IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    От всичко прочетено излиза ,че си дал фиктивна анкета...
    Защо!
    Излезох от 8 позиции и включвам акции ,който ще имам някаква доходност ако купя в бъдеще ,даже и на много ниски нива ,когато се набалочват сега, накрая няма да бъда на плюс спрямо анкетата ,но спрямо портфеила ще съм ......
    Целта е да се види нагласата на форума а не манипулираната как трябва да бъде за да си начешеш егото ....
    Е защо мислиш Монти че съм дал фиктивна прогноза? Или имаш предвид заблуждаваща? И какво бих спечелил от това
    Точно което съм постнал са ми очакванията да поскъпнат най много през 2013.
    Нали такава е анкетата в края на краищата...
    Сега друг е въпроса какъв съм преценил че е риска/профита със всяка една от тях и какво място ще заемат в портфейла ми (ако изобщо влязат)

    Коментар


    • Трудно успявам да събера сравнително представителен отговор на целия форум общо за акции, а и форматът на тоя тип допитване не позволява друго. За сметка на това правя тримесечни допитвания за Пени стокс и отделно за подценени основни акции така че до голяма степен това което искаш ПипБел е изпълнено.
      Мисля че тази година голямата разликата в резултатите на форума и индекса се получи от това че като цяло българският капиталов пазар беше загърбен изцяло от големите инвеститори и имаше нетно излизане на пари от пазара, но това позволи на малкото останали интересуващи се от пазара да открият бисерите в калта и да направят силно успешни прогнози, а надявам се и доста успешни реални портфейли.
      Утре ще обновя списъка от акции за стратегията Кучета на BGTR30 2013, а до тогава който не е гласувал в анкетата за Спестяванията може да я попълни набързо.
      BSEtrader се оказа прав и няма все още достатъчно отговори (29) на анкетата за Топ 10 акции на форума за 2013 а и надали ще обработвам всичките различно форматирани прогнози точно по празниците така че срокът се удължава до края на четвъртък.

      Весело изкарване на празниците на всички, здраве и щастие през следващата година и нека винаги Трендът да е с Вас
      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Ето и от мене прогноза за печелившо/спекулативните за 2013 имайки предвид нивата от последната сесия за тази година.
        Макар че работата с тия прогнози малко афиф според мене.
        Голяма меца изчислява средно аритметични доходности и си прави изводи ( и то с точни%) колко сме били по добри от индексите, което не е съвсем коректно мисля.
        Например това което давам долу аз като очаквания има много малко общо с портфейла , който съм си планирал за към края на 2013.
        Например за първите 4 съм отредил макс.до 16-17 % в него, други 3 от тези долу изобщо ги нямам сега или планирам да имам в бъдещия си дългосрочен портфейл, само евентуално за кратка спекулка.
        Както и това че съм дал само 1 адсиц и то на 8-мо място - не означава че не планирам и през цялата 2013 да си остана на 60% в 3 адсица, които ще ми осигурят 3/4 от очакваната сигурна див.доходност от 20% за следващата година.
        Не съм дал в списъка и осн.си акция с почти 50% тегло, а най много плодове от нея ще бера и догодина.

        Така че мисля че по адекватна би била годишна анкета/и отделно за портфейлни и отделно за спекулативни акции, които да включват и уточняване теглото на съответните позиции., от ...до в % например.


        1. NEO
        2. CCB
        3. SFARM
        4. FZLES
        5. CHIM ( вкл.и 6C4P )
        6. HES
        7. MCH
        8. BREF
        9. BIOV
        10. FIB (привил.)
        От всичко прочетено излиза ,че си дал фиктивна анкета...
        Защо!
        Излезох от 8 позиции и включвам акции ,който ще имам някаква доходност ако купя в бъдеще ,даже и на много ниски нива ,когато се набалочват сега, накрая няма да бъда на плюс спрямо анкетата ,но спрямо портфеила ще съм ......
        Целта е да се види нагласата на форума а не манипулираната как трябва да бъде за да си начешеш егото ....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
          Резултатът на топ 10 акции на форума за 2012 година е 29,5% като Софикс за същото време е направил 7.25%, като 20 души(44%) имат по-добър резултата от Софикс
          Има трима участници които са успели да бият резултата и на BGREIT който е 58 %

          Браво!
          Ето и от мене прогноза за печелившо/спекулативните за 2013 имайки предвид нивата от последната сесия за тази година.
          Макар че работата с тия прогнози малко афиф според мене.
          Голяма меца изчислява средно аритметични доходности и си прави изводи ( и то с точни%) колко сме били по добри от индексите, което не е съвсем коректно мисля.
          Например това което давам долу аз като очаквания има много малко общо с портфейла , който съм си планирал за към края на 2013.
          Например за първите 4 съм отредил макс.до 16-17 % в него, други 3 от тези долу изобщо ги нямам сега или планирам да имам в бъдещия си дългосрочен портфейл, само евентуално за кратка спекулка.
          Както и това че съм дал само 1 адсиц и то на 8-мо място - не означава че не планирам и през цялата 2013 да си остана на 60% в 3 адсица, които ще ми осигурят 3/4 от очакваната сигурна див.доходност от 20% за следващата година.
          Не съм дал в списъка и осн.си акция с почти 50% тегло, а най много плодове от нея ще бера и догодина.

          Така че мисля че по адекватна би била годишна анкета/и отделно за портфейлни и отделно за спекулативни акции, които да включват и уточняване теглото на съответните позиции., от ...до в % например.


          1. NEO
          2. CCB
          3. SFARM
          4. FZLES
          5. CHIM ( вкл.и 6C4P )
          6. HES
          7. MCH
          8. BREF
          9. BIOV
          10. FIB (привил.)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
            pipbel

            Човешко е да се греши и въпрос на време за всеки, които си мисли че не греши да сбърка. Като цяло обаче тази година форумът се е справил добре, прогнозите на почти половината бият депозитите и златото
            а според кучетата, кои 10 би трябвало да изберем за 2013, че не ми се рови моля?
            п.с. Тук май трябва да отчетем и отписването на КАО и БТХ и ликвидация при ЕЛАРГ?
            Last edited by tony1975; 29.12.2012, 08:21.

            Коментар


            • Големомечков, пак не ми се отварят линковете дето даваш.
              Топ секретен блог..

              Коментар


              • Бях доста категоричен преди година че BGTR30 е по-добър измерител на българския фондов пазар. И не можах да предвидя, че БФБ ще включи в индекса Енергони и сега сравнявам резултата не с по големия индекс BGTR30, а отново със SOFIX
                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                  pipbel

                  Човешко е да се греши и въпрос на време за всеки, които си мисли че не греши да сбърка. Като цяло обаче тази година форумът се е справил добре, прогнозите на почти половината бият депозитите и златото
                  Разбира се че е нормално, ненормално би било само да се печели.
                  Постнах го понеже той най агресивно агитираше тук във форума срещу адсиците и ни обябяваше спорещите с него за шматки с намазани ски за урвата.
                  Нищо лично.
                  Дори ми липсва неповторимия му стил.

                  Коментар


                  • pipbel

                    Човешко е да се греши и въпрос на време за всеки, които си мисли че не греши да сбърка. Като цяло обаче тази година форумът се е справил добре, прогнозите на почти половината бият депозитите и златото
                    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                      Резултатът на топ 10 акции на форума за 2012 година е 29,5% като Софикс за същото време е направил 6.35%, като 20 души(44%) имат по-добър резултата от Софикс
                      Има трима участници които са успели да бият резултата и на BGREIT който е 58 %

                      Браво!
                      Браво - да почерпят

                      И догодина повече познали и с по-високи проценти

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                        На сегашните цени АДСИЦопвте са скъпии и съответно за мен са си спекула с неясен край
                        А Хим, ЦКБ, ФИБ са все акции които са много по евтини и по сигурно инвестиции и дружевства от смешните АДСИЦ
                        Малко усмивки от старите ленти.Геко преди 1 година.
                        Ма що ли напоследък има последователи като че ли твърдящи същото за адсиците.

                        Има и още. Пак от тогава. Уникален е ( т.е. беше че смени и ника вече)
                        Ма как пък една печеливша не нацели.
                        Имаше едно изследване за маймуните с вързани очи и инвеститорите. Май мънкитата бяха по успешни

                        Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                        Изкуших се и аз да дам една бърза класация:

                        топ 10 на най-стабилни компании на БФБ, най-добро финансово състояние, най-добри перспективи за развитие, най-много възможни очаквания, и най-важното - на най-ниски цени, следователно потенциал за поскъпване:

                        1. Химимпорт
                        2. Синергон Холдинг
                        3. Холдинг Варна
                        4. ЦКБ
                        5. Индустриален Холдинг Б-я
                        6. Проучване и Добив на нефт и Газ
                        7. Зърнени Храни Б-я
                        8. Агрия
                        9. Топливо
                        10. ФИБ

                        Не е препоръка, лично мнение.

                        Коментар


                        • Резултатът на топ 10 акции на форума за 2012 година е 29,5% като Софикс за същото време е направил 7.25%, като 20 души(44%) имат по-добър резултата от Софикс
                          Има трима участници които са успели да бият резултата и на BGREIT който е 58 %

                          Браво!
                          Last edited by BigBear; 28.12.2012, 23:00.
                          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от softohold Разгледай мнение
                            1-МЕКОМ АД
                            2-ХИМА
                            3-ССВ
                            4-КАОЛИН АД
                            5-ХД ПЪТИЩА АД
                            6.ЖП ИНФРАКСТУКТУРА ХД АД ---ВЪЗКРЪСВАНЕТО
                            7.СИНЕРГОН ХОЛДИНГ АД ПРОПАДАНЕТО
                            8.ФОНД ИМОТИ АД ОЦЕЛЯВАНЕТО
                            9.ЕНЕМОНА АД
                            10.СОФАРМА АД ПИРАМИДА ИЛИ НЕ
                            Софто, това топ 10 по спад ли е !?

                            Коментар


                            • 1-МЕКОМ АД
                              2-ХИМА
                              3-ССВ
                              4-КАОЛИН АД
                              5-ХД ПЪТИЩА АД
                              6.ЖП ИНФРАКСТУКТУРА ХД АД ---ВЪЗКРЪСВАНЕТО
                              7.СИНЕРГОН ХОЛДИНГ АД ПРОПАДАНЕТО
                              8.ФОНД ИМОТИ АД ОЦЕЛЯВАНЕТО
                              9.ЕНЕМОНА АД
                              10.СОФАРМА АД ПИРАМИДА ИЛИ НЕ

                              Коментар


                              • BSEtrader, възможно е да си прав за срока. Като цяло анкетата върви доста по-слабо от предишните. До момента имам 23 отговора и ако не се съберат поне 50 до нова година може би ще е правилно да се удължи срока. До крайния срок, както е в случая с Каолин всеки може да си пренареди гласуването - взимам само последното съдържащо прогнози съобщение от даден ник.
                                Слабата търговия явно ми е повлияла да не очаквам кой знае какви промени в цените в края на годината и за това пуснах анкетата толкова рано за което се извинявам!

                                Но и тази година както и друг път пак има "намествания" на цените в последните дни
                                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                                Коментар

                                Working...
                                X