IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПРИВАТИЗАЦИЯ?!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ПРИВАТИЗАЦИЯ?!

    Хайде стига с тези безумни постинги. Моля ви слагайте само линк! Всеки, който се интересува от материала, може да отиде и да си го прочете.

    Коментар


    • ПРИВАТИЗАЦИЯ?!

      Верният ход за "Булгартабак" е един - отлагане на продажбата

      Дали подписът на Божан Стоянов под офертата на "Тобакоу кепитъл партнерс" е само техническа подробност, както твърди финансовият министър Милен Велчев, или присъствието му ще породи поредния приватизационен скандал след раждането на поредния приятелски кръг на властта, предстои да видим. Засега шансовете на тази компания да бъде новият собственик на тютюневия монопол у нас изглеждат най-големи.




      Най-вероятният купувач е "Тобако кепитъл партнерс". Финансовият министър Милен Велчев е кум, а вицепрезидентът Николай Василев е познат на президента на компанията Божан Стоянов. Скандалът ще бъде грандиозен

      АНЕЛИЯ БЪКЛОВА

      Всеки момент трябва да започне втората фаза от раздържавяването на една от последните ценни части от българската икономика - "Булгартабак холдинг". От Агенцията за приватизация обещават да дадат старт на истинската битка на 22-23 май.
      Първата фаза от конкурса бе чисто техническа. 5-те оферти бяха заявка за участие, а в АП просто провериха дали документите отговарят на изискванията. И петимата кандидати бяха допуснати до втори кръг. Логично - те са изпълнили всички условия. Вторият етап по същество е преговори с потенциални купувачи, въпреки че управляващите уж отрекоха този метод заради непрозрачността му. Та в следващите дни кандидатите ще представят инвестиционни програми, планове за развитие, ще кажат колко акции искат - държавата продава до 80% от холдинга, и колко пари дават за тях. Агенцията пък трябва да ги накара в напрегната конкурентна борба да предложат най-доброто.
      Продавачът обаче е изправен пред патова ситуация. Въпреки големите надежди на младия икономически екип в кабинета "Сакскобургготски" сериозните играчи отново не дойдоха.

      С отсъствието си блестят най-големите в тютюневия бранш -

      "Филип Морис", "Бритиш Американ Тобако", "Алтадис", "Джапан тобако", "Реемтсма" и т. н. Вицепремиерът Николай Василев твърди, че засега резултатът е 5:0 в полза на държавата само защото все пак са подадени 5 оферти. Да видим обаче кои са кандидатите - 3 с руска връзка, една унгарска и една българска компания, на която бе приписана малко имагинерна подкрепа от Дойче банк. Тъкмо тази родна фирма, оглавявана от виден великденец, работещ във Вашингтон, днес е най-голямата надежда за успешна сделка. Само че около това ще избухне грандиозен скандал.
      Всъщност истината е, че която и фирма да бъде избрана, скандал ще има. Върху продавачите се упражнява

      силен външен натиск

      Русия извади претенции с акции от "Булгартабак" да й се платят репарации от Втората световна война - понеже в холдинга влизат национализирани тютюневи фабрики на немския концерн "Реемтсма". Проблемът с 55-годишна давност бе разровен точно сега, преди приватизацията (макар че опит за раздържавяване направи и правителството "Костов" преди 2 години), и с претенциите на Москва надлежно бяха запознати всички големи компании в тютюневия бранш. Това надали е случайно, когато в 3 от 5-те кандидатстващи фирми има руска връзка. Пристигналият в София областен управител на централния федерален окръг на Русия Георгий Полтавченко твърдеше, че държавата му просто иска да си вземе своето, но заместникът му охотно обяви пред медиите, че най-добрият шанс на България е да продаде тютюневия холдинг на руската банка "Регионална перспектива" ("Одинцово").
      Един от кандидатите - "Союзконтракт-табак", раздуха друг скандал - че за да им остави цялата търговия с български цигари на руския пазар, шефът на "Булгартабак" поискал подкуп за себе си и за вицепремиера Николай Василев. Вярно или не, и това твърдение не убягна на сериозните играчи в бранша. Спецслужбите уж проверяват случая. Резултатът може би няма да се разбере скоро. Но се знае, че до момента холдингът няма сключен договор за дистрибуция на руския пазар.
      "Союзконтракт-табак" пък иска да купи "Булгартабак" заедно с Майкъл Чорни, на когото МВР забрани преди 2 години да стъпва в България. Този бизнесмен участваше до февруари и в ITF - фонд, който в консорциум с други фирми също кандидатства тютюневия ни холдинг.
      От друга страна не един и двама високопоставени американци ни казаха в последните месеци да внимаваме кого допускаме в България, ако искаме да ни вземат в НАТО. И едва ли българските държавници ще напряват грешна стъпка, която би коствала лелеяната покана. Заради всичко това шансовете на руските оферти за "Булгартабак" изглеждат нулеви.

      Въпрос на висш пилотаж е тези кандидати да бъдат елиминирани
      така, че да не се стигне до оспорване на цялата приватизационна процедура. А и да не охладнеят българо-руските отношения, след като този кабинет извърши чудеса от храброст, за да ги позатопли.
      Извън този сложен геополитически контекст остават само офертите на малка унгарска тютюнева компания и на новосъздадената за участие в приватизацията българска фирма.
      Тук се намесва вътрешнополитическият елемент. Кемал Еюп обяви, че ДПС може да излезе от управляващата коалиция с НДСВ при неудачен избор на новия собственик на тютюневия холдинг. "Булгартабак" е стратегическа спойка на коалицията- голяма част от електората на движението са именно тютюнопроизводителите. Стратегията за раздържавяване месеци наред беше обсъждана между хората на Ахмед Доган и на Николай Василев. Така че недипломатична заплахата на Еюп при вече известните оферти не би могла да бъде отмината - той просто припомня, че ДПС няма да приеме "Булгартабак" да се продаде на компания без опит в тютюневия бранш.
      Унгарската фирма "Ви-табак" обаче е твърде малка, за да са доволни хората на Доган. А "Тобако кепитъл партнерс" е съвсем нова и при нея за опит в бранша няма как да се говори.
      При всички тези обстоятелства в момента изглежда, че най-печелившият ход е спиране на процедурата за приватизация. За да се реши междувременно проблемът с руските претенции, евентуално да се получи поканата за НАТО и да се доуточнят позициите между управляващите НДСВ и ДПС. Както "Сега" съобщи още преди 2 седмици, в Агенцията за приватизация и в икономическия екип на правителството не са далеч от подобни мисли.

      От отлагането държавата няма да загуби

      Твърди се, че новото ръководство запушва дупките, от които "Булгартабак" бе източван. Очаква се, че тази година ще се увеличи производството, че ще се отчете по-голяма печалба. Което пък може да вдигне цената на холдинга.
      Само че има една малка подробност. Правителството пое ангажимент пред Международния валутен фонд и пред Световната банка да продаде тютюневия монополист до средата на тази година. Ако това не стане, има опасност да не се получи поредният транш от МВФ и България да бъде изправена пред опасността да не може да покрие плащането на външния си дълг.
      Така че изборът на решение в момента е мисия, невъзможна.

      ---------------
      Играчите и шансовете им

      Консорциум "Метатабак" - близо до 0

      В консорциума участват "Союзконтракт-Табак", оглавявана от Георги Тасев и Гарегин Гевондян (тъкмо те обвиниха шефа на "Булгартабак", че им е поискал подкуп от $ 500 000), "Метатабак" и Ем Си Джи, собственост на Майкъл Чорни. В интервю пред радио "Нет" Чорни потвърди, че участва в приватизацията на "Булгартабак" чрез "Союзконтракт-Табак".
      Консорциумът е "готов да даде колкото трябва за "Булгартабак". Обещава да изкупува по 70 000 т тютюн годишно.
      "Союзконтракт-Табак" се занимава с търговия на цигари в Русия, беше партньор на "Булгартабак" във фабрика в Подолск и ексклузивен дистрибутор на продукцията.

      "Тобако холдинг" - шанс около 2

      Консорциумът официално се разграничи от Чорни, въпреки че точно чрез основния акционер в него - "Интернешънъл тобако фънд" (ITF), Чорни е искал да купи "Булгартабак" при предишната процедура. "Не познавам Чорни и не съм се срещал с него", заяви Соломон Майер, представен като едноличен собственик на фонда от февруари. За него бе казано, че е един от основните вносители и дистрибутори на битова електроника в САЩ и че ръководи група инвеститори, купили мебелни фирми у нас.
      "Интернешънъл тобако фънд" е регистрирана в САЩ, до февруари неин основен акционер беше "Фортрейд файнансинг"-Милано, 25% от акциите държеше "Союзконтракт-Табак", а близо 10% - Агустин Гарсия Залдуеги. За него се твърди, че е свързан с Чорни. Соломон Майер обясни, че е купил ITF на 15 февруари т. г., като предложението дошло от Гарсия, а сделката е сключена от Георги Тасев.
      В "Тобако холдинг" влизат още гръцката "Михайлидес груп". Според архивите "Лийф тобакоу А.Михаилидес" е четвъртата по големина компания за преработка на тютюн в света и номер 1 на Балканите, има фабрики в 12 страни (включително и в Македония) и 17 дъщерни компании по света. У нас е собственик на преработвателна фабрика в Сандански.
      Австрийската "Райфайзен инвестмънт" участва в "Тобако холдинг" като финансов консултант.
      Американският инвестиционен фонд "Инвеско", структура на "Амвескап", е инвестиционен съветник.

      Банка "Регионална перспектива" - шанс 3

      През миналата седмица шефът на банката Евгений Фролов даде пресконференция за намеренията си. Оказа се, че това е малка руска банка, която се занимава предимно с финансиране на селскостопански проекти. Сред акционерите й има компании от застраховането, недвижимите имоти, строителството. Единственият назован акционер бе застрахователната компания "Аверс".
      Фролов обяви, че предимството на офертата му е наличие на партньор, който има огромна дистрибуционна мрежа за цигари в Русия. Заради конфиденциалност той не бе назован.
      Тази банка получи в София директна подкрепа от администрацията на руския президент Путин. Представянето на "Регионална перспектива" случайно съвпадна с визитата на делегация, водена от специалния пълномощник на Путин за централния федерален регион Георгий Полтавченко. Заместникът на Полтавченко - Василий Кичеджи, разкри, че "Регионална перспектива" работи заедно с мощната банка "НИКойл", която той нарече банката на "ЛУКойл". От българския офис на "ЛУКойл" отрекоха да имат интерес към приватизацията на тютюневия холдинг.

      "Ви-табак" - шанс 4

      Унгарската цигарена фабрика "Ви-табак" по неофициална информация е подкрепена от "Джапан табако" - третия в света производител на цигари след "Филип Морис" и БАТ. "Ви-табак" произвежда унгарските цигари "Панония". Пазарният й дял през 2000 г. е 7%, като основните й конкуренти на унгарския пазар са "Бритиш американ табако" (36.8%), "Филип Морис" (32.5%) и "Реемтсма" (23.7%). През май 1997 г. тя придоби дял в будапещенска тютюнева компания. През 1998 г. "Ви-табак" купи и тютюневия завод в Шатораляюйхей, сочат данни в Интернет. Компанията развива дейност и в Румъния.
      "Джапан Тобако Интернешънъл" (JTI) има японско-американски корени. От 1985 г. става публична компания и водещ производител на цигари за японския пазар с основната си марка "Mild Seven". През 1999 г. купува RJ Reynolds, създадена в края на XIX в. в САЩ, прибавя марките "Winston" и "Camel". За миналата финансова година продажбите на JTI са за $ 33.4 млрд.

      "Тобако кепитъл партнерс" - шанс 10

      Подробностите за петия кандидат бяха разкрити най-трудно. Шефът на Агенцията за приватизация Апостол Апостолов отказа да обяви кой е подал оферти след изтичане на крайния срок, за да не се коалирали купувачите. В България, обаче, подобна тайна е невъзможно да се запази. За интерес на Дойче банк се говореше още от откриването на процедурата, а вицепремиерът Николай Василев бе обявил, че инвестиционното звено на банката в Лондон се интересува от покупка на целия холдинг.
      Запитан от "Сега" подадена ли е оферта, Доминик Ретфърн от Дойче банк заяви, че институцията само обсъжда евентуално финансиране, ако за купувач бъде избрана новорегистрираната българска компания Tobacco Capital Partners. Така в "Сега" за първи път изплава името на тази фирма. Ретфърн отказа да съобщи акционерите й, но назова адвокатската кантора, която движи нещата - "Джингов, Гугински, Кючуков и Величков". От юридическата фирма отказаха коментар, тъй като не били оторизирани от клиента си Дойче банк.
      Онзи ден се разбра, че офертата е подписана от Божан Стоянов, на когото е кум финансовият министър Милен Велчев. "Скоро пред обществото ще стане ясно, че причините, поради който той (Стоянов) се явява президент на компанията (Tobacco Capital Partners), са технически", каза Велчев пред "Новинар", без да уточнява подробности.
      Стоянов е шеф на българския Уолстрийт клуб в САЩ и е участник в икономическия екип на "Българският Великден". В САЩ управлява инвестиционната компания "Еурейша", която се занимава предимно с енергийни проекти. Неговото име се спрягаше за министър на енергетиката в новото правителство. С вицепремиера Николай Василев се познават от семинар в Лондон, но не са чак приятели, твърдят из великденските среди.
      Шансовете на Tobacco Capital Partners да купи "Булгартабак" се оценяват като най-големи. Ако това стане, атаката ще е по две линии. Първо, че е предпочетена фирма, близка до икономическия екип на правителството "Сакскобургготски", при което ще се правят аналогии с приятелските кръгове на кабинета "Костов". Второ, защото е възможно тютюневият холдинг да бъде оздравен и след това препродаден. Такава бе схемата, по която Дойче банк участва в приватизацията на трите най-големи фармацевтични завода у нас.

      ---------------
      Какво и как продава България

      Продават се от 51% до 80% от акциите на "Булгартабак холдинг". 13% ще бъдат пласирани срещу компенсаторни платежни средства на Българската фондова борса-София. Държавата ще си запази златна акция, която ще дава право на вето върху решения за преструктуриране на холдинга, за промяна предмета му на дейност, за ликвидация, за прехвърляне на търговски марки и за промени в устава.
      В структурата на холдинга влизат 9 цигарени фабрики, 13 манипулационни предприятия и 8 задгранични дружества.
      "Булгартабак холдинг" държи над 90% от пазара на цигари у нас. През тази година ще произведе 27 млрд. цигари при 26.46 млрд. през 2001 г. Очаква се приходите от продажбите да надхвърлят 380 млн. лв. и печалбата да е по-висока в сравнение с миналата година. Тогава компанията е продала продукция за над 357 млн. лв. и завърши с печалба около 3 млн. лв.
      В "Булгартабак" работят над 12 000 души, но реално дружеството храни близо 50 000 семейства.

      ------------
      Кой купи тютюневите заводи в бившите соцстрани

      1991 г.
      - "Реемтсма" купува "Тобачна" в Любляна
      - "Филип Морис" купува "Егер тобакоу фектъри" в Унгария
      1992 г.
      - "Реемтсма" купува цигарена фабрика в Дебрецен, Унгария
      - "Филип Морис" купува водещата цигарена фабрика в Чехия - "Табак".
      - БАТ купува най-големия унгарски производител на цигари в Печ.
      1993 г.
      - "Реемтсма" купува Словак интернешънъл тобак в Словакия
      - "Филип Морис" взима краснодарския тютюнев завод в Русия и тютюневите компании в Литва и Казахстан.
      1994 г.
      - "Филип Морис" установява контрол върху харковския тютюнев завод в Украйна
      - "Реемтсма" купува фабриките в Черкаси и Киев
      1996 г.
      - "Реемтсма" купува полска фабрика
      - "Филип Морис" взима дял в най-голямата тютюнева компания в Краков, Полша
      1998 г.
      - "Реемтсма купува основния пакет от цигарената фабрика във Волгоград
      1999 г.
      - "Реемтсма" чрез дъщерната си "Тобачна"-Любляна изкупува 80,2% от "Тютюнски комбинат"-Скопие.
      - БАТ придобива 80,5% от хърватска тютюнева компания

      Коментар


      • ПРИВАТИЗАЦИЯ?!

        Агенцията за приватизация скри информацията за кандидатите. Дали не е от срам?

        Красимир Цигуларов

        "Покритото мляко котките не го лочат" гласи стара българска мъдрост. Да, ама ако остане дълго под похлупак, ще се пресече и вкисне, биха добавили скептиците.
        Нещо подобно се получава с приватизацията на "Булгартабак". Агенцията за приватизация отказва да съобщи кои са кандидатите за дружеството, определяно често като едно от най-перспективните в страната. Аргументът е, че така се избягвала възможността потенциалните инвеститори да влизат помежду си в сдружения и да играят срещу трети кандидати.
        Трудно би могла да бъде измислена

        по-глупаво звучаща теза

        Особено на фона на вече известните факти за играчите в приватизацията на тютюневия ни холдинг. Защото на терена не се явиха най-перспективните възможни инвеститори - големите световни компании - производители на цигари. За сметка на това се пръкнаха консорциуми, един от които пряко заяви и дори рекламира пред българските медии връзката си със скандалния бизнесмен Майкъл Чорни, който има забрана за влизане в страната ни. За още един консорциум има сериозни съмнения, че също има връзка с Чорни. За една руска банка, спрягана за кандидат - също. Както и за новосъздадена българска компания.
        Е, губи се петият играч, но след изброените факти това едва ли има особено значение. Защото се засилва съмнението, че шефовете на Агенцията за приватизация крият данните за кандидатите не от благородни подбуди за честността на съревнованието, а от срам. Ако те дадат пълна информация за кандидатите, ще лъсне простичката истина, че към тютюневия ни холдинг

        няма интерес от страна на сериозни компании,

        работещи именно в сферата на производството на тютюневи изделия.
        А това е така не само заради съмнителното финансово състояние на холдинга, а и заради компромисите, които бяха направени в концепцията за продажбата на "Булгартабак". Две от най-мощните световни компании в бранша - "Бритиш Америкън табако" и "Филип Морис" - нееднократно са заявявали, че се интересуват от отделни дружества от холдинга. Дълго време у нас (включително и при правителството на Иван Костов) се спореше дали холдингът да се продава като цяло, или първо да се преструктурира. Тогава до решение така и не се стигна. При сегашното управление надделя становището за продажба на цяло. При това с утежнения - бъдещият купувач трябва да се ангажира и с изкупуването на солидно количество тютюн (в рамките на 70 000 тона годишно, при почти наполовина по-малко производство в последните една-две години).
        Това е

        цената на една политическа сделка между ДПС и НДСВ

        Но точно тази сделка днес отблъсква сериозните инвеститори и оставя и Агенцията за приватизация, и цялото правителство затънали до шия в... да не казваме в какво.
        Реално продавачите на "Булгартабак" са изправени пред сериозна дилема. Едната възможност пред тях е да продадат "Булгартабак" на фирми с неясни собственици и източници на финансиране. Другата е да прекратят процедурата и да признаят вероятно най-големия провал от началото на сегашното управление досега.
        Макар че първият голям гаф вече е налице - след като дълго време се клеха, че приватизацията у нас ще бъде напълно прозрачна, "младите лъвчета" изведнъж го удариха на секретност. Което веднага намирисва на възможности за нечиста игра и за съмнителни договорки под масата.
        Е, биха казали оптимистите, някой все ще обере каймака от покритата паничка с млякото на "Булгартабак". Но концепцията за продажбата на холдинга видимо вече се вкисна. И за всички обикновени българи май ще остане само суроватката.

        Коментар


        • ПРИВАТИЗАЦИЯ?!

          Мъгла, мистерии и съмнение за фалшификация легнаха върху старта на приватизацията на най-важното за страната ни предприятие - "Булгартабак". Вместо обещаната прозрачност и публичност приватизатор № 1 Апостол Апостолов сервира на инвеститорите и обществото увъртане и тайнственост. Във вторник вечерта изтече срокът за подаване на оферти, но и до сега не се знае колко и кои са в играта. Защото човекът, който трябваше да уведоми обществеността, мълчи. Защо Апостолов не иска да съобщи броя на постъпилите оферти? Отговорите са няколко. Минути след изтичането на срока лично Апостолов пусна в слух за пет оферти, без да посочва имена. Кандидатите обаче мигновено реагираха, че имат информация само за 4 предложения. Дано Апостолов брои в правилно. Защото в противен случай може да се окаже, че шефът на АП си отваря врата да вкара на тъмно кандидата "Х", след като параметрите по останалите оферти са вече ясни. Подобни действия са обект на разследване от специализирани служби и институции и веднага водят към затвора. Възможно е Апостолов да изпитва неудобството да обяви кандидатите и инвеститорите, които стоят зад тях. Ако беше съобщил, че Дойче банк иска "Булгартабак", обществото ще го попита: Коя Дойче банк? И щеше да стане ясно, че зад името на авторитетната финансова институция се крие полулегален клон, регистриран в Лондон. Тогава логично е Апостолов да бъде запитан с тях ли играе. И дали те плащат мълчанието му. Нелепо звучат оправданията, че мълчанието трябва да се запази, за да не се договорят помежду си кандидатите преди подаване на окончателните предложения. Това е смешно, защото кандидатите се броят на пръсти и се знаят отдавна. И всички обявиха, че искат честна и открита борба. В която да победи най-добрият. Може би единствената загадка при подаването на офертите се оказа появата на гърка Александър Михайлидис, който участва в консорциума "Тобако холдинг". Гъркът е магистър по източноевропейска история, а името му е свързано със "Сокотаб" и изкупуването на определени количества наши тютюни, които влизат в рецептите на световните марки цигари. Какво са подготвили от "Сокотаб" ще видим скоро. Чува се, че там има и американски интереси, споменава се името и на сенатор. Но от първите дни става ясно едно - Апостол Апостолов вече е тръгнал по пътя към Главна прокуратура, изпробван вече от шефа на холдинга Георги Попов. Може да се окаже, че скоро ще се отвори нова работа за главния прокурор Никола Филчев. Защото Апостол върши неща, които дори престъпният му предшественик Захари Желязков не си позволяваше. Как ще се развие сагата "Булгартабак" тепърва ще стане ясно. Но отсега е видно, че продажбата тръгва с фалстарт. А действията на приватизатор № 1 миришат на саботаж срещу държавата, за която бързата и прозрачна продажба на "Булгартабак" има висока социална и политическа цена

          Коментар


          • ПРИВАТИЗАЦИЯ?!

            Napisah v4erashnia si komentar bez da sum se zapoznal s presata. Zatova dulja izvinenie na v.Trud i dokolkoto razbrah Standart.
            Tam iavno su6to sa shvanali na kude vurviat direktorite na AP

            Коментар


            • ПРИВАТИЗАЦИЯ?!

              Малко над 4 млн. ще плати купувачът на Армеец. От АП искат купувачът на ДЗИ автоматично да си завиши с тази сума предложената цена.

              Коментар


              • ПРИВАТИЗАЦИЯ?!

                Без да съм запознат подробно със случая, ще се пробвам да коментирам теоретично. Началната оценка на ДЗИ е правена или преди продажбата на обособената част, или след това. Прилича да е правена преди това. Тогава в оценката като активи влизат и активите "Армеец", т. е. ако някой купувач на ДЗИ си прави сметката да купува и за колко, той смята че в "стоката" влизат и тия активи. Логично е при това положение парите от продажбата да си остават в ДЗИ, точно защото са сметнати в цената. Има единствено разлика в това, че пазарът вероятно ще оцени различно от оценителя стойността на актива - по-високо или по-ниско. И в двата случая има прецакан - или държавата, ако го е сметнала за по-евтино, или купувача, ако в общата ценае предвидено повече за Армеец, пък кеш е влязъл по-малко.

                Коментар


                • ПРИВАТИЗАЦИЯ?!

                  Много ми е интересно дали има тук приятелчета на Апостол и Илийката?!
                  Ония двамата прозрачни и чисти като сълза.
                  Помните ли какво ни обещаваха за приватизацията!?!?
                  Чудно ми е как на никой не му прави впечатление че вече няколко дни не се изнасят имената на кандидатите за Булгартабак!?!? Пък за критериите по които ще се отсяват да не говорим...
                  Да не би тези от ИС на АП да си продават бащинията!?!?!?!?
                  Хайде вземете им подскажете какво ще им се случи.
                  че той Захари и в Африка не можа да се скрие. Но май ще го компенсират - пак ще има възможност да полежи на топло

                  Коментар


                  • ПРИВАТИЗАЦИЯ?!

                    Я това наистина било интересно.
                    Моля пояснете - може ли купувачът на ДЗИ и на обособената част да е различен? Ако да, тогава коя от двете продажби да бъде първа?
                    Във всички случаи обаче цената, искана за ДЗИ, трябва да се завиши - с приходите от продажбата на Армеец, ама колко ще са те??

                    Коментар


                    • ПРИВАТИЗАЦИЯ?!

                      Я! Още някой се итересува от тази тема! Направо не е за вярване!

                      Тези задачки ми харесват, но те предупреждавам, че в този форум няма да намериш хора които да се да ти ги решават
                      Аз откога се опитвам да ги разбутам на тази тема, но .........((

                      Та така и така съм тук ще изкрещя на висок глас
                      АМАН ОТ НЕКАДЪРНИ ПРИВАТИЗАТОРИ
                      и няма да забравя да добавя и любимата си тема (в случай че някой от АП попадне тук)КОГА НАЙ СЕТНЕ ЩЕ СИ ОПРАВИТЕ СКАПАНАТА СРАНИЦА?????????

                      Коментар


                      • ПРИВАТИЗАЦИЯ?!

                        Сигурен ли си, че парите от продажбата на Армеец ще отидат в ДЗИ. Според Закона за приватизация, когато дружеството-продавач е 100% държавно приходите могат да отидат директно в бюджета. Така че вероятно затова това не е посочено в меморандума.

                        Коментар


                        • ПРИВАТИЗАЦИЯ?!

                          Обичам да поставям логически задачки така че ето ви една.

                          Продваме едно дружество например ДЗИ и обособена част от него, например Армеец (за тези които не са решавали подобни задачки ще поясня че приходите от продажбата на обособена част отиват в дружеството).
                          Обаче "забравяме" да упоменем в Меморандума на ДЗИ приходите от продажбата на Армеец.
                          И така въпросът:
                          1.Колко милиона ще спечели купувачът на ДЗИ
                          2.Кой е винован за "грешката"
                          3.можете да си поставите и допълнителни подусловия за решаване
                          - това само ще повиши оценката

                          Не забравяйте, всяка прилика с действителни лица и събития е случайна.
                        Working...
                        X