IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Статията се казваше

    Искате резултати? Залагайте на най-нехаресваните компании

    а това е цитат от нея

    Портфейл от най-мразените щатски компании, или компаниите с най-нисък инвестиционен рейтинг, се е представил отново по-добре от пазара през изминалата година. За поредна година... Изследване сочи, че 10-те компании на Уолйстрийт с най-нисък инвестиционен рейтинг в началото на миналата година са произвели годишна възвръщаемост за инвеститорите, заложили на тях, в размер на 19%, с включване на изплатените дивиденти, сочат данни на FactSet data. Това е превишило доходността на широкия щатски индекс S&P 500 с цели пет процентни пункта.
    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
      Не си спомням какво съм коментирал.....
      Да тук интересно се получи - какъв пък е бил тоя забранен линк, заради който са те изтрили. Да не би към Капитал?
      Не-заслужил инвеститор

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
        B.Graham - стратегията за която се говори в статията е да се инвестира в най - необичаните компании в даден индекс, не ми изглежда много приложима при нас
        Все пак при нас е трудно да се изпълни целия индекс със сравнително свестни компании и обикновено от долната част на селекцията влизат и "дървета"

        Есенцията на стратегията е да се инвестира в компании, за който пазарът вярва на мажоритарните собственици, но най - малко ги оценява...Тогава те вероятно изненадват позитивно и се получава положителна разлика спрямо средната стойност на пазара /Индекса/. Може да се направи следната таблица - доверие в мажоритарите умножено по оценката, която беше от 1 до 5. Тогава тези които имат високо доверие и ниска оценка / по отношение на купуването 5 е ниска оценка защото означава продавай веднага/ ще излязат най отгоре.

        Подобна беше една от стратегиите и на Твоя ник - Разумният инвеститор - купуваш втория или третия в сегмента, защото те не са в светлините на прожекторите, а пък имат съществен пазарен дял и близки параметри до лидера.
        Не си спомням какво съм коментирал.....
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • B.Graham - стратегията за която се говори в статията е да се инвестира в най - необичаните компании в даден индекс, не ми изглежда много приложима при нас
          Все пак при нас е трудно да се изпълни целия индекс със сравнително свестни компании и обикновено от долната част на селекцията влизат и "дървета"

          Есенцията на стратегията е да се инвестира в компании, за който пазарът вярва на мажоритарните собственици, но най - малко ги оценява...Тогава те вероятно изненадват позитивно и се получава положителна разлика спрямо средната стойност на пазара /Индекса/. Може да се направи следната таблица - доверие в мажоритарите умножено по оценката, която беше от 1 до 5. Тогава тези които имат високо доверие и ниска оценка / по отношение на купуването 5 е ниска оценка защото означава продавай веднага/ ще излязат най отгоре.

          Подобна беше една от стратегиите и на Твоя ник - Разумният инвеститор - купуваш втория или третия в сегмента, защото те не са в светлините на прожекторите, а пък имат съществен пазарен дял и близки параметри до лидера.
          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

          Коментар


          • Резултати от анкетата за Януари 2015

            Като цяло оценката на акциите се подобрява и се приближава към нивата от преди две години. Не очаквах обаче толкова високо присъствие на дългосрочните инвеститори и практически пълната липса на спекуланти. С цел дългосрочна инвестиция купуват 50 % от анкетираните а само 1.5 % са за дневна търговия. За да има ликвидност съотношението трябва да е обратното.
            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

            Коментар


            • Не мога да разбера откъде накъде брокерите са се надъхали така на трейс, при очертали се за годината p/e над 25, ev/evitda 20 ...
              Aма като са се налапали с акции, да си ги държат, разбира се нека му правят и реклама където може и не може
              Не е препоръка
              Я всегда буду твоим поводом напиться.

              Коментар


              • Днес затварям блиц анкетата, вероятно по-късно довечера ще пусна обобщение

                Януари 2015

                Моля, тези от вас които които попълват анкетите ми обичайно и нямат нищо против да получават поща от мен с линк към следващите анкети да ми пратят своята електронна поща и по желание и своето име. Благодаря!
                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                  Май трябва актуализация - BTX твърдят че ще дадат дивидент - справка x3.
                  Принципно за постигане на съпоставимост не променям нищо през годината, поне в блога, но реално би трябвало да се вземе в предвид
                  - спирането на дивидент е изпълнено условие за стоп
                  - залагането на дивидент е потенциална възможност за преструктуриране

                  За БТХ все пак ще трябва да покажат малко повече загриженост към миноритарите от един дивидент преди доверието да почне да се връща. Иначе потенциалната дивидентска доходност класира БТХ веднага в топ десет на Дивиденските кучета.
                  Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                  Коментар


                  • Настроенията доста се смениха от средата на декември до сега и затова пускам една блиц анкета. Тези които са ми пратили електронна поща вече би трябвало да са я получили на нея.

                    Януари 2015
                    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dzk Разгледай мнение
                      Къде го прочете това? Да, във справка 3, има точка /изплатени дивиденти/, но мисля че това са изплатени стари дивиденти през 2014-та година. Само като погледнеш сумата: 45000 лева са си нищо...
                      И аз се надявах че делянчо ще реши да разпредели част от неразпределената печалба (260 милиона), но уви. Май ще чакаме другата година.
                      http://x3news.com/download/?id=264149
                      Не-заслужил инвеститор

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                        Май трябва актуализация - BTX твърдят че ще дадат дивидент - справка x3.
                        Къде го прочете това? Да, във справка 3, има точка /изплатени дивиденти/, но мисля че това са изплатени стари дивиденти през 2014-та година. Само като погледнеш сумата: 45000 лева са си нищо...
                        И аз се надявах че делянчо ще реши да разпредели част от неразпределената печалба (260 милиона), но уви. Май ще чакаме другата година.
                        Last edited by dzk; 13.01.2015, 23:35.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                          Май трябва актуализация - BTX твърдят че ще дадат дивидент - справка x3.
                          Не-заслужил инвеститор

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                            Въпросът ще с възможност за много отговори примерно да се маркират първите три най-важни
                            Пипбел, бях те питал по-назад нещо - кажи някоя модерна система за инвестиране отвъд голямата вода да я тествам дали става тук.
                            Не вярвам да има такава, не и дългосрочна.
                            Инак всички щяхме да сме милиардери.
                            А и да има съмнява ме каквото и да е да може да се адаптира за нашата сергия.

                            И все пак ако ровиш за системи може да ти дам тоя линк към блога на един такъв пич, който тества/изпитва най различни.

                            http://seekingalpha.com/instablog/70...475-simple-gmr

                            Коментар


                            • Въпросът ще с възможност за много отговори примерно да се маркират първите три най-важни
                              Пипбел, бях те питал по-назад нещо - кажи някоя модерна система за инвестиране отвъд голямата вода да я тествам дали става тук.
                              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                                Има предложение да пусна блиц анкета за текущите настоения по пазара. Един от въпросите е хубав / според мен / но ми е трудно да измисля повече отговори. Ако имате идеи дайте ги тук или на лично съобщение. Въпросът е

                                Какво би променило настоящата Ви стратегия за инвестиране в акции на БФБ

                                и съм му измислил следните отговори, но съм убеден че има още

                                Ръст на инфлацията
                                Падане на правителството
                                Продажбата на Борсата на друг борсов оператор
                                Ръст на ликвидността
                                Търгуване с индексите на БФБ
                                Реално въвеждане на къси и маржин

                                Дайте още идеи моля

                                Актуална анкета

                                Спестявания 2015
                                Е то пределно ясно - ликвидността и късите са най важни, де ги няма
                                Другото е ала-бала, ма щом си решил - пускай анкетата.

                                Коментар

                                Working...
                                X