IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Световна Дългова Амнистия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
    Ако се случи амнистия,
    Попълването ти на знания трябва да започне от: 1. Що е то Печатане на пари: 1.1 Участието на ЦБ в печатането на пари-парична база; 1.2 Участието на ТБ в печатането на пари/участието на ТБ в печатането на пари е систематизирано в паричните агрегати, виж определенията за агрегатите; 2. Запознаване с кредитния процес-видове кредити и видове обезпечения; 3. Кредитен мултипликатор; 4. Погледни Мишкин-на какъвто искаш език

    Дълговите роби, Хамериканското правителство на стойност 19трлн и Частния сектор на стойност 41трлн. на кого са роби? Как е разпределено робството? ЦБ са на върха на пирамидата, не си ги класирал на правилното място

    Амнистията беше тествана в Гърция, виж гърченето на Папандреу , виж 3 години по-късно гърченето на Ципрас , който предаде народа си и реално направи същото, което направи Папандреу. Това е Контролиран процес, теста беше успешен. Следващите роби да заповядат

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
      Гледам, че все още има непораснали момчета които гледат света през червено-сините демократични пердета. Още им са виновни червените, болшевиките, камунестите, масква, държавна сигурност

      Искам да въведа към понятието ДълговаАмнистия и ДълговоРобство. Нека да погледнем развитието на ДълговотоРобство в Меката на капитализма Хамерика . Дълговото робство/на правителството+частния сектор/ за последните 40г нарастна от 3трилъона на 60 трилъона.

      Продължавам си мисълта. Нека въведем понятието ДълговиРобовладелци. Как така ще се случи ДълговитеРобовладелци да ДълговоАмнистират ДълговитеРоби. Така, ние всички вече знаем как работи демокрацията... Демокрацията не работи, както в България така и в Хамерика. Демокрацията дава властта на тези, които имат пари да си я купят. Демокрация=Власт на Капитала

      Извод: ДълговатаАмнистия ще бъде контролиран процес на ДълговитеРобовладелци по запазване на ДълговотоРобство
      +1
      Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

      Коментар


      • Ако се случи амнистия, тогава забравяме за долара, а от там за цялата фиатна система - това ще е директен фалит на ЦБ и от там няма нищо.
        Ако започне масова вълна на фалити държави/частни компании, има шанс тотелен деливъридж и фиатната система да е ок.
        Горните не са политически изгодни, затова отива към инфлиране и после хипер инфлиране, елита ще обере всичко - това е един от плановете.
        1 и 3 варинат водят до стоков/златен стандарт, 2-ри до запазване на фиатната система
        Има и нещо по средата - в един момент да върнат Бреън Уудс 2,0 или някакъв стоков стандарт.

        Амнистия може да има към ФЛ и ЮЛ, но към ЦБ пълен абсурд - това ще разруши цялата система от раз, а някой хора не искат това. А и не смятам, че автора иска това да се случи, защото всички ще го отнесем от раз. Макар, че тук сме малко по-добре 90+% имат НИ и земя.
        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

        Коментар


        • Гледам, че все още има непораснали момчета които гледат света през червено-сините демократични пердета. Още им са виновни червените, болшевиките, камунестите, масква, държавна сигурност

          Искам да въведа към понятието ДълговаАмнистия и ДълговоРобство. Нека да погледнем развитието на ДълговотоРобство в Меката на капитализма Хамерика . Дълговото робство/на правителството+частния сектор/ за последните 40г нарастна от 3трилъона на 60 трилъона.

          Продължавам си мисълта. Нека въведем понятието ДълговиРобовладелци. Как така ще се случи ДълговитеРобовладелци да ДълговоАмнистират ДълговитеРоби. Така, ние всички вече знаем как работи демокрацията... Демокрацията не работи, както в България така и в Хамерика. Демокрацията дава властта на тези, които имат пари да си я купят. Демокрация=Власт на Капитала

          Извод: ДълговатаАмнистия ще бъде контролиран процес на ДълговитеРобовладелци по запазване на ДълговотоРобство

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
            Червеничките като огладнеят - все гледат към парите. На другите хахахаха
            Това дето го обсъждаме няма да го направят червени,жълти или черни ами самите
            американци ,ФЕД.

            Коментар


            • Червеничките като огладнеят - все гледат към парите. На другите хахахаха

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                Ще видиш колко е основна ако нещо се обърка и вземат да го изпуснат във вихъра
                на хиперинфлацията ,щото другите не пасат трева.

                Цялото прогресивно човечество от десетилетия го чака този момент и по пет пъти на ден кляка да се моли с лице към Масква, ама уви - не идва и не идва

                Коментар


                • Първоначално изпратено от DutyFree Разгледай мнение
                  Май забравихте, че долара ви е основаната валута, И ТОВА Е И ПРОБЛЕМА НА ЧЕРВЕНИЯ ВИ СВЯТ, ВИЕ СТЕ 19ВЕК, ВСЕ ЕДНО, СЕГА ЩЕ МИСЛЯТ ЗА ВАС НОВА ФИНАНСОВА СИСТЕМА ЛИ????

                  Нещо пак много чугуни, какви сте. ВИЕ???

                  Абе, ТОЛКОВА СТЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ КАТО ВИ ОПРЕ ЯЙЦЕТО. НО ПАК ЕЛЕМЕНТАРНА ГЛУПОСТИ СИ НАПИСАЛ!!! ЗА КАКВО ГО ПРАВИШ !!!

                  НЯМА КОЙ ДА СЕ ОПРЕ ДА ДОЛАРА, НИТО ТИ НИТО РАЗПАДАЩА СЕ РУСИЯ!!!
                  Ще видиш колко е основна ако нещо се обърка и вземат да го изпуснат във вихъра
                  на хиперинфлацията ,щото другите не пасат трева.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                    Тези 18 трильона дълг при 16-17 трильона БВП на САЩ са трудни за обслужване.
                    Ако предположим ,че БВП нарасне до 80-100 трильона тези 18 трильона са нищо.
                    Тъй като растежа на САЩ е в рамките на 1-3% годишно единственият вариянт е
                    девалвация на долара до 3-5 за евро ,20-30 йени ,1-2 Юана.Според мене те точно
                    това ще направят и ще повторят играта от 1986г.Ще изменят коридора на движение.
                    Май забравихте, че долара ви е основаната валута, И ТОВА Е И ПРОБЛЕМА НА ЧЕРВЕНИЯ ВИ СВЯТ, ВИЕ СТЕ 19ВЕК, ВСЕ ЕДНО, СЕГА ЩЕ МИСЛЯТ ЗА ВАС НОВА ФИНАНСОВА СИСТЕМА ЛИ????

                    Нещо пак много чугуни, какви сте. ВИЕ???

                    Абе, ТОЛКОВА СТЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ КАТО ВИ ОПРЕ ЯЙЦЕТО. НО ПАК ЕЛЕМЕНТАРНА ГЛУПОСТИ СИ НАПИСАЛ!!! ЗА КАКВО ГО ПРАВИШ !!!

                    НЯМА КОЙ ДА СЕ ОПРЕ ДА ДОЛАРА, НИТО ТИ НИТО РАЗПАДАЩА СЕ РУСИЯ!!!

                    ТИ ЗА ДЪЛГОВ ПАЗАР ЧУВАЛ ЛИ СИ И ЗА ДЪЛГОВ НА ДЪЛГОВИЯ ???
                    Last edited by DutyFree; 05.03.2016, 19:05.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Ще сме пак прееВани
                      С много малко дълг сме. Поне да дръпнем още 20-30 милиарда, а после да ги нулираме
                      Да вземем ама в долари,защото ако е в евро отиваме на швейцарския вариянт.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        Мойта е за 10. Това-първо.
                        И, второ, да виждаш друг подход? Мен, примерно, точно тук може да ме обявят за супер-проамериканец, т.к. УСА ще намаже най-много но...ТЕ И ТАКА НИЩО НЯМА ДА ВЪРНАТ. Само ще затъват все по-дълбоко въпреки, че и там, във ФЕД, никой не ги е виждал тези 18 трилиона /скоро, 20/. НЕ СА. Въ-ъртят една печатница, цъкат едни виртуални /към хартиените и металните/ "парички" но, и те не са. НАИСТИНА. Някои са минавали да видят трезорите им, там има нещо жълто. Дали е злато? - чувал съм злите езици, чел съм им предположенията - до към 25%. Останалото- W.
                        Тоест, най-задлъжнелият ще спечели най-много.

                        А това, че форумът е български, наистина, си пролича от "експертизата" ти за "мурзилки".
                        Тези 18 трильона дълг при 16-17 трильона БВП на САЩ са трудни за обслужване.
                        Ако предположим ,че БВП нарасне до 80-100 трильона тези 18 трильона са нищо.
                        Тъй като растежа на САЩ е в рамките на 1-3% годишно единственият вариянт е
                        девалвация на долара до 3-5 за евро ,20-30 йени ,1-2 Юана.Според мене те точно
                        това ще направят и ще повторят играта от 1986г.Ще изменят коридора на движение.

                        Коментар


                        • Ще сме пак прееВани
                          С много малко дълг сме. Поне да дръпнем още 20-30 милиарда, а после да ги нулираме

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                            Няма кой да ти даде кредитна карта за 5 бонки, иначе световните проблеми си тръгнал да решаваш. Това мурзилките много ги разбирате големите световни работи значи
                            Мойта е за 10. Това-първо.
                            И, второ, да виждаш друг подход? Мен, примерно, точно тук може да ме обявят за супер-проамериканец, т.к. УСА ще намаже най-много но...ТЕ И ТАКА НИЩО НЯМА ДА ВЪРНАТ. Само ще затъват все по-дълбоко въпреки, че и там, във ФЕД, никой не ги е виждал тези 18 трилиона /скоро, 20/. НЕ СА. Въ-ъртят една печатница, цъкат едни виртуални /към хартиените и металните/ "парички" но, и те не са. НАИСТИНА. Някои са минавали да видят трезорите им, там има нещо жълто. Дали е злато? - чувал съм злите езици, чел съм им предположенията - до към 25%. Останалото- W.
                            Тоест, най-задлъжнелият ще спечели най-много.

                            А това, че форумът е български, наистина, си пролича от "експертизата" ти за "мурзилки".

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              Поглеждам темата - гледам, пише "1". Моето изречение беше първо и, мисля си, не се брои - ето, още някой писал. И, безмалко да си помисля, че - нормално за български форум - някой е влизал и вече ми е обяснил, колко съм прост. Държа да успокоя обяснителите. Знам. Въпросът е, със задължаването какво да се прави. И не е напразен: Ето, някакви си там, "банкери" от ЦБ-тата, "правят пари от въздуха". Печатат. Тоест, освен печатната машина, имат и пълномощия от името на държавите си. Самите пари и те ги нямат. Колко му е, тогава, да продължат да си ги нямат, да продължат да си ги печатат само че, да отпишат "дълга", който и така са го "дали" от нищото? Напечатали хартийки, нароили нули - чудесно. Никой не иска да им отнема правото да си печатат и още, и още, и още. напр., аз никому ни съм дал чак такива пари /ако не се броят около 1500 лв у приятели/ и не бих страдал. Не биха страдали и трилионни икономики, ако им отпишат дълга - все едно, и днес, не възнамеряват да го връщат, ако сме честни. Не биха страдали и по-слабите, "длъжници", доколкото, са взели нещо от нищо, и с това, единствено, са попаднали под силен външен натиск "да връщат" на тези, дето са ги грабили със столетия. Де факто, както е реален въпросният трилионен дълг, така е и мним, въображаем. Защо не бъде просто изпуснат въздухът от балона? Нереалистично? Бих повярвал. И ЩЕ повярвам, обещавам. Когато УСА върнат 18 трилиона.
                              Няма кой да ти даде кредитна карта за 5 бонки, иначе световните проблеми си тръгнал да решаваш. Това мурзилките много ги разбирате големите световни работи значи

                              Коментар


                              • Поглеждам темата - гледам, пише "1". Моето изречение беше първо и, мисля си, не се брои - ето, още някой писал. И, безмалко да си помисля, че - нормално за български форум - някой е влизал и вече ми е обяснил, колко съм прост. Държа да успокоя обяснителите. Знам. Въпросът е, със задължаването какво да се прави. И не е напразен: Ето, някакви си там, "банкери" от ЦБ-тата, "правят пари от въздуха". Печатат. Тоест, освен печатната машина, имат и пълномощия от името на държавите си. Самите пари и те ги нямат. Колко му е, тогава, да продължат да си ги нямат, да продължат да си ги печатат само че, да отпишат "дълга", който и така са го "дали" от нищото? Напечатали хартийки, нароили нули - чудесно. Никой не иска да им отнема правото да си печатат и още, и още, и още. напр., аз никому ни съм дал чак такива пари /ако не се броят около 1500 лв у приятели/ и не бих страдал. Не биха страдали и трилионни икономики, ако им отпишат дълга - все едно, и днес, не възнамеряват да го връщат, ако сме честни. Не биха страдали и по-слабите, "длъжници", доколкото, са взели нещо от нищо, и с това, единствено, са попаднали под силен външен натиск "да връщат" на тези, дето са ги грабили със столетия. Де факто, както е реален въпросният трилионен дълг, така е и мним, въображаем. Защо не бъде просто изпуснат въздухът от балона? Нереалистично? Бих повярвал. И ЩЕ повярвам, обещавам. Когато УСА върнат 18 трилиона.

                                Коментар

                                Working...
                                X