IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КФН

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Боклуци!!! А вие си чакайте нормален пазар

    Коментар


    • Майчинството на Гинева обърна "мача" в КФН

      Тази сграда на ул. “Будапеща” 16 в София е изборът на Стоян Мавродиев за нов дом на КФН.
      23.08.2013 20:03 в-к , Банкеръ''
      Войната в КФН, повод за която стана изборът на сграда за нов офис на надзорниците, се развива по-динамично от събитията в Близкия изток. За броени часове добрите стават лоши и обратно - и външният наблюдател вече не знае на кого да вярва. Раздираната от противоречия комисия се превърна в лятна атракция за публиката с невероятните обрати на събитията там.

      Всичко тръгна от 15 август, когато се появи съобщение, че Комисията за финансов надзор ще обитава нова сграда. Броени часове след като бе публикувано на сайта на комисията, стана ясно, че между шефовете й зее дълбока пропаст. Разцеплението отдавна е публична тайна, но капката, от която чашата преля, бе написаното, че решението е взето "единодушно" и "колективният орган" го е одобрил. Двама от заместник-председателите на КФН - Борислав Богоев, ръководещ надзора над застраховането, и Николай Попов, отговарящ за пазарите на ценни книжа, както и членът на комисията Антония Гинева отправиха писмо до медиите. Те опровергаха съобщението и уверяваха, че шефът им самостоятелно е взел решение за преместване на регулатора в друга сграда и не е обсъждал това с тях. От другата страна, на линията на противопоставянето останаха председателят на Комисията за финансов надзор (КФН) Стоян Мавродиев и Ангел Джалъзов, заместник-председател на КФН и шеф-надзорник на осигурителния пазар.

      На 21 август обаче пресслужбата на КФН разпространи ново съобщение, в което заяви, че "мнозинството от членовете на КФН потвърди подписите си под общите протоколи от нейните заседания от 13 септември 2012 г. и 31 януари 2013 г., с които се избира нова сграда, одобрява се проектодоговорът за наем и се упълномощава председателят да го подпише". Така членовете на КФН Ангел Джалъзов и Антония Гинева се присъединиха открито към позицията на председателя на Комисията Стоян Мавродиев и обърнаха мнозинството в ръководството й в негова полза.

      Джалъзов заяви, че "потвърждава собствения си подпис на протоколите на сайта на КФН, както и факта, че КФН като колективен орган е взела решение с консенсус за избор на нова сграда и за одобрение на договора за наем на горепосочената сграда.

      Гинева, първо, се извини, че поради излизането й в майчинство, не е в постоянен контакт с останалите членове на комисията, не следи отблизо цялата българска преса в момента и не би могла да коментира появилите се в нея статии. Но и тя бе категорична: "Потвърждавам подписа си върху протоколите, публикувани на сайта на КФН, и считам, че воденето на дебати през медиите е в противоречие с професионализма, към който би следвало да се стреми държавната администрация." "Подобни вътрешноведомствени въпроси по принцип не следва да бъдат обект на емоционални изказвания в пресата, а изцяло да бъдат базирани на съответните официални документи в съответствие със заложената процедура в ЗКФН и нейния устройствен правилник." Тя е човекът, който преди това накланяше везните в полза на противниците на Мавродиев - Борислав Богоев и Николай Попов.

      Сега двамата останаха сами. Но продължават да твърдят: "Не сме участвали в обсъждане и вземане на решение относно сключване на договор за наемане на нова сграда за КФН под никаква форма. Решението не е било поставяно на гласуване от колективния орган, какъвто е КФН. Председателят на КФН Стоян Мавродиев само ни информира за избора на въпросната сграда и свързаните с това разходи, а за нас останаха догадките какви са аргументите и мотивите в полза на този избор."

      За "БАНКЕРЪ" единият от тях сподели, че Мавродиев внесъл на заседание някаква папка за избора на нова сграда и поискал от тях да я прегледат, след което да подкрепят решението му. Те категорично отказали да вземат участие в този избор, защото по закон нямали право. "Разпореждането с имоти е в прерогативите единствено на председателя - само той подписва и само той носи отговорност като материалноотговорно лице. А той искаше да се скрие зад колективната отговорност", каза източникът ни.

      В писмото си от 15 август двамата заместници на Мавродиев посочват, че не са наясно дали избраната еднолично от Мавродиев сграда е подходяща за целта, а предвидените разходи за преместването - 300 хил. лв., "значително надвишават пазарните и наистина необходимите".

      Според двамата в опозиция на този етап преместването не е наложително и затова тези разходи са напълно излишни.

      Стоян Мавродиев" Документите говорят"

      "Насилвате ме, нямам намерение да коментирам лъжи и инсинуации. На интернет страницата на КФН всеки може да види официални документи и безспорни факти, от които прозира истината. Когато има документ, коментарът е излишен". Това каза специално за "БАНКЕРЪ" Стоян Мавродиев, председател на КФН.

      От екипа на Мавродиев поясниха, че Законът за КФН абсолютно разрешава на председателя на комисията да извършва подобни наемни сделки еднолично. Така бил постъпил и бившият председател на КФН Апостол Апостолов, когато е наел сегашната сграда на КФН на ул. "Шар планина". Мавродиев не бил натискал никого да подписва каквото и до било. В КФН се пазели протоколи от заседанията, стенограми, включително и аудиозаписи, които можели да послужат като доказателство за това кой за какво е гласувал.

      Хората на Мавродиев са категорични, че Богоев, Попов и Гинева са подкрепили наемането на новата сграда на ул. "Сердика". Нещо повече, през януари тази година, докато Мавродиев отсъствал поради болест, членовете на КФН за втори път подкрепили идеята с четири на нула гласа. Те предварително са одобрили договора за наем и са възложили на председателя да го подпише, твърдят хората от обкръжението на Мавродиев.

      Борислав Богоев: "Това е ЕТ "КФН - Мавродиев""

      Г-н Богоев, защо рушите авторитета на небанковия финансов надзор?

      - Досега мълчах само заради авторитета на институцията. Но вече няма накъде. Аз работя в Комисията от 1996-а година, с малко прекъсване. Тръгнал съм от най-ниското стъпало, минал съм през цялата й йерархия. Такова нещо като сегашното никога не е имало. Като нормален чиновник не си обяснявам действията на председателя. Целта е най-вероятно да се превърне Комисията в едноличен орган. Това и става - явно работя вече в ЕТ "КФН - Стоян Мавродиев".

      Ще рече - новата сграда е само капката, от която чашата преля, така ли?

      - Да, председателят си позволява да пуска писма от името на комисията, позволява си да говори от името на комисията, без колективният орган да го е упълномощавал. Той представлява комисията, да, но представлява комисията за нейни решения. Аз и колегите Николай Попов и Антония Гинева не сме участвали в решението за преместване на нов адрес, което ще струва допълнителни средства на Комисията. В тези времена, в които всеки цепи стотинката, това е неморално.

      Изчерпани ли са всички възможности за намиране на държавна или общинска сграда?

      - Категорично не. Мавродиев пита навремето Дянков за такава възможност, но се заяждаше с министъра и Дянков съвсем логично му отказа. Сега времената са други и разговорът може да бъде подновен.


      Как ще продължи да работи надзорът - като орел, рак и щука ли?


      - КФН не може да продължи да работи в сегашния си състав.

      Автор: Чавдар Цолов
      http://www.banker.bg/?Channel=3&Cate...Article=481751
      Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение
        Преди този протокол, не е ли имало обявяване на обществена поръчка по ЗОП, да се види как точно тази фирма е спечелила? Търся отговор на този въпрос, ама нещо няма отговор... В АОП не намирам такава обществена поръчка обявена от КФН?
        Я, шефът на КФН ми отговаря на този въпрос:

        цитат от Протокол от Заседание на КФН от 13.09.2012 г., стр.3

        Богоев:г-н председател,нали никой от тука, в тази зала, няма съмнение, че това ще бъде обжалвано .
        Мавродиев: То не може да бъде обжалвано, защото няма обществена поръчка, това е нещо, което ние правим без да сме задължени,
        примерно аз утре мога да отида и да реша еднолично да сключа договор със сградата Х, по правилата. Аз не го правя защото не смятам че...


        http://www.fsc.bg/public/upload/file...l-13092012.pdf

        Коментар


        • Цветанка Цанева
          Протокол от заседание на Комисията за финансов надзор, от който ясно се вижда, как членовете на КФН.. си говорят като на Женския пазар, вместо да си изпълнят задълженията по Закона за обществени поръчки. http://www.fsc.bg/public/upload/file...l-13092012.pdf
          http://www.fsc.bg/public/upload/file...l-13092012.pdf
          www.fsc.bg

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            Като човек имал през годините доста вземане даване с комисията, най-отговорно заявявам:
            Уважаеми господа от комисията,
            Повръща ми се от Вас!!!!!
            Заради всички които ВЗЕМАХА ,КАТО ДАВАХА на КФН сектора стигна до тук

            На много хора им се повръща и от КФН и от партньорите и по " вземането -даването "

            Коментар


            • Като човек имал през годините доста вземане даване с комисията, най-отговорно заявявам:
              Уважаеми господа от комисията,
              Повръща ми се от Вас!!!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от karl1957 Разгледай мнение
                ЗНАЧИ ПРОКОПИЕВ Е ВИНОВЕН ЗА ВСИЧКО
                Мигар сладкия ЧЕРВЕНОБУЗКО .....

                Голям палавник е

                Коментар


                • аха...

                  :
                  Първоначално изпратено от karl1957 Разгледай мнение
                  ЗНАЧИ ПРОКОПИЕВ Е ВИНОВЕН ЗА ВСИЧКО

                  Коментар


                  • ЗНАЧИ ПРОКОПИЕВ Е ВИНОВЕН ЗА ВСИЧКО

                    Коментар


                    • Ето защо....

                      Първоначално изпратено от karl1957 Разгледай мнение
                      Двете страни на монетата в КФН

                      Последна редакция: 21.08.2013, 17:29......


                      Наистина е странно защо сега този въпрос, след като е „минал" на два пъти на обсъждане се поставя отново на масата, като последствията от скандала остават непредвидими.

                      Не можем и да си представим какво би се случило, ако властимащите в КФН менят във времето своето мнение и как би се отразлило това в отношенията на Комисията с поднадзорните й лица....
                      Дали са забравили кога какво разписват!? Или сега "върщат услуга"!?

                      За Борислав Богоев е ясно, изтекъл му е мандата, веднъж вече е уволнен за рекет от КФН, сега застрахователно дружество е подало сигнал до прокуратурата и НС за изнудване, явно сега върши поръчка по заявка...

                      Николай Попов източил доста с ДДС схеми, после дългогодишен служител на Иво Прокопиев... упс, Прокопиев, май той ги е активирал.....

                      КФН взе мерки срещу някои от престъпните схеми на Иво Прокопиев и сега зависимите от него ще трябва да се отплащат.....

                      А ето и Гинева как се отметна от заверата...
                      http://www.fsc.bg/Mnozinstvoto-ot-ch...g-news-3612-bg

                      Коментар


                      • Двете страни на монетата в КФН

                        Последна редакция: 21.08.2013, 17:29


                        Едва ли повечето от хората, които сключват гражданска отговорност за автомобилите си или на тези, които им удържат от заплатите за т.нар допълнително задължително пенсионно осигуряване (или всички родени след 1 януари 1960 г.) са чували за Комисията за финансов надзор.

                        Още по-малко са тези, които познават дейността на регулатора, от който зависи правилното и законосъобразното функциониране на застрахователната система както и на частните фондове за пенсии и здраве, в които се осигуряват милиони българи.

                        В крайна сметка така и трябва да бъде. Задачата на един регулаторен орган, какъвто е КФН е да балансира между интересите на пазарните участници и да предпазва най-уязвимите от тях от практики, които могат да доведат до необратими последствия за спестяванията и правата на осигурените лица.

                        В последните дни обаче КФН изплува в медийното пространство не с експертизата си, а с битови проблеми. Трима от членовете на финансовия регулатор, сред които двама от заместниците на ведомството излязоха с открито писмо, в което обвиняват председателя си в самоуправство и взимане на еднолични решения.

                        Единият от казусите бе взетото решение пенсионните фондове Доверие и Алианц да не купуват активи на продадената наскоро от Иво Прокопиев компания Каолин. Другият, чийто шум беше по-осезаем е за новата сграда, в която КФН планира да се премести.

                        Според зам. председателите Борислав Богоев и Николай Попов, както и члена на комисията Антония Гинева Стоян Мавродиев сам е избрал недвижимия имот находящ се на ул. Будапеща 16 в София без да е съгласувал това свое решение с тях.

                        В медиите се появиха и разкрития, според които тази сграда е собственост на поднадзорно на КФН лице, което повдига въпроса за конфликт на интереси.

                        В отговор от пресцентъра на КФН разпространиха протокол от заседанието на регулатора от 13 септември 2012 г. от което се вижда, че стъпката по намиране на нова сграда на комисията, както и свързаните с това действия е одобрена единодушно от състава на КФН. През януари тази година този ход е затвърден, след като Стоян Мавродиев е упълномощен да сключи договор за наем на административна сграда на посочения по-горе адрес.

                        Интересен факт е, че на заседанието от януари дори не присъства Стоян Мавродиев, който си е взел отпуск по болест. Т.е ако приемем че разпространените протоколи на заседанията са автентични, то Мавродиев е имал пълен „картбланш" да наеме сградата.

                        Наистина е странно защо сега този въпрос, след като е „минал" на два пъти на обсъждане се поставя отново на масата, като последствията от скандала остават непредвидими.

                        Не можем и да си представим какво би се случило, ако властимащите в КФН менят във времето своето мнение и как би се отразлило това в отношенията на Комисията с поднадзорните й лица.

                        Вчера зам. председателят отговарящ за застраховането Борислав Богоев заяви категорично, че КФН не може да продължи да работи в този състав. Трябва ли да се стига до там в момент, когато на финансовия ни пазар стана горещо от сделки.

                        Най-чувствителната от тях е свързана със сагата около пенсионния фонд Доверие, в който са натрупани средства за втора пенсия на над 1 млн. българи. Ролята тук на КФН е много важна защото тя трябва да вземе компетентно решение дали спряганият купувач United Capital отговаря на съответните регулаторни изисквания, но за съжаление с действията си някои членове на надзора се опитват да изместят належащите въпроси от изключителен интерес на гражданите, поставяйки битовите въпроси на преден план.

                        Междувременно двама от членовете на комисията днес излязоха собръщение до медиите в което настояша вътрешноведомствените спорове да си останат в КФН.

                        Коментар


                        • А МАВРОДИЕВ Е ОФШОРЕН АНГЕЛ..БДИ НАД ИЗМАМНИЦИТЕ И КРИЕЩИТЕ ДАНЪЦИ..АБЕ ТАКА ЛИ СА СЕ УВЪРТЯЛИ ВСИЧКИ В ДАЛАВЕРИ, А НИЕ ГИ ЧАКАМЕ ДА РАБОТЯТ ЗА ПАЗАРА И МИНОРИТАРИТЕ..ТЕ ПЪК РАБОТЕЛИ САМО ЗА СЕБЕ СИ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение

                            ""На сайта на КФН са изнесени протоколите за наемане на новата сграда, КОИТО СА ПОДПИСАНИ И ОТ БОГОЕВ И ПОПОВ.Тогава този шут Богоев какви ги върши, или просто иска да измести Мавродиев?"
                            КАКВО ОЧАКВАТЕ ОТ БОРИСЛАВ БОГОЕВ и НИКОЛАЙ ПОПОВ!??

                            Дадоха висш финансов шеф на прокуратурата

                            От здравноосигурително дружество се оплакаха, че са били "притискани" от заместник-председателя на КФН БОРИСЛАВ БОГОЕВ

                            Срещу висш шеф от Комисията по финансов надзор (КФН) е подаден сигнал до Прокуратурата, научи LiveNews. Изпълнителният директор на Здравноосигурителна компания "България здраве" АД Пламен Минков е писал до Софийска градска прокуратура. В документа се говори за "неформален разговор" с оказан натиск от страна на заместник-председател на КФН Борислав Богоев. Причината е кандидатстването на "България здраве" за получаване на лиценз за извършване на застрахователна дейност.

                            "Бях заговорен от господин Богоев, който постави въпрос за развитието на дейността на дружеството в момента. Изясних му, че сме в очакване на отговор от страна на Комисията и издаване на лиценз за извършване на дейност по Кодекса за застраховането. В неформална и доброжелателна обстановка ми беше казано, че дружеството е в процедура на "мълчалив отказ" и в случай, че искаме да получим лиценз, това може да стане само ако не бъде "в рамките на групата".

                            В сигнала се обяснява още, че единият подсказан изход от ситуацията е обжалване на мълчаливия отказ, което би принудило Комисията да издаде нарочен и изричен отказ. "Вторият изход, който ми беше подсказан като възможно решение, бе лицензиране на някое от малките здравноосигурителни дружества, в което да се влее дейността на "ЗОК България Здраве" АД", съобщава в сигнала си Минков...................


                            Бившият главен данъчен директор по време на управлението на НДСВ НИКОЛАЙ ПОПОВ, който след напускането си остави съмнения за данъчни афери и точене на ДДС, се натиска за административен директор в БНТ.

                            За поста той е лансиран от финансовия директор на телевизията Атанас Кацарчев. Двамата са близки от управлението на... [Прочети целия коментар] НДСВ, когато Кацарчев беше зам. на бившия финансов министър Милен Велчев, с ресор данъци. Така пряко работеше с Попов, който пък оглавяваше данъчната администрация. Кацарчев бе уволнен, след като предизвика грандиозен скандал в държавата с въвеждането на ДДС за лекарствата.

                            По времето на Попов далаверите с ДДС процъфтяваха.

                            Според експерти за пет години са били

                            ИЗТОЧЕНИ ПОНЕ 2,5 МЛРД. ЛВ. ОТ БЮДЖЕТА

                            като се предполага, че има схеми за още 4 милиарда. Както е добре известно, източването на ДДС не може да става без участието на данъчни, и то на високо ниво.

                            На съвестта на Попов лежи и пълният провал с новата информационна система на НАП в началото, когато тя заработи. Ведомството, което от 2006 г. събира данъци и осигуровки, тръгна на куц крак. Причината бе завещаният от Попов договор за изграждане на информационната му система с френската „Бул”, която не си свърши работата. Дълго време данъчните трябваше да ползват базата данни на НОИ за осигуровките паралелно със своята за данъците. Единствено благодарение на усилията на експертите събирането на приходите в държавата не бе блокирано напълно, а само силно затруднено....................

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение
                              А защо го няма подписа на Мавродиев на този протокол?



                              Тези четири вувузели само мърдат с уши и не знаят къде се намират .

                              Ще си умра от смях

                              Коментар


                              • А защо го няма подписа на Мавродиев на този протокол?



                                Коментар

                                Working...
                                X