IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
    Тази година къде съзнателно къде поради лични причини пропуснах да спамя целия форум с лични съобщения. Бях пуснал една анкета която прави същото което правех преди ръчно - събирах Ви отговорите и класирах резултатите от 10 точки за първо място до 1 точка за десето място. С този тип анкета получих резюмето за 15 минути, а преди ми отнемаше дни в комуникация и напомняния. Мисля че щеше да се получи подобен резултат и ако беше по стария начин но ето вижте и преценете сами...

    Топ 10 акции на форума за 2015 година
    за теб сега е по-лесно, но сегашните резултати ги подлагам под съмнение защото:

    1. нямам инфо от колко човека е попълнена анкетата --- каква представителност има?

    2. преди анкетата я попълваха само "стари" учасници във форума, а сега всеки случайно влезнал във форума може да си даде "компетентното" мнение

    3. не знам един човек колко пъти е попълнил анкетата с цел да я манипулира в негов интерес ---- не е проблем някой да я попълни 100 пъти, а това е нещо което лесно може да направи всеки който реши, че има някаква изгода

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
      Тази година къде съзнателно къде поради лични причини пропуснах да спамя целия форум с лични съобщения. Бях пуснал една анкета която прави същото което правех преди ръчно - събирах Ви отговорите и класирах резултатите от 10 точки за първо място до 1 точка за десето място. С този тип анкета получих резюмето за 15 минути, а преди ми отнемаше дни в комуникация и напомняния. Мисля че щеше да се получи подобен резултат и ако беше по стария начин но ето вижте и преценете сами...

      Топ 10 акции на форума за 2015 година
      Ясно, BigBear, мерси за обясненията. Това го бях попълвал, макар и да не го възприемам по същия начин като предното.

      Успешна година ти желая!

      Коментар


      • Нова анкета - веднъж годишно я правя на Нова година

        Спестявания 2015
        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

        Коментар


        • Това са резултатите от другите анкети. Оправих го - Благодаря!

          Топ 10 акции на форума за 2015 година
          Last edited by BigBear; 05.01.2015, 13:17.
          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

          Коментар


          • погледнах по колко точки е трябвало да имат преди година за да влязат в десятката - За миналата година на CENHL са трябвали 46, а сега десети номер Евроинс е с 139.
            Преди беше по-лесно да попадне в Топ 10, достатъчно беше двама души или два ника да пишат една акция на първо място...
            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
              Тази година къде съзнателно къде поради лични причини пропуснах да спамя целия форум с лични съобщения. Бях пуснал една анкета която прави същото което правех преди ръчно - събирах Ви отговорите и класирах резултатите от 10 точки за първо място до 1 точка за десето място. С този тип анкета получих резюмето за 15 минути, а преди ми отнемаше дни в комуникация и напомняния. Мисля че щеше да се получи подобен резултат и ако беше по стария начин но ето вижте и преценете сами...

              Топ 10 акции на форума за 2015 година
              Линкът е счупен

              http://bigbearbg.blogspot.com/2015/01/10-2015.html
              Не-заслужил инвеститор

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                BigBear, няма ли да има тази година класация топ 10 на компаниите за 2015 на форума както минали години, не съм получавал лично съобщение, а и не съм попадал май на инфомация?
                Тази година къде съзнателно къде поради лични причини пропуснах да спамя целия форум с лични съобщения. Бях пуснал една анкета която прави същото което правех преди ръчно - събирах Ви отговорите и класирах резултатите от 10 точки за първо място до 1 точка за десето място. С този тип анкета получих резюмето за 15 минути, а преди ми отнемаше дни в комуникация и напомняния. Мисля че щеше да се получи подобен резултат и ако беше по стария начин но ето вижте и преценете сами...

                Топ 10 акции на форума за 2015 година
                Last edited by BigBear; 05.01.2015, 13:08.
                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                  За много години, fortiss!
                  Като прочетох това ти мнение и ме накара да погледна в инвестора каква доходност са донесли отделните компании през последните 5 години. Хем си мисля че сметките са без дивидент в инвесторските класации.
                  Но качеството си е качество
                  От по-ликвидните ми правят впечатление:
                  ХЕС +302%
                  СФТРД +290%
                  М+С +288%
                  BTH +156%
                  Стара планина +105%
                  АТЕРА +83%
                  БИОВ +72%
                  БРЕФ +45%
                  ALB +38%
                  MONBAT +31%
                  ПИБ +22%
                  Трейс +8%
                  ...
                  ЦКБ -15%!!
                  Еврохолд -31%!!
                  Химимпорт -36%!!!!!
                  Синергон -46%!!
                  Елтос -59%
                  Енемона -80%

                  Като цяло в дълосрочен план си мисля че доброто корпоративно управление има значение!
                  http://www.investor.bg/companies/rat...0/0/0/0/1/0/1/
                  За мен лично най-голямо е удоволствието да наблюдавам фантастичното пикиране на еблематичните картони елтос, енемона и особено еврохолд
                  При това разбира се, и то повече от научно любопитство, отколкото злорадство, доколкото погрешно може да си състави някой впечатление
                  В това отношение има някои велики примери, като този на Джеймс К. Максуел - Известен е фактът, че когато отишъл в кеймбридж, освен с ръчно направените си странни инструменти, в един период привличал вниманието на околните, когато го виждали често да пуска хартийки от прозореца и да наблюдава задълбочено тяхната волна програма из въздуха... Какви ли мисли са минавали в главата му ?? - Ако погледнем по-късните му резултати - можем само да мечтаем !!
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от PapilloN* Разгледай мнение
                    Супер,дано само пак не съвпаднат събранията като дата
                    много ще ми станат пътуванията до столицата за ОС
                    на групата Софарма задължително присъствам - по призвание
                    на Адванса - от миналата година
                    сега май ще се наложи и на Спиди

                    отделно БАТА агро, Добрички панаир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                      Ха ха ха доброто корпоративно управление хахахахха Големите вицове - я погледни, БТХ там кой беше мажо, и кой е сега? А, пък после виж ЦЕНХЛ и група.... те с коя банка бяха свързани. Да не ти цитирам едно време какво викаха едни колеги за тях фани едните, удари другите.

                      Няма препоръки, бе , никакви няма
                      Разликата между първата група и втората група може за някои да е трудно доловима, аз за радост успявам да я правя и затова съм повече от доволен от последните 5 години за които говорим.

                      п.п. Признавам че БТХ не се вписваше на 100% в това за което говоря, но все пак не ме спря да я сложа в списъка. Там факторите са други свързани преди всичко с приватизацията и последвалите значително по-добри резултати, като доказателство колко по-добре управлява частния собственик. Е после нещата там започнаха да се случват очевидно не както трябва и последва -50% де, което пак е затвърждение на тезата ми за доброто корпоративно управление.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        добре, приемам
                        Супер,дано само пак не съвпаднат събранията като дата

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от PapilloN* Разгледай мнение
                          Форти хайде взимай акции на Спиди, за да може да дойдеш на събранието ..... Убеден съм,че ще ти хареса .....Миналата година Импето ме "предаде" и реши да отиде на Атерата,тъй като бяха в един и същи ден ..... дано тази година сме по-голяма компания ......
                          добре, приемам

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                            За много години, fortiss!
                            Като прочетох това ти мнение и ме накара да погледна в инвестора каква доходност са донесли отделните компании през последните 5 години. Хем си мисля че сметките са без дивидент в инвесторските класации.
                            Но качеството си е качество
                            От по-ликвидните ми правят впечатление:
                            ХЕС +302%
                            СФТРД +290%
                            М+С +288%
                            BTH +156%
                            Стара планина +105%
                            АТЕРА +83%
                            БИОВ +72%
                            БРЕФ +45%
                            ALB +38%
                            MONBAT +31%
                            ПИБ +22%
                            Трейс +8%
                            ...
                            ЦКБ -15%!!
                            Еврохолд -31%!!
                            Химимпорт -36%!!!!!
                            Синергон -46%!!
                            Елтос -59%
                            Енемона -80%

                            Като цяло в дълосрочен план си мисля че доброто корпоративно управление има значение!
                            http://www.investor.bg/companies/rat...0/0/0/0/1/0/1/
                            и за мен е така

                            Коментар


                            • Ха ха ха доброто корпоративно управление хахахахха Големите вицове - я погледни, БТХ там кой беше мажо, и кой е сега? А, пък после виж ЦЕНХЛ и група.... те с коя банка бяха свързани. Да не ти цитирам едно време какво викаха едни колеги за тях фани едните, удари другите.

                              Няма препоръки, бе , никакви няма
                              Custodite sortem vestram

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                                Всеки може да сбърка, важно е колко време му отнема да се поправи
                                Трябваше да проверя пак,за да не се окаже , че ще подведа някого
                                BigBear, няма ли да има тази година класация топ 10 на компаниите за 2015 на форума както минали години, не съм получавал лично съобщение, а и не съм попадал май на инфомация?

                                Коментар

                                Working...
                                X