IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Аз още не мога да запомня нито един телефонен номер извън моя, какво остава за десетки безсмислени символи с цифри и букви.
    Нали!
    И аз си знам номера. Много милиционерски е.
    Ако си загубя телефона мога да позвъня само на него.

    А едно време като набирахме телефонните номера ръчно, знаех стотина телефона.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • 1. Да, NEO e NEOH. Проблемът е че примерно Неохим съм го получил в пет различни формата

      3NB-NEOH
      Неохим
      НЕОХИМ
      NEOH
      NEO

      и това е обичайното подаване на информацията - къде на кирилица, къде на латиница, къде като стар код, къде като нов, къде със съкращения и стават грешки особено като бързам, а днес определено се опитах бързо да свърша с блога... Грешка възниква и когато в кода има смесено кирилица и латиница.

      2. UNIC = UPAC

      3. 4IDE неправилно съм взел кода на оригинално подадено /Индустриаленкапиталхолд/ което е HIKA

      4.2ES = ЕнергоПропродажби което е 4ES

      Обикновено давам класацията на още едни очи да я погледнат преди да я публикувам, но този път пропуснах и то си пролича. Благодаря на Знаещ които се оказа, че и Виждащ
      В резултат на корекциите NEOH, HIKA, UPAC и 4ES се преместиха по нагоре в класациите но това не засегна топ 20, и намаляха броя кодове от 67 на 63

      корекциите са наненесени
      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        новите кодове са пълна глупост. Според мен изобщо не трябва да са публични. Още не мога да разбера какъв е проблема на борсата просто да замести за публични цели новите кодове с нещо смислено. Аз още не мога да запомня нито един телефонен номер извън моя, какво остава за десетки безсмислени символи с цифри и букви.
        +
        Информацията за Кода трябва да се съдържа в две колони на базата данни: ID и Caption, като АйДи-то е уникално, а Капшъна си е етикет

        Коментар


        • А иначе за анкетата може да се даде само един коментар - яко риск он е настроението

          Коментар


          • новите кодове са пълна глупост. Според мен изобщо не трябва да са публични. Още не мога да разбера какъв е проблема на борсата просто да замести за публични цели новите кодове с нещо смислено. Аз още не мога да запомня нито един телефонен номер извън моя, какво остава за десетки безсмислени символи с цифри и букви.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Натрий Разгледай мнение
              Той още миналата година каза, че това е проблем, затова трябва да се пускат само новите кодове според мен.
              Трябваше и участниците да се постараят да дават само новите кодове. За тях щеше да е по-лесно да ги използват, отколкото за този който ще обработва прогнозите.

              Обаче отдавна е време и Инвестор да пуска само новите кодове, за да не се създава объркване в участниците.
              Въпреки че старите са по-изразителни.
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                4IDE и 2ES също забелязах, предполагам едното е ИХЛБЛ, а другото енерго-про мрежи, зависи къде е грешката може и да е продажби, но него го има по-нагоре, но и 2EG го има по-нагоре, остава долното да е Енергони
                освен това има NEO и NEOH, кое е вярното за неохим и кое е другото?
                какво е Unic?
                ако 4IDE е ихлбл, самото ихлбл го има нагоре в класацията, възможно е и неохим да е дублирано и така се променя класацията, същото е и с енерго про. предполагам, че се е получило, защото в съобщенията си до голямата мечка всеки си слага каквито си иска кодове и имена
                Той още миналата година каза, че това е проблем, затова трябва да се пускат само новите кодове според мен.

                Коментар


                • 4IDE и 2ES също забелязах, предполагам едното е ИХЛБЛ, а другото енерго-про мрежи, зависи къде е грешката може и да е продажби, но него го има по-нагоре, но и 2EG го има по-нагоре, остава долното да е Енергони
                  освен това има NEO и NEOH, кое е вярното за неохим и кое е другото?
                  какво е Unic?
                  ако 4IDE е ихлбл, самото ихлбл го има нагоре в класацията, възможно е и неохим да е дублирано и така се променя класацията, същото е и с енерго про. предполагам, че се е получило, защото в съобщенията си до голямата мечка всеки си слага каквито си иска кодове и имена
                  Last edited by znae6t; 13.01.2014, 17:06.

                  Коментар


                  • Благодаря Натрий, коригирано е. Една шпация и кирилица в кода правят почти незабележимо два различни кода за една и съща компания....
                    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                    Коментар


                    • BigBear, виж пак на 9-то и на 18-то място в поевтиняващи.

                      Коментар


                      • Доста се забавих тази година. Все пак обаче данните са към края на миналата година и не отразяват поскъпването от тази. Благодаря на всички участвали и се извинявам за закъснението още веднъж.

                        Тази година компанията, за която няма консенсус на къде ще ходи е Петрол - участва в очакванията за най-поскъпнала и едновременно с това за най-потенциално падаща акция. Очакванията като цяло са по-скоро позитивни за годината и често форумци са отказали въобще да опитват да прогнозират поевтиняващи акции.


                        Фаворити на форума за поскъпване и понижаване към края на 2014
                        Last edited by BigBear; 13.01.2014, 15:07.
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                          36 души във форума имат по - добра доходност на база прогноза от BGTR30, а 15 имат резултат над 50 %
                          Дано да сте ги отиграли реално и по-добре

                          Тъй като пазара много мръдна последните два дни спирам да приемам прогнози и ще позвам дадените до вчера. Колкото толкова. И 35 стигат...
                          Резултати ...

                          Коментар


                          • 36 души във форума имат по - добра доходност на база прогноза от BGTR30, а 15 имат резултат над 50 %
                            Дано да сте ги отиграли реално и по-добре

                            Тъй като пазара много мръдна последните два дни спирам да приемам прогнози и ще позвам дадените до вчера. Колкото толкова. И 35 стигат...
                            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                            Коментар


                            • Момчета,

                              Мога ли да Ви помоля първо да отговаряте на анкетата, пък после да спорите в темата ми. Достатъчно е съобщението да падне три-четери мнения надолу от върха и вече никой не го попълва.

                              Напомням правилата

                              Моля подредите Вашето очакване за първите десет най-поскъпнали акции към края на 2014 и Вашите очаквания за 10 най-поевтинели акции за същия период, без да конкретизирате очакваните проценти промяна. Прогнозите могат да бъдат и по-малко от десет, включително и само за една компания. Ще публикувам в форума само обобщени данни, за да се избегне станалата лоша традиция за заяждане с чужди прогнози. Може да ми пращате Вашите прогнози до 12 януари вечерта...Всеки може да си промени прогнозата - подреждането или дори компаниите - до изтичането на крайния срок; като за валидна ще приемам и обработвам само последната получена прогноза.

                              Има вече 28 прогнози. Другата анкета премина кота 100 - явно е че кликането е в пъти по популярно от писането. Проблемът е че ако направя фиксирана таблица ще се започнат възраженията ....ама защо моите акции ги няма...
                              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Номерът е, че чрез инфлация дръжавата те граби частично, но с парите, които ти зема за общото пенсионно каца - ограбва те на 100%.


                                А доброволно - по-убаво - щото дръжавата ти връща 10% от внесеното - това си ти е чиста доходност.
                                Връща ти татуци
                                Даваш кинти в доброволния, лентяите ти вземат такса, правят ти отрицателна доходност и ако случайно изтеглиш някога кинтите, трябва да си върнеш данъчния кредит

                                Коментар

                                Working...
                                X