IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

    Виждам само положителни ефекти от ДЦК на БФБ, като:
    1. Създаване на реална алтернатива за депозантите и любителите на НИ. Реално при доходност от 3,5-4,5% нямат конкуренция и спестителите ще ги заобичат
    2. Изсмукването на спящия кеш от банките, ще обуздае този кредитен балон, подклаждан до сега от ниските лихви
    3. Съживяване на оборотите на БФБ + навлизане на нови участници, по-смелите от които може да харесат и инвестирането в акции след време

    Дано само екипа на БФБ. час по-скоро напреднат с процеса, защото след ротацията март месец - кой знае каква "Деси Атанасова" ще поставят гербаджиите и в министерство на финансите.
    Ти гледай да не поставят някой военен за финансов министър че тогава ще видиш какво ще стане

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

      Виждам само положителни ефекти от ДЦК на БФБ, като:
      1. Създаване на реална алтернатива за депозантите и любителите на НИ. Реално при доходност от 3,5-4,5% нямат конкуренция и спестителите ще ги заобичат
      2. Изсмукването на спящия кеш от банките, ще обуздае този кредитен балон, подклаждан до сега от ниските лихви
      3. Съживяване на оборотите на БФБ + навлизане на нови участници, по-смелите от които може да харесат и инвестирането в акции след време

      Дано само екипа на БФБ. час по-скоро напреднат с процеса, защото след ротацията март месец - кой знае каква "Деси Атанасова" ще поставят гербаджиите и в министерство на финансите.
      А какво мислите за платформата на аларик? Някой има ли информация дали са читави? Засега предлагат ДЦК на Германия, Испания, Италия и Франция. Не знам доколко са сигурни обаче...
      https://alaric.bg/ за този сайт става въпрос.

      Коментар


      • Виждам само положителни ефекти от ДЦК на БФБ, като:
        1. Създаване на реална алтернатива за депозантите и любителите на НИ. Реално при доходност от 3,5-4,5% нямат конкуренция и спестителите ще ги заобичат
        2. Изсмукването на спящия кеш от банките, ще обуздае този кредитен балон, подклаждан до сега от ниските лихви
        3. Съживяване на оборотите на БФБ + навлизане на нови участници, по-смелите от които може да харесат и инвестирането в акции след време

        Дано само екипа на БФБ. час по-скоро напреднат с процеса, защото след ротацията март месец - кой знае каква "Деси Атанасова" ще поставят гербаджиите и в министерство на финансите.
        Last edited by tony1975; 25.01.2024, 07:54.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от acb Разгледай мнение

          В банката ДЦК купувах.
          Залагах ги на съседното гише и с кредита отново на първото гише ДЦК купувах.
          Ех, славни времена бяха...
          Чувала съм за подобни схеми от познати през 90-те години..
          Повече от красива

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

            Доста купувах към 1995 и ги осребрявах на половината на срока, тъй като лихвата бе по-изгодна в първите месеци на срока. И веднага купувах нови. Усетиха се и промениха правилата.
            В банката ДЦК купувах.
            Залагах ги на съседното гише и с кредита отново на първото гише ДЦК купувах.
            Ех, славни времена бяха...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

              Аз съм "за". В най-младежки години си имах моя си формулка за това кога да продавам стари и да купувам нови дцк и съкровищни бонове от онези на Тодор Вълчев(тогавашното ръководство на БНБ) За съжаление нямаше борса тогава, но пък имах що-годе добра успеваемост ( май към 60% годишно) като това даваше защита на капитала от тогавашната инфлация. (всичко беше ок, до момента в който изгърмя лева и не го обезцениха на 1000) Тогава можеше индивидуалните инвеститори да имат дцк, така че и сега е добре да може, но пък се надявам да не сме тръгнали по подобна дългова спирала
              Доста купувах към 1995 и ги осребрявах на половината на срока, тъй като лихвата бе по-изгодна в първите месеци на срока. И веднага купувах нови. Усетиха се и промениха правилата.

              Коментар


              • Анкета - Трябва ли да се предлагат ДЦК на БФБ за индивидуални инвеститори? Ето и временните резултати

                Класацията на форума за топ акции за 2024 година


                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                  Кой ли пък ще е бил този авантюрист?!
                  Че май и на 1-во място я сложи
                  Изкушавам се и аз да се похваля сам-при мен PET е на второ място в класацията.Това не ми попречи да продам вчера малко бройки с които си върнах вложените средства и от тук нататък оставащите 10000 бройки ми струват 0 лв. А , че ще расте е ясно и без "обаждания по телефона" .
                  мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от angelgarba Разгледай мнение

                    Сега погледнах , 20 то място е била акцията
                    5 човека гласували 35 точки е събрала ;-))
                    Евала колеги звездите са ви проговорили ;-))
                    Вчера отворих позицията с малко акцийки днес позатворих повечето
                    толкова голяма еднодневна печалба едва ли някога ще видя отново ;-))
                    Няма лоша печалба колега. Правете сделки, трупайте опит. И един ден сам ще стигнете до извода че "звездите" нямат много общо. По-скоро е до четене, мислене и анализ

                    П.п. извинявам се за отклонението от темата

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Кой ли пък ще е бил този авантюрист?!
                      Че май и на 1-во място я сложи
                      Сега погледнах , 20 то място е била акцията
                      5 човека гласували 35 точки е събрала ;-))
                      Евала колеги звездите са ви проговорили ;-))
                      Вчера отворих позицията с малко акцийки днес позатворих повечето
                      толкова голяма еднодневна печалба едва ли някога ще видя отново ;-))

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от angelgarba Разгледай мнение
                        Акцията на Петрол някъкси я изтървахме в класацията май само 1 колега я беше писал на някое място пък тя само днес толкова скочи като процент че едва ли скоро друга акция ще я догони като процент разтеж в борбата за 1 вото място ;-)
                        Кой ли пък ще е бил този авантюрист?!
                        Че май и на 1-во място я сложи

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от angelgarba Разгледай мнение
                          Акцията на Петрол някъкси я изтървахме в класацията май само 1 колега я беше писал на някое място пък тя само днес толкова скочи като процент че едва ли скоро друга акция ще я догони като процент разтеж в борбата за 1 вото място ;-)
                          "Вярата се състои в това да вярваш дори когато няма никаква причина или повод за това."
                          Волтер

                          3-4 човека я отбелязаха!

                          Коментар


                          • За ДЦК и аз съм съгласен , нека като теглят заеми постоянно, поне част от лихвите да си остават в България + че има доста консервативни потенциални инвеститори който по този начин ще се включат на борсата и ще си извадят парите от дющеците ;-)) Аз лично познавам такива хора ;-))

                            Коментар


                            • Акцията на Петрол някъкси я изтървахме в класацията май само 1 колега я беше писал на някое място пък тя само днес толкова скочи като процент че едва ли скоро друга акция ще я догони като процент разтеж в борбата за 1 вото място ;-)
                              Last edited by angelgarba; 16.01.2024, 20:01.

                              Коментар


                              • Аз съм "за". В най-младежки години си имах моя си формулка за това кога да продавам стари и да купувам нови дцк и съкровищни бонове от онези на Тодор Вълчев(тогавашното ръководство на БНБ) За съжаление нямаше борса тогава, но пък имах що-годе добра успеваемост ( май към 60% годишно) като това даваше защита на капитала от тогавашната инфлация. (всичко беше ок, до момента в който изгърмя лева и не го обезцениха на 1000) Тогава можеше индивидуалните инвеститори да имат дцк, така че и сега е добре да може, но пък се надявам да не сме тръгнали по подобна дългова спирала
                                Last edited by precakanoto; 16.01.2024, 22:27.

                                Коментар

                                Working...
                                X