IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КФН

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение

    как КФН защитава миноритарните акционери от некоректни мажоритари?
    Евала те Rafal -e!!! Отговорът на този въпрос ще определя дали ще идват пари към борсата или не !!!!

    Имаш ли предложения (е) как да накараме тази мудна институция да се раздвижи???

    Коментар


    • Искрено се надявам тези да са пред закриване. Безсмислен орган от доста време... почти същото като при бнб...

      дай боже да канидатстваме за еврото, че да ги приключваме по бързо.

      БНБ умря с ктб, а тези може би са си и от преди това умрели и то и преди беше ясно, но сега и хората без подходящо образоване го разбраха/ видяха...
      Last edited by pepe1234; 02.09.2018, 22:38.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
        как ли ще защити КФН акционерите в Полимери ???
        Много интересен въпрос, а Елма Троян ? И двете дружества доведени до фалит от Н. Банев.
        Въпроса е - как КФН защитава миноритарните акционери от некоректни мажоритари?

        Коментар


        • как ли ще защити КФН акционерите в Полимери ???

          Коментар


          • Коментар


            • А КаФеНеТо проверява ли качеството на активите за покритие на застрахователни резерви !?

              За един Еврозастраховател питам ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                И още по-големият проблем

                Но истинският слон в сектора няма толкова общо с "Олимпик" и се казва "Зелена карта". Това е международната система, която позволява на шофьори със застраховка в една страна да пътуват във всички членки, като при причинени щети взаимоотношенията се уреждат посредством бюрата на системата във всяка страна. В края на миналата година два български застрахователя бяха поименно посочени в писмо от Съвета на бюрата "Зелена карта", че ползват различни неприемливи похвати да минимализират, отлагат или напълно откажат плащания на обезщетения. Това са "ДаллБогг: живот и здраве" и "Лев инс", които сумарно имат около ⅓ от пазара с близо 750 хил. застраховани автомобила. Те бяха поставени под мониторинг и от тях се искаше да поддържат завишена гаранция от 5 млн. евро, от които да могат да се удовлетворяват предявени към тях искания.

                В началото на тази година най-голямата опасност - цялата страна да бъде поставена под мониторинг, което щеше да засегне всички застрахователи, беше избегната. "ДаллБогг" след изчистване на претенциите беше извадена от мониторинг, но "Лев инс" с близо четвърт от целия пазар остана. И към момента по неофициална информация към нея има около 2700 неплатени претенции от чужбина. Според източници на "Капитал" в различни моменти Ралица Агайн е внасяла за разглеждане решения за отнемане на лицензите и на двата застрахователя. За "Лев инс" то е било съвсем скоро - през юли, като тогава в отсъствие на председателя Карина Караиванова е взето решение за по-мекото предложение на Агайн - само да се назначи одитор в компанията.

                https://www.capital.bg/politika_i_ik...na_regulatora/
                Действията на Тиквата и слугинажа около него е като стане някъде проблем си нарочват някого и го уволняват, а проблемите си остават ! И обикновено се действа постфактум, а не превантивно ! Навсякъде са назначени кукли на конци, които не смеят самостоятелно да предприемат никакви действия, за да не накърнят нечии интереси !

                Коментар


                • И още по-големият проблем

                  Но истинският слон в сектора няма толкова общо с "Олимпик" и се казва "Зелена карта". Това е международната система, която позволява на шофьори със застраховка в една страна да пътуват във всички членки, като при причинени щети взаимоотношенията се уреждат посредством бюрата на системата във всяка страна. В края на миналата година два български застрахователя бяха поименно посочени в писмо от Съвета на бюрата "Зелена карта", че ползват различни неприемливи похвати да минимализират, отлагат или напълно откажат плащания на обезщетения. Това са "ДаллБогг: живот и здраве" и "Лев инс", които сумарно имат около ⅓ от пазара с близо 750 хил. застраховани автомобила. Те бяха поставени под мониторинг и от тях се искаше да поддържат завишена гаранция от 5 млн. евро, от които да могат да се удовлетворяват предявени към тях искания.

                  В началото на тази година най-голямата опасност - цялата страна да бъде поставена под мониторинг, което щеше да засегне всички застрахователи, беше избегната. "ДаллБогг" след изчистване на претенциите беше извадена от мониторинг, но "Лев инс" с близо четвърт от целия пазар остана. И към момента по неофициална информация към нея има около 2700 неплатени претенции от чужбина. Според източници на "Капитал" в различни моменти Ралица Агайн е внасяла за разглеждане решения за отнемане на лицензите и на двата застрахователя. За "Лев инс" то е било съвсем скоро - през юли, като тогава в отсъствие на председателя Карина Караиванова е взето решение за по-мекото предложение на Агайн - само да се назначи одитор в компанията.

                  https://www.capital.bg/politika_i_ik...na_regulatora/

                  Коментар


                  • която ще лепне тежко клеймо на професионалната и човешка характеристика?!

                    Настана тежко време!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

                      В тая комисия единствения компетентен член беше Агаин . Не коментирам другите и качества .

                      Сета ще ми бъде интересно да видя какво правим с Лев инс и Далл Богг...
                      Ванкел, както обикновено ти си директен, прям, пестелив на думи, но всичко изречено от теб реже като бръснач.
                      Вчера бях с нагласа да не изказвам директно мнения, но както се забелязва, ти и Бертрам не се церемоните и по всичко личи, че е смислено да се кажат по-директно някои неща.

                      Начинът, по-който си комуникират членовета на КФН демонстрира едно дълбоко разделение, вероятно дори разкол в Комисията. Тези хора най-вероятно не могат да се понасят и ми трудно да си представя как ще свършат заедно някаква работа. По-зловещо е положението вероятно само във ВСС, където дори от кратките телевизионни репортажи се забелязва, че там цари омраза и непоносимост.

                      В съобщението на КФН във връзка с отстреляния зампредседател, тя умишлено е наречена с официалното Ралица Агайн-Гури. Съзирам подчертан стремеж да се направи индиректно внушение за един "чужд" субект. Българите сме все още затворени и консервативни провинциалисти - не приемаме лесно "другоселци".
                      Знаеш, че гледам с доверие и уважение на мненията ти, аз също съм намирал комуникацията и начина на изразяване на Р. Агайн като добри и убедителни. Вероятно имаш липсваща ми информация, но г-жа Агайн почти директно от университета стана народен, царски представител на 24 години, а на крехката възраст от 28 г. вече е зампредседател на кфн. Хора има всякакви, но в чисто човешки план искам да ти кажа, че за мен това е смахната работа и е свиделство за дълбоко заболялата ни социална и политическа система. Ужасявам се от мисълта за компетентността на останалите членове на комисията, като знам житейския и човешки опит на отиващата си зампредседателка.

                      Понеже нещата очевидно станаха грозни - вече по всичко личи, че се намираме в епилога на една тъжна страница от новата ни история. Не е само историята с Агайн, погледни кого назначиха за председател на АВписванията, тези хора очевидно нямат ни най-малка представа за ролята на този орган в едно общество като нашето. Приказките за безалтернативността на сегашните в политически план имат известни основания, но и аз като Спящия Бик съм склонен вече да приема, че тяхното слизане вече е задължително и спешно условие. И аз като него ще поставя искане - само не ме питайте за алтернативата и новите.

                      Не можех да допусна, че Агайн не е коментирала по никакъв начин състоянието на Олимпик (пък и на някои други). Днес тя се опитва да опровергае вече бившите си колеги

                      Ралица Агайн: Още на 10-ти май информирах Караиванова за фалита на Олимпик!

                      Била докладвала в присъствието на всички, но не искала да влиза в спорове!????
                      Това е детинско и същевременно позорно твърдение. Защо да не влиза в спорове, при положение че се случва ситуация

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

                        В тая комисия единствения компетентен член беше Агаин . Не коментирам другите и качества .

                        Сета ще ми бъде интересно да видя какво правим с Лев инс и Далл Богг...
                        компетентна определено, но това не е достатъчно. трябва да имаш и волята да кажеш - това не е ОК...за неща, които са ясни от години, но всеки си кара в руслото зададено от организираната престъпност овладяла държавата след 10 ноември.

                        реално, за да се случи нещо 'интересно' е нужно на високо ниво да се скарат някои от клановете които делят държавата...тогава има скандали стил КТБ и всички са "ама аз не знаех"

                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                          КФН: Ралица Агайн никога не е предупреждавала за рискове от фалит на „Олимпик”

                          В първото изречение се отрича са съществуването на писмени сигнали.

                          Нещата се задълбочават, след като във второто изречение се отрича за каквито и да е предупреждения, което за мен субективно значи, че дори и неофициално и в устна форма не е споменавано нищо.
                          Изрично е споменат и председателят като принадлежащ към кръга на незапознатите, което на мен ми звучи малко като фалшиво изпята нота.

                          Докладът пред НС прави нещата твърде неприемливи.
                          Кожи ли се спасяват?!

                          Повтаря се историята с БНБ и "пълната независимост" на зам. председателите.

                          Въздържам се от оценки за "началството" и се надявам да ме разберете.
                          В тая комисия единствения компетентен член беше Агаин . Не коментирам другите и качества .

                          Сета ще ми бъде интересно да видя какво правим с Лев инс и Далл Богг...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            https://www.economic.bg/bg/news/10/k...rvyutata-.html КФН нападна Ралица Агайн заради интервютата ѝ

                            В свое становище Комисията посочва, че не е получавала никакъв доклад от досегашния зам.-председател
                            Е започва стария български обичай ,удари падналия.....
                            А Що става с Мавродиев ,този титан на регулациите ..
                            Да не забравяме и КОЯ Е ТАЗИ ЗК ЗА КОЯТО ГОВОРИ АГАЙН..
                            Големо мълчане....

                            Коментар


                            • https://www.economic.bg/bg/news/10/k...rvyutata-.html КФН нападна Ралица Агайн заради интервютата ѝ

                              В свое становище Комисията посочва, че не е получавала никакъв доклад от досегашния зам.-председател

                              Коментар


                              • А тази другарка надЗирава пенсионните дружества ,така ли ?
                                https://www.youtube.com/watch?v=kXusN8CCcx8

                                http://www.fsc.bg/bg/rakovodstvo/dru...itelen-nadzor/

                                Коментар

                                Working...
                                X