IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
    Много точно!
    За пореден път предполагам (с висока степен на вероятност), че таблицата за "очаквана доходност" е просто фен списък на разни артии. Иначе какво прави ЦКБ на второ място, понятие си нямам
    Може би не е просто “фен списък”. Прегледах по-назад, какви са били очакванията за 2013 г.
    Ето какво се получава, ако се направи портфейл, в който влизат с равно тегло топ 10 от позициите.
    Сметнати са и дивидентите.

    Топ 10 на форума на Инвестор.бг
    -----------
    3JR | 73.8%
    4CF | 73.2%
    6C4 | 69.6%
    3CZ | -3.4%
    6K1 | 29.6%
    6A6 | 28.1%
    5F4 | 62.1%
    5IC | 23.8%
    6F3 | 2.6%
    5MH | 38.9%


    Топ 10 на фонд мениджърите:
    -----------
    3JR | 73.8%
    6A6 | 28.1%
    3CZ | -3.4%
    6C4 | 69.6%
    5F4 | 62.1%
    5SR | 13.1%
    5MH | 38.9%
    2EG | 2.2%
    5BU | 15.9%
    3NB | 35.7%

    Общо за портфейлите 39.9% срещу 33.6%, в полза на Форума.
    Не е зле, въпреки че, ако купуваш Софикс, пак е горе-долу същото.
    --------------
    SOFIX | 36.3%
    BG40 | 25.4%
    BGREIT | 10.7%
    BGTR30 | 29.7%

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
      От първата таблица:
      Значителните покупки от широк кръг инвеститори през лятото на 2013 на акции от групата на Химимпорт силно променя очакванията
      Много точно!
      За пореден път предполагам (с висока степен на вероятност), че таблицата за "очаквана доходност" е просто фен списък на разни артии. Иначе какво прави ЦКБ на второ място, понятие си нямам

      Коментар


      • Очаквана доходност от инвестиции на БФБ за 2014 година

        На горния линк са обобщените резултати от анкетата с процентите потенциална доходност за 2014 година, а анкетата за пени стокс все още е отворена.

        Пени Стокс БФБ 4Q 2013

        Благодаря на участвалите
        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

        Коментар


        • Тия анкети ще ги пропусна.

          Коментар


          • ало играчите, да не забравим анкетите
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Анкетите след като изпаднаха от първа страница на форума спряха да се попълват въобще...Възможно е все пак на Пени стокс да им е минала модата за сега

              Доходност от инвестиции до 2014 година
              Пени Стокс БФБ 4Q 2013
              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

              Коментар


              • Мецански, какво стана с анкетата?

                Коментар


                • БРАВО БИГ- МНОГО ХУБАВА АНКЕТА- ПОПЪЛНИХ Е

                  Коментар


                  • Пенитата и друг път са ми създавали проблеми. Признавам че не ги търгувам и вадя информацията от статистиката на сайта на Инвестора - като цяло търся компании или с по-голяма капитализация или с повече сделки за последните 6 месеца.
                    Големият обем на конпании в анкетата води до непопълването и. Като цяло и другите ми анкети се нуждаят от подобряване, но тази винаги поражда основателни реплики.
                    Ако има мераклии да помагат можете да ми пратите по един емейл на лично съобщение, на който на пращам анкетата един два дни преди да я публикувам за предварително тестване на въпросите.

                    Доходност от инвестиции до 2014 година
                    Пени Стокс БФБ 4Q 2013
                    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                    Коментар


                    • От долните май само една е публична компания. ДА!

                      Седем консорциума са поискали да участват в проектирането и изграждането на българския участък на газопровода "Южен поток", а един кандидат се е отказал поради липса на време, казаха за "Капитал" източници, запознати с провежданата процедура. Други пък посочиха, че обединенията са от руски, германски, австрийски и турски фирми, а най-често спряганото име беше на руската "Стройтрансгаз" (в средата на октомври компанията е регистрирала свой клон в България, показва справка в Търговския регистър). В консорциумите като подизпълнители участват и български фирми, виждани в предишни газово-ремонтни поръчки - като "Главболгарстрой" (на Симеон Пешов), "Енергоремонт холдинг" (свързано с Богомил Манчев), "Адванс инженеринг" (на братята Кирил и Георги Домусчиеви), "Водстрой 98" (финансирано от Корпоративна търговска банка) и др., допълниха източници.

                      Коментар


                      • Интересното е, че спрях да купувам BCH и Метизи за да не си развалям хубавите числа най-вече (като императорските) КДН не отива на добре май, макар че шампион беше Енергонито. Също и на BZAH се мятаха, докато гришата не ги метна. А какво би било ако се намереше кандидат и за HGI, но уви.
                        Last edited by Кисимов; 15.11.2013, 20:46.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Сова Разгледай мнение
                          Добре че ме подсети и за дядката - нали тъкмо от него съм заредил почти 18% от Фрий флоута. И като помисля, че трябваше заради това да продавам химмаш ореди търговото...
                          Дядката може би е първенеца по спад след голямото софикс-избушване. Май беше стигнал 240 лв а после се изсули около 600 пъти ...
                          Не бих го препоръчало за ракета на кандидат милионерите. Те преди се мятаха и на Тича по 50 лв... а сега ...няма никой и там ))
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Добре че ме подсети и за дядката - нали тъкмо от него съм заредил почти 18% от Фрий флоута (във физически лица) И като помисля, че трябваше заради това да продавам химмаш преди търговото...
                            Last edited by Кисимов; 15.11.2013, 20:11.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Сова Разгледай мнение
                              В анкетата липсват BCH, METIZ и ARMHL от пенитата, от които съм заредил
                              Също Тича, Ямболен, Никотиана и едно което е тайна
                              А някои като medias, strab вече не се търгуват наистина
                              И разбира се - Балканкар Заря и КМХ Белово
                              А къде останаха Крепежни изделия ? В забвение ... Както и Кремиковци
                              e сега де, само по-известните и спекулантските, иначе ако се продължи със списъка чисти, (освен химко-еталона) изгрев, дспред, декотекс, дядката, оптик-а, орфей-клуб уелнес-а змм-якоруда, радомирското чудо, ихтимна-чугуна и т. и тн... и ще станат много, а така може да си направим лоша за бфб услуга - да не се окаже, че джънковете са повече от свестните и да ни лепнат после прозвището "джънк"-борса
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • В анкетата липсват BCH, METIZ и ARMHL от пенитата, от които съм заредил
                                Също Тича, Ямболен, Никотиана и едно което е тайна
                                А някои като medias, strab вече не се търгуват наистина
                                И разбира се - Балканкар Заря и КМХ Белово
                                А къде останаха Крепежни изделия ? В забвение ... Както и Кремиковци
                                Last edited by Кисимов; 15.11.2013, 19:31.

                                Коментар

                                Working...
                                X