IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Нема се пуашиш ! Ако и ти си беше разкеширал по-навреме мцх-то, поне половината над 9 лв сега щеше да знаеш, какво правиш
    Освен това коментара на Гаки срази чувствителната ми душа (както посочи и фискалиста) а именно: "И без акции може но е тъжно" !!! Много често имам поне 15 до 20 бр. Така ме кефи !!! Мога да ти обясня и защо, но в твоя случай ще се въздържа
    Няма нужда да ми обясняваш. Страх те е от загуби, но се оправдаваш че така имаш по-голяма възможност да спечелиш ако нещо тръгне нагоре.

    И не си прав. Щеше да си прав ако имаш малко на брой компании и чакаш изненада от някоя от тях. Когато имаш много на брой, както ще да си ги избирал винаги резултатите ти ще се движат около средното за пазара. Т.е. безсмислено е да държиш много на брой нисколиквидни рискови акции, защото те с нищо не ти вдигат вероятната доходност, но ти ограничават растежа в началната фаза, защото тогава всъщност растят първо ликвидните Така винаги твоята печалба ще е по-ниска от тази която можеш да постигнеш при растеж и в същото време няма да печелиш почти нищо при спад. Тъй като пък нисколиквидните имат гадното свойство да се сриват с много за кратко време.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      Нема се пуашиш ! Ако и ти си беше разкеширал по-навреме мцх-то, поне половината над 9 лв сега щеше да знаеш, какво правиш
      Освен това коментара на Гаки срази чувствителната ми душа (както посочи и фискалиста) а именно: "И без акции може но е тъжно" !!! Много често имам поне 15 до 20 бр. Така ме кефи !!! Мога да ти обясня и защо, но в твоя случай ще се въздържа
      Поддържаш интригата ли?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Ти си колекционер. Че то твоя потфейл има повече позиции от този на повечето фондове. И ако за тях е разбираемо, държат много за да са ликвидни. То при теб изглежда че държиш много защото не знаеш какво да правиш
        Нема се пуашиш ! Ако и ти си беше разкеширал по-навреме мцх-то, поне половината над 9 лв сега щеше да знаеш, какво правиш
        Освен това коментара на Гаки срази чувствителната ми душа (както посочи и фискалиста) а именно: "И без акции може но е тъжно" !!! Много често имам поне 15 до 20 бр. Така ме кефи !!! Мога да ти обясня и защо, но в твоя случай ще се въздържа
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          Имам много яки избушеняци
          софком привилегировани (доста), софбт (малко), мцх (не прекалено), синергон (добре, че малко), , хим привилегировани (малко), sofarma, sevto, софарма трейдинг, медика (доволно от тая група), добре познатите ти избушеняци от унипак, масово оплютия от повечето играчори избушеняк- свилоза, малко соларпро, (као-то го разкеших на 2,50) следват малко избушеняци от вида биовет, стара планина, фазерлес, феърплей , както и изостанали неликвидни избушеняци от типа варна плод (слабо), випом (почти слабо), т.н.
          Изобщо избушеняк до избушеняка
          Нямам елхим, ццб, еврохолд & производните му, нямам още и оцк и хидропневмотехника.
          Ти си колекционер. Че то твоя потфейл има повече позиции от този на повечето фондове. И ако за тях е разбираемо, държат много за да са ликвидни. То при теб изглежда че държиш много защото не знаеш какво да правиш

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
            Ми, те и да искат, как да действат бързо?! Всеки който прави пакети от по-неликвидна позиция в класацията едва ли има и 5 цифри събрани за последните 3 седмици, пък не е да кажеш, че няма спадове през периода, ако ще и почти винаги да е с 1-2- ра оферта купува.

            А какво би станало ако някой има 2% от дружество "оценено" за продаване, в таква ситуация.. Видяхме, не веднъж, че такива бройки пуснати на пазар свалят цената с десетки проценти.

            И от мен поздравления за автора и най-вече за последователността, пък и портейла на форума изглежда доста добре, по мое мнение.
            Аз правя сравнение с движението на индексите, а не с това на портфейлите им. Т.е. приемам че индексите все пак се движат от големите. Те там не са гъвкави.

            Коментар


            • Абе тука въпроса не е, кое ще се вдига, а кое по-малко ще спада (според моята меча настройка)

              Коментар


              • 51 млрд. лева спят в банките

                ...къф оптимизамм кви 5 лева...скрийте се бе смешници ..ква борса кви акции..
                Промени/изтрий съобщение
                http://selfielifes.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                  Е де, стегни се малко! Твоето заприлича на: "тука има тука няма"

                  http://bigbearbg.blogspot.com/2011/10/2011.html Това е линка с акциите които нямаш, ако не помниш
                  Какво да се стегна, я се изясни, че не разбрах какво има и какво го нема !!!
                  Ако намекваш че съм посочила инвесторчето като топ 1 по най-малък спад и същевремено не го притежавм - да точно така е - нямам инвестор. Просто постъпих според обективната ми мисъл, доколкото може да е обективна в тоя батак.
                  Какъв е проблема, че не разбирам, какво си искал да кажеш. Абе що не си кажете и вашите позиции, вместо да го овъртате като гладни котараци ???
                  пс. Ха ха сега видях и нещо друго - в топ 10 от най-добрите позиции (на форума) имам 3 артии !!!!
                  Ето ти и моя списък който бих пуснал за кандидати за най-голям спад:
                  1. Оцк
                  2. Хим (непривилегировани)
                  3. Трейс (като излязат новите)
                  4. Цкб
                  5. Севто
                  6. Енемона
                  7. Фиб
                  8. Еврохолд
                  9. МЦХ
                  10. Ихлбл
                  От тях имам Мцх, и Севто, като Мцх продадох наполовина, след набутването в Софикс. Т.е. от тия които смятам че вече им е дошло време да слизат гледам да намалявам експозициите. Кажи пак за какво има и какво нема не си разбрал. Или по-добре направи аритметиката как се е избушил комплекта спрямо другите избушеняци, за 2-3 дена след анкетата
                  Last edited by precakanoto; 04.10.2011, 00:47.
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    Имам много яки избушеняци
                    софком привилегировани (доста), софбт (малко), мцх (не прекалено), синергон (добре, че малко), , хим привилегировани (малко), sofarma, sevto, софарма трейдинг, медика (доволно от тая група), добре познатите ти избушеняци от унипак, масово оплютия от повечето играчори избушеняк- свилоза, малко соларпро, (као-то го разкеших на 2,50) следват малко избушеняци от вида биовет, стара планина, фазерлес, феърплей , както и изостанали неликвидни избушеняци от типа варна плод (слабо), випом (почти слабо), т.н.
                    Изобщо избушеняк до избушеняка
                    Нямам елхим, ццб, еврохолд & производните му, нямам още и оцк и хидропневмотехника.
                    Е де, стегни се малко! Твоето заприлича на: "тука има тука няма"

                    http://bigbearbg.blogspot.com/2011/10/2011.html Това е линка с акциите които нямаш, ако не помниш
                    Last edited by prodigal; 03.10.2011, 22:46.

                    Коментар


                    • Да и за да стане искрено и лично трябва да си призная че напълно разкеших и алкомета преди има няма седмица, както и поне половината артии, които ги набутаха в софикс. Като с печалба разкеших тотално дори Неохима, но изобщо не съжалявам за него. Сега чакам Батя да обяви сделката с бенчмаркрейта, че да вляза преди да е скочило ... прекалено )))
                      Очаквам и вашите портфейли ! Не се притеснявайте, дебелия дебне отвсякъде и всеки. Само първия път е страшно, докато се престраши човек да се изповяда !!!
                      Last edited by precakanoto; 03.10.2011, 22:27.
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                        Май малко прекали с мрънкането този път и какво имаш, ако не е тайна, депозит може би
                        Пак го казвам - Добре, че нямам от въпросните артии ! И си го мисля наистина де, а не само с манипулативна цел !! Депозит нямам, понеже имам сравнително добри като количество дивидентни избушеняци !!! За къв ми е депозит, само да тъпча на място и да треперя коя банка ще нарекат във форума избушеняк ли ??? - не, мерси !!!
                        Но пък имам и свободен кеш, който чака кога евентуално и дали ще ги фалиргат гърчулята )))
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Оле мале
                          Забравих да кажа, че нямам и фиб и бакб и каквото и да е там банково.
                          Я си кажи твоите избушеняци да им се порадваме малко. Секса от поне двама е с по-голямо удоволствие
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Оле мале

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              И при двете се чака увеличение на капитала, а за ЕЛХИМ пак си се прецакал. Ти какви акции имаш, ако изобщо имаш
                              Имам много яки избушеняци
                              софком привилегировани (доста), софбт (малко), мцх (не прекалено), синергон (добре, че малко), , хим привилегировани (малко), sofarma, sevto, софарма трейдинг, медика (доволно от тая група), добре познатите ти избушеняци от унипак, масово оплютия от повечето играчори избушеняк- свилоза, малко соларпро, (као-то го разкеших на 2,50) следват малко избушеняци от вида биовет, стара планина, фазерлес, феърплей , както и изостанали неликвидни избушеняци от типа варна плод (слабо), випом (почти слабо), т.н.
                              Изобщо избушеняк до избушеняка
                              Нямам елхим, ццб, еврохолд & производните му, нямам още и оцк и хидропневмотехника.
                              Last edited by precakanoto; 03.10.2011, 21:55.
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Може само празни приказки да има

                                Коментар

                                Working...
                                X