IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КФН

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Прекрасна комисия, прекрасни заплати, прекрасен фалит..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
      Много дипломатично тук няма коментари по темата ,,Олимпик". Май никой не смее да ритне кошера.
      КФН: Ралица Агайн никога не е предупреждавала за рискове от фалит на „Олимпик”

      В първото изречение се отрича са съществуването на писмени сигнали.

      Нещата се задълбочават, след като във второто изречение се отрича за каквито и да е предупреждения, което за мен субективно значи, че дори и неофициално и в устна форма не е споменавано нищо.
      Изрично е споменат и председателят като принадлежащ към кръга на незапознатите, което на мен ми звучи малко като фалшиво изпята нота.

      Докладът пред НС прави нещата твърде неприемливи.
      Кожи ли се спасяват?!

      Повтаря се историята с БНБ и "пълната независимост" на зам. председателите.

      Въздържам се от оценки за "началството" и се надявам да ме разберете.

      Коментар


      • Не съм съгласен. Комисията за финансов надзор не би допуснала подобно нещо.
        Партия была, есть и будет есть!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          ... Интересно като дойде време ПФ да плащат пенсии от парите усвоени в последните години какво ще се окаже ...

          На мен лично ми се струва, че петъчния оборот на борсата лекичко нашепва, какъв ще е резултата за пенсиите...
          Инвестирането в употребена тоалетна хартия би било по-доходоносно от купуването на тези хартии без каквото и да е покритие от свързаните и преплетени с тях пенсионни дружества...
          Когато дойде ред да се тегли чертата, пак ще има много изненадани и неразбрали... по-точно проспали... но шума на мнооого пари е така приспивен... как да не си подремне човек...
          Ама тогава тая сага с Оная бамка ще ни се види като случка от детската градина!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
            Много дипломатично тук няма коментари по темата ,,Олимпик". Май никой не смее да ритне кошера.
            Или на всички им ясно, че от КНФ и всякакви там комисии и гаранционни фонадове няма смисъл и просто няма какво да се коментира.

            Коментар


            • Много дипломатично тук няма коментари по темата ,,Олимпик". Май никой не смее да ритне кошера.
              Партия была, есть и будет есть!

              Коментар


              • Тази срамежливата не знаела, че имало преводи за 16 млн от Олимпик към фонда. Сега ще им ги връщали...Да си правим ли и ние такива фланелки или е много късно

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 888 Разгледай мнение

                  Да , аз пък се сеща за един друг митичен инвеститор от Кипър по потник.
                  хахаха, да ! Неговите компании ако гръмнат тогава ще стане интересно !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    Къде е КФН в случаят с фалиралото ЗД Олимпик. Какъв е смисълът от надзор над застрахователния сектор, който позволява подобни дружества да продават застрахователни полици. На всички (интересуващи се от застраховане) беше ясно, че не са читави тия офшорни (кипърски) схеми. Според мен е недопустимо никой в регулатора на не носи вина за поредната схема, която ощетява много хора.

                    Нямам застраховака в Олимпик, но се дразня от големите разходи, които подобни институции (регулатори) правят, а накрая се оказват една лъскава фасада. Интересно като дойде време ПФ да плащат пенсии от парите усвоени в последните години какво ще се окаже...

                    Да , аз пък се сеща за един друг митичен инвеститор от Кипър по потник.

                    Коментар


                    • Къде е КФН в случаят с фалиралото ЗД Олимпик. Какъв е смисълът от надзор над застрахователния сектор, който позволява подобни дружества да продават застрахователни полици. На всички (интересуващи се от застраховане) беше ясно, че не са читави тия офшорни (кипърски) схеми. Според мен е недопустимо никой в регулатора на не носи вина за поредната схема, която ощетява много хора.

                      Нямам застраховака в Олимпик, но се дразня от големите разходи, които подобни институции (регулатори) правят, а накрая се оказват една лъскава фасада. Интересно като дойде време ПФ да плащат пенсии от парите усвоени в последните години какво ще се окаже...


                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • ЧЕТИРИМАТА ПРЕДСЕДАТЕЛИ, УПРАВЛЯВАЛИ КОМИСИЯТА ЗА ФИНАНСОВ НАДЗОР, СЕ СЪБРАХА ПО ПОВОД 15-ТАТА ГОДИШНИНА НА РЕГУЛАТОРА

                        01/03/2018
                        « ПредишнаСледваща »
                        За първи път в историята на Комисията за финансов надзор всички председатели на комисията се събраха на едно място. Настоящият председател на КФН Карина Караиванова прие на среща в кабинета си всички предишни председатели на комисията, управлявали я в нейната кратка, но динамична история – Апостол Апостолов /2003-2009/, Петър Чобанов /2009-2010/ и Стоян Мавродиев /2010-2016/. Всеки от тях сподели спомени от времето, в което е ръководил регулатора на небанковия финансов сектор. И тримата бивши председатели бяха категорични, че новата правна рамка на КФН, която дава финансова независимост на регулатора, позволява той да следи обективно, независимо и със сериозен експертен капацитет случващото се на пазарите, за които отговаря. Всички се обединиха около схващането, че КФН има значителна роля в поддържането на стабилността, добрите бизнес практики и прозрачността в небанковия финансов сектор, както и в защита на интересите на потребителите.

                        „Благодаря ви за усилията, които сте полагали през годините“, обърна се към тримата предишни председатели Карина Караиванова. „Днес ние имаме сериозни ангажименти и отговорности пред сектора и потребителите, които изискват професионализъм и експертен потенциал. Разчитаме на доверието на бизнеса и обществото и работим в пълен синхрон с европейските и български институции”, заяви председателят на КФН.

                        Коментар


                        • Мисля, че е в интерес на всички акционери и цялата държава изобщо е направо КФН да задължи провеждането на ОС по електронен път, с известие до всички акционери а не само в някоя хпернеизвестна медия в случайна дата !!!!!!!!! И не само за борсови дружества !!! Ако знаете само какви подмолни ОС са се извършвали в годините на прехода, извършват се вероятно или дори и в бъдеще ще се извършват... ( и не само от наши дружества а и от чужди - давам пример с чешко дружествпо - троянска сливова - тайно проведено ос, и брутално грозно обезценяване на акциите на българските акционери, питайте 4и4о, за подробности да ви разкаже. А сме във века на информацията...)
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • http://www.mediapool.bg/zaraboti-ele...ews275588.html

                            Last edited by RUBLA; 15.02.2018, 13:23. Причина: Повторен линк.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ceco Разгледай мнение
                              мили родни картинки - https://www.dnevnik.bg/biznes/2018/0...mments-wrapper
                              12 пъти седната за България...те поне да си вършеха работата...

                              Председателят на комисията ще получава основно месечно възнаграждение в размер на 13 146 лв. Основното възнаграждение на заместник-председателите ще бъде в размер на 12 003 лв. Членът на КФН ще получава 11 432 лв.

                              В специализираната администрация средното възнаграждение на директориите на дирекции ще възлезе на 5 133 лв. Актюерите, на които ще се разчита да вдигнат ефективността на застрахователния надзор, ще получават средно по 4 500 лв., след като бъдат наети от комисията.

                              Коментар


                              • мили родни картинки - https://www.dnevnik.bg/biznes/2018/0...mments-wrapper

                                Коментар

                                Working...
                                X