнения без конкретни имена на български борсово търгуваеми компании, коментари на чужди мнения пряко или индиректно, обиди, подигравки или просто чат не са в темата. Това е за да обясни защо някои мнения ще липсват.

                    От друга страна съм благодарен на всеки които развива темата и когато може премества анкетите във видимата част на темата, защото попълването на анкетите спира когато минат на втора страница.
                    Last edited by BigBear; 31.12.2021, 14:03.
                    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                    Коментар


                    • Беър, не го приемай като критика, убеден съм, че не е нарочно, но бреф я няма никъде. Никъде! Нито в топ 10, където е по право, нито в останалите основни на втората анкета. Ок, аз си имам стратегия там и си я следвам, като привличан и нови адепти, но все пак щеше да ми е интересно да видя мнението на народонаселението, макар че уж го знам. Отново мерси за труда - знам колко е неблагидарен и как все се намира някой да мрънка
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Грую Груев - Разминаването произлиза от това че таблицата е правена през деня преди края на годината. Справката на Инвестор бг за най търгувани акции е за до предния ден в този момент. В тази класация ПИБ е на десето място а БреФ е на 11. В последният ден Бреф прави 30 сделки и от това изпреварва ПИБ. БРеф продължава да си е в таблицата което е по азбучен ред и е на последна страница, тоест всеки може да попълни стига да стигне до края на анкетата. Тази година нарочно сложих десетте най - търгувани акции отпред, защото някои не попълват анкетата до края и така поне за най - често търгуваните акции отговорите ще са повече.
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • Топ 10 - 2022 г.

                          1. AGH
                          2. HRC
                          3. DUH
                          4. A4L
                          5. IMP
                          6. 11C
                          7. BSE
                          8. SPDY
                          9. TBS
                          10.CCB


                          Нямам от всички ,но това бързо може да се поправи - годината е пред нас!
                          Весело посрещане на Новата година с пожелания да е по-добра от отиващата си и всеки да успее да реализира плановете си!
                          Last edited by Q35; 31.12.2021, 11:46.
                          мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Класацията е за очаквания към ОСНОВНИ бг акции, а щом БРЕФ е в Софикс, не знам колко по-основни има от нея. Иначе хубава ирония, оценявам я - за догодина е хубаво да се направи и топ 10 на най-спадашите компании - убеден съм, че разни канибали, балонери и недоверия (дето нали уж беше приключил с чичикака и нямаше да се занимаваш с него, ма нейсе) ще са окупирали тройката, разбира се, селд мега финансовия инженеринг на дрона, дето някои, като ромчето, чакали да се закваси морето, шото "ма знаеш ли, ако пък стане"...
                            С Чичака съм приключил да, къде съм писал нещо друго, виждаш и класацията ми каква е !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                              Груец, класацията е за най растежни, а не за най спадащи компании, и затова може би твоята я няма !
                              Класацията е за очаквания към ОСНОВНИ бг акции, а щом БРЕФ е в Софикс, не знам колко по-основни има от нея. Иначе хубава ирония, оценявам я - за догодина е хубаво да се направи и топ 10 на най-спадашите компании - убеден съм, че разни канибали, балонери и недоверия (дето нали уж беше приключил с чичикака и нямаше да се занимаваш с него, ма нейсе) ще са окупирали тройката, разбира се, селд мега финансовия инженеринг на дрона, дето някои, като ромчето, чакали да се закваси морето, шото "ма знаеш ли, ако пък стане"...
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Попълних. Благодаря за огромния труд - полезен, както винаги! Казвал съм си мнението за разни акции, няма да се повтарям, а и не е нужно. По-късно ще драсна и прогноза за моя топ 10.

                                П.С. Лично отношение ли е липсата на Бреф (за мен единстевната останала ненабалончена перла на БФБ) изобщо в очакванията - и в най-търгуваните, където винаги е бил (дори и тази година е в топ 10 по брой сделки), и дори в по-малко търгуваните? Една от най-оборотните акции сякаш въобще не съществува, за сметка на всякаква шлака с или без претенции?
                                Груец, класацията е за най растежни, а не за най спадащи компании, и затова може би твоята я няма !

                                Коментар

                                Working...
                                X