IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Има разместване в очакванията за най-подценени акции на БФБ за второто тримесечие, като очакванията са станали по умерени

    Класация на българските акции 2Q 2013

    От следните десет компании се очаква дивидент от над половината от участвалите в анкетата

    Адванс Терафонд АДСИЦ 86,00%
    Софарма АД 67,40%
    М+С хидравлик АД 60,50%
    Агро финанс АДСИЦ 59,30%
    Софарма Трейдинг АД 59,30%
    Булленд инвестмънтс АДСИЦ 57,00%
    Стара планина Холд АД 54,70%
    Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ 54,70%
    Албена АД 53,50%
    Монбат АД 47,70%

    Последна тримесечна анкета - Доверие в мажоритарите 2Q 2013

    има нужда от още попълвания и ще остане активна до края на седмицата - затварям я в неделя
    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

    Коментар


    • Последна тримесечна анкета - Доверие в мажоритарите 2Q 2013

      Предишната има нужда от още малко попълвания.

      Очаквания за основните български акции 2Q 2013

      Благодаря
      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

      Коментар


      • Второто тримесечие на 2013 го започвам с най - лесната анкета.

        Пазарен ветропоказател 2Q 2013
        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

        Коментар


        • Благодаря!

          Анкетата се попълва с обичайната скорост за неактивен пазар и форум, така че ще я затворя в сряда вечер. Временните резултати са достъпни и сега ако се попълнили анкетата, чрез същия линк.
          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
            Мениджерите на компаниите започнаха отново да влизат форума и да разговарят с инвеститорите.
            Пускам нова анкета Основи на Доверието, която трябва да им покаже кои са правилните и неправилни техни практики.

            Вторият въпрос е от нов шаблон, който не съм използвал до сега. Работи по следния начин - избира се отговорът който трябва да бъде на първо място и се избира едно от падащото меню пред всеки отговор. След това се избира отговор, който трябва да бъде класиран на второ място и отново се избира две от падащото меню пред отговора. Идеята е всеки потребител да направи собствена подредба. При първи отговор ги подрежда от 1 до N, но после могат да се пренареждат

            Реално въпросите се дублират, като идеята беше че ако примерно потребителят каже че всички тези са важни еднакво във втория въпрос да се класират вече еднозначно...
            мечо, добре дошъл!
            попълних!

            Коментар


            • Браво, за хубавият въпросник и най - вече за положеният труд от BigBear

              Коментар


              • Мениджерите на компаниите започнаха отново да влизат форума и да разговарят с инвеститорите.
                Пускам нова анкета Основи на Доверието, която трябва да им покаже кои са правилните и неправилни техни практики.

                Вторият въпрос е от нов шаблон, който не съм използвал до сега. Работи по следния начин - избира се отговорът който трябва да бъде на първо място и се избира едно от падащото меню пред всеки отговор. След това се избира отговор, който трябва да бъде класиран на второ място и отново се избира две от падащото меню пред отговора. Идеята е всеки потребител да направи собствена подредба. При първи отговор ги подрежда от 1 до N, но после могат да се пренареждат

                Реално въпросите се дублират, като идеята беше че ако примерно потребителят каже че всички тези са важни еднакво във втория въпрос да се класират вече еднозначно...
                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                Коментар


                • Бобан, покупката в точно нужния момент е рядко срещано умение, чисто статистически, умните пари не остават винаги умни също така.
                  Който не помни историята и не се учи от нея, е обречен да я повтаря

                  Така че Доверието мери дългосрочните спомени, докато това което ти сравняваш е кратскосрочна волатилност...
                  Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                  Коментар


                  • [
                    ..

                    Коментар


                    • .
                      Last edited by BOBAN1; 15.02.2013, 22:58.

                      Коментар


                      • Бобан, една графика се равнява хиляда думи

                        Ето ти отговора на въпроса



                        Мерено от последното дъно CHIM изглежда супер, проблемът е че болшинството помнят не дъното
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                          Себулба,аз нямам нищо против АТЕРА.......и даже смятам,е е нормално да е там,на върха.

                          Но ми е интересно за други компании,дето уж всички им вярват....и пак са близки до дъното.
                          Например? И каво значи дъно? Да паднеш с -95%, и после да се "възстановиш" до само 90% загуби ? Радвам се на печалбите ти от Хима , но внимавай, щото си се хванал на хоро с дявола! Аз ТИМадджийски акции не барам, включително и по морални съображения...
                          И аз нямам нищо против Хима, а против мажоритарите там Все пак съм от Варна

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                            Това е така, защото доверие не се гради "от началото на годината", а с години Мислиш ли, че за месец може всичко да бъде забравено? Та затова Атера е лидер в тая класация, а Хим е толкова недолюбван. Щото първото никога не се е пукало, има редовна комуникация с акционерите си ( не като полюциите на Киризов веднъж на 5 години), и съответно се търгува на исторически нива, докато Хима е на -90% под върха си.

                            Нищо лично, просто малко поограмотявам аудиторията...
                            Себулба,аз нямам нищо против АТЕРА.......и даже смятам,е е нормално да е там,на върха.

                            Но ми е интересно за други компании,дето уж всички им вярват....и пак са близки до дъното.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                              Интересна таблица......Цената на Доверието

                              Прави ми впеатление,можеби като изклюим АТЕРА,че доверието в компаниите е обратно прпорционално към разтежа на акциите им от наалото на годината.

                              .......или поне не съответства на него.

                              Нищо лично....просто малко цифри...и повод за размишления
                              Това е така, защото доверие не се гради "от началото на годината", а с години Мислиш ли, че за месец може всичко да бъде забравено? Та затова Атера е лидер в тая класация, а Хим е толкова недолюбван. Щото първото никога не се е пукало, има редовна комуникация с акционерите си ( не като полюциите на Киризов веднъж на 5 години), и съответно се търгува на исторически нива, докато Хима е на -90% под върха си.

                              Нищо лично, просто малко поограмотявам аудиторията...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                                Вероятно защото недоверието поражда волатилност.
                                Не мога да си го обясня.....днес много време мислих за това.
                                Според мен,ако има Доверие в компания,дадена.......трябва да има и голям ръст........Не може да вярваш в нещо,а да го отсвирваш...и обратно.

                                Според мен е по-важно....не колко хора вярват в една компания....а С КОЛКО

                                ....щото с голо Доверие не можеш да си купиш хляб,нито да си платиш тока....

                                Коментар

                                Working...
                                X