IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Време ли е да теглим кредити в японски йени?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Така като гледам повечето от хората които са писали в тази тема вече не се мяркат в този форум какво ли им се случило става страшно като в туинпиикс сигурно инвестора ги е изял представяте ли си инвестора форумоядец аве писна ми с глупостите ще бегам че ме чака млада кака на легло

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kosto Разгледай мнение
      Не. Точно CHF имах предвид. Смятам, че ако натискът върху Швейцария за банковата тайна нарастне, както се очертава, още преди Швейцария да е предприела каквото и да било, франкът ще падне сериозно.
      Косто къде си бе човек дано не си направил това което си смятал иначе лошо точно CHF си имал предвид да да ех времена

      Коментар


      • Я последно е било писано 2008 а да драсна ред два мисля че не е време за кредит в японски йени така и не прочетох друго от темата тя си е за нафталина

        Коментар


        • Re: Време ли е да теглим кредити в японски йени?

          Първоначално изпратено от обзървър
          Само за 3 месеца йената поскъпна спрямо еврото с 49% до 113,61 евро за йена. В началото на август тази година нивата на евро/йена бяха около 170.

          Така само за 3 месеца еврото поевтиня до нива невиждани от 6 г. В последните 24 г. евро/йена се е движело 201,52 и 96,02 йени за долар. Разбира се за изчисляване на еврото преди въвеждането му в употреба през 2002 г., се използват формиралите го валути.

          В последните 24 г. е налице поевтиняване на еврото спрямо йената, но лихвите в еврозоната през този период са по-високи.

          Обаче транзакционните разходи за получаване на кредит в йени са огромни и вероятно цената няма да си струва.
          чудесно, ама никой не ти дава в йени - защо някоя японска банка не отвори клон и да обръща йена/евро и да се наситим на ниски лихви... а после като се качи как ще връщаме?

          Коментар


          • Не. Точно CHF имах предвид. Смятам, че ако натискът върху Швейцария за банковата тайна нарастне, както се очертава, още преди Швейцария да е предприела каквото и да било, франкът ще падне сериозно.

            Коментар


            • Tova vreme mina i otmina. Predpolagam pitash za crediti v Yeni zaradi carry trade (zaemi v Yeni pri 0% lihva, a investicii v ikonomiki kato Avstralia). Tova stavashe 2002 -2007. Veche otdavna e minal tozi period.

              Коментар


              • "Лихтенщайн вдига банковата тайна. Сделката със САЩ ще подложи на сериозен натиск да сключи подобно споразумение и съседна Швейцария. Това ще има сериозно отражение върху офшорния бизнес с частни капитали на банки като Ю Би ЕС (UBS) и "Креди Сюис" (Credit Suisse)."

                Не смятате ли, че CHF ще се окаже под сериозен натиск?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от NYSE
                  Първоначално изпратено от finansa
                  Първоначално изпратено от NYSE
                  У нас отпускат кредити само в BGN, USD и EUR.
                  Аз имам кредит в CHF... ;-)
                  При коя банка?
                  Пощенска.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от finansa
                    Първоначално изпратено от NYSE
                    У нас отпускат кредити само в BGN, USD и EUR.
                    Аз имам кредит в CHF... ;-)
                    При коя банка?
                    Price is what you pay; value is what you get!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от NYSE
                      У нас отпускат кредити само в BGN, USD и EUR.
                      Аз имам кредит в CHF... ;-)

                      Коментар


                      • У нас отпускат кредити само в BGN, USD и EUR.
                        Price is what you pay; value is what you get!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Optic
                          Първоначално изпратено от Snipe
                          Каква практическа полза бихме имали, ако теглим кредит в йени?
                          Ниската лихва... Преди 8 години вуйчо ми тегли във Виена ипотечен в йени и изкяри двойно - хем от лихвите, хем от обезценката на йената...
                          Браво на вуйчо ти. Все пак си мисля, че ако в БГ отпуснат кредити в йени, ще бъде при същите лихви като другите валути. Та затова се чудех кому би свършила работа подобна възможност.

                          Коментар


                          • В БГ никой не дава кредит в иени!! Това първо и второ това ,че сега иената е висока нищо не значи...утре може да е по-висока!

                            Коментар


                            • А какъв е начина да се тегли кредит в йени от България?
                              Price is what you pay; value is what you get!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Snipe
                                Каква практическа полза бихме имали, ако теглим кредит в йени?
                                Ниската лихва... Преди 8 години вуйчо ми тегли във Виена ипотечен в йени и изкяри двойно - хем от лихвите, хем от обезценката на йената...
                                "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                                Коментар

                                Working...
                                X